Jump to content
DD

Czarna lista użytkowników AM

Recommended Posts

Wcześniejsze wątki jakoś nie spełniały swojej funkcji, dlatego zakładam oddzielny. Sam na pewno będę z niego korzystał.

 

Dziś na moją czarną listę osób, które nie będą mogły licytować już nigdy w moich aukcjach, trafia użytkownik domeny polskie za nieopłacenie aukcji domeny twojezakupy.pl w kwocie 615 PLN.

 

Zalecam innym dodanie tej osoby na swoje czarne listy (zablokowani licytujący). Skoro AM nie może sobie poradzić z użytkownikami, którzy nie opłacają domen, to może my możemy coś z tym zrobić :)

 

Ponadto przesyłam do AM prośbę o zablokowanie konta tego użytkownika do momentu zapłaty 100% kary w kwocie 615 PLN i przekazania 50% na moje konto.

 

Zachęcam każdego, kto spotka się z nieopłaceniem aukcji, do dodawania tutaj użytkowników AM, którzy nie płacą za domeny. Chętnie dodam każdego takiego użytkownika do swojej listy zablokowanych licytujących. To chyba jedyny sposób na zatrzymanie procederu nieopłacania aukcji na AM.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym przypadku kupujący pierwszy raz nie opłacił domeny, którą kupił na aukcji. Na podstawie poprzedniej historii zakupów i sprzedaży, trudno byłoby go wytypować jako nierzetelnego.

Jego rating zostanie jutro przeliczony.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Share this post


Link to post
Share on other sites
W tym przypadku kupujący pierwszy raz nie opłacił domeny, którą kupił na aukcji. Na podstawie poprzedniej historii zakupów i sprzedaży, trudno byłoby go wytypować jako nierzetelnego.

Jego rating zostanie jutro przeliczony.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Oczywiście. W tym wypadku nie można było przewidzieć, że użytkownik postanowi jednak nie opłacić aukcji.

 

Pytanie co się teraz stanie, jeśli użytkownik nie opłaci kary? Dalej będzie mógł licytować w aukcjach i mieć pełne prawa jak każdy użytkownik AM? Jak to w praktyce wygląda?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wcześniejsze wątki jakoś nie spełniały swojej funkcji, dlatego zakładam oddzielny. Sam na pewno będę z niego korzystał.

 

[...]

 

 

Jednak sądzę, że wcześniejszy wątek spełniał swoją funkcję. Sam dodałem wszystkie występujące tam "złe" nicki" do "zablokowanych licytujących".

 

 

 

Proponuję połączyć wszystkie wątki [łącznie z bieżącym] dotyczące podobnej tematyki, jeśli są rozsiane po Forum.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ponadto przesyłam do AM prośbę o zablokowanie konta tego użytkownika do momentu zapłaty 100% kary w kwocie 615 PLN i przekazania 50% na moje konto.

to troszkę dziwne bo i na jakiej podstawie? :) W regulaminie AM nie ma nic odnosnie 'za dość uczynienia' by nie nazwać tego haraczem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
to troszkę dziwne bo i na jakiej podstawie? :) W regulaminie AM nie ma nic odnosnie 'za dość uczynienia' by nie nazwać tego haraczem ;)

 

Przecież jest i żaden haracz tylko dodatkowa funkcja:

 

http://blog.dropped.pl/2010/dzielenie-sie-...ze-sprzedawcami

 

Jeśli "domeny polskie" zapłaci 100% kary, którą naliczyło mu na koncie czyli 615 PLN i wyrówna tę kwotę co najmniej do zera (lub na plus) to na konto DD (jeśli dobrze zadziała ta funkcja) powinno trafić 307,50 PLN czyli 50% z tej kwoty. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
to troszkę dziwne bo i na jakiej podstawie? :) W regulaminie AM nie ma nic odnosnie 'za dość uczynienia' by nie nazwać tego haraczem :)

W regulaminie tego nie ma (chyba, bo nie sprawdzałem wnikliwie), ale kiedyś była mowa, że coś takiego będzie praktykowane (czytałem o tym m.in. na tym forum, ale chyba też otrzymałem kiedyś takiego maila z aftermarket, głowy sobie nie dam uciąć). W każdym razie ja miałem 2 razy nieopłacone aukcje (co prawda na niewielkie kwoty, bo średnio-wysokie xx PLN) i nigdy żadnego zadośćuczynienia nie otrzymałem ;)

