Jump to content
cat11

Duża grupa domen do wyceny akcesoria.do i inne

Recommended Posts

Na tych domenach można zarobić gdy masz np. bogatego tatę/wujka lub kogoś kto musi wyłożyć na zakupy domen nieswoje pieniądze i mu wcale na nich nie zależy (np unijne, choć sam zastanawiam się czy można i pod jaki projekt). Niestety ostatnio bogatych tatusiów jest coraz mniej. Mimo wszytko życzę mnóstwo szczęścia przy KK, bo w tym przypadku tylko na szczęście można liczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na tych domenach można zarobić gdy masz np. bogatego tatę/wujka lub kogoś kto musi wyłożyć na zakupy domen nieswoje pieniądze i mu wcale na nich nie zależy (np unijne, choć sam zastanawiam się czy można i pod jaki projekt). Niestety ostatnio bogatych tatusiów jest coraz mniej. Mimo wszytko życzę mnóstwo szczęścia przy KK, bo w tym przypadku tylko na szczęście można liczyć.

 

na forum mamy jednego Tatadaja :D

 

im dłużej patrzę na te domeny i wypowiedzi autora tematu to mam nadzieję że miał jakiś ekstra rabat i kupował te domeny po 1$ nie więcej bo w przeciwnym razie jego pierwszy kontakt z domainingiem będzie jak zderzenie z tirem małej owieczki...

 

 

p.s.

cały czas mam nadzieję że te rejetracje to jedynie koszmarny sen z którego autor tematu zaraz się obudzi...

 

p.s.2

jeśli mam być szczery do bólu to moja pierwsza myśl jak zobaczyłem te domeny i koszt rejestracji brzmiała dosłownie tak: "o ku..a ale wtopa"

Edited by NinjaPL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie,

 

niektórzy traktują domeny jak hazard..

a nie takie pieniądze codziennie ludzie zostawiają w kasynach:)

 

 

get rich or die tryin' :D

 

 

ja też myślę(mam nadzieję!), że autor trafił na jakąś promocje jednodolarową;)

 

 

w każdym razie powodzena!

 

 

pozdrawiam

 

PS.

ale powiew świeżości w dziale WYCENA:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystaw na dominikańskim "allegro" TUNING.DO i módl się, aby lubili tam podrasowane fury, może coś odzyskasz..

(ale jak była wolna to czarno to widzę) Dla reszty nie ma szans, kosztowna lekcja i tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest fantazja jest zabawa :D

również ciekawi mnie czemu akurat .do skoro inne końcówki równie obfite w wolne polskie keywordy :P a domeny sporo tańsze ;)

 

Jedyna szansa to wypozycjonowanie do top3 i czekanie na kk długie czekanie obawiam się niestety.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jest fantazja jest zabawa :D

również ciekawi mnie czemu akurat .do skoro inne końcówki równie obfite w wolne polskie keywordy :P a domeny sporo tańsze ;)

 

Jedyna szansa to wypozycjonowanie do top3 i czekanie na kk długie czekanie obawiam się niestety.

Dlaczego akurat ta końcówka, to autor wątku wyjaśniał (choć nie wszystkich to przekonało)

 

Tak pomyślałem, że .do mogłoby stać się rozszerzeniem idealnym dla domeniarzy (.domaining) :P

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

wyjaśniał w postaci fraz "wycieczki do" etc.

pisał również że posiada chociażby pilka.com.pl i gdzie tu jakaś spójność ? czy ludzie wpisują pilka com pl ? czy po prostu wpisują keyword

 

tak samo nie widzę gdzieś na listach największych sprzedaży keyword + końcówka - więc skąd i niby czemu tutaj miało to przejść ?

 

Wiele lepszymi takimi dziwotworami były nadmienione wyciecz.ki natomiast tłumaczenie wyborem domeny .do jako uzupełnienie do frazy jakoś raczej średnio mi pasuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Około 100 moich pierwszych rejestracji .pl to były ewidentne ninje, co ze skruchą przyznaję (od niedawna spadają jedna po drugiej).

Czyli umoczyłem ponad 1k, zanim (mam nadzieję) zmądrzałem. Wiem, ze to nieładnie cieszyć się z cudzego nieszczęścia, ale pokrzepia mnie myśl, że ktoś umoczył znacznie więcej niż ja, konkretnie: 15 x więcej :D

 

W każdym razie wygląda to wszystko bardzo bla.do ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D:P:):D;):P :P :blink: :blink: :blink:

Brak mi słów, ludzie umierają z głodu, a inni wyrzucają tyle pieniędzy w błoto...

 

Od razu w błoto.. dzieci na Dominikanie też muszą coś jeść.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Około 100 moich pierwszych rejestracji .pl to były ewidentne ninje, co ze skruchą przyznaję (od niedawna spadają jedna po drugiej).

Czyli umoczyłem ponad 1k, zanim (mam nadzieję) zmądrzałem. Wiem, ze to nieładnie cieszyć się z cudzego nieszczęścia, ale pokrzepia mnie myśl, że ktoś umoczył znacznie więcej niż ja, konkretnie: 15 x więcej :D

 

W każdym razie wygląda to wszystko bardzo bla.do :P

Widzę, że sporo osób zaczynało od liczenia strat w nindżach.

 

Pochwalę się, że moja historia jest zgoła odmienna, mianowicie pierwsza domena jaką zarejestrowałem sprzedałem po dwóch tygodniach za 700zł i to właśnie dzięki temu wciągnąłem się w ten interes ;) Zainwestowałem to 700zł i muszę przyznać, że 90% domen już spadło, ale kilka się sprzedało, przy czym jedna sprzedaż to podwojenie zainwestowanych pieniędzy. Obecnie mogę stwierdzić, że nic nie włożyłem w ten interes, a mimo to wiele straciłem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuje dać już koledze spokój...

