Jump to content
Interson

AZ.pl - opinie i sugestie

Recommended Posts

Obsługa jak i oferta AZ.pl zadziwia mnie ostatnio bardzo często, szkoda tylko, że w negatywnym tego słowa znaczeniu.

 

Rejestrator zrobił głośną ofertę domen .pl za 3,90. W e-mailach było zaznaczone, że oferta ma trwać do końca tego roku. No dobrze, jak rejestrator zrobił taką ofertę to wpłaciłem do panelu środki na ok. 60 domen. Wiedząc, że oferta ma trwać jeszcze długo, rezerwowałem trochę domen by później wybrać sobie najlepsze. W końcu przyszedł czas na rejestrację zarezerwowanych domen. Ku mojemu zdziwieniu nie było to możliwe, za każdym razem otrzymywałem komunikat błędu "Brak kontaktu" (?). Jako, że po wielu próbach nie udało się zarejestrować musiałem zaczekać do jutra. Gdy w dniu następnym zacząłem rejestrować domeny po pierwszej lekkie zdziwienie... zarezerwowałem w cenie 3,90 a na fakturze widzę 8,99... no dobrze, śledzę przyczynę i patrzę, że AZ.pl zmieniło sobie ceny "od tak" bez tak hucznej jak poprzednio rozsyłce e-mail. Czy rejestrator może zmienić ceny bez powiadomienia klientów, w dodatku gdy były rezerwowane w innym cenniku?...

 

No nic.. spowodowało to, że opinia na temat rejestratora została już utwierdzona. Tak więc zabrałem się do wypłaty środków z konta..

 

Dzień 1: Krótka rozmowa z konsultantem... on nie zajmuje się takimi sprawami (jak w przypadku 90% problemów - dziwne, że w home.pl tak nie ma), a księgowość nie ma dostępu do chata. Mam się skontaktować telefonicznie bądź mailowo. No dobrze, tak więc próbuję się dodzwonić przez kilka godzin.. albo zajęte, albo nikt nie odbiera.. w końcu minęła ta magiczna chwila i już nie było warto dzwonić (koniec pracy obsługi).

Wysłałem więc e-maila, czyli wykorzystałem kontakt alternatywny... (odpowiedzi nie otrzymałem do dziś - 5 dni).

 

Dzień 2: Dzwonimy dalej - w dalszym ciągu nikt nie odebrał, lub było zajęte.

 

Dzień 3: Dzwonię dalej.. nic. Poddenerwowany wracam na chata.. opisuję sytuację, że nikt nie odbiera od 3 dni, że na e-maila również nikt nie odpowiedział. Otrzymałem odpowiedź: "A w jakiej sprawie Pan dzwoni" (?).

Wyjaśniłem, że chodzi o wypłatę środków z konta. Dostałem odpowiedź, że mam teraz spróbować (odbierają tylko w konkretnych sprawach?). No to dzwonię dalej, dzwonię i nic. Napisałem do konsultanta, że w dalszym ciągu brak kontaktu telefonicznego. Konsultant zaproponował, bym zadzwonił do niego (podał numer) i jak tylko linia się zwolni przełączy mnie do księgowości. No dobrze dzwonie w ciągu kilkunastu s. i nie uwierzycie.. zajęte (...). Mówię, że zajęte.. (jakim cudem rozmawiam z nim na chacie, a jego numer jest zajęty...) proponuje, żebym zostawił numer, a księgowość oddzwoni do mnie jak tylko zwolni się linia. Podziękowałem.

 

Dzień 4: W dalszym ciągu czekam na telefon.

 

Dzień 5: Czekałem do ~14:00 na telefon i w końcu powróciłem na chata. Konsultant poinformował mnie, że on mógł tylko przekazać i nie odpowiada za (bla, bla, bla). Jedynie jak może mi pomóc, to podając numer do Pani Wicedyrektor. Dobrze, tak więc podziękowałem za podanie skutecznego zazwyczaj kontaktu i w ciągu minuty dzwonię do Pani Wicedyrektor. Zgadnijcie kto odebrał - Pan konsultant ;]. Tłumaczył się, że musiało do niego przełączyć (po pierwszym sygnale?). Teraz to już poszło w miarę szybko, powiedział, że przejdzie się do księgowości i spróbuje zwolnić linię. Dobrze, po 20s. przełączono mnie. Odebrała Pani, która powiedziała, że do mnie korekta już została chyba wczoraj wysłana. Z ciekawości sprawdzę po dostarczeniu, czy czasem nie została wysłana dziś po rozmowie.

