Jump to content
Sign in to follow this  
tomon

[Ankieta] Klikacie w reklamy w oknie GG ?

Reklamy GG  

16 members have voted

  1. 1. Klikasz w reklamy GG

    • Nie
      11
    • Rzadko
      0
    • Często
      0
    • Zawsze jak jest nowa reklama
      1
    • Tylko przypadkowo
      4


Recommended Posts

Hej

 

Pytanie do osób korzystających z komunikatora gadu-gadu. Jak to jest u Was z klikalnością w reklamy wyświetlane w oknie rozmowy ?

 

Ja np kliknąłem może z 3 razy w ciągu 6 lat w tym 2 to przypadki niezamierzone. ;)

Edited by tomon

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak się właśnie zastanawiam jak bardzo skuteczna jest ta reklama jeśli większość użytkowników nie klika lub klika w banery sporadycznie a cennik przedstawia dość konkretne kwoty wg mnie :

 

cennik reklam gg

Edited by tomon

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak się właśnie zastanawiam jak bardzo skuteczna jest ta reklama jeśli większość użytkowników nie klika lub klika w banery sporadycznie a cennik przedstawia dość konkretne kwoty wg mnie :

 

Przecież skuteczności reklamy nie mierzysz tylko kliknięciami. Reklama ma służyć też rozpowszechnieniu / utrwaleniu jakiejś marki, jeśli kojarzysz (lub nawet kupujesz) maszynki do golenia Gilette, pastę Blend-a-Med i baterie Duracell to znaczy, że reklama firmy Procter & Gamble, do której należą te marki jest skuteczna, ta firma wydaje akurat okrutne ilości pieniędzy na reklamę swoich produktów i nawet dobrze im to wychodzi. Sporo też potrafią wydać na domenę. ;)

 

A reklama może być różna - w telewizji, radio, na billboardach czy właśnie w komunikatorze gg. Tak samo jak po obejrzeniu reklamy w tv nie będziesz leciał od razu do sklepu, tak samo kupowanie reklamy w komunikatorze tego nie zakłada, że od razu klikniesz i coś kupisz.

 

Ale jeśli choć garstka osób będzie się zastanawiać co kupić i skojarzy, że "przecież widziałem reklamę czegoś-tam na gg" znaczy się może to znaczyć też, że "gg poleca" i coś kupi to wtedy już taka reklama się opłaci, szczególnie, że taka reklama "na cały dzień" wyświetli się aktywnym osobom nawet kilka tysięcy razy lub więcej, trudno ją przeoczyć.

 

Mam nadzieję, że dostrzegasz, że to wcale nie jest strata pieniędzy, bo tak samo można by powiedzieć, że stratą pieniędzy jest reklama w tv czy na billboardach przy ruchliwych trasach. ;) Tyle, że to nie jest reklama, która każdemu się opłaci i reklama, na którą każdego będzie stać, dlatego najlepsze porównanie to reklama na gg = jak reklama w tv, szczególnie, że szeroki przedział odbiorców i korzystających z gg i oglądających tv.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×