Jump to content
Sign in to follow this  
z223

Ile kosztuje transfer domeny do az.pl

Recommended Posts

Szukałem w cenniku, nigdzie na stronie nie ma takiej informacji. Nie chodzi mi o to nawet że boje się że zostanę naciągnięty i nie będe mógł już domeny "wyjąć" przez najbliższe 10 lat np, ale o to że nie wiem jaką kwotą zasilić konto, bo nigdzie nie jest to podane!

 

A po próbie transferu pisze tylko "Proszę zasilić konto/brak wystarczających środków"(coś w tym stylu).

 

Niestety nie jestem wróżką.

Edited by z223

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szukałem w cenniku, nigdzie na stronie nie ma takiej informacji. Nie chodzi mi o to nawet że boje się że zostanę naciągnięty i nie będe mógł już domeny "wyjąć" przez najbliższe 10 lat np, ale o to że nie wiem jaką kwotą zasilić konto, bo nigdzie nie jest to podane!

 

A po próbie transferu pisze tylko "Proszę zasilić konto/brak wystarczających środków"(coś w tym stylu).

 

Niestety nie jestem wróżką.

 

DO- jest bezpłatny

Share this post


Link to post
Share on other sites
Próbuje przetransferować domenę com. -Też jest bezpłatny? Chyba nie ;) .

 

Transfer domeny globalnej jest płatny. Tu: http://www.az.pl/transfer-domeny-transferuj-domeny.html jest napisane:

 

Domeny globalne

 

Transfer domen globalnych (.com, .net, .org, .biz, .info, .mobi) powiązany jest z operacją odnowienia domeny o kolejny rok. Koszt transferu znajduje się w cenniku transferów i jest równy cenie odnowienia domeny.

 

Odnowienie domeny globalnej .com wynosi wg cennika - http://www.az.pl/domeny-cennik-domen-az.pl.html 49 zł netto, więc tyle pewnie też wyniesie za transfer.

 

Inna sprawa, że rzeczywiście wspomnianego "cennika transferów" nie da się nigdzie znaleźć na stronie AZ.pl

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki thomaso,

 

 

49 zł netto, więc tyle pewnie też wyniesie za transfer.

 

Czyli będę już mieć przedłużoną domenę, tak?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli będę już mieć przedłużoną domenę, tak?

 

Tak, domena będzie przedłużona o rok od ostatniej daty wygaśnięcia czyli jeśli jutro przetransferujesz domenę ważną do lutego 2012 roku to po transferze będzie ona ważna do lutego 2013 roku. Tak jest dla wszystkich domen globalnych (.com, .net, .info).

 

Dla innych końcówek może zupełnie inaczej liczyć daty, na przykład dla domen .eu (tam dość dziwnie liczy daty i przedłuża domeny zawsze do daty o rok od przedłużenia, a nie o rok od wygaśnięcia i okres rozliczeniowy też się zmienia po transferze).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam ze odkopuje.

 

Jeśli chciałbym przenieść domene (.net) z AZ do innego rejestratora,to wymagana kwota do przedłużenia powinna być w AZ czy też u rejestratora,do którego przenosze ?

 

edit

 

Dziękuję thomaso

Edited by GreenDerX

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam ze odkopuje.

 

Jeśli chciałbym przenieść domene (.net) z AZ do innego rejestratora,to wymagana kwota do przedłużenia powinna być w AZ czy też u rejestratora,do którego przenosze ?

 

Zawsze u rejestratora, do którego przenosisz. I zawsze po transferze domena .net będzie odnowiona o rok.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zawsze u rejestratora, do którego przenosisz. I zawsze po transferze domena .net będzie odnowiona o rok.

Czy w przypadku .org jest tak samo?

 

I dodatkowe pytanie - kiedy lepiej zlecic transfer - na poczatku, czy na koncu miesiaca? Podobno przy globalnych domenach, daty odnowienia daja czasem miesiac "bonusu" (co by to nie znaczylo). I jakie dane beda u nowego rejestratora? W az.pl jest niby darmowe ukrywanie danych, aczkolwiek ono jest tylko teoretyczne... U nowego rejestratora chce dokupic usluge ukrywania danych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy w przypadku .org jest tak samo?

 

I dodatkowe pytanie - kiedy lepiej zlecic transfer - na poczatku, czy na koncu miesiaca? Podobno przy globalnych domenach, daty odnowienia daja czasem miesiac "bonusu" (co by to nie znaczylo). I jakie dane beda u nowego rejestratora? W az.pl jest niby darmowe ukrywanie danych, aczkolwiek ono jest tylko teoretyczne... U nowego rejestratora chce dokupic usluge ukrywania danych.

 

Wygląda tak samo jak przy .net czyli domena po transferze też jest odnawiana i transfer też jest płatny. Dla domen globalnych masz domenę po transferze równo odnowioną równo o rok od daty rejestracji, więc raczej żadnego bonusu nie zgarniesz.

 

Inaczej jest przy domenach .eu, bo one są dziwnie odnawiane znaczy o rok, ale od daty transferu czyli jeśli przetransferujesz domenę miesiąc po rejestracji to zapłacisz za rok, ale do okresu rozliczeniowego będzie doliczony tylko miesiąc. No i przy .eu jest to zaokrąglane do pełnych miesięcy czyli jeśli domenę zarejestrujesz 2 stycznia to ona będzie ważna do 31 stycznia następnego roku, a nie do 2 stycznia. Wszystko na opak jak to w Unii. ;)

 

Co do danych to zmienią się na takie, jakie masz ustawione na kontakcie, ale pewnie u rejestratorów, którzy oferują taką usługę - moment po transferze możesz włączyć domain proxy albo nawet ustawić przed transferem.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
nawet ustawić przed transferem.

 

Tylko wtedy moze nie dojsc email potwierdzajacy, do tego np. godaddy blokuje transfer domeny na 2 miesiace po zmianie danych we whois.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×