Jump to content
Kangur

Szok, w jakim pięknym kraju żyjemy

Recommended Posts

Patrząc na wątek Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy , miałem ochotę utworzyć podobny choć opozycyjny i zastanawiam się czy tutaj też będzie tyle (pozytywnych) postów ?

Zacznę od tego, że mamy tyle cudownej zieleni, tak piękne lasy i łąki, których zazdrości nam wiele milionów ludzi na tej planecie.

 

las_lisciasty.jpg

 

Potraficie dostrzec coś jeszcze pięknego w naszym kraju ?

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko w Polsce mamy opcje na domeny. ;-)

 

Nietrudno zauważyć że "tamten" wątek zasilany jest głównie linkami do różnorakich artykułów czy doniesień medialnych. Trudno więc o inny obraz, bo gdzie by nie wejść, czego by nie włączyć, to zwykle wszystkie wiadomości są negatywne. W poszukiwaniu pozytywów lepiej więc iść na spacer do lasu, czy z plecakiem w góry. No chyba że się potrafi docenić takie szczegóły jak polska kuchnia, polski chleb, czy choćby fakt że wszyscy wokół po polsku mówią, wtedy człowiekowi wiele więcej do szczęścia nie potrzeba. ;-)

 

# KochamPolskę.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretnie to żyjemy we wspaniałym kraju, ale w beznadziejnym państwie, i o tym jest tak naprawdę tamten wątek. Im bardziej komuś zależy na kraju, w którym żyje, im uważa go bardziej za wspaniały, tym bardziej powinien chcieć, by był lepiej zarządzany, by było lepsze państwo. Niestety z pewnością nie żyjemy w państwie prawa, ale uważam, że ten wątek dotyczący Polski, bez najmniejszego trudu mógłby przebić tamten, szczególnie wtedy, gdyby tam kierunek był na lepsze.

 

PolskaNiezwykla.pl

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
No chyba że się potrafi docenić takie szczegóły jak polska kuchnia, polski chleb ...

Oj potrafi, potrafi - zwłaszcza po każdym powrocie do kraju docenia się smak codziennego, razowego chleba z kiszonym ogórkiem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oj potrafi, potrafi - zwłaszcza po każdym powrocie do kraju docenia się smak codziennego, razowego chleba z kiszonym ogórkiem :)

 

Byłem w kilkudziesięciu krajach i tylko w Finlandii znalazłem pieczywo *równie dobre* (nie: lepsze) jak w Polsce. Tak że na żaden Cypr się stąd nie ruszam. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Byłem w kilkudziesięciu krajach i tylko w Finlandii znalazłem pieczywo *równie dobre* (nie: lepsze) jak w Polsce. Tak że na żaden Cypr się stąd nie ruszam. ;-)

 

Przecież równie dobrze możesz sobie sam piec dobre pieczywo na Cyprze :)

 

Swoją droga myślałem nad pozytywami od początku założenia tego wątku i jest mi naprawdę ciężko - jedyne co mi przychodzi do głowy to właśnie góry ale biorąc pod uwagę góry świata to nasze nie zachwycają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kiszoną kapustę i ogórki znalazłeś gdzieś lepsze ? :)

 

Dziewczyny też w Polsce zazwyczaj urodziwe i uśmiechnięte, że aż miło się patrzy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jedyne co mi przychodzi do głowy to właśnie góry ale biorąc pod uwagę góry świata to nasze nie zachwycają.

Góry też mamy piękne i nawet jeśli gdzieś są równie ładne lub nawet ładniejsze to niejedni nam takich mogą zazdrościć.

 

d233a0272e8afa05e97a11266277bc4b.jpg

Zwłaszcza gdy mają takie suche i skaliste jak na zdjęciu poniżej.

Widać tam, że nawet palmy sztuczne muszą budować by anteny wysoko zainstalować.