 

Sebastian

alpine5

 

edit: Thomaso mnie ubiegł wyjaśniając dokładniej

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
W każdym razie ja miałem 2 razy nieopłacone aukcje (co prawda na niewielkie kwoty, bo średnio-wysokie xx PLN) i nigdy żadnego zadośćuczynienia nie otrzymałem :)

 

Te bonusy można znaleźć, przełączając na liście rozwijanej w historii operacji na "Bonus" i wtedy są wszystkie bonusy przyznane w AM, przy takim bonusie za nieopłaconą aukcję lub escrow jest napisane "Bonus nazwa domeny" np.

 

Zakończone 2011-11-04 12:40:07 125.00 PLN Bonus xxxxxxxxxxxx.pl

 

I bonus jest przyznawany na koncie zarówno od nieopłaconej transakcji escrow (12,5% kwoty) jak i nieopłaconej aukcji (50% kwoty), ale pod warunkiem, że kara zostanie opłacona (konto uzupełnione co najmniej do zera). Może u Ciebie te bonusy są w historii tylko ich nie zauważyłeś lub też kary nie były opłacane i wtedy bonus nie był przyznany.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
to troszkę dziwne bo i na jakiej podstawie? :) W regulaminie AM nie ma nic odnosnie 'za dość uczynienia' by nie nazwać tego haraczem ;)

kilka miesięcy temu... osobiście otrzymałem 50% zadośćuczynienia za nieopłaconą aukcję. Trafiło do mnie 200 zł :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolejny użytkownik na czarną listę: nick dama

 

Za nieopłacenie aukcji domeny eurobasket.pl.

 

DD

W tym samym czasie użytkownik nick dama brał udział również w innej aukcji, której też nie opłacił.

 

Jak to możliwe, że ten użytkownik ma cały czas dodatni rating i może brać udział w aukcjach?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
W tym samym czasie użytkownik nick dama brał udział również w innej aukcji, której też nie opłacił.

 

Jak to możliwe, że ten użytkownik ma cały czas dodatni rating i może brać udział w aukcjach?

 

DD

 

Albo tu czegoś nie rozumie, albo jest coś nie tak z tą jego/jej statystyką procentową i ratingiem:

 

Rating kupującego: (8)

 

Użytkownik AfterMarket.pl od: 2009-08-07

Ogółem nieopłaconych aukcji: 6.7 %

Nieopłaconych aukcji z innymi ofertami: 16.7 %

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny nieuczciwy użytkownik :

 

krissdomain

 

Rating kupującego: (-9)

Użytkownik AfterMarket.pl od: 2011-04-11

Ogółem nieopłaconych aukcji: 50.0 %

Nieopłaconych aukcji z innymi ofertami: 100.0 %

 

I nadal licytuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

AM nie radzi sobie w ogóle z użytkownikami,którzy nie opłacają aukcji.Jedna wielka róbta co chceta .

Share this post


Link to post
Share on other sites
AM nie radzi sobie w ogóle z użytkownikami,którzy nie opłacają aukcji.Jedna wielka róbta co chceta .

Bo nie ma zamiaru. Zapisy w regulaminie mają się nijak do deklaracji składanych tu na forum.

 

W aukcji licytują osoby z ujemnym ratingiem, czy ich oferty są wiążące?

 

Tak, wszystkie oferty złożone na aukcjach są wiążące. Ponadto, jeśli rating użytkownika jest większy niż -10, może on brać udział w aukcjach na takich samych zasadach, jak osoby z ratingiem nieminusowym, a więc np. podwyższać swoją ofertę.

 

To jest zwyczajnie dwulicowe.

