Jump to content
Sign in to follow this  
krystianzima

informacje na temat uzytkownika af ,:idziezima

Recommended Posts

witam czy ma ktos informacje na temat uzytkownika af o niku 'idzie zima' jest to nowy uzytkownik a licytuje u mnie 28 domen ,mysle ze jest to konto widmo ....ale oczywiscie moge sie mylic .....dzieki za odp

Share this post


Link to post
Share on other sites
mysle ze jest to konto widmo ....ale oczywiscie moge sie mylic .....dzieki za odp

 

Nie może być czegoś takiego jak "konto widmo" na AM, bo użytkownik jeśli opłaci aukcje to przecież nie środkami-widmo tylko prawdziwymi. :P

 

A jak nie opłaci 28 aukcji to będzie miał wyłączoną możliwość licytowania. Ja tam do końca aukcji bym się tym nie przejmował. Szczególnie, że w tych wszystkich aukcjach widać prawidłowość, może mu po prostu są takie potrzebne na zaplecze czy coś.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
moze masz racje ....poczekam zobacze.....

 

Jak nie opłaci aukcji to mu zminusuje konto opłatą karną w wysokości 100% sumy kwot nieopłaconych domen (bo są aukcje z innymi ofertami), a jeśli dalej będzie chciał korzystać z konta to po uregulowaniu opłaty dostaniesz 50% z tej opłaty karnej, a domeny będziesz miał to co się przejmować. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
moze i macie racje...tym bardziej ze ma juz na koncie wczesniej wygrane licytacje....

 

https://www.aftermarket.pl/rating.php?hash=...17c2c63bfb385e0

 

Ranking kupującego 0, więc nie.

 

moze to nowy i zdecydowany...

pewnym zabezpieczeniem są kaucje

 

Na nowym koncie (z rankingiem 0) do 100 zł można licytować bez kaucji.

 

Kaucja jest dopiero dla licytacji od 100 do 300 zł i wynosi 30 zł i potem coraz wyższa dla wyższych kwot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa, ze w "Twoich aukcjach ?" podbiją osoby zarejestrowane w podobnym okresie i są bardzo zainteresowane zakupem domen na aukcjach FM, domen "miasto- coś tam"

 

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1023587

 

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1023570

 

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1023569

 

 

 

Moim zdaniem kaucja powinna być wymagana dla wszystkich nowo zarejestrowanych bez wyjątku. To by skutecznie odstraszyło "podbijaczy"

Edited by krystekm

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale jezeli licytacja zakonczyla sie przykladowo 24.09.2011,a licytuje inna aukcje 30.09.2011,to musi miec kaucje lub oplacic wczesniej zakupione domeny....

 

Tak, żeby opłacić kolejne domeny musi mieć konto na plusie (więc wszystko uregulowane). Kaucji nie musi wpłacać, bo w żadnej z Twojej aukcji nie ma kwoty powyżej 100 zł.

 

Ranking aktualizuje się z kilkudniowym opóźnieniem, więc mógł opłacić jakieś domeny, a ranking ma dalej 0 (ale jeśli ranking ma 0 to też zawsze takie kaucje jeszcze, bo jak ostatnio chwilowo mi wyzerowało ranking kupującego to też miałem "kaucję jak dla zerowego rankingu").

 

