Jump to content
hsqva

Co dalej Polska.pl?

Recommended Posts

nie dziwi fakt przejęcia domen o takim potencjale przez najbardziej świadomą firmę w branży adresów w Polsce. Na pewno domeny zostaną odpowiednio wykorzystane,

 

Agora nie nabywa domen do portfolio, raczej do konkretnych projektów.

 

firm, które mogłyby te domeny wykorzystać są tysiące, pisanie kwot z księżyca, to rozsiewanie plotek, ta sprawa nie ma nic wspólnego z handlem domenami, z jakimkolwiek handlem, a na pewno uczciwym, jeżeli już mamy przypuszczać to szybciej ma to związek z cwaniactwem, złodziejstwem i korupcją,

 

a to co piszesz, świadczy, że bardzo nieudolnie "pracujesz" na czyjąś rzecz, jak jest inaczej, to są to rzadko spotykane brednie, delikatnie określając,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawda wygląda trochę inaczej.., forum w przeważającej części jest zbiorowiskiem frustratów, którzy używają sobie właśnie na takich jednostkach jak Agora. Świat jest skonstruowany w taki sposób na ten moment, że rządzi nim pieniądz, i to czy wszyscy napiszą piękne poematy na ten temat, odnosząc się do patriotyzmu, czy w jakikolwiek inny sposób zamanifestują swoje oburzenie nie ma najmniejszego sensu, prawie jak moja wycena strony. Jeżeli ktoś nie pojął tego, że tak jest, daje temu świadectwo, całymi dniami przesiadując na forum i kontynuując swoją "działalność". Na marginesie ciekawy jestem, ile osób z całego forum nie sprzedałoby tych domen, gdyby otrzymało propozycję kupna za określone pieniądze. Wtedy należałoby się odnieść do patriotyzmu i moralności. Te czasy zupełnie zniknęły, wrócą w momencie kiedy znów powrócimy do jaskiń i będziemy czekać na deszcz albo uderzenie pioruna. Nastąpi zupełna zmiana priorytetów, jeżeli wierzycie, że taki czas wkrótce nastąpi, to można śmiało czekać.. Z niecierpliwością wyczekuje uwag, jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam, ale nie mogę słuchać osób które mają po 10 domen i ich główna działalność ogranicza się do wyszukiwania niuansów na Forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prawda wygląda trochę inaczej.., forum w przeważającej części jest zbiorowiskiem frustratów, którzy używają sobie właśnie na takich jednostkach jak Agora. Świat jest skonstruowany w taki sposób na ten moment, że rządzi nim pieniądz, i to czy wszyscy napiszą piękne poematy na ten temat, odnosząc się do patriotyzmu, czy w jakikolwiek inny sposób zamanifestują swoje oburzenie nie ma najmniejszego sensu, prawie jak moja wycena strony. Jeżeli ktoś nie pojął tego, że tak jest, daje temu świadectwo, całymi dniami przesiadując na forum i kontynuując swoją "działalność". Na marginesie ciekawy jestem, ile osób z całego forum nie sprzedałoby tych domen, gdyby otrzymało propozycję kupna za określone pieniądze. Wtedy należałoby się odnieść do patriotyzmu i moralności. Te czasy zupełnie zniknęły, wrócą w momencie kiedy znów powrócimy do jaskiń i będziemy czekać na deszcz albo uderzenie pioruna. Nastąpi zupełna zmiana priorytetów, jeżeli wierzycie, że taki czas wkrótce nastąpi, to można śmiało czekać.. Z niecierpliwością wyczekuje uwag, jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam, ale nie mogę słuchać osób które mają po 10 domen i ich główna działalność ogranicza się do wyszukiwania niuansów na Forum.

