Jump to content
AMnews

Domena co.pl wkracza na rynek

Recommended Posts

póki co w rezerwacji:

gol.co.pl

rentcar.co.pl

dziennikarstwo.co.pl

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem was, niby domenowa elita a dajecie się nabrać na aliasy jak za czasów priv.pl - po co? na co? Wiecie ile trzeba w rejestrze domen typu 24, e, eo, v, 365 by ten jedyny czysty keyword typu zaklady zyskał wartość top generyka?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem was, niby domenowa elita a dajecie się nabrać na aliasy

Proste, jak nabierają się domeniarze to tym bardziej KK :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem was, niby domenowa elita a dajecie się nabrać na aliasy jak za czasów priv.pl - po co? na co?

 

Do tego się odniosę następująco ;)

http://www.di.pl/index.php?showtopic=47624...&start=1000

 

Są tacy co mają specyficzny model biznesowy. Myślę że przytoczony przykład to wyjaśnia.

 

Nie wszyscy mają jednakową przebitkę. Szanuję ich wybór ale sam go nie wybieram.

Prawdą jest że posiadłem jakieś tam .co.pl zanim zrobił się dym.

Domeny lubią ciszę. Jak widać subdomeny wręcz odwrotnie :)

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Domeny lubią ciszę. Jak widać subdomeny wręcz odwrotnie :)

 

 

To mądra konstatacja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim skromnym zdaniem wydanie miliona na takie powiedzmy sobie szczerze działanie partyzanckie nie ma zupełnie sensu. Gdyby co.pl kupiło Home.pl albo Nazwa.pl to ok, bo oni mają obwieszony internet reklamami, które pewnie przyciągnęłyby możliwością rejestracji z palca małych przedsiębiorców nie mających kasy na odkupienie ciekawej domeny. AM bazuje na domainerach i zdecydowanie lepiej byłoby cenny czas i pieniądze przeznaczyć na stabilność serwisu, jakość usług a nie bawić się we wciskanie komuś pseudodomen.

Totalna porażka, która na domiar złego skończy się wielką propagandą na forum i drenowaniem portfeli początkujących domainerów podczas gdy zamiast 10, 50 czy nawet 100 domen .co.pl lepiej kupić jedną domenę .pl.

 

If you've registered the domain co.pl, with the intention of selling subdomains in the form of domain.co.pl - then that will probably cause issues for your users.

 

Google will treat domain.co.pl as a subdomain of co.pl, which it is.

 

That won't change until co.pl becomes a recognised second level domain by the Polish domain authority/registry alongside art.pl, org.pl, edu.pl, net.pl and so on.

 

http://www.google.com/support/forum/p/Webm...e2770&hl=en

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strach pomyśleć co się stanie, gdy wejdą do użycia domeny w nowych końcówkach, skoro na zwykły alias tyle osób się rzuciło.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wierzę, że członkowie di.pl rejestrują tego rodzaju aliasy. Nagle po 14 latach te aliasy z dnia na dzień nabrały na wartości. ;)

Gratuluję AM pomysłu.

 

Masz rację . Ręce opadają . Szczerze współczuję Danielowi, że podjął się wyceny portfolios należących do niektórych z nich :)

 

Aliasy co prawda, pojawiły się dopiero około 2003/2004 roku, wtedy domena została właśnie w tym celu odkupiona od Artura G. za 11.000 PLN . Ale co tu komentować...... Zakończy się ten cyrk takim samym flopem, jak swego czasu sztucznie wypromowana końcówka de.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
If you've registered the domain co.pl, with the intention of selling subdomains in the form of domain.co.pl - then that will probably cause issues for your users.

 

Google will treat domain.co.pl as a subdomain of co.pl, which it is.

 

That won't change until co.pl becomes a recognised second level domain by the Polish domain authority/registry alongside art.pl, org.pl, edu.pl, net.pl and so on.

 

http://www.google.com/support/forum/p/Webm...e2770&hl=en

 

No to ciekawie, jesli ktos naspamuje na swojej domenie pod .co.pl cala domena .co.pl moze dostac bana w google.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aliasy co prawda, pojawiły się dopiero około 2003/2004 roku, wtedy domena została właśnie w tym celu odkupiona od Artura G. za 11.000 PLN .