 

 

Po 2 latach mogę stanowczo stwierdzić, że obsługa jest tragiczna, a oferty nie lepsze. Pewien czas temu padł serwer - otrzymałem tylko jakąś starą kopię serwisu (a w serwisie się płaci i konta klientów zostały utracone, narzuciło to na mnie tylko wiele problemów) teraz ta promocja domen, która tylko wielu nabrała i pomogła zyskać dodatkowy, chwilowy rozgłos.

 

NIE POLECAM

Edited by DawPi
zmieniony tytuł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh chyba czas zakończyć współprace z az.pl ;/ Czuję się oszukany co do ceny. Miało być 3.99zł do końca roku, a tu już 8.99zł ;/

 

Chyba do active24.pl się przeniosę :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

eprojekt - ja w przypadku problemow z AZ zawsze atakowalem Pana Jerke na telefon prywatny, czasami zdarzalo sie to nawet w niedziele i zawsze moglem sie dodzwonic :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem to samo, zarezerwowałem po 3,99 mnóstwo domen na później żeby sobie wybrać te najlepsze a tu bęc koniec promocji 3,99. Na szczęście nie skasowałem maili które dostaje po każdej rezerwacji więc mogłem wykonać tak z 50 przelewów ufff Firma obiecywała że ceny nie przekroczą 10 zł do końca roku i ceny nie przekroczyły 10 zł. Gdyby Pani Natalia napisała że cena 3,99 będzie obowiązywać do końca roku to co innego a tak...Trzeba się cieszyć że choć przez parę dni domeny były w takiej cenie ;-) Co do kontaktu to nigdy nie miałem problemów z firmą i zawsze jakoś pracujący tam ludzie starali mi się pomóc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
eprojekt - ja w przypadku problemow z AZ zawsze atakowalem Pana Jerke na telefon prywatny, czasami zdarzalo sie to nawet w niedziele i zawsze moglem sie dodzwonic :rolleyes:

 

bartol, to może podaj tu ten telefon prywatny Pana Jerki. po cholerę takie teksty piszesz, żeby co? żeby innych jeszcze bardziej wkurzyć? po to są podane na stronie firmowej firmowe telefony i maile, żeby normalny klient mógł załatwić swoją sprawę używając tych właśnie kontaktów.

nikogo tutaj nie interesuje, że masz prywatny numer Pana Jerki, i że nawet w niedzielę umiałeś się dodzwonić. nie widzisz, że zwyczajni klienci nie mogą się dodzwonić w normalne godziny pracy w tygodniu??

ta firma po prostu śmierdzi amatorszczyzną, i powtarzam to od miesięcy, kolejny już raz.

ale dobrze, że eprojekt opisał sytuację, bardzo dobrze. niech inni zobaczą jaką amatorskie firmy mają obsługę klientów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, swoja wspolprace z AZ.pl zakonczylem juz dawno temu i zaluje, ze zrobilem to tak pozno. Telefonu prywatnego niestety nie moge podac na publicznym forum. Napisalem to w celu wskazania autorowi tematu formy kontaktu z kims odpowiedzialnym (teoretycznie) w tej firmie. To, ze AZ.pl olewa swoich klientow wiadomo nie od dzis. Dowodow na to chyba nie brakuje. Dziwi mnie natomiast to, ze ludzie pchaja sie tam drzwiami i oknami (znajac sytuacje) tylko dlatego, ze maja 3, 4 czy 5zl taniej (mowie o cenie rejestracji, odnowienia wcale nie sa juz tak atrakcyjne).

 

W swojej kilkuletniej zabawie z domenami zdazylem przetestowac juz naprawde wielu rejestratorow. Od dawna wspolpracuje z Consulting Service i bardzo sobie chwale ta wspolprace. Krotsze doswiadczenia mam a Active24, ale poki co tez nie moge zlego slowa powiedziec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy to nie stały numer AZ czyli większe ceny dla zalogowanych użytkowników? Taki, jak to powtarzam za każdym razem, sposób karania stałych klientów?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bartol, ja jakoś nie widzę w kontakcie telefonu prywatnego do p. Jerki, więc według mnie za przeproszeniem ale g*wno wnosisz do tego tematu.