42sztuczna_palma.jpg

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
zdecydowanie, nie tylko góry

Zgadzam się - nie tylko góry czy cudne Mazury.

Mamy też Kanał Elbląski dzięki któremu możemy "wznieść się" ok. 100 metrów bez wychodzenia z łodzi.

 

800px-OberlĤndischer_Kanal3.jpg

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
W Polsce jest najlepsze piwo na świecie :)

 

I wódka :)

 

...a po paru głębszych wszystko jest piękniejsze :P

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] No chyba że się potrafi docenić takie szczegóły jak polska kuchnia, polski chleb...

To każdy powinien potrafić docenić ;-).

 

...czy choćby fakt że wszyscy wokół po polsku mówią [...]

Wiem, o czym mówisz. Po kilku dniach pobytu za granicą zawsze mam ciśnienie na polski język, w sensie, że brakuje mi go w środowisku, w którym akurat się znajduję. Boskie jest uczucie kiedy mozna wejść do polskiego sklepu, powiedzieć "Dzień dobry!", usłyszeć odpowiedź, a w "tle" gra polskie radio :). Kto nie doświadczył podobnego uczucia, nie zrozumie, o czym mówie :-P.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A kiszoną kapustę i ogórki znalazłeś gdzieś lepsze ? :P

 

Nie ma na świecie ani w Polsce lepszych kiszonych ogórków niż te dojrzewające w fosach twierdzy brzeskiej. ;-)

 

Dziewczyny też w Polsce zazwyczaj urodziwe i uśmiechnięte, że aż miło się patrzy :)

 

Oj tak! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

GRATULACJE za świetny temat, szczególnie w kontekście pyskówek, które pojawiły się w bliźniaczym wątku.

 

Góry też mamy piękne i nawet jeśli gdzieś są równie ładne lub nawet ładniejsze to niejedni nam takich mogą zazdrościć.

 

Oj prawda, prawda. Mam jako tapetę w komórce zrobiona przez siebie fotkę z widokiem na tatrzańskie szczyty z polany Głodówka - oczywiście latem, bo uważam, że późną wiosną i latem góry są najpiękniejsze. Gdy tylko w ciągu dnia mam zły humor, to ten wspaniały widok Tatr od razu mi poprawia nastrój. A przecież nie tylko Tatry, są jeszcze piękne Pieniny, czy z drugiego końca Polski - Pojezierze Kaszubskie.

 

 

Język też mamy piękny, własny i taki bogaty :)

 

I dlatego rozmaitość różnych wariantów domen jest taka duża :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Polsce nawet Bagna ( Biebrzańskie ) są piękne i ważne, nie tylko dla fauny.

 

I te wspaniałe boćki ratujące ludzi i wskazujące na kierunek marszu cywilizacji :)

 

bocian_691.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio przerabiam historię czesci mojej rodziny zwiazaną z Kresami i im wiecej sie dowiaduje, czytam dokumenty i opisy w obcych językach - tym bardziej uderza mnie to ze teraz nie potrafimy sie cieszyc z tego co mamy, bo nasi dziadowie zyjąc kilka pokoleń pod obcym butem mogli tylko pomarzyć o Polsce

Share this post


Link to post
Share on other sites

A wczoraj w Polsce na świat przyszedł mały żubr. A inni się podniecają takimi bzdurami jak to, że Chiny budują jakąś tam stację kosmiczną.

Edited by Perseusz

Share this post


Link to post
Share on other sites
A wczoraj w Polsce na świat przyszedł mały żubr. A inni się podniecają takimi bzdurami jak to, że Chiny budują jakąś tam stację kosmiczną.

Niektórzy się zachwycają bizonami w Ameryce a w Puszczy Białowieszczańskiej i w Bieszczadach tyle ich na wolności żyje.

Tatanka też przecież z Żubrówki jest robiona :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepsze dziewczyny można znaleźć stosunkowo niedaleko od Polski, w Czechach

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×