Jump to content
kamcio99

nasze serwisy

Recommended Posts

Reklamy zawsze można zmniejszyć (30% ekranu? przesadziłeś chyba z lekka).

 

tak, 30%, obliczylem, bo sam bylem ciekaw (nie, nie wzialem tego z glowy) i tyle wyszlo...

 

 

jesli na stronie glownej zaraz po otwarciu widze Adsense, sposrod ktorego musze wylawiac tekst, no to sorry, ale natychmiast klikam ten krzyzyk po prawej gornej stronie okna, ewentualnie zamykam tab :( i wtedy czy w glebi strony jest jakis sensowny kontent nie ma juz dla mnie zadnego znaczenia...znajde wiele innych ciekawych stron nie zawalonych adsensem..

 

Oczywiscie zgadzam, sie, ze lepiej, aby domena nie lezala odlogiem, przynajmniej sie zaindeksuje, do czego WP doskonale sie nadaje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoko, spoko. Jestem zdania, że trochę krytyki się przyda. Zawsze pomoże coś usprawnić, polepszyć... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
grafika jest super, troche mnie razi uklad strony (do lewej), stad po prawej duzo niepotrzebnego, niezagospodarowanego miejsca (zaznaczone na czarno ponizej). A gdyby to wszystko powiekszyc i troche wysrodkowac?

 

Mnie też razi, wierciłem dziurę w brzuchu żeby to zrobić na środku, wycentrowane, a wypełnienie równomiernie po obu stronach, ale podobno „się nie da”. No to odpuściłem... :-/

 

Plus ramki w formularzu zrobic w takim stylu webdwazerowym, lekko zaaokraglone, a nie tylko zwykle prostokaty

 

Interson, czytasz to? ;-)

 

tekst wyliczanek, rymowanek itd. zrobilbym albo po prawej stronie w tej glownej ramce i nieco wiekszy, albo dodal tak jak teraz sie wyswietla po prawej stronie jakies grafiki do kazdego wierszyka. Po prostu znow mam wrazenie, ze jest nadal za duzo niezagospodarowanego miejsca, w ktore pada po raz pierwszy wzrok czytelnika, a tam nic niema...

 

To prawda, chciałem też większą czcionkę, wtedy nie było też tyle pustostanów, ale trzeba pamiętać o tym że przy wielkości ekranu/okna 800x600 wszystko jest ładnie wypełnione i strona wygląda dużo lepiej, a jeśli się poprawi i dostosuje do wyższych rozdzielczości, to osoby z mniejszymi monitorami/oknami ucierpią... nie ma rozwiązań idealnych. Można dodać przyciski do zwiększania/zmniejszania czcionki, ale to taki półśrodek. O rysunkach koło tekstów myślałem, ale nie mam tylu rysunków. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie też razi, wierciłem dziurę w brzuchu żeby to zrobić na środku, wycentrowane, a wypełnienie równomiernie po obu stronach, ale podobno „się nie da”. No to odpuściłem... :-/

 

Się da. Nie kwestia techniczna lecz potrzeba sięgnięcia po kredkę stanowi tu problem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może po prostu dodam możliwość rysowania kredką po ekranie, oczywiście wirtualną, i każdy we własnym zakresie będzie sobie zamalowywał puste przestrzenie? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
***

 

 

na podstawie jakich przepisów? czy też wziąłeś sobie tę regulacje z głowy?

 

 

§DEEP-LINKING

 

 

 

Kwestia tzw. głębokich odnośników (deep linking) nie została wprost uregulowana w przepisach polskiego prawa. Generalnie przyjmuje się, że zamieszczenie linków prowadzących do stron początkowych innych witryn WWW jest dozwolone (jest to zresztą podstawowa właściwość Internetu). Pojawiły się jednak w Europie orzeczenia sądowe, które w pewnych sytuacjach uznawały deep linking za działanie zabronione. Chodziło o działalność serwisów informacyjnych, które przeszukiwały strony elektronicznych wersji czasopism i dzienników, umieszczając wyniki wyszukiwania na swoich stronach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Się da. Nie kwestia techniczna lecz potrzeba sięgnięcia po kredkę stanowi tu problem :(

 

Uwierz, że akurat bardziej nas interesuje jak coś będzie wyglądało niż to jak dużo pracy będzie trzeba włożyć (oczywiście w rozsądnych granicach ;-) ).

To nie jest takie proste jak mówisz. W tym kierunku dużo kombinowaliśmy.

Jedynym wyjściem poza obecnym jest wycentrowanie do środka całości, znaczne zmodyfikowanie lewej części wizualizacji oraz zrobienie lewego powielenia.

W tym momencie menu mamy na środku i przy pierwszym kontakcie ze stroną znacznie brakuje menu po lewej stronie, bo wtedy i po lewej i po prawej mamy pusto (ogólne wrażenie pustej strony) no i odwiedzający szuka tego menu po stronie, które już teraz jest dość nietypowe. Jest jeszcze jedno rozwiązanie, już nie związane z obecną postacią - identyfikowanie rozdzielczości i dla niej ładowanie odpowiedniej wizualizacji, ale tu wiadomo trzeba rysować pod każdą z osobna wizualizację. Rysunek to nie grafika, gdzie każda zmiana to chwila. Każda próba wiąże się z przerysowywaniem części rysunku.