 

Biedni ci co myślą, że światem rządzi pieniądz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stronie Domencenter.pl, w zakładce Kontakt są moje dane. Biedni Ci którzą myślą, że forum jest tylko dla anonimowych. Z mojej strony koniec tematu, forum ma to do siebie, że za każdym razem mozna przeskoczyć czyjąś wypowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Świat jest skonstruowany w taki sposób na ten moment, że rządzi nim pieniądz, i to czy wszyscy napiszą piękne poematy na ten temat, odnosząc się do patriotyzmu, czy w jakikolwiek inny sposób zamanifestują swoje oburzenie nie ma najmniejszego sensu, prawie jak moja wycena strony. Jeżeli ktoś nie pojął tego, że tak jest, daje temu świadectwo, całymi dniami przesiadując na forum i kontynuując swoją "działalność". Na marginesie ciekawy jestem, ile osób z całego forum nie sprzedałoby tych domen, gdyby otrzymało propozycję kupna za określone pieniądze.

 

 

Z tymi pieniędzmi i że wszystko jest na sprzedaż to uwierz, że nie do końca. Przynajmniej nie mierz wszystkich swoją miarą. Nie jest tak, że każdy czy każda ma swoją cenę...

 

To co zrobiła NASK jako żywo przypomina to, co zrobił niedawno PZPN z zastapieniem orzełka swoim logo. Idąc Twoim tropem można powiedzieć, że mieli do tego prawo, bo zarobek dla nich szedłby w miliony. I że w d..e mają piękne poematy o patriotyźmie etc. Jak zapewne wiesz, przegieli. I to mocno. Na tyle, że sami przyznali, że się zapędzili.

 

G.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napinacie się Panowie, tak jakbyście byli w stanie chociażby pomyśleć, żeby stanąć w szranki przetargowe z Agorą :-P

 

Domeny trafiły w odpowiednie ręce, teraz może obraz Polaka - antysemity na świecie, nieco złagodnieje ;-)

 

Mam nadzieję, że piszesz z ironią.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie sprzedaż domen polska.pl i poland.pl jest skandalem. Obie domeny powinny należeć do NASK lub być przekazane pod opiekę odpowiedniego ministerstwa. Widzę, że z miesiąca na miesiąc Agora stopniowo monopolizuje rynek. Kilkanaście dni temu futbolowo.pl (największy społecznościowy serwis sportowy w naszym kraju), mają sport.pl, gazeta.pl, g.pl teraz polska.pl, poland.pl. Na którejś konferencji MD udzielał się ktoś z Agory (wybaczcie personaliów nie pamiętam), który twierdził, że są w stanie wypromować cokolwiek na byle domenie. Czyżby teraz nastąpiła zmiana strategii? Tak czy inaczej bardzo zła decyzja odnośnie sprzedaży domen z tematu. Mam nadzieję, że będą obszerne wyjaśnienia ze strony NASK.

Edited by blazej

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na ile ta informacja jest pewna? We whois nie ma danych Agory, a i na samej stronie w stopce widnieje NASK.

 

Jest już Agora w WHOIS, niestety...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz rację Błażej - NASK powinien ujawnić wszelką dokunentację dotyczącą sprzedaży/ przejęcia domeny POLSKA.PL przez AGORĘ. Trzeba tego wyraźnie zażądać! Opinia publiczna w tym przypadku musi być poinformowana. Z czystej ciekawości chciałbym zapoznać sie jakie argumenty (monety) przekonały NASK do pozbycia się historycznej domeny.

Narazie wygląda to cokolwiek dziwnie - nic nie bylo wiadomo o fakcie, że domena jest na sprzedaż, oficjalnych informacji ze strony NASK nie ma i nie było. AGORA się nie chwali...

Osobiście uważam, że kwota jednego miliona zlotych jest absolutnym minimum za tę domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Osobiście uważam, że kwota jednego miliona zlotych jest absolutnym minimum za tę domenę.

 

 

Przy czym za 1 milion to można sobie np. opony.pl wraz z oponami sprzedawać ...

 

 

W każdym razie, nie [tylko] o pieniądze tutaj chodzi. Mnie w zasadzie nie obchodzi na jaką kwotę opiewała transakcja i czy w ogóle była jakaś kwota. Cena jest sprawą wtórną.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam nadzieję, że będą obszerne wyjaśnienia ze strony NASK.

Czuję, że nie będzie benhakerowskiej odpowiedzi "for money" tylko "dla dobra projektu" lub coś w tym stylu.

