Jump to content
Sign in to follow this  
krystianzima

informacje na temat uzytkownika af ,:idziezima

Recommended Posts

Nie dla każdej, tylko jedną kaucję która pozwalała by licytować do granicy tej kaucji nie ważne w ilu licytacjach.

 

No tak, ale powyżej odniosłem się też do wprowadzenia jednorazowej najniższej kaucji (aktualnie to 30 zł) dla wszystkich licytacji na nowych kontach, co kompletnie nic nie zmienia w kwestii podbijania - ktoś wpłaca 30 zł i podbija aukcje, żadnej nie wygrywając, a przy tym pośrednio zyskuje więcej niż te 30 zł.

 

Za to dla nowych użytkowników giełdy może to być kompletnie niezrozumiałe (że muszą płacić cokolwiek, żeby w ogóle móc licytować - bo na to by wyszło, gdzie takiego mechanizmu nie widziałem na żadnej platformie aukcyjnej w ogóle, może nawet takiego nigdzie nie ma).

 

No ale tak jak mówisz nie wiadomo co AM z tym zrobi, pewnie nic bo i tak zarabiają na tym, gorzej z tymi którzy muszą przez takich baranów - podbijaczy tracić kasę :)

 

A tu się z kolei bardzo mocno z Tobą zgadzam - jest to proceder szkodliwy dla wszystkich użytkowników giełdy, bo powoduje przepłacanie na aukcjach - tyle, że nie bardzo da się tu opracować jakieś uniwersalne rozwiązanie, które byłoby batem na nieuczciwych, a zarazem nie utrudniało korzystania z giełdy tym uczciwym. Jednak dziwnie jestem przekonany, że w Aftermarket.pl jeszcze coś takiego wymyślą - umieją zaskakiwać czasem. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można by ograniczyć dla nowych- niezweryfikowanych użytkowników - ilość aukcji w których mogą licytować bez wpłacenia kaucji - np do trzech.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziwna sprawa, ze w "Twoich aukcjach ?" podbiją osoby zarejestrowane w podobnym okresie i są bardzo zainteresowane zakupem domen na aukcjach FM, domen "miasto- coś tam"

 

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1023587

 

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1023570

 

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1023569

 

 

 

Moim zdaniem kaucja powinna być wymagana dla wszystkich nowo zarejestrowanych bez wyjątku. To by skutecznie odstraszyło "podbijaczy"

 

Ostro w tych aukcjach.

 

Sprzedającemu zrobiło ranking -402, a podbijaczowi -49 (nie wiem jak w innych). Chyba każdy się teraz w końcu pięć razy zastanowi przed podbijaniem swoich aukcji. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostro w tych aukcjach.

 

Sprzedającemu zrobiło ranking -402, a podbijaczowi -49 (nie wiem jak w innych). Chyba każdy się teraz w końcu pięć razy zastanowi przed podbijaniem swoich aukcji. :)

 

Swoją drogą kim jest użytkownik o nicku Parsival? Ranking 2491 robi wrażenie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swoją drogą kim jest użytkownik o nicku Parsival? Ranking 2491 robi wrażenie :)

masowy kupiec uslugamiasto.pl / usluga-miasto.pl :) w sumie nie tylko usluga ale i lekarze/hotele/masaze itd :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swoją drogą kim jest użytkownik o nicku Parsival? Ranking 2491 robi wrażenie :)

 

To już dawno wiadomo jest, już się przestał ukrywać. :)

 

Strony za 59 zł netto / m-c - http://headway.pl/znajdz-strone :P

Już sprzedane - http://headway.pl/klienci

 

Gdyby nie było w tym zarobku to by nie kupowali tych domen, myślę że jak mają dobry dział marketingowy to im nawet dobrze schodzą strony na tych domenach. Nikt nie jest na tyle szalony, żeby kupować tyle podobnych domen za takie kwoty, a potem nic z nimi nie robić - mi się pomysł bardzo podoba (nowatorskie podejście do domen w ogóle), o ile umieją go sprzedać, a pewnie tak jest skoro to agencja z tradycjami od 2000 roku.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
mi się pomysł bardzo podoba (nowatorskie podejście do domen w ogóle), o ile umieją go sprzedać

 

Zgadzam się z thomaso, mnie również podoba się takie niestandardowe podejście. Tym bardziej, że nie muszą się obawiać wyczerpania domenowych zasobów, bo możliwość wszelkich wariantów usługa/zawód+miasto jest dość duża (do tego zawsze można odwrócić na wariant miasto+usługa).

