Jump to content
cat11

Duża grupa domen do wyceny akcesoria.do i inne

Recommended Posts

15tyś zł....

nie lepsza byłaby inwestycja w dobre domeny pl ? Mniejsze ryzyko. Ale kto nie ryzykuję ...

 

Naprawdę życzę Ci powodzenia w sprzedaży !!

 

dil.do ;)

 

 

O widzisz, choć jeden kolega zamiast słabnąć zrozumiał o co chodzi, albo się w coś wchodzi na całego albo można sobie darować.

 

Kupowanie po 1 domenie i próba dokupowania jak sie okaże że to była dobra decyzja kolejnych najczęściej kończy się tym że już wszystko jest wykupione. Albo będzie hit internetu albo będzie porażka(w co nie wierzę nawet po waszych czarnowidztwach, gdybym nie był mocno przekonany nie wsadził bym "samochodu" w tą inwestycję). W każdym razie kupienie np 1-2szt nie pozwoli na sukces, jak będzie klops mała strata ale jak sie sprzedadzą po 30k to co? płacz i zgrzytanie zębów? :D

 

P.S.

Stoją na allegro, póki co badam rynek ale ceny dałem realne (absolutnie nie śmieciowe).

Share this post


Link to post
Share on other sites

cat11, wszystkie dobre decyzje na rynku domen zostały już podjęte, zostały teraz tylko tzw. pułapki na świeżaków (.co.pl, nowe "gTLD" .etc). To co zrobiłeś to bardzo zły przykład inwestowania dużych pieniędzy w worek z cementem, zakładając że dopóki się go nie otworzy to w środku są diamenty. Z drugiej strony jak 15 ptysi to dla Ciebie mało to chyba w ogóle nie badałeś tego rynku...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba było zapytać co sądzimy o takiej inwestycji w .do lub jedną zarejestrować i nas zapytać jak już, a nie tak od razu iść po bandzie i całe stadko wykupić.

Za taką kwotę można było z naszych giełd kupić kilka fajnych .pl..

 

 

Zgoda ale... tu nie chodzi o kupowanie za 5 tys i sprzedaż za 5700. Nie interesuje mnie taki handelek bo to g warte. Jak mam tak kupować to wolę dobra o bardziej wymiernej wartości (ziemia, dzieła sztuki, wina). Te domeny kupiłem bo przebitka może być na prawdę spora, i myślę że na część z nich znajdę dobrych klientów np seks.do albo wycieczki.do pierwsza klasa. Oczywiście potencjalny zysk jest adekwatny do ryzyka - ale tak jest zawsze!

Share this post


Link to post
Share on other sites
O widzisz, choć jeden kolega zamiast słabnąć zrozumiał o co chodzi, albo się w coś wchodzi na całego albo można sobie darować.

 

Kupowanie po 1 domenie i próba dokupowania jak sie okaże że to była dobra decyzja kolejnych najczęściej kończy się tym że już wszystko jest wykupione. Albo będzie hit internetu albo będzie porażka(w co nie wierzę nawet po waszych czarnowidztwach, gdybym nie był mocno przekonany nie wsadził bym "samochodu" w tą inwestycję). W każdym razie kupienie np 1-2szt nie pozwoli na sukces, jak będzie klops mała strata ale jak sie sprzedadzą po 30k to co? płacz i zgrzytanie zębów? :D

 

P.S.

Stoją na allegro, póki co badam rynek ale ceny dałem realne (absolutnie nie śmieciowe).

 

Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana, ale nawet mimo rewelacyjnych keywordów wątpię aby posypała się lawina rejestracji .DO.

Tak więc rejestrując na początek kilka i widząc co sądzimy mógłbyś się uchronić przed tak ryzykowną inwestycją ;)

 

Jednak trochę w tym racji - kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Znam ludzi którzy większe kwoty ryzykowali z różnym skutkiem.

 

Raz jeszcze powodzenia i daj znać jak uda Ci się znaleźć na jakąś KK.