Dla wysokich rankingów kupującego nie ma już kaucji, ale to jest od 100 albo 200, więc tylko dla kontrahentów już mocno godnych zaufania. I pewnie ma na to wpływ też data rejestracji, akurat tego mechanizmu obniżania kaucji to nie sposób rozpracować, zna go chyba tylko sam Aftermarket :) Na nowych kontach są bardzo wysokie i to jest moim zdaniem bardzo dobre, jako osoba, która ma 0,00% nieopłaconych domen kompletnie nie rozumiem licytacji domen, żeby ich potem nie opłacać, szkoda pieniędzy na te kary. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam swoją teorie dotyczącą użytkownika 'idziezima' i jestem na 99% pewny że mam racje, tak samo tyczy się to użytkownika o nicku 'janek' i mogę się założyć że żadna z wylicytowanych przez niego aukcji nie zostanie opłacona ;) zasada jest prosta, ci dwaj użytkownicy "idziezima", "janek" zobaczcie że licytują aukcje tylko u użytkownika "hoteldomen.pl" i czasem pojedyncze aukcje u innych użytkowników którzy w tym czasie wystawiają imo lepsze domeny na fm niż wyżej wspomniany 'hoteldomen.pl', następnie użytkownik hoteldomen.pl czeka aż użytkownik "parsival" doskonale nam wszystkim znany przelicytuje jego aukcje na kwotę 110 zł (średnio parę aukcji dziennie) i ma pewność że parsival mu za domeny zapłaci, krótko mówiąc wszystko wygląda bardzo podejrzanie, i obawiam się że 'janek' 'idziezima' 'hoteldomen.pl' są ze sobą powiązani (albo 1 osoba, albo kumple pomagają) oczywiście mogę się mylić ale wszystko śmierdzi na kilometr i dawno powinien zająć się tym support am, i myślę że jeden ze sfrustrowanych użytkowników którym podbił aukcje 'janek' albo 'idziezima' zgłosi to do am i zrobią z tym porządek, mam nadzieje że nikogo nie uraziłem moją teorią i jeżeli jest to nie prawda to przepraszam, wyrażam tylko swoje odczucie w tej kwestii.

Edited by jacek1337

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli ty jesteś 'hoteldomen.pl' ? bo jeżeli tak to wtedy coś tu bardzo nie pasuje

 

i ciekawe jak straciłeś skoro przez 3-4 dni od samego parsivala zarobiłeś grubo ponad 1k ;)

Edited by jacek1337

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak sie sklada ze to ja jestem hoteldomen,i zalozylem ten temat bo dziwi mnie dziwne zainteresowanie tego typu domenami nowych uzytkownikow....idziezima kupil wczoraj u mnie kilka domen ,poczekamy zobaczymy.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak sie sklada ze to ja jestem hoteldomen,i zalozylem ten temat bo dziwi mnie dziwne zainteresowanie tego typu domenami nowych uzytkownikow....idziezima kupil wczoraj u mnie kilka domen ,poczekamy zobaczymy.....

 

 

no u mnie idziezima oraz janek też kupują ostatnio po parę domen i jestem pewien że ich nie opłacą wiec coś mi tu grubo nie pasuje, a ty się ciesz że tych użytkowników przebił parsival u którego gotówkę masz już pewną, i sorry za tą cała teorie ale wszystko jest bardzo podejrzane bo o dziwo ww. użytkownicy interesują się głównie aukcjami hoteludomen czyli w tym przypadku twoimi aukcjami;)

Edited by jacek1337

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak stracilem ze persival byl zainteresowany wiekszoscia domen a kupil tylko 4 wiec moglem zarobic wiecej .....a jezeli idziezima nie oplaci wylicytowanych domen to bede w plecy przynajmniej 1000zl

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak stracilem ze persival byl zainteresowany wiekszoscia domen a kupil tylko 4 wiec moglem zarobic wiecej .....a jezeli idziezima nie oplaci wylicytowanych domen to bede w plecy przynajmniej 1000zl

 

 

ale gdyby nie ich podbicia na twoich aukcjach, to byś miał 8 zł zysku bo wystawiasz je chyba po 20 zł ;) a tak to ci oni podbijają do 110 zł i masz około 95 zł na jednej, czyli krótko mówiąc sprzedając jedną parsivalowi po licytacji przez janka i zime dostajesz o wiele więcej niż jakbyś sprzedał 10 tylko parsivalowi, proste :)

Edited by jacek1337

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeszcze takie pytanie.. czy sam powiadamiasz parsivala o aukcjach ? czy jednak sam je znajduje ?

 

Myślę że jak te konta widmo są powiązane.. to AM wykryje sprawę.. i wszystkie konta zostaną zablokowane.

 

Kolejna możliwość taka, że znalazł się konkurent który próbuje otworzyć podobny biznes do parsivala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeszcze takie pytanie.. czy sam powiadamiasz parsivala o aukcjach ? czy jednak sam je znajduje ?

 

Myślę że jak te konta widmo są powiązane.. to AM wykryje sprawę.. i wszystkie konta zostaną zablokowane.

 

Kolejna możliwość taka, że znalazł się konkurent który próbuje otworzyć podobny biznes do parsivala ;)

 

 

ja parsivalowi sprzedałem ze 150 domen to z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że wszystkie sam wynajduje, a co do konkurencji dla Niego to raczej wątpię :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×