Jump to content
apze

wycena nie dla wszystkich

Recommended Posts

Ostatnio narasta problem ze zbijaniem postów w dziale wycen. Piszą tam osoby, które nie mają pojęcia o rynku domen. Lubią zwiększyć licznik napisaniem reg fee czy emotką. Tym samym nowi użytkownicy biorą sobie te bezsensowne opinie do serca co wprowadza ich w błąd.

Nie potrafię znaleźć rozwiązania. Nie chcemy blokować nikomu możliwości wypowiedzi, rzucenia świeżego czy innego spojrzenia na temat to też całkowity zakaz postowania w tym dziale nie ma sensu.

Wyselekcjonowanie wyceniaczy tez nie wchodzi w grę :)

 

Macie jakieś pomysły?

 

 

Nie będę wytykał palcami ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

apze, a może wystarczy umieścić notkę w regulaminie dla osób wyceniających? Np: krótkie uzasadnienie wyceny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
apze, a może wystarczy umieścić notkę w regulaminie dla osób wyceniających? Np: krótkie uzasadnienie wyceny?

Jest to jakies rozwiazanie, tylko zeby nie bylo uzasadnien w stylu: "bo nie podoba mi sie", "bo nie widze zadnego zastosowania" - bez wczesniejszego poszperania w necie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obiecuję się poprawić. :)

 

bez wczesniejszego poszperania w necie.

 

Wydaje mi się, że to „dawca” powinien przedstawić walory domeny, tak zresztą jest (było?) napisane w regulaminie. Inaczej będą się powtarzać sytuacje jak sprzed paru dni, gdy użyszkodnik obruszył się, że ktoś ma czelność pytać o ruch na danej do wyceny literówce zamiast pójść na sedo i sobie sprawdzić...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja proponuję wprowadzić kwotową ankietę do każdej wyceny. A uzasadnienie niech napisze ten co chce.

Bedzie anonimowo co bedzie kusic do wycen-zartow

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja przede wszystkim proponuję bardziej zwracać uwagę dla wystawiających, niech w pierwszym poście od razu piszą argumenty "za" domeną. Mnie się nie chce szperać po googlach, sprawdzać PR, alexa, google, KD, OVT i innego typu rzeczy żeby się wypowiedzieć o domenie. Jeżeli jest nazwa, piszę co sądzę o nazwie, i tyle.

 

Popieram pomysł kulasa, krótkie uzasadnienie nikomu nie zaszkodzi, już dosyć było postów "reg fee, bo tak" itp.

 

Jak już jesteśmy przy sugestiach - może by tak wyłączyć licznik postów w "Przywitaj Się"? To już tak do adminów, nie przeciągajmy tego tematu dalej tylko zajmijmy się dyskusją na temat właściwy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio narasta problem ze zbijaniem postów w dziale wycen. Piszą tam osoby, które nie mają pojęcia o rynku domen. Lubią zwiększyć licznik napisaniem reg fee czy emotką. Tym samym nowi użytkownicy biorą sobie te bezsensowne opinie do serca co wprowadza ich w błąd.

Nie potrafię znaleźć rozwiązania. Nie chcemy blokować nikomu możliwości wypowiedzi, rzucenia świeżego czy innego spojrzenia na temat to też całkowity zakaz postowania w tym dziale nie ma sensu.

Wyselekcjonowanie wyceniaczy tez nie wchodzi w grę :)

 

Macie jakieś pomysły?

Nie będę wytykał palcami ;)

 

 

Jasne, pomysl jest prosty NIE WYCENIAC bo to zwykla bzdura i tyle !

Co komu po pseudo wycenie ? Poza juz powiedzmy prawie wykrystalizowanym trendem cenowym jedno, dwu trzyznakowek wycena domen innych jest tak trafna jak plucie na odleglosc !

Zawsze bede powtarzal, ze nie tylko domena w transakcji jest wartoscia ale "okolicznosci" , kupujcy i wiele innych czynnikow ! Plus do tego specyficzny rynek polski ale tego tematu nie ma co rozwijac bo tu kazdy ma swoje kolejne inne teorie.Tak wiec NIE WYCENIAC , zamknac dzial wyceny , mowie serio wowczas kazdy bedzie wiedzial ze wycena jego domen to jego inwencja i domena tyle jest warta za ila ja sprzeda >A skoro jej nie sprzedaje i nie zamierza to co chce sie dowartosciowac na ile jest majetyny tymi pseudo wycenami ?;) Jesli sprzeda domene i bedzie chcial sie pochwalic za ile to OK ale i wowczas znajada sie i ci co beda gratuloac ceny ale tez i tacy ktorzy powiedza co za idota "tak taniio ?" Moje skromne zdanie nie wyceniac .Amen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrym rozwiązaniem byłaby podwieszona ankieta wypełniana przez osobę dającą domenę do wyceny. Powinna zawierać te informacje które wypisał Domain. Każdy by ją wklejał wypełnioną.