 

Zwróciłem uwagę na zapis na ich stronie przy porównywaniu kosztów:

"nabycie domeny premium"

czyli już wiem jakie to są domeny PREMIUM. Na wykresie widać, że takie domeny wyceniono na 500-600 PLN, oczywiście dla własnych potencjalnych klientów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiecie co..

 

ale tak patrząc na te aukcje co sobie sami podbijali, to mnie denerwuje jedno.. dlaczego nie anulowano tych sztucznych podbić ??? Czy się mylę i anulowano tylko nie widać tego w tych aukcjach ? Bo przecież nasuwają się same takie oto pytania:

1. Czy warto dla wyższej prowizji naciągać tak kupujących :/

2. Jeżeli użytkownik został jak mniemam zbanowany to co z pieniążkami na jego koncie?

3. Jeżeli za podbijanie w swoich aukcjach - zapłacił jakąś kare finansową na rzecz prowadzącego aukcję - to to jest jak czerpanie korzyści z przestępstwa - o ile przestępstwem jest takie oszustwo..

 

Ogólnie wysuwając wnioski pragnę nadmienić, iż jeśli jestem w błędzie to przepraszam organizatora aukcji - ale jeżeli tak to wygląda to jest to bardzo nieetyczne i krzywdzące dla kupujących.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiecie co..

 

ale tak patrząc na te aukcje co sobie sami podbijali, to mnie denerwuje jedno.. dlaczego nie anulowano tych sztucznych podbić ??? Czy się mylę i anulowano tylko nie widać tego w tych aukcjach ? Bo przecież nasuwają się same takie oto pytania:

1. Czy warto dla wyższej prowizji naciągać tak kupujących :/

2. Jeżeli użytkownik został jak mniemam zbanowany to co z pieniążkami na jego koncie?

3. Jeżeli za podbijanie w swoich aukcjach - zapłacił jakąś kare finansową na rzecz prowadzącego aukcję - to to jest jak czerpanie korzyści z przestępstwa - o ile przestępstwem jest takie oszustwo..

 

Ogólnie wysuwając wnioski pragnę nadmienić, iż jeśli jestem w błędzie to przepraszam organizatora aukcji - ale jeżeli tak to wygląda to jest to bardzo nieetyczne i krzywdzące dla kupujących.

Użytkownik idziezima został obciążony opłatami karnymi w wysokości odpowiadającej sumie sztucznych podbić. Część opłat karnych została już przez niego spłacona - całość została zwrócona na konta poszkodowanych kupujących. W miarę spłaty reszty opłat karnych, kupującym sukcesywnie będą przyznawane zwroty niesłusznie poniesionych kosztów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Użytkownik idziezima został obciążony opłatami karnymi w wysokości odpowiadającej sumie sztucznych podbić. Część opłat karnych została już przez niego spłacona - całość została zwrócona na konta poszkodowanych kupujących. W miarę spłaty reszty opłat karnych, kupującym sukcesywnie będą przyznawane zwroty niesłusznie poniesionych kosztów.

 

 

Aha - to jeżeli tak to faktycznie dobrze.. A to pewna wiadomość? Czy tylko tak podejrzewasz? - bo gdyby tak użytkownik sztucznie podbijający aukcje po dokonaniu wpłat przez kupującego - wypłacił pieniążki to wtedy lipa.. ? Wiadomo, że nigdy innych środków juz nie wpłaci..

 

Ale szczerze uspokoiłeś mnie i widzę, że jak tak - to jest ok.

 

Strasznie mnie denerwuje nieuczciwość ludzka - tym bardziej że to aż tak na "chama" było robione..

 

ps. może warto byłoby zastosować system komentarzy w aukcjach i opcja pokaż wszystkie aukcje sprzedającego - każdy wtedy sam mógłby oceniać wiarygodność danego kontrahenta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×