AM powinno być pod adresem trójlicus.pl - bo dwa to niewiele.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie ma co marudzić tylko samemu blokować takich cwaniaczków - najprostsza metoda

 

Tak to jest jakieś wyjście, ale co jak ja na przykład licytuję w aukcji a ten palant mnie przebija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że nic się tu nie zmieni w nastawieniu AM, bo kara za nieopłacenie jest dla nich bardziej dochodowa niż prowizja od transakcji. AM prowadzi działalność komercyjną i nie ma się co dziwić w jaki sposób zarabia pieniądze, choć takie podejście do prowadzenia biznesu jest mi obce. Podobnie postępuje Allegro chroniąc swoich Super-oszustów z kilkudziesięcioma tysiącami transakcji robiących w bambuko kupujących. Sam, jakiś czas temu miałem do czynienia z takim SS, i pomimo zgłoszenia ewidentnego oszustwa nic nie zrobili by to ukrócić, koleś jeszcze dostał zwrot prowizji od oszustwa i cieszy się dobrym imieniem. Nie mogłem mu nawet wystawić negatywa bo nie było transakcji. - Takie życie.

 

Rozwiązaniem byłoby wprowadzenie na AM kaucji dla "dla niesolidnych" - mogliby licytować do wysokości wpłaconej w AM awansem kwoty. Takie rozwiązanie powinno być obligatoryjne dla tych co nie opłacili wygranej aukcji lub nie wywiązali się z zaakceptowanej przez sprzedającego kwoty sprzedaży domeny.

Edited by J23

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak to jest jakieś wyjście, ale co jak ja na przykład licytuję w aukcji a ten palant mnie przebija ;)

wystawiający musieliby blokować, ale nie wszyscy tu zaglądają...

Share this post


Link to post
Share on other sites

PIKALI

1 raz nie zapłacił, pomyślałem że ok zagadam zobaczymy. Zobowiązał się zapłacić jak przedłużę płatność. Płatność przedłużona on natomiast ponownie nie zapłacił. Kiedyś też były z tym użytkownikiem problemy.

https://www.dropped.pl/bid.php?id=1061250

Edited by FreeS

Share this post


Link to post
Share on other sites

pikali miał naprawde duzo w plecy i był pierwszym na mojej liscie zablokowanych, a teraz wyprostowal wszystko...

niektórzy splacają dlugi a inni nie...

 

teraz ma:

Ogółem nieopłaconych aukcji: 0.7 %

Nieopłaconych aukcji z innymi ofertami: 1.0 %

 

a wczesniej 100%

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

User_e3a6 lub prościej office@hqt.be/office@hqtalents.com - złożyli ofertę, która została zaakceptowana przeze mnie ( escrow ), po czym nie potrafili nawet napisać maila, że zmienili zdanie etc. Szanuję swój czas i szanuję czas innych zwłaszcza, że pod adresem z emaila znajduje się strona firmy - agencji artystycznej, a giełda aftermarket to nie jest fotka.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
User_e3a6 lub prościej office@hqt.be/office@hqtalents.com - złożyli ofertę, która została zaakceptowana przeze mnie ( escrow ), po czym nie potrafili nawet napisać maila, że zmienili zdanie etc. Szanuję swój czas i szanuję czas innych zwłaszcza, że pod adresem z emaila znajduje się strona firmy - agencji artystycznej, a giełda aftermarket to nie jest fotka.pl

 

Nowo zarejestrowanego klienta końcowego na giełdzie chcesz na czarną listę? Chyba przesada. Nie temu służy ten wątek.

 

Moim zdaniem klient po prostu nie umiał opłacić domeny (co się zdarza) albo nie wiedział, że jest 5 dni na opłacenie domeny i nie wyrobił się z terminem płatności (o - to to się zdarza bardzo często). W mailu z potwierdzeniem zakupu nie ma kontaktu do Ciebie to jak niby mieli do Ciebie napisać? ;)

 

Moim zdaniem najlepiej zrobisz jeśli sam do nich napiszesz i ustalisz powód nieopłacenia domeny (obstawiam, że na 90% nie był taki, że ktoś się rozmyślił). A termin domyślny dla opłacenia escrow czyli 5 dni (i nie roboczych tylko w ogóle) jest też dla wielu firm krótki - zanim pójdzie jakiś "łańcuszek decyzyjny" albo ktoś klepnie przelew to jest po terminie, a po drodze może być weekend. Termin płatności można przedłużyć albo wznowić escrow, pamiętam, że wystarczyło napisać ticket do supportu - za zgodą Twoją i klienta oczywiście.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×