Ja chciałem wytransferować trzy domeny z mojego panelu, do innego. Najpierw postanowiłem wejść na livechat aby zapytać się jak wygląda taki transfer. Pierwszą odpowiedź jaką uzyskałem to rzecz jasna to że szanowny pan konsultant się tym nie zajmuje, ale mam chwileczkę poczekać. Chwileczka okazała się dwudziestoma minutami, ale wolę czekać tak na chacie, niż płacić za każdą minutę telefonicznie. Otrzymałem szczegółową instrukcję, ale nie było tam ani słowa o wysłaniu faksu z prośbą o przeniesienie tych domen. Aby się upewnić zapytałem się konsultanta czy muszę wysyłać coś faksem, otrzymałem odpowiedź że nie trzeba, wszystko załatwię on-line.

Byłem zadowolony po tej rozmowie że uda mi się szybko załatwić sprawę, wypełniłem wniosek i poszło. Czekam cztery dni, a domeny nadal są u mnie. Wysyłam maila do działu transferów, czekam następne trzy dni po czym dostaję odpowiedź że nie otrzymano wniosku faxem i sprawa się przedawniła. Zdenerwowany wchodzę na livechat, opowiadam całą sprawę, teraz jednak otrzymuję odpowiedź że należy wysłać fax. Wydrukowałem wniosek, podpisałem, dałem znajomemu aby wysłał, czekam trzy dni i nareszcie sprawa się zakończyła, po prawie dwóch tygodniach. Dla porównania - w DomenyTanio czekałem najdłużej dwa dni.

Może i nie robią wałków jak Domeny.pl, ale wyglądają coraz marniej w moich oczach - jedyne co przyciąga uwagę to dobry panel, ale nam raczej zależy na taniej rejestracji i braku kłopotów niż ładnym panelu.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

co to w ogóle za teksty z tym numerem prywatnym do właściciela firmy, po to mają BOK żeby odbierali telefony w godzinach pracy i załatwiali problemy Klientów

Share this post


Link to post
Share on other sites
@bartol, ja jakoś nie widzę w kontakcie telefonu prywatnego do p. Jerki, więc według mnie za przeproszeniem ale g*wno wnosisz do tego tematu.

Nie wiem jak teraz, ale dawniej Pan Jerka podawal go w maila wysylanych z firmowego konta.

 

Jesli nie masz nic do zaoferowania autorowi tematu (nawet informacji typu, ze wlasciciel firmy bedzie dzis o 20 w kinie przy ulicy tej i tej) to moim zdaniem wlasnie Ty niewiele wnosisz do tematu. Topicow o AZ.pl bylo juz kilka, swoje doswiadczenia mozesz tam dopisac. Ja staralem sie wskazac autorowi droge do osoby, z ktora moglby wyjasnic ta sprawe. I wedlug mnie malo istotne czy zrobi to dzwoniac pod numer telefonu podany oficjalnie na stronie czy pod numer prywatny. Z mojej strony tyle. Kolejny raz na tym forum atakuje sie osoby chcace komus pomoc. Przykre ale prawdziwe.

 

Z mojej strony to wszystko w tym temacie.

 

edit:

co to w ogóle za teksty z tym numerem prywatnym do właściciela firmy, po to mają BOK żeby odbierali telefony w godzinach pracy i załatwiali problemy Klientów

Tak powinno byc. Jesli jednak BOK ma klientow za przeproszeniem gleboko w dupie to trzeba radzic sobie w inny sposob. Albo nic nie robic i podziekowac AZ, ze zrobili Cie w konia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dziś pisałem do nich w identycznej sprawie - gość ponad tydzień temu wytransferował do mnie domenę wewnętrznym transferem AZ i nikt nic nie wie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm zastanawia mnie kubolo czy po prostu kłamiesz czy robisz to w innym celu...

 

Trzeba się skontaktować z AZ.pl w celu zwrotu środków z konta. AZ.pl wysyła następnie korektę na Twój adres domowy, którą musisz odesłać ze swoim podpisem. Coś kręcisz :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmm zastanawia mnie kubolo czy po prostu kłamiesz czy robisz to w innym celu...