 

Ładna przebitka, swoją drogą bardzo tanio poszła, biorąc pod uwagę że była skrótem od nazwy firmy AG. Ale co do daty to archive.org nie potwierdza - w grudniu 2004 wciąż wiszą słynne "tatry", a dopiero w drugiej połowie 2005 pojawia się info, że co.pl to nowa polska końcówka i że proszą o kontakt zainteresowanych rejestratorów. Potem to już nawet sam pamiętam, jakiś prymitywny serwis do rejestracji tych aliasów za bodaj 50 zł, potem w 2008 wymyślili sobie społecznościówkę, której jedyną używaną funkcją stało się zakładanie maili w @co.pl bazujących na google mail, serwis nie przetrwał nawet roku, skrzynki użytkowników poleciały w kosmos bez żadnego uprzedzenia. No i powrót do sprzedaży aliasów, najpierw za ~20 zł, a całkiem niedawno nawet po 6 zł. http://web.archive.org/web/20110429060229/http://www.co.pl/ Niewątpliwie więc sprzedaż tej domeny za siedmiocyfrową kwotę jest najlepszym co tę domenę spotkało od czasu rejestracji. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz rację . Ręce opadają . Szczerze współczuję Danielowi, że podjął się wyceny portfolios należących do niektórych z nich ;)

Muszę przyznać, że po trzecim portfolio zacząłem nabierać wprawy :)

 

Powiedzmy, że poczułem, że muszę coś takiego zrobić. Może po obejrzeniu grubo ponad setki (lub dwóch setek) zgłoszeń domen na aukcję MD, dorzucił się do tego też Rick Schwartz. Mam nadzieję, że parę osób skorzysta przynajmniej z części moich rad i zaoszczędzi parę (set, tysięcy) złotych na jakieś wartościowe domeny. A jak nie, to ja się przynajmniej czegoś nauczę ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powiedzmy, że poczułem, że muszę coś takiego zrobić. Może po obejrzeniu grubo ponad setki (lub dwóch setek) zgłoszeń domen na aukcję MD, dorzucił się do tego też Rick Schwartz. Mam nadzieję, że parę osób skorzysta przynajmniej z części moich rad i zaoszczędzi parę (set, tysięcy) złotych na jakieś wartościowe domeny. A jak nie, to ja się przynajmniej czegoś nauczę :)

 

Daniel, tylko żebyś sobie wrogów nie narobił. Nie dziwię się Rickowi że "na żywo" woli przemilczeć niż skomentować. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daniel, tylko żebyś sobie wrogów nie narobił. Nie dziwię się Rickowi że "na żywo" woli przemilczeć niż skomentować. ;-)

don't shoot the messenger :)

 

Zresztą jak się ktoś na mnie zeźli, ale zaoszczędzi i poprawi jakość swoich domen, to będę zadowolony.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daniel, tylko żebyś sobie wrogów nie narobił. Nie dziwię się Rickowi że "na żywo" woli przemilczeć niż skomentować. ;-)

 

Twoje obawy nie są bezpodstawne . Ja jeden, jedyny raz, kilka lat temu podjąłem się (szczerej) wyceny (niestety bardzo przeciętnych) domen będących własnością jednego zużytkowników tego forum .

Nie chce mi się nawet pisać jaki z tego mambiznes.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Twoje obawy nie są bezpodstawne . Ja jeden, jedyny raz, kilka lat temu podjąłem się (szczerej) wyceny (niestety bardzo przeciętnych) domen będących własnością jednego zużytkowników tego forum .

Nie chce mi się nawet pisać jaki z tego mambiznes.pl ;)

Ładna ilość postów :) Za trzy siódemki w Marriocie dają wino musujące ;)

 

Sorry za OT w wątku o co.pl. Pewnie Admini rano zrobią porządek ;)

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ładna ilość postów ;) Za trzy siódemki w Marriocie dają wino musujące :)

DD

 

Wielkie mi halo, wino musujące .