 

Zgoda ale... tu nie chodzi o kupowanie za 5 tys i sprzedaż za 5700. Nie interesuje mnie taki handelek bo to g warte. Jak mam tak kupować to wolę dobra o bardziej wymiernej wartości (ziemia, dzieła sztuki, wina). Te domeny kupiłem bo przebitka może być na prawdę spora, i myślę że na część z nich znajdę dobrych klientów np seks.do albo wycieczki.do pierwsza klasa. Oczywiście potencjalny zysk jest adekwatny do ryzyka - ale tak jest zawsze!

 

Nie wiem na ile orientujesz się w rynku domen, ale przyjrzyj się końcówce .CO - moim zdaniem lepsza niż .DO, a na pewno bardziej znana jednak cen zawrotnych nie osiąga.

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adelard - przedstaw się kolego jakie masz doświadczenia w domenach bo nie wiem jak podejść do Twojej wypowiedzi, piszesz jakbyś był pewny swego ale domena którą oferujesz obstawmy.pl nie jest nawet średnia(moim skromnym zdaniem to jedna z takich mocno naciąganych, niby ujdzie ale ginie w tłumie podobnych). Ja też sroce z pod ogona nie wypadłem Poza tymi mam jeszcze pilka.com.pl a niegdyś sprzedałem develey.pl miałem też oczywiście kilka wpadek, nikt nie wygrywa za każdym razem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana, ale nawet mimo rewelacyjnych keywordów wątpię aby posypała się lawina rejestracji .DO.

Tak więc rejestrując na początek kilka i widząc co sądzimy mógłbyś się uchronić przed tak ryzykowną inwestycją ;)

 

Jednak trochę w tym racji - kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Znam ludzi którzy większe kwoty ryzykowali z różnym skutkiem.

 

Raz jeszcze powodzenia i daj znać jak uda Ci się znaleźć na jakąś KK.

 

 

 

Nie wiem na ile orientujesz się w rynku domen, ale przyjrzyj się końcówce .CO - moim zdaniem lepsza niż .DO, a na pewno bardziej znana jednak cen zawrotnych nie osiąga.

 

 

bartxx86 - dzięki, obym pił szampana a nie stęchłą wodę :D dam znać w tym wątku jak sie uda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jednak trochę w tym racji - kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Znam ludzi którzy większe kwoty ryzykowali z różnym skutkiem.

 

Inwestować trzeba z głową. Jak się nie zna rynku to się nie inwestuje. Trzeba wiedzieć w co inwestować i jak. Wydanie 5000 $ na polskie keywordy w domenie Dominikany to tak jakby zakładać mleczarnię i kupić stado byków. Z tego mleka nie będzie.

Wolałbym wydać tę kasę na Dominikanie pijąc rum w objęciach ślicznych kreolek :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Networker- odpisałem już wyżej o korzyściach SEO z rozszerzenia .do i to (poza dostępnością krótkich i konkretnych adresów których w PL a nawet com.pl eu itp już od dawna nie uświadczysz.

pshemec - 140$/szt a więc kupa kasy

 

jakie większe seo korzyści widzisz w APTEKA.DO od domeny APTEKA.+ inne dowolne wolne rozszerzenie z jakiegoś egzotycznego kraju ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

widzicie Panowie - problem jest w tym że nikt z was tego nie próbował, dziękuję i doceniam krytykę - być może to był błąd ale pokaże to życie. To troche jakbyśmy rozmawiali o seksie z marsjankami :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stoją na allegro, póki co badam rynek ale ceny dałem realne (absolutnie nie śmieciowe).

Stać Cię na wydanie takiej kwoty, a aukcje nie są promowane ? :D

 

Ilu się spodziewasz wizyt po 2-3 tygodniach na każdej ofercie, 30-40 ? Kto dojrzy te domeny spośród ponad 25.000 innych na Allegro wystawionych w opcji "Kup Teraz".

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
widzicie Panowie - problem jest w tym że nikt z was tego nie próbował, dziękuję i doceniam krytykę - być może to był błąd ale pokaże to życie. To troche jakbyśmy rozmawiali o seksie z marsjankami :D

 

Oj byli tacy którzy próbowali, jednak trzeba przyznać nigdy chyba na taką skalę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
P.S.

Stoją na allegro, póki co badam rynek ale ceny dałem realne (absolutnie nie śmieciowe).

 

 

55000 zł za apteka.do jest realną ceną ?