 

PR:

Alexa:

 

itd.

 

Może przynajmniej wtedy nie będzie postów typu: "Jak to reg fee? Przecież ma 2k uq dziennie".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko, że nie jeden mysli iz ma domene wartą 100.000 i warto sporwadzic go na ziemię. A inny mysli ze jak dostanie 200zł to super, a moglby dostac 2.000 od ręki. Kto zna przybliżoną wartość swoich domen nie zapyta o to w dziale wycen jeżeli jenak ktoś nie ma bladego pojęcia to z dobrego serca można mu określić realne minimu.

 

Problem jest z plagą tych, którzy notorycznie dają do wyceny każdy zarejestrowany badziew.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko, że nie jeden mysli iz ma domene wartą 100.000 i warto sporwadzic go na ziemię. A inny mysli ze jak dostanie 200zł to super, a moglby dostac 2.000 od ręki. Kto zna przybliżoną wartość swoich domen nie zapyta o to w dziale wycen jeżeli jenak ktoś nie ma bladego pojęcia to z dobrego serca można mu określić realne minimu.

 

Problem jest z plagą tych, którzy notorycznie dają do wyceny każdy zarejestrowany badziew.

 

 

Nie badz taki zbawiciel :) Jesli ktos chce sprzedac domene "warta " pare tys za 200 zl to bardzo dobrze aby wiecej takich ! ;) Jak sprzeda to sie nauczy ze pospiech jest wskazany przy lapaniu pchel ! Nic tak czlowieka nie ksztaltuje jak wlasne doswiadczenie i tyle .

Co to jest przyblizona wartosc bo juz sie zgubilem ? Nie ma czegos takiego ! Proponuje serio nawet dla proby zlikwidowac mozliwosc wyceny domen na di.pl! Jesli ktos jest juz bardzo zdesperowany niech poczyta forum wyciagnie wnioski zapyta na PW kogos kogo uwaza za "autorytet "w tej materii .

Zobaczysz jak sie oczysci powietrze i nie trzeba bedzie czytac w co trzecim poscie te pseudo fachowe okreslenie ..reg fee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytając post Pana kilofka zgadzam się w 100% z tym co napisał.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zamknięcie działu wycen - to znaczy zmienić dział "wyceny" na "ostatnio zarejestrowane domeny" oraz/albo "moje własne domeny" (lub podobna nazwa). Zamknąć ten dział - zakaz możliwości odpisywania w tym dziale.

Albo po prostu - przy każdym nowym temacie użytkownicy będą dodawać sonde "Warta rejestracji - tak, nie" + ew. przedział cenowy domeny (oczywiście bez przesady). I tutaj też zakaz możliwości odpisywania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niech zostanie tak jak jest.

 

Zgadzam sie. Kto potrafi myslec i szybko sie uczyc do w dziale wycen znajdzie/otrzyma to czego oczekuje.. I bedzie potrafil filtrowac umieszczone tam informacje/wyceny. I tyle.

 

Nie robmy z tego forum szkoly w stylu angielskim bo skorzysta na tym tylko domaintalk.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Usunąć licznik postów i tyle. (tak btw to po co on jest ?)

 

 

Lubie krytykowac :) To moja specjalnosc a serio to licznik czy jakies oznaczniki przy danym userze forum musi byc chocby po to zeby nowi czytajac posty wiedzieli czy jest to ktos swiezy czy nie .Nie twierdze absolutnie ze "nowy" z mala iloscia postow jest gorszy chocby od takiego co ma powyzej 500 a 450 z nizch za stwierdzenia reg fee czy, ;)

Wiem, ze dla adminow byloby to bardzo meczace ale faktem jest ze licznik powinien byc zasilany przy nazwie usera wartoscia merytoryczna postu a nie przynudzaniem albo gadaniem farmazonow ! No ale to jest prawie nie do zrobienia i na to ciezko znalesc sposob. Kazdy post musilby byc przez adminow oceniany czy zasluguje na +1 czy np na minus 3 .Sa fora gdzie za gadanie farmazonow i nie wnoszenie nic do tematu sa zabierane procentowo liczby z licznika !

