Jump to content
Interson

AZ.pl - opinie i sugestie

Recommended Posts

1. Przeglądając panel trafiłem na informację:

 

"Ceny odnowień dla przetransferowanych do Az.pl domen:

 

* .pl - 59.0 zł netto

* funkcjonalne - 45.0 zł netto

* regionalne - 15.0 zł netto!

 

Promocja trwa do 29 lutego 2008 r. godz. 15:00.

Tylko domeny przetransferowane w tym okresie objęte są promocją."

 

- Czy ta informacja widnieje już od dawna?

- Czy tyczy się pierwszego roku, czy może cały okres utrzymywania w AZ.pl

 

2. "Hurtowe zakładanie opcji"

 

Widzę, że wraca przyjemna współpraca z "domeniarzami" <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam coraz więcej domen w az.pl. Po doświadczeniach z innymi, najlepszy wydawał mi się wybór az.pl i się nie pomyliłem.

 

Ale obsługę klienta i tak radzę poprawić!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie również z tego powodu wiele osób się "gotowało" w ostatnim czasie, więc nie wiem jak można akurat teraz takie coś napisać. [...]

 

 

Można ;) .

Pewnie dlatego, że osobiście, nie doświadczyłem nigdy "nielojalności" ze strony tej Firmy.

W kwestii zalet Az.pl, powyższe opinie mówią same za siebie.

Pomyliłem się w kwestii braku cesji online, bo tu proszę ... :)

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodam i ja cos od siebie na temat tego rejestratora.

 

Jak wszyscy wiemy, pod koniec roku az.pl mialo promocje po 3,99 za domene... HURA! Moje oczy mialy (ekchem) kurwiki, bo rejestrowalem wowczas sporo domen i bodajze tylko u nich mozna bylo po tak malej cenie zamowic bez limitu. Pierwsza tura poszla.... ale jako ze przyszlo mi jeszcze kilka innych pomyslow, to chyba 30go grudnia zamowilem sobie jeszcze kilkanascie. Nadal bylem zadowolony z tego rejestratora, aczkolwiek ich burdel na stronach mnie o mdlosci przypawial, no ale powiedzialem-darowanemu koniowi ...

 

Pierwszym niemilym zaskoczeniem byl fakt, ze chce placic za domeny, a tu bęc-koszt domen wzrosl ;) Mialo byc tak rozowo, a jest kupowato... Otoz az zmienilo sobie cennik i kaze sobie placic za zarezerwowane domeny juz po nowych cenach :/ ok... wplacilem kwote jaka widniala w panelu... a tu nagle zonk-starczylo na kilka domen, bo okazalo sie ze az podaje ceny NETTO!!!! DNO!!! Jednym slowem tyle moge powiedziec....

 

Ale zeby nie bylo mi az tak dobrze, to czekam sobie cierpliwie na fakture za pierwsza ture domen, a tu kolejny zonk-zakup jest zrealizowany na osobe fizyczna, a nie na firme :/

 

Dzwonie zatem sobie do ich pozal sie Boze BOKu... od kajfasza do annasza mnie przeganiaja... Kazali zmienic dane w panelu i faktury zostana przeksiegowane juz na NIP... ale przeciez widze, ze NIC nie musze zmieniac, bo dane MAM na firme!!!! znowu kilkukrotna proba porozmawiania z kims zywym (pragne przypomniec "firmie" az, ze dzwoniac z sieci TP place juz za probe polaczenia!!!! zatem lepiej, gdyby nie bylo ZADNEGO numeru na Waszej Panie pozal sie "stronie" ). Znowu jestem przelaczany do ksiegowosci (przekonalem sie, ze w az ksiegowa jest na rowni z Bogiem-bez ksiegowej ta firma nie istnieje, co mnie po prostu napawa smiechem totalnym, ze maja tam az taki burdel i zamiast automatyki, wszystko musi ksiegowa zobaczyc i zaopiniowac HAHAHA).Od ksiegowej do Pani Zosi, od Zosi do Jadzi, od Jadzi znowu do Zosi etc... Przyznaje ze sie po prostu poddalem. Wyslalem maile-zero odpowiedzi... jest juz luty, a faktury jak nie bylo, tak nie ma...

