Jump to content
AMnews

Domena co.pl wkracza na rynek

Recommended Posts

I tutaj dopadł mnie szyderczy śmiech...a niech sobie leży i leżakuje do końca świata i jeden dzień dłużej jednak nasuwa się pytanie co z klientami, którzy zwabieni obietnicami zainwestowali w co.pl ? Też mają leżakować ?

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tutaj dopadł mnie szyderczy śmiech...a niech sobie leży i leżakuje do końca świata i jeden dzień dłużej jednak nasuwa się pytanie co z klientami, którzy zwabieni obietnicami zainwestowali w co.pl ? Też mają leżakować ?

:)

 

Odpowiedź jest nawet wyżej - "[...]Zgadzam się też co do budżetu i marketingu kilka naszych prób promocji przyniosło słabe efekty". Troszkę chyba się zapomniało, że większości klientów, inwestorów raczej bardziej interesuje kwestia rozwoju, możliwości zwrotu z poniesionych kosztów za zakupy promowanej końcówki, aniżeli zwrot z inwestycji Aftermarket.pl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli mogę coś zasugerować to policzyłbym koszty utrzymania jednej domeny .co.pl. Gdyby były to niemal zerowe koszty to umożliwiłbym rejestracje za free osobom posiadającym konta w AM...Jedno konto - 5 domen. Klienci przeglądają nasze portfolia i być może dzięki temu wzrosła by ilość płatnych rejestracji. A co za tym idzie, być może co.pl stała by się bardziej widoczna w codziennym życiu...

a na marginesie...jakby ktoś był zainteresowany Ogrzewanie.co.pl to zapraszam...do wzięcia za 350 złociszy...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli mogę coś zasugerować to policzyłbym koszty utrzymania jednej domeny .co.pl. Gdyby były to niemal zerowe koszty to umożliwiłbym rejestracje za free osobom posiadającym konta w AM...Jedno konto - 5 domen. Klienci przeglądają nasze portfolia i być może dzięki temu wzrosła by ilość płatnych rejestracji.

:)

 

Ja bym raczej pomyślał na targetowaniem. Próba sprzedaży co.pl jako tańszego odpowiednika .pl nie wypali, domena co.pl powinna się czymś wyróżniać i uderzać w określoną grupę użytkowników. Trzeba mieć na nią pomysł. Jako przykład można wykorzystać rejestr .co. .CO promuje się jako domena dla nowych przedsięwzięć, kreatywnych pomysłow, start-upów.. etc ("Your big idea starts online with a .CO domain"). No i powinna być dostępna do rejestracji u innych rejestratorów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się też co do budżetu i marketingu kilka naszych prób promocji przyniosło słabe efekty, nie jest to łatwe .

NIe ma się co martwić. Nie tacy "kozacy" próbowali szturmować nasz rynek. Weźmy dla przykładu takie 1&1. Weszli, sypią kasą na reklamę tu i tam. I co? Ile rynku zdobyli? Na pewno nie tyle, by NASK ich ujawniał w pierwszej dziesiątce. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że rejestracja różnych domen + hosting to co innego niż promocja samej subdomen w .co.pl, ale jakby nie patrzeć, pieniądze i marketing nie zawsze są gwarantem sukcesu.

 

PS proponuję AM zainteresować się domeną .pl.co :P

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tutaj dopadł mnie szyderczy śmiech...a niech sobie leży i leżakuje do końca świata i jeden dzień dłużej jednak nasuwa się pytanie co z klientami, którzy zwabieni obietnicami zainwestowali w co.pl ? Też mają leżakować ?

:)

 

 

Odpowiedź jest nawet wyżej - "[...]Zgadzam się też co do budżetu i marketingu kilka naszych prób promocji przyniosło słabe efekty". Troszkę chyba się zapomniało, że większości klientów, inwestorów raczej bardziej interesuje kwestia rozwoju, możliwości zwrotu z poniesionych kosztów za zakupy promowanej końcówki, aniżeli zwrot z inwestycji Aftermarket.pl...