 

Według nas obecne rozwiązanie jest prawidłowe i na dłuższą metę lepsze od lewego powielenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uwierz, że akurat bardziej nas interesuje jak coś będzie wyglądało niż to jak dużo pracy będzie trzeba włożyć (oczywiście w rozsądnych granicach ;-) ).

To nie jest takie proste jak mówisz. W tym kierunku dużo kombinowaliśmy.

Jedynym wyjściem poza obecnym jest wycentrowanie do środka całości, znaczne zmodyfikowanie lewej części wizualizacji oraz zrobienie lewego powielenia.

W tym momencie menu mamy na środku i przy pierwszym kontakcie ze stroną znacznie brakuje menu po lewej stronie, bo wtedy i po lewej i po prawej mamy pusto (ogólne wrażenie pustej strony) no i odwiedzający szuka tego menu po stronie, które już teraz jest dość nietypowe. Jest jeszcze jedno rozwiązanie, już nie związane z obecną postacią - identyfikowanie rozdzielczości i dla niej ładowanie odpowiedniej wizualizacji, ale tu wiadomo trzeba rysować pod każdą z osobna wizualizację. Rysunek to nie grafika, gdzie każda zmiana to chwila. Każda próba wiąże się z przerysowywaniem części rysunku.

 

Według nas obecne rozwiązanie jest prawidłowe i na dłuższą metę lepsze od lewego powielenia.

 

Uwierz, że nic nie krytykuje. Wykonaliście kawał dobrej roboty.

 

Jednak jak sam napisałeś, kodowanie nie stanowi problemu, tylko kwestia użyteczności. Może rozwiązaniem, w pewnym stopniu, byłoby pójście w większą szerokość strony. To co zrobiliście teraz, wygląda jakby było przystosowane pod 800x600 jednak po "zresajzowaniu" do tej rozdzielczości i tak nie mieści się w poziomie. Zrobić min. 1024 i już nie będzie tak raziło tych z większą rozdzielczością monitorów.

 

Zresztą strona centrowana robiłaby moim zdaniem lepsze wrażenie.

 

rymodt8.th.jpg

 

 

Jednak jako, że sam nie lubię jak ktoś się wpie** w moją pracę, także już nic więcej nie powiem w tym temacie :(

 

Sama zmiana układu strony (zwłaszcza ze względu na rysunek) będzie bardzo pracochłonna i na pewno wymagałaby pokaźnej sumy przeznaczonej na ten cel.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zresztą strona centrowana robiłaby moim zdaniem lepsze wrażenie.

 

Też tak myślę i od samego początku tak mówiłem. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
To co zrobiliście teraz, wygląda jakby było przystosowane pod 800x600

 

Zgodnie z wymogami klienta ;-).

 

Była jednak docelowo tak robiona.

 

No nic, jeżeli PB będzie chciał jakiś zmian to takie będą, nie mi tu decydować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I ja , być może juz w nastepny week wystawie moj portal spolecznosciowy :)

Końcówka prac nad skryptem i ruszy grafika

 

.socjum.pl ? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok czekamy na prezentacje portalu ;) ja wkrotce tez byc moze bede mogl sie pochwalic dwoma serwisami... zobaczymy co z tego bedzie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już było info o artykule więc tu bardzo bym prosił o opinie o samym serwisie MamBiznes.pl

Wszystkie uwagi mile widziane.

 

Pozdrawiam!

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już było info o artykule więc tu bardzo bym prosił o opinie o samym serwisie MamBiznes.pl

Wszystkie uwagi mile widziane.

 

Pozdrawiam!

Grzesiek

Pod linuksowym Firefoksem 3.0 kasztani się górne menu, pod Operą jest OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pod linuksowym Firefoksem 3.0 kasztani się górne menu, pod Operą jest OK.

 

Potwierdzam i wrzucam screen uwidaczniający, co dokładnie się rozpada.

Edited by jamiko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

dzis ja sie pochwale serwisem http://www.krakfutbol.pl/ jest to serwis o małopolskiej piłce nożnej, jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, ale oficjalnie wystartowalem.

 

Za kazda ocenę zarowno pozytywna i negatywna bede wdzieczny

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

 

dzis ja sie pochwale serwisem http://www.krakfutbol.pl/ jest to serwis o małopolskiej piłce nożnej, jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, ale oficjalnie wystartowalem.

 

Za kazda ocenę zarowno pozytywna i negatywna bede wdzieczny

 

pozdrawiam

 

Ogólnie przyzwoicie. Na Twoim miejscu zmniejszyłbym trochę ilość pogrubień lub czcionkę. Logowanie za nisko, przeniósłbym wyżej. Reszta nie jest źle, design prosty ale dobry.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×