Jump to content
pb

Google Analytics dla domen w premium.pl

Recommended Posts

Drodzy forumowicze! :)

 

Miło mi poinformować że dla domen zaparkowanych na dnsach premium.pl udostępniliśmy statystyki oparte na Google Analytics. Obecnie są one oferowane jako dodatkowe narzędzie do zliczania statystyk, prócz podstawowych statów dostępnych dotychczas. Usługa jest bezpłatna i dostępna w fazie beta na koncie profesjonalnym.

 

Google Analytics jest jednym z największych narzędzi do analizy statystyk serwisów WWW w internecie, udostępnianym przez firmę Google. Od teraz nasi użytkownicy mogą śledzić ruch swoich domen zaparkowanych na premium.pl również za pomocą Google Analytics, co daje ogromne możliwości analizy informacji o internautach odwiedzających domeny naszych użytkowników. Aby skorzystać z tego wyjątkowego rozwiązania, dedykowanego inwestorom domenowym i nie tylko, wystarczy przejść do narzędzia "statystyki" i zapoznać się ze szczegółami.

 

PS. Integracja premium.pl z giełdą domen sedo.com jest obecnie w końcowej fazie przygotowań, już wkrótce poinformuję o uruchomieniu także tej usługi, wraz z unikalnymi na polskim rynku możliwościami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, od chwili dodania konta Google, monitorowany będzie ruch dla wszystkich domen w panelu.

 

Użytkownik podczas dodawania kolejnych domen do konta ma przygotowaną przez nas podstawową wersję statystyk (widok odpowiednio rozmieszczonych informacji), ale w łatwy sposób można poszerzyć sobie wyniki o kolejne dane na temat gromadzonego ruchu. W efekcie można stworzyć sobie profil statystyk idealny dla inwestora domenowego według każdego użytkownika osobno.

 

W chwili obecnej ruch gromadzony jest dla wszystkich domen momentalnie od czasu podania loginu Google, natomiast wizualizacja tych wyników następuje po dodaniu wybranych domen do swojego konta Google, za pomocą podanego w panelu linku. Pojedyncze dodanie widoku statystyk domeny trwa krótko (trzeba tylko kliknąć "zapisz"), a podyktowane jest po pierwsze koniecznością oceny wydajności kont Google Analytics i ewentualnego dostosowania mechanizmów na potrzeby naszych użytkowników, a po drugie dla zachowania czytelności wykresów. Chcemy żeby użytkownicy sami decydowali jakie domeny mają się pojawiać na koncie GA. Okres fazy beta zdecyduje, jakie potrzeby mają inwestorzy domenowi i w tym kierunku postaramy się rozwinąć usługę.

 

A statystyki pozwalają na naprawdę wiele. Dobrze wykorzystane pozwolą zarówno sprzedać konkretnie sprecyzowany ruch jak i określić kto będzie idealnym klientem końcowym dla naszych domen. Zachęcamy do kosztowania nowych możliwości. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
PS. Integracja premium.pl z giełdą domen sedo.com jest obecnie w końcowej fazie przygotowań, już wkrótce poinformuję o uruchomieniu także tej usługi, wraz z unikalnymi na polskim rynku możliwościami.

Jak będzie z prowizją od sprzedaży domen na premium.pl przez giełdę Sedo?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak będzie z prowizją od sprzedaży domen na premium.pl przez giełdę Sedo?

 

Wszystko będzie napisane w ogłoszeniu. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszedłem w Narzędzia / Statystyki i w polu Akcje przy jednej z domen kliknąłem Wykres GA, a następnie kliknąłem w podany link. Na koncie GA pojawiło mi się konto Parking premium.pl - Nick.

Czy statystyki w "Mój pulpit nawigacyjny" odnoszą się już do wszystkich moich domen zaparkowanych w Premium?

 

Wchodzę w Raporty standardowe / Treść / Zawartość witryny / Wszystkie strony - w wybranym okresie od ostatniej niedzieli widzę 17 pozycji - łącznie 15 wejść/32 odsłony.

 

Statystyki Premium za ten sam okres dla wszystkich zaparkowanych domen to około 750 wejść (115 dla najczęściej odwiedzanej).

 

Jak interpretować te różnice pomiędzy statystykami GA i Premium? Jaki jest rzeczywisty ruch?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aby skorzystać z tego wyjątkowego rozwiązania, dedykowanego inwestorom domenowym i nie tylko, wystarczy przejść do narzędzia "statystyki" i zapoznać się ze szczegółami.

 

Czy to jeszcze działa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co z integracją z Sedo?

 

A co z nią? Działa bez przerw od kilku lat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisząc o integracji z Sedo chodziło mi raczej o integrację z giełdą, niż z parkingiem.

 

Aha, raczej nie będzie, bo domeny .pl nie są i nie będą uwzględnione w Sedo MLS, a one stanowią ponad 95% wszystkich utrzymywanych w premium.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety musieliśmy wyłączyć po zmianach po stronie Google.

Nie myśleliście nad wrzuceniem jakiegoś Piwika na jeden ze swoich niezawodnych VPS-ów? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie myśleliście nad wrzuceniem jakiegoś Piwika na jeden ze swoich niezawodnych VPS-ów? :D

 

Nie myśleliśmy, ale możemy pomyśleć.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×