Jump to content
Sign in to follow this  
cypisek999

Coś się dzieje

Recommended Posts

Siema!!!

 

Zauważyłem dzisiaj, że z kilku moich domen zaparkowanych na Namedrive zniknęły linki sponsorowane, zamiast których pojawiły się kategorie, które nie przynoszą zysku.

 

Czy ktoś spotkał się z czymś takim zjawiskiem i z czego to wynika?

 

W załączniku przesyłam, jak to wygląda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a) Google zablokowało domenę ponieważ klikano we własne linki reklamowe lub zawyżano ruch

;) Domena posiada przekierowanie zamiast skierowania bezpośrednio przez DNS. Przypomnę, że od pierwszego dnia bieżącego miesiąca przekierowania nie działają.

 

ps bez podania nazwy domeny ciężko jest pomóc.

ps 2 support NameDrive z pewnością by Ci pomógł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurrr to kiepsko, tym bardziej, że nie praktykowałem nabijania ruchu bądź tym bardziej klikania we własne linki. Domeny to xol-live.pl i action-warez.pl - obie kupiłem stosunkowo niedawno i jedyne co z nimi robiłem to eksperymentowałem z optymalizacją.

 

a) Google zablokowało domenę ponieważ klikano we własne linki reklamowe lub zawyżano ruch

;) Domena posiada przekierowanie zamiast skierowania bezpośrednio przez DNS. Przypomnę, że od pierwszego dnia bieżącego miesiąca przekierowania nie działają.

 

ps bez podania nazwy domeny ciężko jest pomóc.

ps 2 support NameDrive z pewnością by Ci pomógł

 

Jeszcze katalog-qlweb.pl

 

Wszystkie kupiłem od tego samego człowieka.

 

Kurrr to kiepsko, tym bardziej, że nie praktykowałem nabijania ruchu bądź tym bardziej klikania we własne linki. Domeny to xol-live.pl i action-warez.pl - obie kupiłem stosunkowo niedawno i jedyne co z nimi robiłem to eksperymentowałem z optymalizacją.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warez w nazwie to chyba z automatu mają bana z tego co kojarze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również jakiś czas temu kupiłem pewną domenę mającą ruch na poziomie kilku tysięcy wejść miesięcznie od użytkownika AM. Po kilku tygodniach od zakupu ruch spadł do zera !

Użytkownik ten udziala się na aukcjach AM, ostatnio dość intensywnie. Nie ujawniałem nazwy tego użytkownika bo pomyślałem że ruch tak po prostu wygasł a kwota zakupu nie była zbyt duża, ale jeśli to ten sam użytkownik o którym "mowa" w tym wątku to może dobrze byłoby to zrobić.

Edited by sebastian0000

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Ja również jakiś czas temu kupiłem pewną domenę mającą ruch na poziomie kilku tysięcy wejść miesięcznie od użytkownika AM. Po kilku tygodniach od zakupu ruch spadł do zera !

Użytkownik ten udziala się na aukcjach AM, ostatnio dość intensywnie. Nie ujawniałem nazwy tego użytkownika bo pomyślałem że ruch tak po prostu wygasł a kwota zakupu nie była zbyt duża, ale jeśli to ten sam użytkownik o którym "mowa" w tym wątku to może dobrze byłoby to zrobić.

 

Kupując "domeny z ruchem" na AM trzeba mieć głowę na karku i posiadać podstawową wiedzę na temat statystyk i ruchu. Nikt Ci nie da gwarancji że "ruch się utrzyma".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupując "domeny z ruchem" na AM trzeba mieć głowę na karku i posiadać podstawową wiedzę na temat statystyk i ruchu. Nikt Ci nie da gwarancji że "ruch się utrzyma".

 

Zgadza się. Jestem zdruzgotany, gdyż kilkaset PLN-ów poszło w pis... A były to ciężko zarobione pieniądze zarobione w Reichu podczas zbierania ogórków. Nieważne - było minęło. Obecnie będę bardziej sceptycznie podchodził do zakupów (zwłaszcza po okazyjnych cenach). Napiszę też do Rafała z Namedrive - to sympatyczny gość, który zawsze służy pomocą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupując "domeny z ruchem" na AM trzeba mieć głowę na karku i posiadać podstawową wiedzę na temat statystyk i ruchu. Nikt Ci nie da gwarancji że "ruch się utrzyma".

 

Zgadzam się, dlatego już ich nie kupuje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadzam się, dlatego już ich nie kupuje ;)

 

A ja dodam, że od Anubisa możecie śmiało kupować domeny z ruchem - jakiś czas temu kupiłem od niego takową i ruch, jak i zarobki spadły tylko minimalnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
A ja dodam, że od Anubisa możecie śmiało kupować domeny z ruchem - jakiś czas temu kupiłem od niego takową i ruch, jak i zarobki spadły tylko minimalnie.

 

Czy tylko była literówka czy domena po serwisie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy tylko była literówka czy domena po serwisie?

 

Po serwisie - modnesimsy.pl

 

A wracając do głównego tematu - Rafał z Namedrive odpisał, że domeny zostały zablokowane przez Google z uwagi na nienaturalny ruch. Nie będę jednak podawał danych tego gostka, od którego nabyłem te domeny, gdyż nie chcę dokonywać publicznego linczu. Powiem tyle - pozdrawiam wszystkich uczciwych domainerów, a nieuczciwym ch.. w krzyż.

Edited by cypisek999

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×