 

 

Po tych problemach w az i zupelnie innym podejsciu chocby w home.pl zdecydowanie mam gdzies te promocje i cala ta firme az. Zeby nie bylo, ze faktura byla mala-ponizej 10zl nawet smieci nie zbieram, ale byla to faktura na ponad 400zl. Inna sprawa, ze prowadzac dz. gosp. juz nie tyle chce wrzucic to w koszta, ale tez nie chce miec problemow z pozniejszym ksiegowaniem zyskow generowanych z danych stron itp. Polecam Pani VICE DEREKTOR zadzwonic do konkurencji home.pl. Placi sie tylko za polaczenia, a nie za czas polaczenia, kontakt jest prawie natychmiastowy, nikt nie zwala sprawy na ksiegowa, pracownicy dostepni CALA DOBE, a nie do 16tej, panel jest czytelny i zrozumialy, faktura nawet nie na firme jest wysylana w formie papierowej itd.

 

 

Po przeczytaniu tego watku, szkoda, ze tak pozno go przeczytalem, bo ktos tu wspomnial, ze skoro zostala wystawiona f-ra pro forma, to az nie moze juz zmieniac cen-myslalem, ze pro forma jest niewiazaca... coz czlowiek uczy sie cale zycie :) teraz jestem madrzejszy. Tu zwroce honor-chodzi mi o to, ze z panelu nie idzie oplacic bezposrednio takowej faktury-mozna oplacic tylko poszczegolne pozycje, ktore jak juz wspomnialem ceny sie zmienily i trzeba bylo placic wiecej. Nie wiem, co szkodzi dodac w panelu, z tych srodkow ktore mamy, mozliwosc oplacenia faktury pro forma? Jedno wielkie dno....

 

 

Reasumujac:

 

Obsluga klienta-dno

Ksiegowosc-dno

Polityka firmy-dno

Panel-dno

etc etc... CALE AZ DNO.... Wg. mnie rejestrator, ktory mialby ogromne szanse na zwyciezsce dekady jako najgorszy nie tylko w Polsce.

 

PS. Zapomnialem o jednym waznym watku-dodzwoniwszy sie cudem do jedynej ksiegowej, na pytanie, czy jak najszybciej moge oplacic domeny, by zmiescic sie jeszcze w terminie, otrzymalem odpowiedz, ze najlep[iej poprzez panel, BO jesli przelewem, to przelew moze dojsc nawet na nastepny dzien, a poprzez platnosci na panel moge jeszcze w tym samym dniu i wowczas sam sobie to oplace w panelu. Szkoda, ze wlasnie nikt mnie wowczas nie uprzedzil, ze z panelu nie da sie placic za faktury. czepiam sie dlatego, ze nigdzie w internecie nie spotkalem jeszcze takiego kretynizmu, ze za wszystkie wplaty na konto odpowiada Pani Jadzia ksiegowa, ktora pracuje do 16tej!!! Po 16tej w tej "firmie" nie da sie NIC zrobic, bo Bogini poszla do domu... Wg mnie firma zacofana w dzisiejszych czasach. No chyba ze to firma promujaca walke z bezrobociem, ale w takim razie radzilbym zastanowic sie nad jeszcze jednym etatem dla ksiegowej na nocna zmiane. O uprzejmosc tychze pracownikow tez jakos trudno, bo na moja prosbe otrzymalem odpowiedz, ze oni maja kilkuset klientow i ze jednego wyjatku robic nie zamierzaja, tymbardziej,ze moje zamowienie to takie siakies male i bez sensu... ech...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ktoś może wie czy w tej ostatniej promocji, która wesła z początkiem lutego ( domany za 3,99 zł) trzeba po roku obowiązkowo przedłużąć... czytałem regulamin lecz nie jest tam napisane jasno a inne wpisy na stronie są dwuznaczne...

 

szczerze mówiąc boje się troszke tej firmy bo straszny bałagan mają, regulaminów mają całe mnóstwo niewiadomo króry do czego, wycofują nagle już nowy

Share this post


Link to post
Share on other sites

empireus mimo zarzucanych problemów zachowaj odpowiedni język ponieważ momentami jesteś zbyt wulgarny.

pixxxxel rejestrator nie może Cię zmusić do przedłużenia domen ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
empireus mimo zarzucanych problemów zachowaj odpowiedni język ponieważ momentami jesteś zbyt wulgarny.

