Jump to content
Sign in to follow this  
Pitter

Sedo i zmiany od 1 Listopada

Recommended Posts

Witam

 

Nie wiem czy każdy otrzymał te informacje, ale od 1-go listopada, sedo zmienia sposób naliczania wynagrodzenia z parkingu,

w skrócie będzie to teraz jak w ND, aktualizacja zarobków po 48h.

Druga zmiana to wyróżnienie zarobków ze spamu i odliczenie jej sumy na końcu miesiąca, szczerze mówiąc ta zmiana mnie trochę obawia bo daje duże pole do nadużyć, nie widać które domeny mają ruch i zarobki zakwalifikowane jako spam, a odliczenie pojawi się dopiero na koniec miesiąca. W sumie to nie można być teraz pewnym ile faktycznie zarobiło się na sedo.

 

 

Oryginalna wiadmość:

tarting November 1st, you may notice two changes to the statistics visible in the Parking Reporting section of your account. We have made these changes so as to stay up-to-date with the domain industry standard.

 

1) Adjusted earnings: This change means that the “Earnings” statistic shown in the Parking Reporting section for the current and previous day will be based on estimates. Within 48 hours, we will receive the actual earnings amount from our primary ad provider, Google, and after two business days we will make the necessary adjustments to the earnings shown in your account. This change only affects the “Earnings” category. The entries in the “Uniques” and “Clicks” categories will not be affected. This means that if you review the day’s earnings in your statistics on November 1st, you will be viewing estimates. Starting November 3rd, you would then be able to review the real earnings (before spam) as of November 1st.

 

2) Taking into account the spam count in your earnings: When you review your daily parking earnings, starting November 1st, these figures may include spam that our primary ad provider Google recognizes on the go. You will not be able to see which specific domains are affected. The total spam attributed to one account will be deducted from your parking earnings on a monthly basis. You can see the deductions in the Parking Reports section, on the “Payments” tab, in the “Corrector” column.

 

In recent years, Google has been continuously improving their success rate in fighting spam. Given these improvements and the already low spam rates in Sedo’s own network, we anticipate that this change will only affect a small number of domain names.

 

Our recommendation: Starting November 1st, whenever you review figures for specific domains, please bear in mind that:

 

1) The final data will be available after approximately 48 hours.

2) Unexpected increases in earnings for specific domains may be caused by spam. If this is the case, this spam will be deducted at the end of the month.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszędzie zmiany na sedo,dropped ,a i z pko bp mi przyszedł list o zmianach od 15 listopada.Tak na serio takie zmiany są niekorzystne zwłaszcza ta dotycząca spamu.Na ND trzymam domenę ,która ma CTR na poziomie 80% na sedo po zmianach nie wiem co by było.

Edited by ceder

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie juz sie zaczela wycinka domen... Zauwazylem, ze czesc z nich z dnia na dzień przestala zarabiac. Oczywiscie dostaly bana i kwitlyby na parkingu w nieskonczonosc gdyby nie niski RPM, ktory zwrocil moja uwage....

 

Tu na pewno duzy plus dla Namedrive, bo gdy domena zostanie zbanowana to zostaniesz chociaz o tym poinformowany

Share this post


Link to post
Share on other sites
U mnie juz sie zaczela wycinka domen... Zauwazylem, ze czesc z nich z dnia na dzień przestala zarabiac. Oczywiscie dostaly bana i kwitlyby na parkingu w nieskonczonosc gdyby nie niski RPM, ktory zwrocil moja uwage....

 

Tu na pewno duzy plus dla Namedrive, bo gdy domena zostanie zbanowana to zostaniesz chociaz o tym poinformowany

 

Nie dostajesz żadnego powiadomienia od Sedo ?

 

Mi zawsze przychodzi info mail o zbanowaniu domeny (przez G) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie dostajesz żadnego powiadomienia od Sedo ?

 

Mi zawsze przychodzi info mail o zbanowaniu domeny (przez G) .

 

Robertowi najprawdopodobniej nie chodzi o "wycinke" w powiazaniu z black list google, tylko bardziej o fakt naglego, negatywnego zweryfikowania RPM dla wielu zaparkowanych domen (w tym generycznych, nawet do poziomu 0.03 € RPM) .

Uwazam, ze sa to ostatnie juz podrygi parkingow w obecnej formie, wykorzystujacej wlasnie takie a nie inne narzedzia i sposoby do monetyzacji wygenerowanego przez nasze domeny ruchu .