AGORA się nie chwali...

Komunikaty prasowe Agory nie ukazują się w weekendy.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na marginesie ciekawy jestem, ile osób z całego forum nie sprzedałoby tych domen, gdyby otrzymało propozycję kupna za określone pieniądze. Wtedy należałoby się odnieść do patriotyzmu i moralności.

Nie dostrzegasz różnicy w tym, że NASK w przeciwieństwie do tu obecnych jest organem publicznym, a nie podmiotem prywatnym. Tutaj patriotyzm nie ma nic do rzeczy i cały Twój wywód traci sens.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napinacie się Panowie, tak jakbyście byli w stanie chociażby pomyśleć, żeby stanąć w szranki przetargowe z Agorą :-P

 

Domeny trafiły w odpowiednie ręce, teraz może obraz Polaka - antysemity na świecie, nieco złagodnieje ;-)

Horacy, masz racje ;) Ile masz klikow dziennie z konta domainer ? ;) (joke - nie moglem sie powstrzymac ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Agora stopniowo monopolizuje rynek. Kilkanaście dni temu futbolowo.pl (największy społecznościowy serwis sportowy w naszym kraju), mają sport.pl, gazeta.pl, g.pl teraz polska.pl, poland.pl. Na którejś konferencji MD udzielał się ktoś z Agory (wybaczcie personaliów nie pamiętam), który twierdził, że są w stanie wypromować cokolwiek na byle domenie. Czyżby teraz nastąpiła zmiana strategii?

 

Tak, to prawda, na MD 2010 przedstawiciele Agory , mówili, że ten rynek ich średnio interesuje, jednak już od dawna w nim uczestniczą, czemu się nie dziwię ..

http://iname.pl/2009/08/kropka-praca-pl-i-wildecards/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam dziwne przeczucie że domeny poszły w cenie rejestru, w ciszy ścian gabinetów jak to między kolegami bywa...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam dziwne przeczucie że domeny poszły w cenie rejestru, w ciszy ścian gabinetów jak to między kolegami bywa...

 

W ciszy ścian gabinetów, ale jestem niemal pewien, że za przyzwoita kasę. Bardzo przyzwoitą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...będziemy mieli lewy PR.

 

polecam artykuł

Mam nadzieję, że rp.pl wykorzysta okazję, żeby sprawę odpowiednio nagłośnić.

W sumie to nie ukrywam, że wolałbym na tych domenach widzieć zawartość z rp.pl, zwłaszcza na temat historii Polski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie zauważyłem... mam nadzieje ze media podejmą temat

 

ps:

Po co Agorze serwis Polska.pl? Zmiana właściciela i komentarze: ?Czy faktycznym właścicielem nie powinno zostać polskie MSZ??

http://wpolityce.pl/wydarzenia/19161-po-co...tac-polskie-msz

 

Domeny Polska.pl i Poland.pl w rękach ?Gazety Wyborczej?

http://www.bibula.com/?p=47897

 

Domeny polska.pl i poland.pl w rękach Agory. Dzięki komu?

http://autonom.pl/index.php/news/informacj...-w-rekach-agory

 

Co dalej z Polska.pl?

http://manager.money.pl/strategie/emarketi...3,0,981281.html

 

ABW i domeny .PL

http://www.prawyprosty.net/index.php/polsk...abw-i-domeny-pl

 

Agora kupiła adres "polska.pl"

http://www.gadu-gadu.pl/agora-kupila-adres-polskapl

 

Sprzedali Polskę bez przetargu.

http://niepoprawni.pl/blog/424/sprzedali-p...e-bez-przetargu

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam nadzieję, że rp.pl wykorzysta okazję, żeby sprawę odpowiednio nagłośnić.

W sumie to nie ukrywam, że wolałbym na tych domenach widzieć zawartość z rp.pl, zwłaszcza na temat historii Polski.

 

Rzepę przejął prywatny właściciel z Krakowa. Pierwsze "ruchy kadrowe" już są. Kto wie, jaka jeszcze będzie zawartość Rzplitej ..? [Pytanie retoryczne, nie wiadomo].

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×