Jump to content
Sign in to follow this  
epson

Historia WHOIS od AM

Recommended Posts

Dostawcą jest firma, która posiada zgromadzone dane WHOIS od 2006 roku (zresztą nie tylko dla domen polskich). Informacje te nie są jawne w tym sensie, że nie ma obecnie publicznego dostępu do historii WHOIS - można zobaczyć tylko rekordy bieżące. Sami nie zbieramy historii WHOIS aby nie popaść w problemy z NASK w związku z ustawą o ochronie baz danych :) dlatego polegamy na podmiocie zewnętrznym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zewnętrzny podmiot nie podpada pod ustawę o ochronie baz danych (zonefile?), czemu on może coś czego wy już nie? Skoro czerpiecie z tego korzyści majątkowe to może jeszcze połączyć to z paserstwem? To jakaś paranoja, albo coś jest legalne dla wszystkich albo dla nikogo, nie róbmy kpiny z prawa.

 

Wiadomo jak to Polacy, kochamy wymyślne teorie spiskowe a dla użytkownika który właśnie wrócił z pracy wygląda to tak: AM podniósł dwukrotnie cenę usługi zasłaniając się zmianą dostawcy który miał słabą bazę danych (więc dostawców jest nagle dwóch? czemu ten tańszy nie poprawi swoich serwerów - co on teraz zrobi ze swoją bazą, pójdzie do konkurencji? jaka wynika z tego korzyść dla użytkownika AM?) ten szary użytkownik mówiąc wprost dochodzi do wniosku że baza jest wasza (bo brak przesłanek że jest inaczej) a wy podnieśliście ceny z jakiegokolwiek innego powodu, z usługi nie korzystałem, nie mam tak naprawdę żadnego interesu w brnięciu w ten temat ale ciężko zaufać na słowo w biznesie i tylko o to tak naprawdę mam wątpliwości.

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×