Jump to content
DD

Bodis - ogólne rozmowy

Recommended Posts

Cześć

 

Czy w ostatnim czasie też zauważyliście spadek CPC (Koszt kliknięcia) w BODIS? do grudnia 2012r. wyglądało to bardzo dobrze, około 0,30$ za jedno kliknięcie, natomiast jednak od stycznia nie jest już tak kolorowo. Załączam swojego screena.

bodisx.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie od około 2 miesięcy dla ruchu .pl jest od $0.09 w górę; najczęściej $0.11 za klik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie słabiej, ale ja to nie ty ;) a zresztą i tak jest o wiele lepiej niż wcześniej..
Staty z ostatnich 30 dni. Ruch około 90% PL

CTR CPC RPM
8.21% $0.13 $10.85
7.00% $0.14 $9.56
8.97% $0.13 $11.61
8.91% $0.15 $12.92
7.67% $0.14 $10.82
8.57% $0.14 $11.86
8.57% $0.15 $12.94
7.44% $0.13 $9.93
7.97% $0.14 $10.97
8.57% $0.14 $11.63
7.32% $0.15 $10.67
6.76% $0.15 $9.82
5.79% $0.11 $6.36
5.54% $0.12 $6.85
8.36% $0.14 $11.49
7.26% $0.13 $9.53
8.60% $0.13 $11.02
7.34% $0.12 $9.08
5.69% $0.13 $7.57
9.08% $0.11 $10.12
7.08% $0.11 $8.03
9.74% $0.14 $14.05
8.40% $0.15 $12.84
10.19% $0.13 $12.84
8.41% $0.13 $11.06
9.57% $0.13 $12.66
8.48% $0.14 $11.74
8.63% $0.13 $11.26
7.69% $0.13 $10.19

Moje CPC i RPM z ostatnich dni:

 

Zaznaczenie_022.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

"We have recently changed the way our reporting works. Revenue will now be posted and finalized within 48 hours to provide more accurate reports to you.
The change has been made to provide more transparency and accuracy in the data that is provided to you."

 

Działa to od dzisiaj (mam nadzieję, że nie tylko u mnie.. ;) Jak myślicie - lepiej będzie czy gorzej z ogółem zarobków?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla niektórych domen będzie lepiej a dla innych gorzej. Według mnie Bodis wcześniej wrzucał wszystkie domeny do jednego worka, dostawał pieniądze z Google i później je rozdzielał na zaparkowane domeny. Przez co wszystkie domeny miały podział stawek głównie na kraj z jakiego był ruch. Przykładowo domeny kredytowe gdzie kliki powinny być po $1 usd na Bodis 0,15. Z drugiej strony domeny streamingowe gdzie kliki powinny być po 0,03 na Bodis też kilkanaście centów.W 2005/2006 Sedo też wrzucało wszystko do jednego worka. Przez co miałem średnie stawki za klik 0,1 euro za ruch z Polski :)

 

Teraz będzie to normalny parking z regularnymi update przez co powinny być na niektórych domenach czasami wysokie stawki. Zobaczymy po prostu na ile obetną zarobki, a to właśnie będzie można ocenić po CPC. U mnie na portfolio w Voodoo obecnie mam co update na jakiś domenach stawki od $5 w górę (duże i zróżnicowane portfolio). Dla mnie dowodem na kantowanie jest brak tak wysokich CPC na moim portfolio.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Racja, tmi. U mnie prawie na pewno ogólne zarobki w Bodis spadną (ruch głownie z PL i większość domen/słów kluczowych z niskimi stawkami w AdWords). Jak będzie bardzo źle to spróbuję z całym swoim portfolio na Voodoo lub gdzie indziej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tmi, a co sądzisz o ParkingCrew ?

 

Wg mnie są ok. Albo może inaczej: jeszcze ok, bo parkingi dzielą się na te które kantują bądź będą kantować :) Dlatego gdy widzi się coś niepokojącego nie można wierzyć account managerom tylko testować od razu coś innego.

 

Ostatnio spadły mi zarobki na Voodoo o ponad połowę niż na początku :D Przeniosłem wszystko na Bodis i zaczeło to robić tam 3x więcej jak na Voodoo. Po 3-4 tygodniach na Bodis zarobki mi spadły o połowę ale zobaczyłem że resztki domen na Voodoo zaczęły mi ponad przeciętnie zarabiać co skłoniło mnie do przeniesienia z powrotem na Voodoo i portfolio robi jakieś 50% więcej jak na Bodis pod koniec.

 

Tak to działa, dodajesz domenę masz dobre stawki a później Ci je przycinają na całym portfolio bądź na pojedyńczych domenach. Każdy parking specjalizuje się w innym numerze. Osobnym tematem jest prezentacja stawek albo domen w portfolio. Przy dużych portfolio nie ma szans, żeby kontrolować poszczególne domeny na Bodis bo nie ma folderów. Na voodoo nie ma statów dziennych dla folderów są staty dzienne dla całego portfolio. Na PC i Voodoo niby "filtrują" ruch aby wyświetlało się większe CPC i RPM ale w rzeczywistości to zliczają ten filtrowany przez co zdarzają się sytuację: brak klików i jakieś tam wynagrodzenie. Dodajesz domeny do PC patrzysz a tam RPM 3x większe niż w ND ale w rzeczywistości masz 2x mniejsze zarobki powiedzmy.

 

Temat rzeka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda na to że zlicza zarobki wcześniej, zanim się pojawią w zakładce "Earnings Report". Trzeba wejść w "Payment History".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest już update. Coś tam zostawiłem jakieś resztki i widzę, że u mnie żenada jak u was?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sie wynioslem calkowicie nic nie zostawilem FUCK YA ;-) złodziejskie firmy, ja nie wiem jak mozna traktowac ludzi z branzy jak jeleni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

KIedyś było google adsense for domains bodaj - jest coś w tym stylu teraz? Testujecie jakieś alternatywy tych typowych parkingów?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma już Adsense dla domen. Ale są za to inne parkingi które aż tak nie zdzierają np PC czy voodoo (stan na 28 grudnia 2013)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawie wyniosłem się już z Bodis, ale zostawiłem sobie tam kilka "dziwnych" domen, które np. na Voodoo sobie zupełnie nie radzą.

Np. ta z załącznika. Im rzadziej na nią wchodzić i klikać - tym lepiej zarabia :)

edit: zarejestrowana 16 grudnia

Edited by css

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy tylko u mnie wam tez sie od wczoraj wiesza Bodis ? chodzi mi o wolne poruszanie sie po stronie np mnie juz loguje 2min ; /

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem, ze niewiele osób korzysta jeszcze z bodisa, ale czy zdarzyło się Wam dostać płatność poza 8 dniem miesiąca (więcej niż raz w miesiącu)? Dostałem jak przypuszczam z automatu 2 powiadomienia o wypłacie, przyszła jedna wypłata a większość kwoty przeszła do zakładki To Be Withheld.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzis wyszły wypłaty za grudzień normalnie a kwota za listopad jest nadal w saldzie - czy ktoś z Was ma podobną sytuację? Wypłaty są chyba tylko robione raz 7/8-ego z automatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×