 

szczerze mówiąc nie zauważyłem tych wulgarnych momentów. chyba nie chodzi Ci o zdania typu "firma AZ.pl to dno" ? znam wulgarniejsze określenia ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no określenia typu kurwiki, kupowato, burdel podchodzi pod wulgaryzmy, ale może masz rację, że nie warto zwracać uwagi na takie określenia ;-). Może częste występowanie wykrzykników, wykrzykiwań i kilku drwin wzbudziło we mnie takie wrażenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pixxxxel rejestrator nie może Cię zmusić do przedłużenia domen ;-)

 

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś Domeny.pl używały takiego zapisu w regulaminie, który zobowiązywał Abonenta do utrzymywania domeny przez 3 lata od zakupu w promocji.

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, ale z tego co pamiętam przewijał się wątek na forum na ten temat i wyszło, że nie mogą tam robić.

Myle się?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dodam i ja cos od siebie na temat tego rejestratora.

 

a tu nagle zonk-starczylo na kilka domen, bo okazalo sie ze az podaje ceny NETTO!!!! DNO!!! Jednym slowem tyle moge powiedziec....

 

Ale zeby nie bylo mi az tak dobrze, to czekam sobie cierpliwie na fakture za pierwsza ture domen, a tu kolejny zonk-zakup jest zrealizowany na osobe fizyczna, a nie na firme :/

 

Po przeczytaniu tego watku, szkoda, ze tak pozno go przeczytalem, bo ktos tu wspomnial, ze skoro zostala wystawiona f-ra pro forma, to az nie moze juz zmieniac cen-myslalem, ze pro forma jest niewiazaca...

 

Obsluga klienta-dno

Ksiegowosc-dno

Polityka firmy-dno

Panel-dno

etc etc... CALE AZ DNO.... Wg. mnie rejestrator, ktory mialby ogromne szanse na zwyciezsce dekady jako najgorszy nie tylko w Polsce.

 

 

Dzień Dobry!

 

Dziękuję Panu "Empireus" za wypowiedź.

 

Szanujemy każdą opinię. O terminie zakończonej promocji już się wypowiadałam na tym wątku. Kierowałam tą wypowiedź do wszystkich.

Przeprosiłam za wcześniejsze zakończenie promocji.

 

Odniosę się uprzejmie do pozostałej części krytyki.

 

"bo okazalo sie ze az podaje ceny NETTO!!!! DNO!!! Jednym slowem tyle moge powiedziec...."

 

Home.pl, Nazwa.pl i inni podają również ceny netto.

 

Informujemy o cenach netto w naszym cenniku: http://www.az.pl/domeny-cennik-domen-az.pl.html .

Dodatkowo, ceny netto są pokazywane w każdym kroku zamówienia ( kilkukrotnie Pan te kroki przechodził ), w koszyku, w liście z fakturą Pro Forma.

Informacje o cenach netto są dostępne w Panelu. Faktura Pro Forma z ceną netto, również jest w Panelu. Cennik w Panelu informuje o cenach netto. W listach kierowanych do Pana z załączonymi fakturami Pro Forma, podawaliśmy ceny netto plus, w nawiasie ceny brutto.

Bardzo prosimy czytać listy, są w nich podane ceny netto i brutto plus instrukcje o płatności przelewem.

 

"Ale zeby nie bylo mi az tak dobrze, to czekam sobie cierpliwie na fakture za pierwsza ture domen, a tu kolejny zonk-zakup jest zrealizowany na osobe fizyczna, a nie na firme :/"

 

Zamówił Pan domeny na osobę fizyczną w dniu 22.12.2007 i otrzymał fakturę Pro Forma na osobę fizyczną ( wcześniej też 17.12.2007 ). Pytanie, dlaczego z dostępnych dwóch opcji wybrał Pan osobę fizyczną? Sprawdzał Pan fakturę Pro Forma? Czytał list? Obwinia nas Pan za działalność zgodną z Pana zamówieniem na osobę fizyczną i obowiązującym prawem.

 

Dokonał Pan opłaty za zamówienie usługi rejestracji domen na osobę fizyczną. Faktura VAT została wystawiona na osobę fizyczną, identycznie jak faktura Pro Forma.

Obie operacje odzwierciedlają w 100 % Pana zamówienie.

Nawiasem mówiąc,w przypadku osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług, nie ma obowiązku wystawienia faktury VAT, zgodnie z art.106 ust.4 tej ustawy.

