Jump to content
AMnews

Domena co.pl wkracza na rynek

Recommended Posts

Guest Anubis

A jednak wziąłem kilka, zachęcony tym że AM mi ich nie podkupiło wcześniej :)

 

#AgencjaInteraktywna*co*pl (jedna z najtrudniejszych fraz jakie widziałem)

#Przeciski*co*pl

#Odwierty*co*pl

#HaleStalowe*co*pl

 

i kilkanaście innych ;) Myślę że stracić się na tym nie da. Allegro w razie czego myślę tyłek uratuje.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jednak wziąłem kilka, zachęcony tym że AM mi ich nie podkupiło wcześniej :)

 

#AgencjaInteraktywna*co*pl (jedna z najtrudniejszych fraz jakie widziałem)

#Przeciski*co*pl

#Odwierty*co*pl

#HaleStalowe*co*pl

 

i kilkanaście innych ;) Myślę że stracić się na tym nie da. Allegro w razie czego myślę tyłek uratuje.

To dla testu wystaw jedną na Allegro i od razu będziesz wiedział. Po co czekać rok aż zaczną się przedłużenia? ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
To dla testu wystaw jedną na Allegro i od razu będziesz wiedział. Po co czekać rok aż zaczną się przedłużenia? :)

 

DD

 

Ten rok to właśnie testy Danielu. Jeśli test wypadnie negatywnie to zostanie Allegro ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W biznesie odwaga jest potrzebna, tak więc trzymam kciuki i życzę szczęścia, ale tak jak wierzyłem w sukces domeny .co na rynku globalnym to w tym przypadku, uważam to za spektakularną wtopę.

Promowanie przez Ciebie / home.pl domen .co ma / miało taki sam sens jak promowanie domen .co.pl :) W jednym i drugim przypadku chodzi o pieniądze. Można powiedzieć, że AM robi to z większym rozmachem, ale podejmuje też większe ryzyko.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest takie powiedzenie które świetnie pasuje do zaistniałej sytuacji - market fragmentation co tak jak wspomniał Daniel, prowadzi tylko do umocnienia się pozycji dóbr o wyrobionej marce (vide domeny .pl / .com)

 

Dziesiątki nowych końcówek rożnej maści, wprowadzane niestety do obiegu równolegle, nie zyskują tzw traction / nie robią żadnego impaktu.

 

Jest stara zasada, jeżeli zbyt dużo ludzi mówi Ci że to jest dobry deal i się w niego angażuje,.... to już w tym momencie nie jest dobry deal.

Zarabiają pionierzy a reszta zbiera okruchy.

 

 

Rejestrom takich cudów pozostaje liczyć na klientów domen typu jaj.co.pl którzy rejestrują domeny emocjonalnie, nie racjonalnie.

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Kilka minut po 12 już perełki były zajęte :)Specjalnie w szkole na kompa wchodziłem w bibliotece.

 

To się nazywa profesjonalizm ;)

 

Nawet równo o 12 perełek już nie było. Wszystko zaklepał sobie AfterMarket żeby sprzedać drożej na aukcjach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te najlepsze perełki już są pozajmowane, ale gdyby dokładnie poszukać, to jest jeszcze wiele dobrych nazw, ale końcówka .co.pl będzie obniżała ich wartość...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Te najlepsze perełki już są pozajmowane, ale gdyby dokładnie poszukać, to jest jeszcze wiele dobrych nazw, ale końcówka .co.pl będzie obniżała ich wartość...

to już jest Twoje ryzyko, na ile w nie uwierzysz:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest radse

Ja zarezerwowałem sobie:

 

akcje.co.pl

kapital.co.pl

podroz.co.pl

bruk.co.pl

trading.co.pl

analityk.co.pl

inwestorzy.co.pl

mma.co.pl

 

oraz sentymentalnie

 

Legia.co.pl

 

ale i tak tego na 98% nie zarejestruje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
no i dupa. Ceny pelek spadną, bo klienci będą woleli domenę imprezy.co.pl niż imprezy24/imprezowanie/imprezownia itp... .pl

powiem tak, nie jestem szczęśliwy że sobie wprowadzili co.pl ale niestety muszę przyznać że biznes im się zwróci, ale domainerzy mniej zarobią... przynajmniej ci którzy mają domeny średniej jakości a nie tej najwyższej.

Każdy kij ma dwa końce. Będzie to też woda na młyn domeniarzy, którzy wiedzą, że subdomeny są niewiele warte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wierzę, że członkowie di.pl rejestrują tego rodzaju aliasy. Nagle po 14 latach te aliasy z dnia na dzień nabrały na wartości. :)

Gratuluję AM pomysłu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
no i dupa. Ceny pelek spadną, bo klienci będą woleli domenę imprezy.co.pl niż imprezy24/imprezowanie/imprezownia itp... .pl

 

To jest takie podpieranie się pseudo-faktami i utwierdzaniem się w przekonaniu ("będą woleli") nie mającymi poparcia w realu.

