Jump to content
kamcio99

nasze serwisy

Recommended Posts

Jakieś płatności online są tam może zaimplementowane [w skrypcie]?

 

Edit:

Ok. Widzę, że nie ma.

 

 

Jest tam płatność sms (dotpay) oraz reklama (smartcontext) zaimplementowane w skrypcie i nie sprawiają większych problemów w konfiguracji. Uruchomiłem dla siebie pod adresem http://gminadlugoleka.pl -

Też ten skrypcik zakupiłem ;)

Są dwie możliwości z sms-ami.. można włączyć dodawanie ogłoszenia tylko za sms-a plus wyróżnienie owego ogłoszenia za kolejnego. Póki co... to nic tam nie włączyłem (ewentualnie wyróżnienie z czasem włączę)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się zebrać swoje zbiory w jedno miejsce i postanowiłem założyć własne portfolio. Moim celem było to, by był to prosty, ale przede wszystkim przejrzysty projekt.

 

W tym momencie proszę Was, drodzy użytkownicy ,o ewentualną ocenę i sugestię w związku z wyglądem i funkcjonalnością serwisu.

 

P.S Proszę o wstrzymanie się od komentarzy na temat zawartości portfolio :blush: . Na razie nie ma się czym chwalić :D

 

Link: SklepDomen.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdecydowałem się zebrać swoje zbiory w jedno miejsce i postanowiłem założyć własne portfolio. Moim celem było to, by był to prosty, ale przede wszystkim przejrzysty projekt.

 

W tym momencie proszę Was, drodzy użytkownicy ,o ewentualną ocenę i sugestię w związku z wyglądem i funkcjonalnością serwisu.

 

P.S Proszę o wstrzymanie się od komentarzy na temat zawartości portfolio :blush: . Na razie nie ma się czym chwalić :D

 

Link: SklepDomen.pl

Raczej w tym temacie to powinno być.

http://www.di.pl/index.php?showtopic=3514 :D

Jako stronka prezentująca domeny na sprzedaż... to może być.

(przyczepiłbym się do kolorystyki. Trochę to 'żałobnie' wygląda)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jako stronka prezentująca domeny na sprzedaż... to może być.

(przyczepiłbym się do kolorystyki. Trochę to 'żałobnie' wygląda)

Podzielam zdanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie strona zrobiła duży krok wstecz. Panuje na niej straszny chaos i w zasadzie nie jestem w stanie jej przeglądać. :)

Podstawowym założeniem nowej wersji było to, że na stronie głównej musimy prezentować większą ilość treści.

Naprawdę jest aż taki chaos? Ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii?

Share this post


Link to post
Share on other sites
System do zarządzania mailingiem reklamowym - newslettery itp.

 

www.papnet.pl

 

Fajna dziewczyna ale chyba trochę za duża (w sensie rozmiarów obrazka :P ). Mało na tej stronie jest, więc oceniać można tylko layout i kolory. Nie pasuje mi ten żółty w menu, ten szary jako tło dla tekstu też chyba do końca do mnie nie przemawia. I na koniec: strona zrobiona dla rozdzielczości 1280 - popraw tło żeby w większych rozdzielczościach też dobrze to wyglądało. U siebie mam 2 szerokie białe paski po lewej i prawej tam, gdzie powinno być tło.

 

 

Podstawowym założeniem nowej wersji było to, że na stronie głównej musimy prezentować większą ilość treści.

Naprawdę jest aż taki chaos? Ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii?

 

Hmm...Dobiła mnie mrugająca reklama po prawej z cyklu jesteś milionowym gościem, wygrałeś szczotkę do czesania psa (akurat na taką trafiłem :) ). Sporo się na tej stronie dzieje i odnoszę wrażenie, że panuje tam lekki bałagan. Jak dla mnie wszystko na stronie głównej się zlewa - zrób tytuły działów inną czcionką (grubszą) i może nieco ściemnij te pomarańczowe kreski między działami. Podstrony już nieco lepiej ale czy ta reklama na górze musi być taka wielka? I do tego jeszcze tekstówka nad graficzną ;) Podoba mi się menu dlatego, że jest czytelne i masz ciekawe logo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajna dziewczyna ale chyba trochę za duża (w sensie rozmiarów obrazka ;) ).

 

Zgodzę się z tym, że top chyba jednak trochę za duży. Obok dziewczyny mogłyby "migać " jakieś hasła - idealne miejsce. Kolory przyjemne, całość robi dobre wrażenie, chociaż pewnie w niektórych rozdzielczościach ekranu widać tylko fotkę z panią :) Błękitne tło kończy się (widać białe paski) przy 1680 i więcej px szerokości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmm...Dobiła mnie mrugająca reklama po prawej z cyklu jesteś milionowym gościem, wygrałeś szczotkę do czesania psa (akurat na taką trafiłem :) ). Sporo się na tej stronie dzieje i odnoszę wrażenie, że panuje tam lekki bałagan. Jak dla mnie wszystko na stronie głównej się zlewa - zrób tytuły działów inną czcionką (grubszą) i może nieco ściemnij te pomarańczowe kreski między działami. Podstrony już nieco lepiej ale czy ta reklama na górze musi być taka wielka? I do tego jeszcze tekstówka nad graficzną ;) Podoba mi się menu dlatego, że jest czytelne i masz ciekawe logo.

Dzięki za konkretną opinię!

Ta mrugająca reklama też mnie denerwuje... Emituje ją sieć reklamowa. Poczekam do podsumowania tej kampanii i jeśli jej stawki nie są wyższe od reszty to ją zablokuję.

