Jump to content
Sign in to follow this  
z223

Jakim prawem zabieracie przy każdej wpłącie 12 zł?

Recommended Posts

Guest Anubis

W AZ.pl operuje się kwotami netto, także wpłata 100 złotych musi zostać uzupełniona o podatek. Nic na tym nie tracisz ale jest to trochę zagmatwane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy tak trudno zrozumieć sens słowa "cena"? Człowiek chce wiedzieć: ile powinien zapłacić? Tylko tyle, nie ile kosztuje 77% produktu a całość!

 

Czy mogę liczyć że zostanie to naprawione? Bo że to błąd/wada chyba nie muszę mówić? Liczę na szybką poprawę, bo serwis jak narazie nie jest taki zły jak myślałem ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy tak trudno zrozumieć sens słowa "cena"? Człowiek chce wiedzieć: ile powinien zapłacić? Tylko tyle, nie ile kosztuje 77% produktu a całość!

 

Czy mogę liczyć że zostanie to naprawione? Bo że to błąd/wada chyba nie muszę mówić? Liczę na szybką poprawę, bo serwis jak narazie nie jest taki zły jak myślałem ;) .

 

 

Prawo rynku, zabieg podobny do ceny 9,99 w sklepach, niby 9, a tak naprawdę 10. I to działa, podobnie jest z cenami netto/brutto :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie!

 

Kwoty podawane są netto, podczas zasilenia podawana jest kwota brutto.

 

Po zasileniu pobierane są zawsze kwoty netto także nic Pan na tym nie traci.

 

W razie dalszych wątpliwości proszę o kontakt pod adresem ksiegowosc@az.pl.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Anna Kur

 

Dyrektor AZ.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
ZAWSZE, wpłacam 100 zł, z mojego konta paypal znika 112
Kwoty podawane są netto, podczas zasilenia podawana jest kwota brutto.

 

Po zasileniu pobierane są zawsze kwoty netto także nic Pan na tym nie traci.

U dołu strony az.pl jest napisane:

Jeśli nie podano inaczej, prezentowane ceny są cenami netto.

ale jak to się dzieje, że podatek VAT od 100 zł netto wynosi 12 zł ?

Czyżbym przegapił zmianę stawki VAT z 23% na 12% ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to możliwe, ale niezależnie od kwoty jaką wpłacam zawsze zabiera mi dodatkowo 12 zł!

 

Kogo interesuje cena "netto"(chwyt) jeśli człowiek chce wiedzieć ile zapłąci a nie prawie ile zapłaci!

Edited by z223

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kwoty podawane są netto, podczas zasilenia podawana jest kwota brutto.

 

Po zasileniu pobierane są zawsze kwoty netto także nic Pan na tym nie traci.

A jaki zysk w tych udziwnieniach ma AZ? a może "nowa" wersja panelu już będzie pozbawiona takich nieścisłości? Rozwój AZ przypomina mi trochę Microsoft, zamiast wprowadzać mikropoprawki jak Opera czy FF to wy czaicie się z dużym uaktualnieniem a la Internet Explorer który wcale nie popchnie tematu do przodu bo dalej będzie X lat rozwiązań za konkurencją. Naprawdę warto tracić zaufanie klientów z powodu źle napisanego kodu panelu w kilku miejscach? Informacja o tym że przy wpłatach posługujecie się ceną netto jest dobra gdy mówimy o zakupach hurtowych typu Makro - tylko że tam osoby fizyczne nie mają wstępu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Informacja o tym że przy wpłatach posługujecie się ceną netto jest dobra gdy mówimy o zakupach hurtowych typu Makro - tylko że tam osoby fizyczne nie mają wstępu :)

Podawanie ceny netto ( i wyraźne poinformowanie o tym ) jest normalną praktyką w relacjach z przedsiębiorcami a do nich właśnie powinna być kierowana przede wszystkim usługa rejestracji domen.

To, że nie wszyscy prowadzą działalność nie znaczy, że rejestrator powinien dopasowywać się do mniejszości.