 

powodzenia

Share this post


Link to post
Share on other sites
jakie większe seo korzyści widzisz w APTEKA.DO od domeny APTEKA.+ inne dowolne wolne rozszerzenie z jakiegoś egzotycznego kraju ?

 

 

nie w każdej one występują, co nie zmienia faktu że jest to dobry adres.

 

jeszcze jedno - słowo "do" oznaczać może "idź"(oczywiście w domyśle) dlatego działa to troche jak domena z rozszerzeniem "apteka.idź" po prostu adres jest ładniejszy niż np apteka.br

Share this post


Link to post
Share on other sites

(....).do Dominican Republic €57.80/yr Available

 

Przepłaciłeś.

A nawet jakbyś zapłacił po podanej tu stawce - zrobiłeś błąd. Jako domeny - nie są wiele warte.

 

Sprzedając na Allegro - nie zarobisz na nich. Podoba mi się jednak, że nie chcesz z nich zrobić "gorącego ziemniaka".

 

Natomiast jeśli znajdziesz spośród nich jedną, dwie dla których wymyślisz ciekawe i sensowne zastosowania - możesz zarobić. Ale to będzie sprzedaż pomysłu (np. na markę, serwis) - a nie domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Natomiast jeśli znajdziesz spośród nich jedną, dwie dla których wymyślisz ciekawe i sensowne zastosowania - możesz zarobić. Ale to będzie sprzedaż pomysłu (np. na markę, serwis) - a nie domen.

 

To jednak pociągnie za sobą dodatkowe koszty...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a takie domeny jakie łądne by były:

 

apte.ki - dostępna 2 999,00 zł netto

wyciecz.ki - dostepna 2 999,00 zł netto

 

jak ktoś zarejestruje i sprzeda to 10% dla mnie za pomysł

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miło się dowiedzieć, że czasami pojawia się ktoś taki kto popełni większy błąd niż samemu się popełniło na początku ...

 

Szczerze mówiąc chyba wolał bym zarejestrować z palca 1000 - 1500 domen ".pl" i wystawić wszystkie w cenie KT ~5k.

Wydaje mi się, że statystyczna szansa na zwrot z inwestycji byłaby wtedy większa.

 

Mimo wszystko powodzenia życzę i lepiej nie rejestruj ich więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jednak pociągnie za sobą dodatkowe koszty...

 

Możliwe.

Ale nie trzeba będzie przedłużać 30 - a 2. Będą więc i oszczędności. Oczywiście to zupełna zmiana "modelu biznesowego".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stać Cię na wydanie takiej kwoty, a aukcje nie są promowane ? :D

 

Ilu się spodziewasz wizyt po 2-3 tygodniach na każdej ofercie, 30-40 ? Kto dojrzy te domeny spośród ponad 25.000 innych na Allegro wystawionych w opcji "Kup Teraz".

 

Sebastian

alpine5

 

 

Domen zazwyczaj szuka się przez wyszukiwarkę więc promowanie może być tylko stratą pieniędzy ale dzięki, przemyślę to ponownie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szczerze mówiąc chyba wolał bym zarejestrować z palca 1000 - 1500 domen ".pl" i wystawić wszystkie w cenie KT ~5k.

Wydaje mi się, że statystyczna szansa na zwrot z inwestycji byłaby wtedy większa.

Koledze nie chodzi o tak mizerną stopę zwrotu (pisał o tym).

 

Jak spadać to z wysokiego konia...

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
a takie domeny jakie łądne by były:

 

apte.ki - dostępna 2 999,00 zł netto

wyciecz.ki - dostepna 2 999,00 zł netto

 

jak ktoś zarejestruje i sprzeda to 10% dla mnie za pomysł

 

 

tylko który klient wpisuje w google "apte" lub "wyciecz" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koledze nie chodzi o tak mizerną stopę zwrotu (pisał o tym).

 

Nie pisał.

 

Pisał o tym, że kupić za 5k a sprzedać za 5,7k go nie interesuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a który wpisuje "apteka do" - oczywiście mając ma mysli "idź" ?

 

 

żaden ale już sprzęt do wycieczki do jedziemy do bilety do akcesoria do buty do mieszkania do smar do klej do wpisuje niemal każdy kto tego szuka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×