Jump to content
Sign in to follow this  
Web4Net

1and1.pl

Recommended Posts

Na poczatku pazdziernika zarejstrowealem domene w firmie 1and1.pl . Zalozylem konto i zglosilem domene do rejestracji. Jednak nie otrzymalem na maila potwierdzenia rejestracji domeny ani jakiejkolwiek informacji o tym iz zlozylem i otworzylem konto. Sprawdzilem czy poprawnie maila podalem ale wszystko bylo ok. W koncu to olalem bo i tak ograniczam sie do Home.pl, Dropped i Premium. Ale wczoraj otrzymalem od 1and1.pl maila z potwierdzeniem zamowienia z dnia 4 pazdziernika. Bardzo dziwna sprawa, tresc maila nastepujaca:

 

 

"Witamy serdecznie,

 

dziękujemy za Twoje zamówienie z dnia 04.10.2011

 

Codziennie zwiększa się liczba użytkowników internetu. Wśród nich znajdują się też użytkownicy, ktorzy w imieniu osób trzecich, nieuprawnieni do tego, zamawiają usługi internetowe. Dla nas jako dostawcy internetowego i dla osób postronnych może powstać z tego tytułu obowiązek odszkodowawczy.

 

Do aktywacji zamówienia potrzebujemy Twojego dowodu tożsamości, na przykład:

 

- kopię dowodu osobistego (dwustronna)

- kopię paszportu i zaświadczenie zameldowania

 

Prosimy o przesłanie wyżej wymienionych dokumentów na jeden z poniżej wymienionych adresów.

 

Faks

--------

Numer faksu: skasowałem

Uwaga: Polecamy przed faksowaniem skopiować lub wydrukować dokument, w ten sposób można wykluczyć ewentualną nieczytelność dokumentu.

Prosimy też o podanie numeru referencji C 245518360, z tym numerem możemy dołączyć dokumenty do Twojego zamówienia.

LUB TEŻ:

 

E-mail

--------

Adres poczty elektronicznej: Proszę odpowiedzieć na ten e-mail

Uwaga: Prosimy dołączyć do e-maila wynik skanowania lub zdjęcie dokumentu w formacie .jpg.

LUB TEŻ:

 

Droga pocztowa

--------

1&1 Internet Sp. z o.o., ul. skasowalem dane firmy zeby nie udostepniac na forum

Uwaga: Prosimy dołączyć kopie dowodu tożsamości

 

Prosimy o podanie numeru referencji C 245518360, z tym numerem możemy dołączyć dokumenty do Twojego zamówienia.

 

Pozdrawiamy,

 

Security-Team

 

1&1 Internet Sp. z o.o.

skasowalem dane firmy zeby nie udostepniac na forum

 

 

Mozecie mi wytłumaczyć dlaczego otrzymałem potwierdzenie po 3 tygodniach. Jak sami widzicie wymagajja dokumentów ktorych nie wymaga sie w przypadku rejestracji domeny

Edited by Web4Net

Share this post


Link to post
Share on other sites

może ta firma zaimportowała takie zwyczaje - skąd przyszła - niemieckie lub francuskie ;-)

 

 

co.lumbijskie ;-)

Edited by etigger

Share this post


Link to post
Share on other sites
może ta firma zaimportowała takie zwyczaje - skąd przyszła - niemieckie lub francuskie ;-)

 

 

co.lumbijskie ;-)

 

nie rozumiem, co masz na myśli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ich panel jest naprawdę dziwny. Maile od nich dostawałem z opóźnieniem kilku, kilkunastu godzin. Jedyny szybki kontakt do nich to telefon. Regulaminy są głęboko ukryte. Nie widzę opcji zarządzania danymi do WHOIS. Boje się cokolwiek u nich zamawiać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

z ciekawości chciałem zarejestrować domenę, ale jak sami widzicie chociaz maja reklamę w tv to świadczą usługi na poziomie amatorskim

Share this post


Link to post
Share on other sites
skasowalem dane firmy zeby nie udostepniac na forum

 

Dane firmy są niejawne? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dane firm są jawne, dane spółek z o.o. możemy tu przetwarzać do woli, a nawet nazwiska osób z zarządu, inna sprawa że w weekend zaczęła się nieplanowana przerwa dostepu do systemu KRS, awaryjna konserwacja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na rynku polskim zdecydowanie sobie nie radzą. Korzystałem z ich usług 2 razy, stale jakieś problemy. Dziwi mnie, że w Niemczech mają dobrą opinię. Jeśli o mnie chodzi, nie zamierzam już więcej korzystać z ich usług.

Edited by mr_domain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×