Poniewaz popyt na traffic (rowniez ten z polskiego feed) stale rosnie, niezadlugo byc moze nie bedzie w ogole chetnych do korzystania z uslug Sedo, ND & Co.

Chyba, ze tak jak to ma miejsce np. w moim wypadku, parking bedzie wykorzystywany przede wszystkim jako sprawnie dzialajaca platforma sprzedazowa . Aczkolwiek, przy obecnych, pobieranych przez Sedo prowizjach.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Robertowi najprawdopodobniej nie chodzi o "wycinke" w powiazaniu z black list google, tylko bardziej o fakt naglego, negatywnego zweryfikowania RPM dla wielu zaparkowanych domen (w tym generycznych, nawet do poziomu 0.03 € RPM) .

Uwazam, ze sa to ostatnie juz podrygi parkingow w obecnej formie, wykorzystujacej wlasnie takie a nie inne narzedzia i sposoby do monetyzacji wygenerowanego przez nasze domeny ruchu .

Poniewaz popyt na traffic (rowniez ten z polskiego feed) stale rosnie, niezadlugo byc moze nie bedzie w ogole chetnych do korzystania z uslug Sedo, ND & Co.

Chyba, ze tak jak to ma miejsce np. w moim wypadku, parking bedzie wykorzystywany przede wszystkim jako sprawnie dzialajaca platforma sprzedazowa . Aczkolwiek, przy obecnych, pobieranych przez Sedo prowizjach.... :)

 

Rozumiem , dziękuję za wyjaśnienie .

Od parkingu jakim jest SedoPro czy ND oczekuję więcej niż tylko bycie dobrą platformą sprzedażową dla naszych domen . Istotna jest też monetyzacja ruchu , która wcześniej działała całkiem dobrze . Nie wiem jakie są przyczyny pogorszenia tej sytuacji . Przyczyna leży gdzieś na linii reklamodawca - google - parking . Jak na razie nie zapowiada się na poprawę , więc trzymanie dobrych domen na parkingach nie ma dla mnie najmniejszego sensu . Uważam także , że przekierowanie typosów na tematyczne PP albo na własne serwisy będzie dawało dużo więcej korzyści .

Edited by armani

Share this post


Link to post
Share on other sites

@keyword, zauważyłem, że na części domen po prostu przestają się wyświetlać reklamy - automatycznie CTR 0%. Dzieje się tak np. przez jeden dzień. Po odparkowaniu i ponownym zaparkowaniu jest już OK.

 

Co do tematu? I jak wrażenia po pierwszym tygodniu zmian. U mnie zauważalne są kliki za 0,00 :)

Przy okazji, wiecie może o której godzinie następuje aktualizacja statystyk?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No niestety muszę potwierdzić.

Dość dużo domen ma kliki za 0.00, i nie wyświetlający się feed bez informacji o tym.

 

Monitoruje sobie każdy dzień screenami przed aktualizacją i po, i na razie w jednym dniu kilka euro mniej, w kolejnym kilka więcej, ale ogólnie nie podobają mi się te zmiany, i nie wiadomo co przyniesie koniec miesiąca i końcowe odliczenie zarobków.

 

Do tego nie wszystkie domeny mam ustawione na kup teraz, i zazwyczaj właśnie na te ktoś składa ofertę co daje z automatu 15% prowizji, którą przeważnie dodaje do ceny sprzedaży, co czyni cene mniej atrakcyjną dla kupującego i przekłada się to na wynik: brak sprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego kliki np. na takich domenach jak wierszyk.pl oraz RodzićPoLudzku.pl są wartościowane jako 0,00 euro? Co to ma wspólnego ze spamem.

 

Ja parking domen wykorzystywałem sporadycznie, kilka zarabiających domen, głównie IDN z ruchem od nonIDNów. Ale teraz przy klikach za 0 mija się to z celem?

 

Myślicie, że coś się poprawi, czy ta zmiana będzie na dłużej?

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie to samo, mnóstwo klików po 0.

 

Na przełomie 2005/2006 roku o ile mnie pamięć nie myli wielkim szokiem dla mnie było jak ze średniej stawki za ruch z Polski spadło z 8 do 4 centów. Minęło 5 lat i teraz widzę centów ze średnią 3. Biorąc pod uwagę inflację i te wszędobylskie konferencyjne wykresy Sedo czy Google coś tutaj chyba jest nie tak. Zadziwiające, że ruch z Wietnamu czy Kambodży mi się lepiej konwertuje niż w Polski...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×