Jump to content
AMnews

co.pl

Recommended Posts

Za pośrednictwem brokera domen AfterMarket.pl we wrześniu zmieniła właściciela domena co.pl. Transakcję przeprowadzono w USD. Domena kosztowała 315 000 USD, czyli około 1 008 000 PLN. Jest to, jak do tej pory, rekordowa ujawniona transakcja na rynku polskich domen internetowych.

 

Na mocy umowy z nowym abonentem, operatorem rejestru co.pl została firma Michau Enterprises LTD

Rejestracja domen z rozszerzeniem .co.pl zostanie otwarta 29 września o godzinie 12:00 w serwisie AfterMarket.pl oraz u wszystkich resellerów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
czyli około 1 008 000 PLN

1008000/20 = 50400 domen (rejestracji lub odnowień).

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciekawe czy to prawda, czy chwyt marketingowy, żeby napędzić klientów na domeny z końcówką co.pl [dzisiaj rusza sprzedaż :) ]

Jeśli taka informacja pójdzie w eter to głośno się zrobi o tej końcówce i tym samym wzrośnie zainteresowanie.

 

Trzeba by zobaczyć dokument księgowy, bo strony transakcji mogą mówić co chcą - nikt im tego nie zabroni.

 

To tak jak tuż przed wyborami puszczane są w eter niezwykłe informacje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1008000/20 = 50400 domen (rejestracji lub odnowień).

a.

 

obsługa też przecież kosztuje, a bez tego nie wiadomo po ilu takich operacjach będzie zwrot

Share this post


Link to post
Share on other sites
ciekawe czy to prawda, czy chwyt marketingowy, żeby napędzić klientów na domeny z końcówką co.pl [dzisiaj rusza sprzedaż :) ]

[...]

No właśnie, jakoś dziwnie się te dwa fakty zbiegły w czasie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem to bańka spekulacyjna pod publike.

 

O ile domeniarze mogą się nie nabrać i nie zaczną wariować z zakupem, o tyle normalny człowiek czy kk, który nawet nie wiedział co to domena .co teraz się o tym dowie i może kupi.

Zrobiłem wywiad wśród zwykłych śmiertelników to oni nawet nie wiedzą co to jest domena .co , nie wspominając o co.pl

 

Generalnie nie ujawnia się cen transakcji. Transakcji dokonano za pośrednictwem AM i nagle tylko AM zajmuje się sprzedażą.

 

Rynku domen nie znam dobrze, ale wiem np. jakie praktyki stosuje się na giełdzie papierów wartościowych.

I coś mi to zalatuje spekulacją i to grubą :)

 

Zobaczcie co dzieje się w mediach jak w lotto jest do wygrania 2 miliony złotych (cisza) , a co sie działo jak do wygrania było 50 milionów.

 

I podobnie może być tu. Normalnie nikt by się nie zainteresował domeną co.pl

A puszczając w eter takie info zrobi się straszny szum i być może straszne zainteresowanie.

 

 

to tylko moje skromne zdanie ;)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro dropped bawi się w rejestr to powinien pamiętać, że domena ma szanse tylko wtedy kiedy jest szeroko dystybuowana - przykład domeny .co - która postarała się być obecne wszędzie. Domeny drugiego poziomu obsługiwane przez NASK oprócz com.pl mają niskie ilości rejestracji a są już od lat na rynku i są oferowane przez większych rejestratorów. Jestem ciekaw, jaka analiza kosztów, została przeprowadzona przed podjęciem takiej decyzji i wydania takiej sumy / chciałbym też zobaczyć, czy taka kwota rzeczywiście została zapłacona czy jest to zwykły buzz marketingowy/

 

W biznesie odwaga jest potrzebna, tak więc trzymam kciuki i życzę szczęścia, ale tak jak wierzyłem w sukces domeny .co na rynku globalnym to w tym przypadku, uważam to za spektakularną wtopę.

Edited by isildur

Share this post


Link to post
Share on other sites
I coś mi to zalatuje spekulacją i to grubą :)

 

Zobaczcie co dzieje się w mediach jak w lotto jest do wygrania 2 miliony złotych (cisza) , a co sie działo jak do wygrania było 50 milionów.

 

czyli kolejne lotto, a to jak wiadomo jest wyciąganie kasy od wkręconych w tę zabawę,

Share this post


Link to post
Share on other sites
1008000/20 = 50400 domen (rejestracji lub odnowień).

a.