 

Bazyli i Szogun, przecież od samego początku mówiliśmy, że jest to domena NIE dla inwestorów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym raczej pomyślał na targetowaniem. Próba sprzedaży co.pl jako tańszego odpowiednika .pl nie wypali, domena co.pl powinna się czymś wyróżniać i uderzać w określoną grupę użytkowników. Trzeba mieć na nią pomysł. Jako przykład można wykorzystać rejestr .co. .CO promuje się jako domena dla nowych przedsięwzięć, kreatywnych pomysłow, start-upów.. etc ("Your big idea starts online with a .CO domain"). No i powinna być dostępna do rejestracji u innych rejestratorów.

Pomysłów kilka na nią mamy, trudniej z czasem i budżetem odpowiednim. Z doświadczenia już wiemy, że inaczej wygląda promocja kiedy domenę promuje rejestr i rzesza jego rejestratorów a inaczej w tym przypadku.

Wyłożenie za małej kasy w promocję to pewna jej strata, duża kasa też nie daje gwarancji sukcesu.

Niestety główni rejestratorzy z nami nie współpracują a chętnie nawiązalibyśmy współpracę z każdym.

 

NIe ma się co martwić. Nie tacy "kozacy" próbowali szturmować nasz rynek. Weźmy dla przykładu takie 1&1. Weszli, sypią kasą na reklamę tu i tam. I co? Ile rynku zdobyli? Na pewno nie tyle, by NASK ich ujawniał w pierwszej dziesiątce. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że rejestracja różnych domen + hosting to co innego niż promocja samej subdomen w .co.pl, ale jakby nie patrzeć, pieniądze i marketing nie zawsze są gwarantem sukcesu.

 

PS proponuję AM zainteresować się domeną .pl.co :P

...daleko nam do umartwiania się - my "Kozacy" chociaż próbujemy ;)

 

PS.

dzięki za propozycję, ale puki nam nie wyjdzie z jedną, nie będziemy angażowali się w kolejną domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od samego początku miała być szeroko promowana...

Od samego początku była szeroko promowana. Chyba że masz na myśli TV - to nie była.

 

A teraz prywatnie:

Bazyli zrób jak i ja zrobiłem, mam może z 20-30 domen .co.pl postawiłem na nich stronki z reklamami i zarabiają po kilka, kilkanaście złotych miesięcznie.

Raz-dwa-trzy razy w roku się jakaś sprzeda za parę stówek i jest + :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIe ma się co martwić. Nie tacy "kozacy" próbowali szturmować nasz rynek. Weźmy dla przykładu takie 1&1. Weszli, sypią kasą na reklamę tu i tam. I co? Ile rynku zdobyli? Na pewno nie tyle, by NASK ich ujawniał w pierwszej dziesiątce. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że rejestracja różnych domen + hosting to co innego niż promocja samej subdomen w .co.pl, ale jakby nie patrzeć, pieniądze i marketing nie zawsze są gwarantem sukcesu.

 

PS proponuję AM zainteresować się domeną .pl.co :P

 

Gwoli ścisłości 1&1 nie wyraża zgody na udostępnianiu ich statystyk publicznie. Co nie oznacza oczywiście, że w jakiś znaczący sposób zawojowali rynek.

 

 

Bazyli i Szogun, przecież od samego początku mówiliśmy, że jest to domena NIE dla inwestorów.

 

OK. Nie wnikam i nie wnikałem, ale życzę aby w przyszłości inwestycja nie tylko była rentowna dla rejestru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym raczej pomyślał na targetowaniem. Próba sprzedaży co.pl jako tańszego odpowiednika .pl nie wypali, domena co.pl powinna się czymś wyróżniać i uderzać w określoną grupę użytkowników.

Cenna uwaga ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×