Jump to content
Sign in to follow this  
doggystyle4

Czy Warto Rejestrować Tę Domenę? Domeny testowane.

Recommended Posts

Możliwe zalety:

1. Porządek w dziale wycena,

2. Większe angażowanie się wyjadaczy w wycenę - wyższy poziom merytoryczny,

3. Mniejsze ryzyko bankructwa młodego domainera ;)

 

Co Wy na to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Administracja się na pewno nie zgodzi to nawet nie ma o czym dyskutować...

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem w czym przeszkadzają administracji domeny testowane - na pewno nie chodzi o chaos który spowoduje nowy w domenowej branży użytkownik, bo on i tak się wyszumi rejestrując te dziwne adresy... szkoda tylko jego straty finansowej. Nie sądzę żeby było to pole do nadużyć - ja oceniam wszystkie adresy jak leci również te testowane (łamiąc tym samym regulamin) i gdzie tu strata dla di czy mnie - to mój czas. Licznik się nie nabija a jasna wiadomość zostaje przekazana, często pozwala to uniknąć niepotrzebnych nerwów a w dłuższej perspektywie rynek wtórny staje się czystszy.

 

Osobiście jestem za utworzeniem działu dla domen testowanych, (choć będzie tam pewnie wiele obrażonych świeżaków broniących swoich adresów - tego nie da się uniknąć) myślę że od startu Di rynek zmienił się chyba na tyle że warto rozważyć ten pomysł jeszcze raz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podoba mi się nawet ten pomysł, ale chyba byłoby za łatwo, gdyby ktoś nam jeszcze mówił czy rejestrowac domene czy nie. ;) Jak już wydajemy kasę na domeny to trzeba liczyc się z ryzykiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od zawsze byłem "na tak" dla takiego ewentualnego działu (chociaż nigdy specjalnie się w tej sprawie nie wypowiadałem), poszedłbym dalej nawet nie ograniczając się tylko do domen testowych, ale również niech to dotyczy rezerwacji. Komu i w czym to przeszkadza ? W końcu są przecież aukcje First Minute i wielu z nas tam wystawia/kupuje.

 

Proszę tylko o nie komentowanie w stylu "Domena w rezerwacji / testowana nie jest własnością użytkownika, więc tak nie można etc..." (a dokładniej, że nie jest jej abonentem) i wykładów na temat jakiejś tam etyki, o której naczytałem się na tym forum, gdy zaglądałem tu pierwszymi razy (i powiem, że długo w tą etykę naiwnie wierzyłem), bo jakoś już to do mnie nie przemawia.

 

Takiego tematu/działu jak sądzę i tak nie będzie, ale postulować każdy może ;)

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widać nie pamiętacie czasów, gdzie dodawano domeny setkami, wklejano całe listy i dziennie do oceny przewijały się setki i tysiące domen.

Nowy domainer może oszczędzić czytając forum i wstrzymując się z inwestycjami na początku kariery.

 

Jeżeli ktoś zastanawia się nad wydaniem 10zł na domenę to jest ona nic nie warta!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli ktoś zastanawia się nad wydaniem 10zł na domenę to jest ona nic nie warta!

 

 

Oj było wielu takich co się zastanawiało a później świecili kilkoma iksami w dziale "sprzedane" ;)

 

niemniej jednak szanuje decyzje administracji

Edited by gibu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem zdecydowanie na nie. Spowoduje to dodawanie do wyceny setki marnych domen i spowoduje zaśmiecanie forum. Już teraz pod wycenę trafiają czasem nieciekawe domeny na które ktoś wydał powiedzmy 12 zł, a jeśli będzie taka opcja dla domen testowanych za złotówkę z groszami to będzie masakra. Ale to tylko moje zdanie ;)

Edited by piastun

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] a jeśli będzie taka opcja dla domen testowanych za złotówkę z groszami to będzie masakra.

Ja tam testuję domeny za 0,5 PLN netto ;)

 

Jest jeszcze coś, o czym nie napisałem w poprzednim swoim poście - w przypadku domen testowych (ja akurat w testach staram się wybadać ewentualny ruch domeny i tylko w tym celu testuję domeny) dla mnie sprawa jest jasna, jeśli po 14 dniach testów domena ma ruch średnio 25 wejść dziennie i więcej, to ją rejestruję i jestem prawie pewien, że na tym nie stracę. Jeśli ktoś testuje domeny w innym celu i potrzebowałby opinii po testach, czy ma ją zarejestrować, to opinie bardziej doświadczonych osób z branży mogły by mu pomóc (być może).

 

Jeszcze jedno - argumenty, że będzie śmietnik na forum itp. nie przekonują mnie - jak mnie nie interesuje jakiś dział na tym forum, to tam nie wchodzę i sprawa załatwiona.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze jedno - argumenty, że będzie śmietnik na forum itp. nie przekonują mnie - jak mnie nie interesuje jakiś dział na tym forum, to tam nie wchodzę i sprawa załatwiona.

