Jump to content
Sign in to follow this  
pshemec

Inwestycje w wino

Recommended Posts

Witajcie

 

Ciekawy jestem czy ktoś z Was zainwestował już w skrzyneczkę dobrego francuskiego wina ?

Oczywiście natchnienie przyszło po MD 2011

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym roku zainwestowałem w wiedzę o robieniu wina, kilka balonów, i surowce do wyrobu. Na razie inwestycja znajduje się w piwnicy i gdy tam wchodzę cieszy moje uszy pięknymi odgłosami "bulg bulg".

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest radse

Ja w grona.pl zainwestowałem jakiś czas temu. A co do win to co kilka dni nie mogę przeżyć, że inwestycje w wino tak bardzo przebijają marketingowo inwestycje w domeny choć są w wielu przypadkach znacznie bardziej wirtualne a zysk na nich może być generowany tylko w postaci przyrostu ich wartości bo "zagospodarowywanie" zawsze wiąże się ze stratą :).

 

 

#grona.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli raczej nikt nie jest zainteresowany takimi inwestycjami.

 

To nawet nie chcę się pytać o wiatraki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli raczej nikt nie jest zainteresowany takimi inwestycjami.

 

To nawet nie chcę się pytać o wiatraki :)

 

Ale czemu nie? :)

 

Swojego czasu zastanawiałem się nad zainwestowaniem w energetykę wiatrową pewnego kapitału, ale los chciał, że uderzyłem w nieruchomości :P

Teraz widzę jednak coraz więcej ogłoszeń i nowych inwestycji więc temat chyba ma się dobrze ;)

 

#EnergiaWiatrowa.com.pl

#ElektrowniaWiatrowa.biz

#TurbinyWiatrowe.info

#ElektrownieWiatrowe.info

Share this post


Link to post
Share on other sites

#EnergetykaWiatrowa.pl wydaje się być całkiem interesującą inwestycją, przyglądam się z bliska tej branży. Na pewno ma to przyszłość.

 

Natomiast inwestycje w #WinaCzerwone.pl czy #WinaBiałe.pl to już dla mnie inny świat, dlatego że nie piję i zupełnie się na tym nie znam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja widziałem kiedyś na jednej imprezie, że ktoś osiągnął błyskawiczną stopę zwrotu wina równą 100% w kilka minut i tyle z mojej wiedzy w tym temacie. :)

 

Mam chyba za słabą głowę na ten rynek / do tego rynku, więc się nim nie interesuję.

 

#energetyka.pl

#wiatraki.eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

W wina i wiatraki w naturze jeszcze nie inwestuję,w domeny z powyższych branż owszem....

 

 

# farmawiatrowa*pl

# wineinvest*pl

# wineinvestor*pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bardziej niż w wina inwestuję w Whisky tak zwane "single malt", może inwestuję to trochę przesada ale mam kilka butelek :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej nie inwestuję, ale jak ktoś by chciał to mam domeny pod ten rynek.

 

#winainwestycyjne.pl

#rynekwin.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

te wcześniejsze posty odnośnie energii i wiatru to rozumiem mają się tyczyć temu że po nadmiernej ilości wina zawiewa (halny) ? coś w stylu: idę! albo nie idę!?

Edited by przemeq

Share this post


Link to post
Share on other sites
te wcześniejsze posty odnośnie energii i wiatru to rozumiem mają się tyczyć temu że po nadmiernej ilości wina zawiewa (halny) ? coś w stylu: idę! albo nie idę!?

 

Chyba jednak nie tego. :rolleyes:

 

Na MeetDomainers była prezentacja pt. "Domeny, wino, energia odnawialna czy ziemia rolna? W co inwestować?" i dlatego można to powiązać. Jeszcze nikt nie napisał o ziemi rolnej, a to wydaje się ciekawy temat, szczególnie grupowe inwestowanie w taką ziemię.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
#EnergetykaWiatrowa.pl wydaje się być całkiem interesującą inwestycją, przyglądam się z bliska tej branży. Na pewno ma to przyszłość.

 

Na pewno. Ja trochę żałuję że wystawiłem na aukcję moją domenę z tej branży (anulowałbym ale już jest oferta i trochę to kosztuję, poza tym wziąłem też promowanie aukcji).

 

Inwestycje w wino też na pewno nie są złym pomysłem ale wydaje mi się że tak jak w domenach, trzeba posiadać określoną wiedzę na ten temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z winem jest o tyle cieżko, że wymaga od kolekcjonera dużej wiedzy. To nie jest tak, że każdy gatunek nadaje się do składowania. Kiedyś czytałem, że zaledwie 1% win nadaje się do wieloletniego składowania. A walorów smakowych nabiera ono jedynie w beczce, więc nawet jeśli będziemy je trzymać przez 60 lat w butelce to smaku nie poprawi. Potwierdzi ktoś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z winem jest o tyle cieżko, że wymaga od kolekcjonera dużej wiedzy. To nie jest tak, że każdy gatunek nadaje się do składowania. Kiedyś czytałem, że zaledwie 1% win nadaje się do wieloletniego składowania. A walorów smakowych nabiera ono jedynie w beczce, więc nawet jeśli będziemy je trzymać przez 60 lat w butelce to smaku nie poprawi. Potwierdzi ktoś?

 

Ja tam na winach się nie znam ale wiem, że jak będzie się trzymało 60 lat w butelce to poprawi się znacznie % :D

 

Pytanie tylko czy ten finansowy % czy ten bardziej niematerialny ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie interesuje opinia osób co zainwestowała wtedy w ziemie rolną, też do nich należę i u mnie przebitka w tej chwili ok 250% tego co płaciłem (1ha)

Edited by trzyliterowe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polski rynek nie dorósł i jeszcze długo nie dorośnie do tego typu inwestycji.

Poza tym jakby nie patrzeć tradycja uprawy winorośli i produkcji dobrych win nie wyszła jeszcze z jaskini i nadal goni za mamutami...

;)

 

 

#

 

winopedia.pl

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×