@ams: jesteś inteligentnym człowiekiem. Na pewno więc wiesz, że w żaden sposób taka kalkulacja nie jest nawet blisko rzeczywistości, bo zakłada, że domena w momencie zakupu jest warta zero. Zakładam więc, że napisałeś to jako formę zaczepki do dyskusji :)

 

Co do tematu: nie rozumiem dlaczego we wszystkich wątkach w tym dziale widać tylko "gratki" a w tym nagle zaczęliście poddawać w wątpliwość kwotę transakcji (albo w ogóle fakt transakcji). Są ku temu jakieś dobre podstawy oprócz tego, że informacja poszła w świat w momencie startu rejestru? Przecież musieliby być głupi, żeby takiej okazji na dobry PR nie wykorzystać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za pośrednictwem brokera domen AfterMarket.pl we wrześniu zmieniła właściciela domena co.pl. Transakcję przeprowadzono w USD. Domena kosztowała 315 000 USD, czyli około 1 008 000 PLN. Jest to, jak do tej pory, rekordowa ujawniona transakcja na rynku polskich domen internetowych.

 

Gratulacje sprzedającemu i gratulację kupującemu za wydanie takiej kwoty i podjęcie ryzyka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jakoś zapaliła mi się czerwona lampka po przeczytaniu info o sprzedaży, ale jeśli to prawda, to gratulacje na sprzedającego

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na mocy umowy z nowym abonentem, operatorem rejestru co.pl została firma Michau Enterprises LTD

... oraz u wszystkich resellerów.

Pan Górski, który widnieje jako abonent tej domeny jest przekonany zapewne, że w dłuższej perspektywie dobrze ulokował środki.

Chcecie kontynuować obecną strategię pozyskiwania klientów i opierać się głównie na tym forum czy zamierzacie tą domenę promować aktywnie w mediach, inwestując dodatkowe środki ?

Przy okazji tych działań troszkę ruchu inne domeny też powinny pozyskać, np. c.pl ; cop.pl ; ko.pl ; ceo.pl . itp.

 

A propos resellerów: ilu ich macie i jak bardzo na nich liczycie ?

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile faktycznie taka transakcja miała miejsce: gratuluję sprzedawcy i życzę powodzenia nabywcy. Jest to topowa domena, warta na pewno kilka-dziesiąt, może nawet -set tysięcy, ale milion?

Dziwi mnie to tym bardziej w kontekście uwolnienia TLD. Po co wydawać milion na .co.pl, skoro prawdopodobnie za mniejsze pieniądze możnaby stworzyć rejestr pod .pol .poland .polska czy czymś jeszcze innym, ale i z mniejszą liczbą kropek.

Z drugiej strony faktycznie brakuje nazw i firmy mogą się skusić na ponowne nasycenie nowego cctld generykami, ale moim zdaniem, żeby do tego doprowadzić, trzeba miec kilka kolejnych milionów na marketing. No i dużo cierpliwości...

Edited by koper

Share this post


Link to post
Share on other sites
A) ciekawe czy to prawda, czy chwyt marketingowy,

 

 

:) Trzeba by zobaczyć dokument księgowy, bo strony transakcji mogą mówić co chcą - nikt im tego nie zabroni.

ad a Moim zdaniem jedno i drugie

ad b Zakładam że masz maturę (na wiecej nie liczę) czy ja chcę oglądać Twoje świadectwo maturalne???

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Chcieliście / chcieliśmy konkurencji dla NASK - więc jest konkurencja.

Ciekawe czy NASK zachowa się konkurencyjnie i zmieni ceny rejestracji i przedłużeń. Oczywiście na niższe.

 

Moim zdaniem prywatny podmiot podjął ryzyko grubo powyżej miliona zł mając zaplecze takie jakie ma. A NASK? Mając takie zaplecze jakie ma długoletnią ugruntowaną pozycje i monopol korzysta tylko z tego ostatniego.

Bardzo trafną była odpowiedź przedstawiciela Home.pl w kwestii cen - to my ponosimy koszty promocji nie NASK.

 

Wszystkim niedowiarkom proponuje potraktować ruch AM jako promocję której jeszcze nie było na rynku. Promocję ktorej koszty AM ponosi samodzielnie.

Reasumując:

nie ujawnisz kwoty zakupu żle i ciekawe za ile. Ujawnisz też źle bo pewnie nieprawda.

Więcej wyobraźni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chcieliście / chcieliśmy konkurencji dla NASK - więc jest konkurencja.

Ciekawe czy NASK zachowa się konkurencyjnie i zmieni ceny rejestracji i przedłużeń. Oczywiście na niższe.

 

Konkurencja dla NASK? Ktoś proponuje płatne subdomeny a Ty piszesz o konkurencji? Wielu hostingodawców subdomeny daje za darmo.

A tak swoja drogą ciekawy jestem co na taką rejestrację powie NASK. Rejestry, które uruchomiły domeny .com.de , co.nl rozmawiały na ten temat z głównym rejestrem narodowym. I dlatego domena .co.no która miała być dostępna już w lutym br. do chwili obecnej nie jest rejestrowana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×