Tytuły działów - cenna uwaga. Cała grafika już mi się 'owidziała' i automatycznie wyłapywałem wzrokiem tytuły działów. Dla osoby, która jest na stronie pierwszy raz rzeczywiście może się zbyt mało wyróżniać. Do poprawki.

Reklama u góry standardowo ma wysokość 100px. Zdarzają się jednak często kampanie o szerokości 200px oraz 300px. Niestety nie mogę ich wszystkich odrzucić.

Reklamę testową nad główną graficzną wrzuciłem z dwie godziny temu dla testu (na jedną dobę). Zobaczę jakie będą jej efekty i wtedy podejmę decyzję czy zostaje czy wylatuje.

 

Oby więcej takich konkretnych uwag :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do MSP.PL - czcionki działów zmienione, mrugająca reklama usunięta, reklama tekstowa usunięta :D

 

Jeżeli mogę coś zasugerować, bo moja uwaga była mało konkretna:

- pozbyłbym się zdublowanych elementów, przede wszystkim zostawił jeden link do całego działu (zamiast przycisku 'zobacz więcej' i linku 'przejdź do' przy nagłówku jak jest teraz, można by po prostu podlinkować nagłówek),

- 'najnowsze' to dublowanie treści na stronie, może pozbyć się jej na rzecz aktualności?

- stopka zajmuje sporo miejsca, zmniejszyłbym ją o połowę,

- jeżeli 'konkurs' nie stanowi działu w rozwijanym menu, można go wyróżnić innym kolorem.

 

Powodzenia w rozwoju serwisu, bo domena jest "lepszej bym nie trafił" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgodzę się z tym, że top chyba jednak trochę za duży. Obok dziewczyny mogłyby "migać " jakieś hasła - idealne miejsce. Kolory przyjemne, całość robi dobre wrażenie, chociaż pewnie w niektórych rozdzielczościach ekranu widać tylko fotkę z panią :) Błękitne tło kończy się (widać białe paski) przy 1680 i więcej px szerokości.

 

 

Będzie migało i owszem - ale to trochę później.

Całość jest właśnie przeznaczona dla standardowych rozdzielczości 1600 maks ps-ów

 

Generalnie założenie jest takie żeby przyciągać uwagę ( poprzez obecną dziewczynę ) oraz żywą kolorystykę.

Jednakże najważniejszą sprawą jest jednak sam system do obsługi mailingu.

 

 

PS. W razie zainteresowania zapraszam na PW :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serwis był już publikowany w tym wątku (ale nie przeze mnie ).

PoradyWeselne.pl

Stronę kupiłem od Bartka, z ogłoszenia zamieszczonego na DI. Część jego pracy włożonej w serwis bezczelnie unicestwiłem :) Nie miałem na przykład czasu, środków i chęci rozwijać forum, które było uruchomione na subdomenie. Zrezygnowałem tez z cms'a jamola na rzecz własnego mini systemiku. Internauci nie mają już możliwości logowania się i dodawania czegokolwiek, wszystko odbywa się poprzez kontakt e-mail z administratorem (wiem, wiem, to jest nienowoczesne i nie modne).

W założeniach strona ma zarabiać na reklamach oraz ogłoszeniach (10 zł/ogłoszenie). Moim celem po roku prowadzenia strony jest łącznie (ogłoszenia + reklama) wyciągnąć 100zł/miesiąc.

Zainteresowani mogą dodać artykuł/poradę. W zamian na końcu tekstu będzie wzmianka o autorze, jego działalności i link do strony. Porady weselne i artykuły będę też systematycznie dodawał sam (1 -3 teksty/miesiąc).

 

Jak myślicie? Wyjdzie coś z tego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim celem po roku prowadzenia strony jest łącznie (ogłoszenia + reklama) wyciągnąć 100zł/miesiąc.

Nie zgubiłeś przypadkiem zera (zer)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zgubiłeś przypadkiem zera (zer)?

Raczej nie. Jak dobrze pójdzie, to po roku pracy nad stroną, powinna ona powoli wchodzić na ciekawe pozycje w wyszukiwarkach i mieć sensowny ruch. Dopiero wtedy będę oczekiwał czegoś więcej.

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Raczej nie. Jak dobrze pójdzie, to po roku pracy nad stroną, powinna ona powoli wchodzić na ciekawe pozycje w wyszukiwarkach i mieć sensowny ruch. Dopiero wtedy będę oczekiwał czegoś więcej.

 

 

Myślę, że troszkę nisko mierzysz. Przy tej tematyce powinieneś mieć zdecydowanie więcej i nie po roku. Wydaj parę złotych na AdWordsa i AdTaily - powinny Ci się szybko zwrócić :) Stronka prezentuje się nieźle. Może jedynie powinna być większa różnica między kolorem strony a body - niewielkie złamanie tła jakimś bardzo bladym odcieniem niebieskiego albo różowego nie zaszkodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój pierwszy serwis (katalog firm) Wykładzina.pl

Nie jest to jeszcze wersja finalna (brakuje m.in. płatności internetowych) ale od jakiegoś czasu jest już w sieci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mój pierwszy serwis (katalog firm) Wykładzina.pl

Nie jest to jeszcze wersja finalna (brakuje m.in. płatności internetowych) ale od jakiegoś czasu jest już w sieci.

 

Przejrzysty i estetyczny projekt :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przejrzysty i estetyczny projekt :ph34r:

 

Dokładnie tak, no może troszkę bardziej finezyjne logo by się przydało, ale jest naprawdę całkiem nieźle B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×