 

"skoro zostala wystawiona f-ra pro forma, to az nie moze juz zmieniac cen-myslalem, ze pro forma jest niewiazaca... coz czlowiek uczy sie cale zycie"

 

Rezerwacja domen z www.az.pl z wystawioną fakturą Pro Forma zawsze jest zobowiązująca. Wystarczy dokonać opłatę...

Uprzejmie informuję o zrealizowaniu przez Az.pl usług rejestracji w cenach promocyjnych wszystkich opłaconych faktur Pro Forma, nawet kilka tygodni po zakończeniu promocji.

 

"O uprzejmosc tychze pracownikow tez jakos trudno, bo na moja prosbe otrzymalem odpowiedz, ze oni maja kilkuset klientow i ze jednego wyjatku robic nie zamierzaja, tymbardziej,ze moje zamowienie to takie siakies male i bez sensu... ech..."

 

Nigdy, nikt w Az.pl nie powiedział Panu, że Pana zamówienie jest jakieś małe i bez sensu.

Użytkownicy forum mogą porównać poziom uprzejmości mojej odpowiedzi do Pana krytyki.

 

Po godzinie 16 pracuje nasze biuro księgowe, najlepsze w Szczecinie. Obsługuje wiele bardzo dobrych firm z regionu.

Można dokonać wpłaty w panelu i poprosić o zbilansowanie faktury Pro forma taką wpłatą. W niedalekiej przyszłości będzie można pokrywać faktury Pro Forma dodatnim saldem Panelu Partnera/Klienta Az.pl.

 

Moim zdaniem, zamówił Pan domeny na osobę fizyczną w dniach 17 i 22 grudnia 2008, podając dane osoby fizycznej. Skrytykował nas za nie wystawienie faktury VAT na firmę.

Skrytykował nas o podawanie cen netto, jak czyni większość Rejestratorów, pomimo otrzymania cen netto i brutto w liście adresowanym do Pana.

Publicznie wyraził Pan nieprawdziwą opinię o potraktowaniu Pana przez pracowników Az.pl rzekomą informacją o niskiej wartości i braku sensu zamówienia.

Przykro mi odpowiadać, na merytorycznym i bardzo ciekawym forum, na takie słowa krytyki.

 

 

PS.

 

Dla pozostałych użytkowników, rozumiejących ciągłą pracę nad doskonalenien poziomu usług, narzędzi w Panelu Partnera/Klienta i cen do wysokich oczekiwań, ale będących z nami, mam kolejną dobrą wiadomość ;-).

Z dniem dzisiejszym kody authinfo będą jawne dla wszystkich rejestracji ( poza promocją ) domen polskich od dnia 18.02.2008.

Ceny rejestracji domen polskich z jawnym kodem authinfo:

 

.pl - 8,99 zł netto

funkcjonalne - 6,99 zł netto

regionalne - 2,49 zł netto

 

Od godziny 16, wystarczy, ( na razie tylko w panelu ) zaznaczyć czeckbox o rezygnacji z promocji. Każda domena zarejestrowana na www.az.pl w w/w cenach będzie również posiadała jawny kod authinfo.

 

Z poważaniem

 

Anna Pulkiewicz

wicedyrektor Az.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z dniem dzisiejszym kody authinfo będą jawne dla wszystkich rejestracji ( poza promocją ) domen polskich od dnia 18.02.2008.

[...]

Od godziny 16, wystarczy, ( na razie tylko w panelu ) zaznaczyć czeckbox o rezygnacji z promocji. Każda domena zarejestrowana na www.az.pl w w/w cenach będzie również posiadała jawny kod authinfo.

Konkurencji gratuluję słusznego posunięcia w ułatwieniu dostępu do kodu AuthInfo swoim Klientom! :) Cieszę się, że kolejny Rejestrator poszedł w ślady ACTIVE 24 i pozwala na pełną kontrolę nad domeną swoim Klientom.

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z dniem dzisiejszym kody authinfo będą jawne dla wszystkich rejestracji ( poza promocją ) domen polskich od dnia 18.02.2008.

