Jump to content
domenator

.de - gdzie najtaniej?

Recommended Posts

gdzie najtaniej zarejestruję domeny .de? pytam głównie o polskich rejestratorów, gdzie mogę płacić w pln'ach, ale jeśli ktoś podpowie jak i gdzie zarejestrować taniej w € lub $ to też chętnie wysłucham :-)

narazie w ovh znalazłem 24zł..

 

btw: stoi tam cena 19,60zł brutto, wg moich obliczeń jest to 23,91 brutto, tymczasem wg nich to 24,91 :-)

 

napisałem do nich i przyznali, że na ich stronie jest błąd. czyli powinno być 23,91zł brutto

 

edit: hm.. nikt nie odpisuje, to znaczy, że nigdzie nie jest taniej...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy przy rejestracji w ovh tez wyskakiwal ci komunikat:

 

Przy zamawianiu domen .de ich właściciel lub administrator musi być zameldowany w Niemczech.

 

mozna to jakos ominac?

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy przy rejestracji w ovh tez wyskakiwal ci komunikat:

 

Przy zamawianiu domen .de ich właściciel lub administrator musi być zameldowany w Niemczech.

 

mozna to jakos ominac?

 

Tam gdzie wybiera się obywatelstwo wybrałem niemieckie, ulica MerkelStadt, miasto Berlin i po kłopocie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tam gdzie wybiera się obywatelstwo wybrałem niemieckie, ulica MerkelStadt, miasto Berlin i po kłopocie ;)

 

Czy nie ma potem problemu przy sprzedaży ? Warto podać szczegółowy adres, gdyż dla domen com była prowadzona, co prawda wybiórcza, ale weryfikacja danych adresowych, i o ile pamiętam ok. 10% miała nieprawdziwy adres.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tam gdzie wybiera się obywatelstwo wybrałem niemieckie, ulica MerkelStadt, miasto Berlin i po kłopocie ;)

 

To już chociaż właściwą ulicę wpisz, a nie „ulica – Miasto Merkel”.

Takie podejście może i jest dobre do rejestracji literówek, ale nie warto się tak bawić, jeśli się o domenie myśli poważnie, bo łatwo ją mogą zabrać, a i przy sprzedaży pewnie będą problemy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy przy rejestracji w ovh tez wyskakiwal ci komunikat:

 

Przy zamawianiu domen .de ich właściciel lub administrator musi być zameldowany w Niemczech.

 

mozna to jakos ominac?

 

Właściciel i administrator domeny to często dwie różne osoby. Oczywiście najważniejszy jest wpis właściciela, który jak najbardziej może być osobą o obywatelstwie polskim z adresem na terenie Polski.

 

Jedynie administrator domeny .de musi mieć niemiecki adres. Jeśli nie mamy cioci ani wujka w Niemczech, można skorzystać z tzw. usługi proxy, która polega na tym, iż rejestrator w naszym imieniu wpisuje do rejestru niemiecki adres należący do niego (choć oczywiście główna siedziba znajduje się Polsce), przy czym gwarantuje iż ewentualna korespondencja nadchodząca na jego adres będzie przekazywana właścicielowi domeny.

 

W ten sposób posiadam legalnie kilka domen .de i nie ryzykuję tego, iż obudzę się któregoś dnia bez domen, w które zainwestowałem swoje pieniądze. Zastanówcie się, czy zaoszczędzenie kilku złotych jest warte takiego ryzyka.

 

Pozdrawiam,

Swash

Share this post


Link to post
Share on other sites
a czy moglbys podac adres tego registrara ?

 

Chodzi o serwis www.domeny.tv, całkiem sprawnie to tam wygląda.

 

Pozdrawiam,

Swash

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co prawda temat jest stary, ale sprawa aktualna. Jak jest serwis to pewnie proxy czasem jest dobrym wyjściem, ale spotkać się można, że stosowanie proxy może nas pozbawić własności domeny, jeżeli serwis okaże się nieuczciwy. Bo właścicielem domeny jest osoba wpisana do whois, takie są wymagania ICANN. link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×