 

Trzeba się skontaktować z AZ.pl w celu zwrotu środków z konta. AZ.pl wysyła następnie korektę na Twój adres domowy, którą musisz odesłać ze swoim podpisem. Coś kręcisz :rolleyes:

Dokładanie tak jest jak mówi eprojekt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak jest z wypłatą srodków z panelu ale jak przelejesz im kasę na konto za zarejestrowanie domeny a okaże się że ta domena nie może być zarejestrowana to dostajesz taki e-mail:

 

Dzień dobry

 

W obecnej chwili domena jest niemożliwa do rejestracji.

W związku z powyższym pragniemy zwrócić się do Państwa z zapytaniem o cel

przeznaczenia wpłaconej kwoty na rejestrację w/w domeny.

 

Uprzejmie prosimy o wybranie jednej z zaproponowanych przez nas opcji:

 

a.. rejestracja innej nazwy domeny w tej samej cenie,

 

b.. doładowanie Państwa salda w wysokości wpłaconej kwoty za domenę,

 

c.. zwrot środków finansowych na Państwa konto (w tym przypadku prosimy o

podanie dokładnych danych umożliwiających dokonanie zwrotu).

Być może procedura wypłaty z panelu wygląda inaczej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ktoś próbuje wybielać AZ.pl?

 

A co w tym złego? Jak napiszę, że kiedyś zwrócili mi pieniądze za domenę bez pytania, a nawet niechcący zwrócili dwa razy i potem dzwonili żeby przepraszać za kłopot i z pytaniem czy mógłbym im oddać – to też będę oskarżony o wybielanie firmy? AZ było fajne, było bardzo fajne, ale coś im się poprzestawiało i lecą równo w dół. Ich sprawa, nie interesuje mnie to specjalnie. Ale nie wszystko jest czarne albo białe, w każdej sprawie są głosy pozytywne i negatywne, dlaczego więc o tym nie pisać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zrozumieliśmy się PB. Ja również kiedyś widziałem wiele dobrych stron w AZ. Tylko gdy ktoś już nagina prawdę dla wybielenia to jest różnica. Wypłata środków z panelu nie może trwać krócej niż tydzień, bo sama poczta nie dostarczy w takim terminie korekty. Co do plusów AZ to znikają bardzo szybko, został z nich chyba tylko wygodny panel i konkretny administrator serwera (robił więcej niż musiał) nic więcej już nie widzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ja coś wybielam? Piszę jaka jest prawda.

Wpłaciłem pieniądze przed podwyżką cen. Zrezygnowałem z rejestracji domen i napisałem maila z prośbą o zwrot pieniędzy. Następnego dnia dostałem zapytanie o nr ID, odpisałem, i po weekendzie pieniądze już były na moim koncie.

Myśl sobie co chcesz.

 

Nie wysyłałem żadnej korekty ani nic nie podpisywałem. Może to dlatego, że wpłacałem przez AllPay. Jednak nie zmienia to faktu, że zwrócili mi pieniądze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem tak samo. Generalnie firma ma dobrą ofertę, ale obsługa to syf. Na odpowiedzi czeka się po parę dni albo nie otrzymuje wcale. Jedyne, co tę firmę może uratować, to radykalna zmiana podejścia do klienta. Najlepiej zautomatyzowanie obsługi, tak jak było przedtem (automatyczne authinfo i cesje). Problem cen (które są wyższe) dla partnerów, uważam za równoznaczne z okradaniem mnie.

 

Pomysł za free: Ten kto stworzy zautomatyzowany system dla domeniarzy z niskimi cenami, wygra potyczkę z wszystkimi rejestratorami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm.. też wpłacam przez AP. To bardzo ciekawe zdarzenie, może wpłata nie poszła do księgowości i dlatego tak. Jeśli to prawda to przepraszam za stwierdzenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzień 5: Czekałem do ~14:00 na telefon i w końcu powróciłem na chata. Konsultant poinformował mnie, że on mógł tylko przekazać i nie odpowiada za (bla, bla, bla). Jedynie jak może mi pomóc, to podając numer do Pani Wicedyrektor. Dobrze, tak więc podziękowałem za podanie skutecznego zazwyczaj kontaktu i w ciągu minuty dzwonię do Pani Wicedyrektor. Zgadnijcie kto odebrał - Pan konsultant ;]. Tłumaczył się, że musiało do niego przełączyć (po pierwszym sygnale?). Teraz to już poszło w miarę szybko, powiedział, że przejdzie się do księgowości i spróbuje zwolnić linię. Dobrze, po 20s. przełączono mnie. Odebrała Pani, która powiedziała, że do mnie korekta już została chyba wczoraj wysłana. Z ciekawości sprawdzę po dostarczeniu, czy czasem nie została wysłana dziś po rozmowie.

