Jump to content
Kangur

Szok, w jakim pięknym kraju żyjemy

Recommended Posts

Byłem wczoraj na projekcji filmu znajomych, którzy kilka tygodni spędzili w Australii i Nowej Zelandii.

Był tam też jeden z lokalnych przedsiębiorców a zarazem podróżnik, który jeździ po całym świecie a w Nowej Zelandii spędził z żoną łącznie 7 miesięcy, głównie po to by szkolić jezyk.

Zjechali ją wszerz i wzdłuż i choć podobało im się tam, stwierdził jednoznacznie, że Polska jest znacznie ciekawszym i ładniejszym krajem niż NZ. Tyle, że znacznie gorzej wypromowanym na świecie.

Na Antypodach do wielu przeciętnych budynków lub 100-letnich drzew dorobiono taką otoczkę, że ludzie przyjeżdżają tam z całego świata żeby to zobaczyć.

 

Potwierdził po raz kolejny, że nie doceniamy tego co mamy.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzieliście to cudo pod Krakowem? Witać to już za autostrady: http://www.alvernia.com/

 

Tutaj żniwo:

 

http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/kultura/1279950-krakow-wygral-z-praga.html

 

http://www.rp.pl/artykul/642604.html?print=tak&p=0

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

[...]

 

Wartość inwestycji 15,5 mln PLN
Kwota dofinansowania 8,79 mln PLN
Kwota dofinansowania z UE 7,47 mln PLN
[...]

 

I niech "doją" Unię ile wlezie.

 

Pierwsze obiekty zostały stworzone na przełomie już 2000/2001 r. kiedy Polski nie było w UE. Przeznaczone zostały na siedzibę Radia RMF.

Kiedy Tyczyński odszedł z RMF-u, zbywając akcje na rzecz niestety firmy Bauer, zainwestował swoje prywatne pieniądze w obiekty pod Alwernią.

Rzecz moim zdanie pozytywna, że "Alvernia" na szczęście jest w rękach prywatnych. To pierwsza po II WŚ niepaństwowa wytwórnia filmów.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słyszałem dzisiaj w Trójce, że to wtargnięcie na murawę, które bawi całą Polskę, skończy się w sądzie.

W rozmowie z dziennikarzem Trójki, Maciej Szczęsny poparł taką decyzję argumentując to tym, że za tymi dwoma osobami mogły wbiec setki lub tysiące innych ...

 

Jeszcze o sporcie. Sygnalizowałem to wydarzenie w innym Dziale ale jako, że jest ono nawet już z definicji z Polską związane,

wrzucę i tutaj [inny materiał].

 

Pomijając, że w tym roku do Polski należą Dolomity :), w TDP same tuzy.

Jest się czym chwalić w Świecie [ oczywiście, o ile wyścig nie zostanie zablokowany przez Górali podhalańskich :D].

 

http://www.sport.pl/kolarstwo/1,64993,14344086,Kolarstwo__Giro_di_Polonia.html

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze o sporcie. Sygnalizowałem to wydarzenie w innym Dziale ale jako, że jest ono nawet już z definicji z Polską związane,

wrzucę i tutaj [inny materiał].

 

Pomijając, że w tym roku do Polski należą Dolomity :), w TDP same tuzy.

Jest się czym chwalić w Świecie [ oczywiście, o ile wyścig nie zostanie zablokowany przez Górali podhalańskich :D].

 

http://www.sport.pl/kolarstwo/1,64993,14344086,Kolarstwo__Giro_di_Polonia.html

Jest przecież wątek: sport

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest przecież wątek: sport

 

Tak, ale w tym miejscu traktuję TDP jako produkt promujący Polskę

a nie, jako tylko i wyłącznie wydarzenie sportowe, na które patrzymy poprzez pryzmat wyników.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, ale w tym miejscu traktuję TDP jako produkt promujący Polskę

a nie, jako tylko i wyłącznie wydarzenie sportowe, na które patrzymy poprzez pryzmat wyników.

Sorry za OT, ale...

 

To już inne wydarzenia sportowe z udziałem Polaków nie promują naszego kraju? ;) Akurat TdP obecnie bardziej promuje Włochy. I do tego ta nazwa jakaś taka ... promująca inszy kraj... język ;-)

 

EOT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry za OT, ale...

 

To już inne wydarzenia sportowe z udziałem Polaków nie promują naszego kraju? ;) Akurat TdP obecnie bardziej promuje Włochy. I do tego ta nazwa jakaś taka ... promująca inszy kraj... język ;-)

 

EOT

A kiedyś był wyścig o takiej uniwersalnej fajnej nazwie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry za OT, ale...

 

To już inne wydarzenia sportowe z udziałem Polaków nie promują naszego kraju? ;) Akurat TdP obecnie bardziej promuje Włochy. I do tego ta nazwa jakaś taka ... promująca inszy kraj... język ;-)

 

EOT

 

Periodycznie przeprowadzane w Polsce i przy okazji Światu ukazujące dosłownie,

polskie [oprócz tegorocznego wyjątku] krajobrazy?

Nie ma sprawy, wrzucaj linki :)

 

Obecnie, a konkretnie jutro, TDP znów jak zazwyczaj, wyjedzie z Krakowa.

 

Nazwa. Pewnie, że można przywrócić byłą nazwę "Wyścig Dookoła Polski".

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego dzieciom? Mi też się podobało :)

 

mi też. a niedaleko kadzidłowa jest Gałkowo z fajną stadniną i bardzo, bardzo dobrym jedzeniem w restauracji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Specyfika [gwara miejska] krakowska :)

 

 

Jest jeszcze "rozdupcyć" (np. rozwalić) i "zdupcyć" (np. zepsuć).

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

O naszej mowie. Miłe oku kilkunastu milionów Polaków w Polsce (od granicy z Ukrainą - Małopolską Wschodnią do Górnego Śląska) i pewnie kilkunastu milionów poza Polską (emigracja z geograficznej Małopolski) ;)

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/1461686_10204012827179481_3108490572264393229_n.jpg?oh=53943d2a6cef7cf004c1fd1dfb038872&oe=54F1B4FA&__gda__=1424073155_717731d28dec73fff82e5427a0c83014

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Dla równowagi, wobec materiału, który za moment wrzucę w bliźniaczym wątku.

 

I bardzo dobrze, chętnie zobaczę to urządzenie w masowej produkcji. Ciekawi mnie jak będzie rozwiązane dozowanie paliwa (bo że samo urzadzenie jest małe, to tylko połowa informacji) i czy będzie potrafiło utrzymać odpowiednie napięcie, tak żeby sprzęty domowe (komputery, routery... ;-) sprawnie działały.

 

# bioenergia.pl

# biopaliwa.pl

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×