Za trzy szóstki zostajesz jurorem w TVP ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podstawą problemu jest portfolio domen które z założenia musi być wielotematycznym śmietnikiem - no chyba że nie dywersyfikujecie klientów i celujecie tylko w grube ryby raz na 5 lat i jedną sprzedaż za XXX XXXzł... a takich domen pozbyć się najciężej mając świadomość że jedyną alternatywą jest zakup podobnej wcale nie niżej cenie (jako KK) bądź wyszukiwanie perełek na AM w stylu atmosfera.pl za 3 klocki, ewentualnie przeznaczenie tej kwoty na inne "alternatywne inwestycje". Kilka postów w "wycenie" już napisałem więc wiem że wycena domen innego użytkownika może być tylko surowa i niesprawiedliwa bo to tylko temat pomiędzy nim i KK, ewentualnie głupim rynkiem wtórnym który nie zawsze działa jak powinien. Jak wielki i medialny Daniel oceni szaraka ze swojej perspektywy to faktycznie może wyjść z tego masakra, jest jednak różnica pomiędzy medialnością a byciem wszechwiedzącym :)

 

Zawsze byłem zdania że królowie domainingu to osoby które mają tysiące średnich (bez znaczenia) domen którym handlują - bez wglądu w ich wartość ani to czy krzywdzą (kształtują?) rynek dyktując trendy np. zakupem dwuliterówki za milion...

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właściciele Co.pl, powinni dogadać się z NASKiem i zaproponować im udział w biznesie. W przeciwnym razie co.pl , pozostanie tylko kolejnym serwisem sprzedaży subdomen.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla zwiększenia stabilności działania domen co.pl, dodaliśmy dwa nowe serwery DNS odpowiedzialne za obsługę nazw domen. Oprócz serwerów n1.co.pl i ns2.co.pl, znajdujących się w serwerowni ATMAN w Warszawie, dodaliśmy także dwa serwery w USA: ns3.co.pl w stanie New Jersey oraz ns4.co.pl w Teksasie. W najbliższym czasie delegacja domeny zostanie także uzupełniona o serwery zlokalizowane w Europie Zachodniej.

 

źródło

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla zwiększenia stabilności działania domen co.pl, dodaliśmy dwa nowe serwery DNS odpowiedzialne za obsługę nazw domen. Oprócz serwerów n1.co.pl i ns2.co.pl, znajdujących się w serwerowni ATMAN w Warszawie, dodaliśmy także dwa serwery w USA: ns3.co.pl w stanie New Jersey oraz ns4.co.pl w Teksasie. W najbliższym czasie delegacja domeny zostanie także uzupełniona o serwery zlokalizowane w Europie Zachodniej.

źródło

Szybka reakcja, brawo :P

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie, a co z IDNami? Są dostępne?

 

DD

 

Na aukcjach premium są - https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1026621

 

Ale zarejestrować już nie można, nawet przy ąśćźł.co.pl wyskakuje niedostępna.

 

ąśćźł.co.pl Niedostępna WHOIS Przechwyć

ąśćźł.pl Dostępna 12 PLN

 

Ciekawe czy to błąd czy posunięcie bardziej celowe. :P

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka dni temu ukazał się post, że otwarty zostanie rejestr domen .co.pl (subdomeny w domenie .co.pl rejestrowane były już od kilku lat, najpierw chyba przez firmę Bellatrix, a potem Mainseek). Na stronach "rejestru" można przeczytać, że "Rejestrując domeny co.pl zapewniasz swojej firmie konkurencyjność..." Tymczasem firmy zostały całkowicie olane. Nie ma żadnej tzw pre-rejestracji, żadna firma nie miała możliwości zarejestrowania swojej marki. Olane zostały firmy i osoby ktore maja zarejestrowane nazwy w domenach .pl .com.pl i wielu innych. Nie dano im mozliwości pre-rejestracji. Można to było zrobić współpracując z wieloma rejestratorami. Niestety, też ich olano.

Aftermarket postawił na swoich uzytkowników, wychodząc z założenia, że na pewno jakieś "dzieciaki" (przepraszam jak kogoś uraziłem) zarejestrują po kilka subdomen. Aby podnieść "gorączkę", w dniu rejestracji puszcza do sieci info, że domena .co.pl została zakupiona za milion złotych (nic tak nie rozpala wyobraźni jak 1 milion złotych). Jest sensacja, jest ruch i nowi "domainerzy" z wizją zarejestrowania nazw wartych grube pieniądze.

Aftermarket informuje o wspołpracy z firmami z Europy, które wprowadzały na rynek domeny .co.nl .co.ee, a które mają promować domenę .co.pl w Europie. I już widzę zdziwienie firm europejskich, które chcąc zarejestrować swoje marki w "nowych domenach .co.pl" dowiadują się, że ich marka, znak handlowy zarejestrowany jest już od kilku miesięcy, a właścicielem jest Grzegorz Brzęczyszczykiewicz. Super promocja "nowej domeny".

Miało być światowo, miedzynarodowo, a jest po "polskiemu".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×