Po 2 latach mogę stanowczo stwierdzić, że obsługa jest tragiczna, a oferty nie lepsze. Pewien czas temu padł serwer - otrzymałem tylko jakąś starą kopię serwisu (a w serwisie się płaci i konta klientów zostały utracone, narzuciło to na mnie tylko wiele problemów) teraz ta promocja domen, która tylko wielu nabrała i pomogła zyskać dodatkowy, chwilowy rozgłos.

 

NIE POLECAM

 

Ja może całej swoje sytuacji nie będę opisywał, ale w kontakcie z AZ.pl zauważyłem kilka kwestii:

1. Telefonicznie nie ma szans się skontaktować;

2. Na maile odpowiadają 24h-72h (jeśli w tym czasie nie otrzymałeś odpowiedzi to już jej w ogóle nie otrzymasz);

3. Ciekawa zależnośc - im "wyżej" jest przekazywana Twoja korespondencja mailowa (tzn. do ważniejszych osób w hierarchii firmowej) tym odpowiedzi są mniej logiczne, bardziej bezczelne i więcej w nich błędów i literówek (ciesz się eProjekt że nie trafiłeś na Panią wicedyrektor);

4. Jeżeli coś jest nie tak, to sami o tym nie poinformują - musisz Ty się zwrócić.

 

Co do zmiany cen, szkoda, że nie wystawiają pro form dla poszczególnych domen (dobrze piszę?), bo wystawionych pro form NIE WOLNO edytować (uwarunkowania prawne). Na miejscu co niektórych najpierw napisałbym do nich reklamacje w związku ze zmianą zamówionych cen (nie spodziewałem się, że ktokolwiek może taką akcje odstawić).

 

Moja obecna lista najgorszych rejestratorów:

1. Domeny.pl:

- haczyki w regulaminach

- zapiski niezgodne z prawem

2. Az.pl (ratuje ich możliwość dokonywania płatności na zasadzie pre-paid)

- fatalna, impertynencka obsługa klienta

- rozbieżności w procedurach, regulaminach na stronie, masa niezgodności

- nawigacja na stronie i w panelu

Share this post


Link to post
Share on other sites
3. Ciekawa zależnośc - im "wyżej" jest przekazywana Twoja korespondencja mailowa (tzn. do ważniejszych osób w hierarchii firmowej) tym odpowiedzi są mniej logiczne, bardziej bezczelne i więcej w nich błędów i literówek (ciesz się eProjekt że nie trafiłeś na Panią wicedyrektor);

 

Mam dokładnie odwrotne doświadczenia, szeregowi „helpdeskowcy” są kompletnie niekompetentni, ale z Panią Dyrektor zawsze szybko można sprawy wyjaśnić.

 

Co do zmiany cen, szkoda, że nie wystawiają pro form dla poszczególnych domen (dobrze piszę?), bo wystawionych pro form NIE WOLNO edytować (uwarunkowania prawne).

 

Wystawiają, jeśli zamawiasz domenę ze strony, wtedy oczywiście można ją kupić po cenie z faktury. Jeśli rezerwujesz z panelu, pro forma nie jest wystawiana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam dokładnie odwrotne doświadczenia, szeregowi „helpdeskowcy” są kompletnie niekompetentni, ale z Panią Dyrektor zawsze szybko można sprawy wyjaśnić.

I to jest chociaż prawidłówa zależność :rolleyes:

Przede wszystkim odnoszę wrażenie, że w Biurze Obsługi Klienta Az.pl pracuje zdecydowanie za mało ludzi i po prostu nie wyrabiają.

 

Wystawiają, jeśli zamawiasz domenę ze strony, wtedy oczywiście można ją kupić po cenie z faktury. Jeśli rezerwujesz z panelu, pro forma nie jest wystawiana.

To jak komuś "pogrzebali" w pro formie to jest materiał bez problemu do wygrania. Pytanie czy sprawa warta zachodu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×