Skala zainwestowanych środków powala, ale nie skreślałbym tej inwestycji. Jeśli kolega wypozycjonuje ładnie te domeny to dla kk końcówka .do nie będzie miała znaczenia jeśli fraza będzie np. w top 5 i wyżej, a może sie tak stać o czym pewnie wiele osób tutaj na forum, zajmujących się pozycjonowaniem doskonale wie.

 

Do odważnych świat należy !

Share this post


Link to post
Share on other sites

sebastian0000 myślę, że na pozycjonowanie tak topowych keywordów do top 5 musiałby wyłożyć kilka razy tyle ile włożył w rejestrację tych domen, nie licząc czasu...

 

To już lepiej wziąć jakąś a'la nindżę w pl za 1zł i ja pozycjonować jako brand :D

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego akurat ta końcówka, to autor wątku wyjaśniał (choć nie wszystkich to przekonało)

 

Tak pomyślałem, że .do mogłoby stać się rozszerzeniem idealnym dla domeniarzy (.domaining) ;)

 

Ciekawe, że domeny.do od dwóch lat zajęta przez LISARDO FERNáNDEZ CONDE. :D

Wygląda na to, że domeny .do opłaca się na dwa lata z góry, więc jeszcze trochę czasu na próbę odzyskania środków z inwestycji jest.

Ale wydaje mi się że jedyną na to szansą byłoby postawienie serwisu albo dwóch (=dodatkowe koszty), a raczej nie sprzedaż którejkolwiek z domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
sebastian0000 myślę, że na pozycjonowanie tak topowych keywordów do top 5 musiałby wyłożyć kilka razy tyle ile włożył w rejestrację tych domen, nie licząc czasu...

 

To już lepiej wziąć jakąś a'la nindżę w pl za 1zł i ja pozycjonować jako brand :D

 

Nie do końca się zgodzę. Żeby być w top 5 myślę że trzeba wyłożyć na każdą frazę mniej więcej tyle co na ich rejestrację, z resztą jestem po rozmowach telefonicznych z jednym z liderów pozycjonowania na naszym rynku i dostałem jednoznaczne informacje - to czy masz domenę bylejakadomena.pl czy np. samochod.pl to dla nich nie ma znaczenia, czas i koszty wypozycjonowania tych dwóch jakże różnych fraz jest porównywalna, myślę że podobnie byłoby w tym przypadku. Pytanie jest jedno, czy dalej w to brnąć i inwestować kolejne tysiące czy dać sobie spokój i czekać jakiegoś kk. Odpowiedź chyba jest jednoznaczna - jeśli ktoś inwestuje 15k to nie po to żeby to olać, trzeba włożyć kilka kolejnych...

 

Reasumując trzymam za kolegę kciuki i jak pisałem wcześniej... do odważnych świat należy:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
- to czy masz domenę bylejakadomena.pl czy np. samochod.pl to dla nich nie ma znaczenia, czas i koszty wypozycjonowania tych dwóch jakże różnych fraz jest porównywalna

 

To ciekawe, mam nadzieję, że wyrównują do bylejakadomena.pl :D

 

Mi się wydaje, że łatwo być w top1 na abstrakcyjny keyword, ale którz go wyszukuje? Brand trzeba promować, reklamować a pozycjonowanie samo się zrobi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
reklamować a pozycjonowanie samo się zrobi.

 

Samo to się nic nie zrobi.

Trzeba poświęcić sporo czasu, zasobów i pieniędzy żeby cokolwiek wyszło.

 

Jeżeli faktycznie .do opłaca się na dwa lata z góry to na dłuższą metę nie będzie tak tragicznie.

W przypadku systematycznego pozycjonowania nawet takie dziwne rozszerzenie da się wysoko postawić.

 

Szczególnie że przy takich keywordyach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Samo to się nic nie zrobi.

Trzeba poświęcić sporo czasu, zasobów i pieniędzy żeby cokolwiek wyszło.

 

Jak się dba o content a strona jest seo friendly to z czasem naturalnie wchodzi w wysokie wyniki.

 

Ale to OT

Share this post


Link to post
Share on other sites
zaczynam się martwić o autora tematu bo od dłuższego czasu się nie odzywa :D

 

Mam nadzieje że nic sobie nie zrobił, ludzie nie takie pieniądze tracą...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam nadzieje że nic sobie nie zrobił, ludzie nie takie pieniądze tracą...

 

Jedno jest pewne - na pewno uzyskał rozgłos na forum :D Teraz jego kolejne poczynania będą bacznie obserwowane przez wiele osób.

 

W ciągu niecałych 24 godzin 1500 wyświetleń i prawie 100 odpowiedzi ;) Nie ma to jak "mocne" wejście :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie wierzę własnym oczom.

Według mnie ktoś dla jaj założył ten wątek.

Może ktoś prowadzi jakieś badania naukowe, albo będzie potem pisał pracę magisterską pt. "Reakcja domeniarzy na kontrowersyjną wypowiedź odnośnie nikomu nie znanej końcówki "

 

to taka teoria spiskowa :D

 

Mam nadzieję, że autor tego wątku nie wyłożył takiej kasy na rejestracje

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nie wierzę własnym oczom.

Według mnie ktoś dla jaj założył ten wątek.

Może ktoś prowadzi jakieś badania naukowe, albo będzie potem pisał pracę magisterską pt. "Reakcja domeniarzy na kontrowersyjną wypowiedź odnośnie nikomu nie znanej końcówki "

to taka teoria spiskowa :D

Mam nadzieję, że autor tego wątku nie wyłożył takiej kasy na rejestracje

 

Twoje przypuszczenia się nie sprawdzają ;)

 

Klik

Klik

klik

 

itd...

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×