Zanim zacznie mierzyć się innych własną miarką, dobrze jest prawidłowo ocenić target oraz faktyczną strukturę sprzedaży.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podawanie ceny netto ( i wyraźne poinformowanie o tym ) jest normalną praktyką w relacjach z przedsiębiorcami a do nich właśnie powinna być kierowana przede wszystkim usługa rejestracji domen.

To, że nie wszyscy prowadzą działalność, to nie znaczy, że rejestrator powinien się dopasować do mniejszości.

Zanim zacznie mierzyć się innych własną miarką, dobrze jest prawidłowo ocenić target oraz faktyczną strukturę sprzedaży.

Nie wiem czy tekst o mierzeniu własną miarą był potrzebny... skąd pewność że nie posiadam firmy? Target AZ i struktura sprzedaży to ich problem, jeżeli nie limitują dostępu do usług tylko dla użytkowników którzy podadzą REGON to muszą mieć świadomość że nawet nieletni będą z nimi zawierać umowy. AZ zrobiło fuckup jest reprymenda na forum, problem w tym że zamiast cokolwiek poprawić na ten moment oni od lat dłubią oni w panelu obiecując zmiany, prywatna firma więc to oni chodzą po cienkim lodzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kangur, bardzo "ładnie" się wyrażasz, ale:

 

To, że nie wszyscy prowadzą działalność nie znaczy, że rejestrator powinien dopasowywać się do mniejszości.

 

Czy wg Ciebie osoby prywatne mają MNIEJ domen niż firmy?! :) Kogo jest więcej ludzi, czy firm? No...? Prowadzenie działalności, nie wymaga zakładania firmy(często jednoosobowej - całkiem bezsensu!) a można to zrobić prościej, bez sprawiania wrażenia "przedsiębiorcy"(który ma potężną jednoosobową firmę...)

 

Masz firmę? To się nią ciesz, nawet jeśli jest jednoosobowa, ale ty chcsz zmuszać by każdy miał tak jak ty firmę, bo to jakiś obowiązek...? FIRMA NIE RÓWNA SIĘ UCZCIWE USŁUGI!

 

Internet został stworzony dla wolności i temu powinien służyć, a ty się mówisz jak komunista...

Edited by z223

Share this post


Link to post
Share on other sites
Internet został stworzony dla wolności i temu powinien służyć, a ty się mówisz jak komunista...

Raczej dla armii :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mi tam odpowiadaja takie ceny netto :) Fakt, na poczatku mnie to troche irytowalo, ale przyzwyczailem sie. I pomimo, ze nadal przy wplacaniu sie zapominam, to ma to jednak pewna zalete - mam pozniej troche groszy na rejestracje testow, ktore w az.pl sa naprawde tanie :-)

 

Zeby jednak nie bylo tak kolorowo, to gdzies mi sie o oczy obio, ze ceny nalezy podawac brutto. Podatek VAT jest transparentny i koncowa cena to cena brutto. Aczkolwiek ten warunek az.pl spelnia, bo w cenniku ma ceny brutto, a jedynie przy zasileniu panelu ma netto.

 

Problem jednak dotyczy tej dziwnej kwoty 12zl przy wplacie 100zl Mi przy kwocie 12zl wychodzi 52zl netto, gdyby przyjac, ze te 12 zl to VAT. Przy kwocie 112zl - 23% = ~91zl Moze to oplata manipulacyjna za transfer PayPal?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zeby jednak nie bylo tak kolorowo, to gdzies mi sie o oczy obio, ze ceny nalezy podawac brutto.

Właśnie.

 

Moze to oplata manipulacyjna za transfer PayPal?

Nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam ponownie!

 

Przepraszam za pomyłkę w ostatnim poście, nie jest to oczywiście kwestia cen brutto i netto.

 

Sprawę pobrania pieniędzy z Paypal wyjaśnię w priv korespondencji ze względu na konieczność ustalenia bardziej szczegółowych danych.

 

Pozdrawiam

 

Anna Kur

 

Dyrektor AZ.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×