 

Nie dokładnie to miałem na myśli. Chodzi o to, że niektórzy mogą podpinać pod ten temat domeny, które nie mają ruchu ale będzie możliwość zapytania o ich ewentualne opłacenie. Jeśli podoba mi się jakaś domena to ją rejestruję i dopiero wtedy podaję ją pod ewentualną wycenę.

Edited by piastun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widać nie pamiętacie czasów, gdzie dodawano domeny setkami, wklejano całe listy i dziennie do oceny przewijały się setki i tysiące domen.

Nowy domainer może oszczędzić czytając forum i wstrzymując się z inwestycjami na początku kariery.

 

Jeżeli ktoś zastanawia się nad wydaniem 10zł na domenę to jest ona nic nie warta!

1. Teraz mamy specjalne formularze na domeny - można ograniczyć ilość do powiedzmy 5 szt, poza tym można ograniczyć możliwość dodawania domen do 1-2 razy na tydzień.

2. Może nie być możliwości wpisywania tekstu poza formularz służący do podania nazwy domeny. Przykładowo można by umożliwić wyłącznie założenie ankiety, gdzie wybór byłby prosty - "głosujesz na Tak/Nie". Ewentualnie uniemożliwić udzielanie odpowiedzi poza kliknięciem ankiety - niech Młody sam myśli "dlaczego?" ;)

3. Nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale nie ma czasem możliwości ignorowania danego działu? To z pewnością pomogłoby osobom, które nie trawiłyby tego typu ocen.

4. Gdybym miał jako "nowy" możliwość korzystania z takiej możliwości oszczędziłbym sporo kasy...

5. Owszem - czytanie działu Wycena jest obligatoryjne dla osób, które w poważny sposób myślą o zainwestowaniu w domeny. Jednak samo czytanie nie daje żadnej radochy, czy nawet euforii tak jak rejestrowanie ;) i usłyszenie komentarza do tego... - a to spory bodziec dla napalonych domainerów :)

6. Bez samodzielnego rejestrowania domen po prostu się nie da wejść w ten biznes - trzeba się przejechać na kilku inwestycjach, ale można to zrobić o wiele mniejszym kosztem.

 

Wróciłem do tego tematu czytając ile to jest rejestrowanych domen, jakimi to fantastycznymi wynikami może się pochwalić NASK.. stały progres itd.. Czym oni sobie zasłużyli na takie zyski? (Patrz komentarz Korneliusza niżej)

Przecież niezliczona ilość tych domen jest "w rękach" domainerów - szczególnie tych początkujących ze strasznymi nindżami. Szanujmy nasze i innych pieniądze. 0,1 - a czasem nawet mniej - ceny domeny... Zamiast wtopionego tysiąca zł wtapiamy stówkę...

 

Jeżeli ktoś zastanawia się nad wydaniem 10zł na domenę to jest ona nic nie warta!

Wybacz Apze ale tutaj się z Tobą nie zgadzam...

 

I komentarz Korneliusza do poczynań NASK-u:

(...) Domeny polska.pl i poland.pl zostały formalnie zarejestrowane na Agora SA przez zmianę abonenta, a samo oświadczenie NASK, które mnie osobiście wydaje się być próbą zatuszowania tej głośnej już sprawy, nie dowodzi niczego innego, jak tylko faktu, że przekazanie praw odbyło się przy wyłącznym udziale NASK i Agory, co nie powinno mieć miejsca - tłumaczy Korneliusz Wieteska z Domeniarstwo.pl

Wieteska dodaje też, że NASK jest instytutem badawczym podlegającym pod Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, którego działania (nieuzasadnione utrzymywanie wysokich w stosunku do kosztów i zarobków Polaków cen odnowień, czerpanie korzyści finansowych z domeny sex.pl, brak transparentności, stosowanie klauzul abuzywnych w regulaminie, działania sądu polubownego, ryzykowne operacje finansowe czy wybór dyrektora) są mocno kontrowersyjne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie jeśli największym problemem jest ilość takich testów/rezerwacji dodawanych do oceny, to, jak zauważył doggystyle4 można spokojnie to ograniczyć. Jeśli... ale mam przeczucie, że jest jeszcze jedna kwestia - interes rejestratorów. I tu zdechł pies. Jeśli... nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze...

 

Jestem w gronie tych początkujących, którzy dostali upomnienie za dodanie do zaopiniowania rezerwacji i to słusznie, bo zgodnie z regulaminem, ale czy do końca z sensem - nie wiem.

 

Na marginesie, jeszcze jedno mnie przeraża bardziej niż cokolwiek w kwestii regulaminu - wpisywanie w odpowiedzi na zapytanie o opinie na temat domeny znaku "0" lub :ph34r: bez najmniejszej próby uzasadnienia takiego zdania. Za to powinno być min. 20%.