 

To świetna wiadomość, tym samym AZ zostało nadal najtańszym i najwygodniejszym, ale teraz także bezhaczykowym rejestratorem. Gdyby tylko nie ten jeden drobny punkt w regulaminie, który zabrania mi rejestrowania tam domen... ;-(

 

A czy będą w panelu dostępne kody authinfo dla wszystkich domen nie objętych *już* promocją, tzn. przedłużonych?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakie ceny odnowien proponuje Az.pl poza lutowa promocja, dla posiadaczy dużej ilosci domen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie zarejestrowałem domenę w Az.pl no i jest....na czerwono, obiekt westchnień wielu domainerów (lub inwestorów brokerów czy jak to tam się nazywa) kod authinfo - nic tylko brać, korzystać lub wykorzystać ;-)

Szkoda ze tak późno, kiedy człowiek zarejestrował tych sto parę domen od 2 stycznia 2008 - do tych domen też powinien być ujawniony kod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od razu nasuwa się pytanie, czy będzie można do rejestrowanych wcześniej po 3,99PLN domen dopłacić 5PLN i dzięki temu uzyskać kod authinfo .... ?

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od razu nasuwa się pytanie, czy będzie można do rejestrowanych wcześniej po 3,99PLN domen dopłacić 5PLN i dzięki temu uzyskać kod authinfo .... ?

 

Można dopłacić 30 zł i dostać authinfo.

Ale sugestia dobra. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW, czy w AZ.pl jest juz możliwość zwyklego przekierowana domeny na www?

 

EDIT: jest juz mozliwosc. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Anna Pulkiewicz: Wszystko pięknie, ale telefoniczna obsługa klienta w AZ.PL nie działa! Próbowałem się dzisiaj do Państwa dodzwonić (o trzech różnych porach) - jak się okazało bezskutecznie. Szczerze pisząc, już nie mam ochoty słuchać muzyki klasycznej przez kolejne pół godziny, czekając na zgłoszenie agenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może moderator niech zmieni temat z "AZ.pl - brak słów" na AZ.pl lub inny bardziej neutralny temat, ponieważ znalazły się tu zarówno słowa krytyki jak i pochwały, część problemów została rozwiązana, a wątek jak widać będzie kontynuowany.

Razem z pozostałymi ciesze się z AuthInfo :)

 

 

 

Dobre kroki dużych rejestratorów mogą zmusić do takich samych decyzji pozostałych - to może tylko wyjść na dobro klienta (a w końcu pewnie i rejestratora).

 

Pozdrawiam

 

------------------------------------------------------

Problem telefonów dalej...

------------------------------------------------------

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chce kupić domenę, która zarejestrowana jest w AZ. Właściciel to osoba prywatna, nie posiada strony www. Napisałem do AZ z prośbą o przekazanie mojego maila do właściciela domeny, na co dostałem odpowiedź:

 

Dzień dobry!

 

Domena osa.pl zarejestrowana jest na osobę prywatną która nie wyraziła zgody na publikację danych osobowych.

Niestety nie możemy spełnić Pana prośby.

Jesteśmy firmą rejestrującą domeny i nie pośredniczymy w transakcjach kupna-sprzedaży domen od naszych klientów.

Jeśli dane w bazie WHOIS zostały ukryte oznacza to, iż dany abonent domeny nie jest zainteresowany jej odsprzedażą.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, bardzo proszę o kontakt.

 

Takie prośby nie są problemem u żadnego z innych registrarów. Po prostu podsyłają maila i po kłopocie... Na jakiej podstawie AZ stwierdza, że jak ktoś ma ukryte dane we WHOIS to nie chce sprzedać domeny? Bez przesady.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Na jakiej podstawie AZ stwierdza, że jak ktoś ma ukryte dane we WHOIS to nie chce sprzedać domeny? Bez przesady. [...]

 

Z tym twierdzeniem, faktycznie, posunęli się o jeden krok do przodu :), bo tego wiedzieć i stwierdzić nie mogą ...

Natomiast , zapewne potraktowali ukrycie danych przez Abonenta, jako swoiste jego "oświadczenie woli" ...

Jako dysponent danych osobowych, Rejestrator ma obowiązek nalezycie chronić powierzone mu dane, które posiada w swojej "bazie danych" ... Obowiązuje go "Ustawa o ochronie danych ...".

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy ktoś złamie postanowienia ustawy jak podeśle takiego maila do abonenta? Abonent może to zignorować, a w większości przypadków jest ucieszony, że ktoś chce kupić domenę. Znasz domenę, której właścicielem jest osoba fizyczna, a dane nie są ukryte? Takich domen jest naprawde niewiele. Gdyby można było ukrywać również dane firm to 90% polskich domen miałoby ukryty whois.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×