Jakoś jedne z większych stron informacyjnych o imprezach nie powstały na domenach w egzotycznej końcówce

tylko zostały zbudowane na unikalnym i relatywnym do tematyki prefiksie

 

vide:

 

wkrotce.pl

coigdzie.pl

eventim.pl

 

etc...

 

Dlatego zawsze bawi mnie jak ktoś sugeruje ze ten biedny internauta ma tylko wybór pomiędzy tasiemcowatą domena a tą niby super konkretną w nowej końcówce. A z obserwacji rynku można łatwo zaobserwować że tak naprawdę alternatywą dla długich domen jest tworzenie brandu na spopularyzowanych końcówkach, a nie zmiana końcówki na egzotyczną.

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pytanie, dlaczego świeżo zarejestrowane domeny widnieją w panelu jako wygasające, z datą: 2011-10-13 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może Michau już tak obrósł kasą że zamiast kolejnej wyspy woli powoli podkupować NASK i oferując dobre aliasy na generykach powoli tworzyć godną konkurencję? Przyjdzie uwolnienie gTLD i z gotowym zapleczem ujawni rejestr .pol tworząc nową alternatywną historię domen? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedno pytanie, dlaczego świeżo zarejestrowane domeny widnieją w panelu jako wygasające, z datą: 2011-10-13 ?

 

Może nieopłacone jeszcze? :>

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może nieopłacone jeszcze? :>

 

Dlatego też napisałem świeżo zarejestrowane, a nie oczekujące w kolejce na rejestrację :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak juz pisalem pod ankieta, ta koncowka ma jedynie sens przy zabezpieczeniu ruchu na .com.pl i przy polskich keywordach na .co Mnie nie przekonuje, tak jak .co Aczkolwiek nie skreslalbym tego pomyslu. Na pewno zakup sie zwroci. Konkurencji dla .pl tez jakos nie widze. Juz obawiano sie .eu a jak jest, kazdy widzi. Musialaby byc naprawde zmasowana promocja wsrod takich tuzow jak home.pl, nazwa.pl, az.pl itd, zeby koncowka ta sie jako tako przyjela.

 

A'propos - whois nie zachwyca ;-)

 

Baza danych WHOIS ...Nie jest przeznaczona do regularnego odpytywania, dlatego też na jej przeglądanie został nałożony limit w wysokości 10 zapytań dziennie z jednego adresu IP

 

To juz nawet NASK tak nie skąpi ;-)

 

No i nie ma mozliwosci rejestracji jedno i dwuliterowych domen.

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lepsze jest to:

 

Liczba domen wygasających w ciągu najbliższych 24 godzin: 11

 

Ledwo co umożliwiono rejestrację, a już wygasają :)

może była jakaś "*" i 20zł to tylko na 2 tygodnie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Status.: REGISTERED

Created: 2011.09.24 13:32:18

LastMod: 2011.09.24 13:32:18

Expires: 2012.09.23 13:32:18

Domeny są ważne 365 dni, a nie rok? (przyszły rok ma 366dni). Według regulaminu powinno być rok.

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według opisu zawartego na co.pl:

Baza WHOIS zawiera dane abonentów domain co.pl. Jeśli potrzebujesz sprawdzić, kto jest abonentem wybranej domeny, możesz sprawdzić to korzystając z naszego serwera WHOIS whois.co.pl.

Niestety whois.co.pl przekierowuje na domeny.co.pl, a ta z kolei jest reselem dropped.

Trochę ciekawi mnie kto zgarnął i na jakiej zasadzie (po znajomości, za kasę) kilka top generyków z puli .co.pl, miedzy innymi domeny.co.pl, ciaza.co.pl i kilka innych.

 

edit: Już wiem, sprawdziłem kontakt na domeny.co.pl :)

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lepsze jest to:

 

Liczba domen wygasających w ciągu najbliższych 24 godzin: 11

 

Ledwo co umożliwiono rejestrację, a już wygasają :)

 

 

W związku ze zmianą operatora rejestru domeny co.pl, obsługa dotychczas zarejestrowanych domen została przeniesiona pod nowy serwis http://domeny.co.pl/. Przeniesione zostały także konta klientów firmy MainSeek oraz wszystkie ustawienia domen. Dane do logowania w nowym serwisie (email i hasło) zostały wysłane na adres email powiązany dotychczas z daną domeną.

 

wiec chyba wczesniej te domeny tez gdzies funkcjonowaly, przeciez nie mozna ich zabrac ludziom i wyczyscic rejestr do zera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×