Przy takim sposobie nalicznia jesli ktos ma 500 to wiadomo ze te medale zdobyl "w walce" a nie gadaniem bzdur czy slynnym reg fee.

Pozostawienie wszystkiego "po staremu" jak propozycja nizej nie powoduje rozwoju niczego a tym bardziej tego forum ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie dział powinien zostać w niezmienionej formie.

Z tym, że posty, powiedzmy od dzisiaj, powinny zawierać konkretną cenę, ew. przedział cenowy i konkretne uzasadnienie wyceny.

Myślę, że zbyt dużo osób jest przyzwyczajonych do Działu "Wycena i opinia", by go zamykać. Zresztą, pomimo naszych własnych oczekiwań finansowych i własnego zdania na temat posiadanej domeny, każdy chciałby czasami usłyszeć opinię innych - i dotyczy to zarówno osób początkujących, jak i bardziej obytych w temacie.

 

Reasumując, w trakcie pisania posta, myślmy o uzasadnieniu własnego zdania. Ot, proste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Innym rozwiązaniem byłby dostęp do działu "wycena" od ~500 postów (mniej/więcej). W ten sposób będzie można łatwo wyłapać kto pisze "bezsensowne posty(!)", aby dostać się do tego działu. :-)

Moje zdanie ot co. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Innym rozwiązaniem byłby dostęp do działu "wycena" od ~500 postów (mniej/więcej). W ten sposób będzie można łatwo wyłapać kto pisze "bezsensowne posty(!)", aby dostać się do tego działu. :-)

Moje zdanie ot co. :-)

 

Oczywiście masz na myśli nie sam dostęp, tylko niemożliwość pisania, tak?

Bo gdybym nie mógł sobie tego poczytać, to bym zrezygnował z tego forum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście masz na myśli nie sam dostęp, tylko niemożliwość pisania, tak?

Bo gdybym nie mógł sobie tego poczytać, to bym zrezygnował z tego forum :)

 

Możliwość czytania jak najbardziej, ale chęć odpowiedzi na temat od xxx postów. :-)

[coś namieszałem].

 

 

edit: cofam to co napisałem dwóch w/w postach. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możliwość czytania jak najbardziej, ale chęć odpowiedzi na temat od xxx postów. :-)

[coś namieszałem].

 

 

Są przecież osoby, które siedzą już trochę na forum, lecz nie piszą postów na potęgę. Kiedy taki user coś napisze w omawianym dziale, to myślę, że jest sens go posłuchać i skorzystać z jego doświadczenia. Wg mnie ograniczenia pod kątem ilości postów danego użytkownika mijałoby się z celem i mogłoby być dla niektórych krzywdzące.

 

 

Pozdrawiam,

Kuba

Share this post


Link to post
Share on other sites

to może by tak wprowadzić zamiast licznika dodanych postów licznik postów przeczytanych :)

(technicznie pewnie nie byłoby to łatwe ;) )

wiadomo od zawsze, że kto dużo czyta ten dużo wnioskuje...a z wniosków nowe doświadczenie, wiedza itd ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety. Blokada na posty tego nie rozwiaze, bo Panowie.. nadal beda robic zamet (tylko w innych dzialach) aby miec tam dostep. Jedyna metoda jest chyba ignorowanie takich osob i kontr wyceny bardziej doswiadczonych kolegow :) Przed chwila przyszedl mi do glowy taki pomysl. Nowozarejestrowani mogliby miec czasowo zablokowany dostep do pisania wycen (ale czytanie mozliwe). Tak z 6 miesiecy. Gdy sie juz opatrza i doswiadczenie sie zwiekszy, system automatycznie po tym terminie zmieni dostep z read only na write ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]Nowozarejestrowani mogliby miec czasowo zablokowany dostep do pisania wycen (ale czytanie mozliwe). Tak z 6 miesiecy. Gdy sie juz opatrza i doswiadczenie sie zwiekszy, system automatycznie po tym terminie zmieni dostep z read only na write :)

To, ze ktos jest swiezakiem na forum, nie oznacza, ze jest zielony. Nie wszyscy zaczynaja swoja przygode z domenami od zarjestrowania sie na forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×