 

AA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na marginesie, jeszcze jedno mnie przeraża bardziej niż cokolwiek w kwestii regulaminu - wpisywanie w odpowiedzi na zapytanie o opinie na temat domeny znaku "0" lub :ph34r: bez najmniejszej próby uzasadnienia takiego zdania. Za to powinno być min. 20%.

 

AA

 

A co w tym przerażającego? Są domeny, na które nie warto poświęcać więcej czasu i dodatkowo uzasadniać.

 

Poza tym choćby taki komentarz jest lepszy niż kompletny jego brak ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat bez sensu bo powstanie za chwilę wielki bazarowy zgiełk. Co 20 minut jakiś gimbus będzie zadawał pytanie - "czy warto rejestrować, co myślicie ?" - Sam pomyśl ! ..i spytaj mamy.

 

To taki galop na skróty dla nowych osób w branży. Ktoś nowy zada 60 takich pytań w miesiącu. To forum pięknie uczy, że nie ma nic za darmo. Trzeba obserwować, próbować, szukać argumentów w sieci "za domeną" ..i się nauczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje zdanie jest skromne i w istocie mało znaczące, ale postanowiłem się ustosunkować do tematu.

 

Sprawa przedstawiana ma podwójne podłoże. Otóż. Na pierwszy rzut oka nasuwa się stwierdzenie: "dlaczego by nia miało być takiego teamtu", bo tak na prawdę co szkodzi, jeśli ktoś nie chce to faktycznie tam nie zajrzy, a jak ktoś zagląda to będzie zainteresowany tematem i będzie w niego wnikał. Początkującym bronimy zarobić, żeby jemu się akurat nie udało szybciej zarobić niż mi? Z drugiej strony zaś, jest argument na nie. Nie, bo w zasadzie on nic nie wniesie do świata "domainerskiego", a "młodych" jak ktoś słusznie zauważył: "nie nauczy to nic". Nie będzie mu zależało na nauce, bo po co jak mu "koledzy" powiedzą. On zarezerwuje, weźmie w testy, spyta się i co... tak albo nie, ale dlaczego tak łatwo. Nic nie hartuje człowieka jak praktyka, nawet ta bolesna, bo inwestując 12zł w przypadku złej rejestracji w późniejszym etapie kolejnej rejestracji, rozejrzy się dokładniej co rejestruje, wyciągnie wnioski. Idąc dalej tokiem myślenia schylam się ku stwierdzeniu, że nie warto. W zasadzie Dział Wycen ubolewa i przechodzi głęboką recesję, bo "starzy domainerzy" nie chcą oceniać "miernot", a może wolą nic nie mówić, bo w zasadzie można potem podkupić ową domenkę sfrustrowanemu "domainerowi" młodego pokolenia.(nie osądzajcie mnie za politykę w ujęciu spisku, to takie gdybanie;).

 

Czyli jestem na NIE.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tez jestem na NIE. I nie dlatego, ze nie podoba mi sie taki pomysl, bo sam czasem wrzucilbym cos do oceny, zanim stracilbym kase (niby 10zl, ale ziarnko do ziarnka...). Jednakze w domenach ryzyko jest nieuniknione. Ktos, kto narejestruje setki ninji i nie wyciagnie po jakims czasie z tego zadnego wniosku, widocznie nie nadaje sie do tego. Inna kwestia, ze czasem mozna zarejestrowac ninje, ktora sie sprzeda za calkiem przyjemna kase. Przykladow mozna poszukac w dziale wycen i sprzedazy, gdzie wiele bylo domen albo nieocenionych wcale, albo wycenionych nisko i bez szans, a pozniej domena sprzedawala sie za niebotyczna kase. Po co pozbawiac innych zludzen i szansy na miliony? ;)

 

 

Nowi niech czytaja... czytaja i jeszcze raz czytaja. Wiem, z roku na rok forum puchnie i nie sposob ogarnac wszystkiego, jednakze wystarczy poczytac niektore watki i dzialy. Jesli ktos jest leniwy, to coz... Aczkolwiek tu kamyczek nalezy sie tez administracji, za taki a nie inny uklad dzialow, gdzie powstaje bigos z grochowka i nie wiadomo gdzie w koncu zaczynac nowy temat, bo wiele dzialow jest zdublowanych.

 

Gdy juz poczytaja i nabeda jakas tam wiedze, niech jeszcze wstrzymaja sie na wszelki wypadek z kupnem/rejestrowaniem i przeanalizuja to, co sie sprzedawalo dotychczas, oraz za jaka kwote. Bo nawet posiadanie dobrych domen nie wrozy sukcesu, jesli ktos ustawi cene na poziomie "miliona" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×