Jump to content
Interson

AZ.pl - opinie i sugestie

Recommended Posts

Chciałem opłacić fakturę proforma ale nic z tego...

Gdy klikam "opłać" wyskakuje komunikat "Zamówienia nie można opłacić. Termin opłaty minął 2013-11-22 23:59:59.0"

 

Ale jak wejdę w szczegóły tej faktury proformy to mam :

 

DANE DO PRZELEWU

Odbiorca: AZ.pl Spółka z o.o.
Nr konta: 90 1090 1492 0000 0000 4900 8579
Kwota: xxxxxxx zł
Termin płatności: 29-11-2013
Tytuł przelewu: FP/R/141095/8904840/2013
Zapłać na: http://go.az.pl/pay/FP/R/141095/8904840/2013

Ktoś mi może to wytłumaczyć ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem dodać domenę do przechwycenia w AZ.pl i wyskoczyło mi w podsumowaniu:

 

Nazwa usługi Okres w latach Cena netto Cena brutto
Dodanie do przechwycenia domeny [tu nazwa domeny] - 12.77 zł 15.71 zł

 

Kieruje mnie wtedy do zasilenia konta i nie mogę w ogóle dodać tej domeny do przechwycenia bez wniesienia tej opłaty. Od kiedy za zlecenie przechwytywania w AZ.pl płaci się cokolwiek z góry oraz z czego w ogóle wynika taka opłata 12.77 zł netto, skoro to nie ma żadnego odzwierciedlenia w cenniku AZ.pl?

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem dodać domenę do przechwycenia w AZ.pl i wyskoczyło mi w podsumowaniu:

 

Nazwa usługi Okres w latach Cena netto Cena brutto

Dodanie do przechwycenia domeny [tu nazwa domeny] - 12.77 zł 15.71 zł

 

Kieruje mnie wtedy do zasilenia konta i nie mogę w ogóle dodać tej domeny do przechwycenia bez wniesienia tej opłaty. Od kiedy za zlecenie przechwytywania w AZ.pl płaci się cokolwiek z góry oraz z czego w ogóle wynika taka opłata 12.77 zł netto, skoro to nie ma żadnego odzwierciedlenia w cenniku AZ.pl?

Jeś,li jest to konto "niezweryfikowane" czyli gdy nie zrobiłeś na nim przynajmniej jednego zasilenia,to przy dodaniu do przechwycenia musisz najpierw opłacić. Więc są dwie możliwości:

- albo założyłeś sobie nowe konto, a tu "kuku"

- albo wystąpił jakiś błąd, albo zmienili jakieś reguły w stylu "kto wytransferował x domen lub przynajmniej jedną domen (stara śpiewka), nie może dodac do przechwycenia bez uprzedniego opłacenia.

 

Poczekamy, zobaczymy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jest niezweryfikowane, konto ma dopisek VIP i przechwyciłem na nim kilkadziesiąt domen, mam też 100% opłaconych domen. Domeny wytransferowałem, ale mam takie prawo przecież, rejestrator nie może tego zabraniać czy mnie za to karać.

 

Po prostu ostatnio nie przechwytywałem w AZ.pl, a teraz spada domena, na której mi bardzo mocno zależy, więc dodałem ją wszędzie - premium.pl, Aftermarket.pl i AZ.pl i jak się okazuje tylko AZ.pl prosi mnie o jakieś pieniądze z góry.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poczekamy, zobaczymy.

 

Sprawa została dziś pozytywnie wyjaśniona - ta kwota 12,77 zł to był depozyt i on ulegnie zwrotowi, jeśli ta domena nie zostanie przechwycona przez AZ.pl. Został mi naliczony dlatego, że przez ponad rok nie wykonałem żadnej operacji finansowej w AZ.pl i mój status "wyzerował się" tak, jakbym był nowym klientem. Mi te wyjaśnienia wystarczyły - depozyt wpłaciłem i domena pomyślnie dodana do przechwycenia. Tak więc w AZ.pl wskazane jest, by raz do roku coś tam opłacić, żeby nie być objętym depozytem dla przechwytywania, jak ja.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie da się ukryć, że jest to trochę dziwna polityka traktowania klienta. Przykładowo, wydałeś kilka (lub kilkadziesiąt) tysięcy złotych na opłacenie usług, przechwytywanie i zakup domen na aukcjach Az.pl na przestrzeni powiedzmy wielu lat, nigdy nie przekraczając terminów płatności i nie mając na swoim koncie nieopłaconych przechwyconych domen. Następnie przez rok nie korzystasz aktywnie z usług Az.pl, a po roku - mimo wcześniejszej historii operacji finansowych na koncie - Az.pl uznaje Cię za niewiarygodnego (bo jak inaczej to nazwać) i każe wpłacać kaucję przy dodawaniu do przechwycenia jednej domeny...

W ogóle mam wrażenie, że ostatnio Az.pl wprowadza coraz to nowsze "żelazne zasady" (np. wyższe ceny za przechwytywanie dla tych, którzy wytransferowali domeny z Az.pl), aby niejako wymusić lojalność klientów i pozostanie u nich, co jednak może mieć skutek zupełnie odwrotny. Mnie niestety takie działania raczej zniechęcają, niż przyciągają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ogóle mam wrażenie, że ostatnio Az.pl wprowadza coraz to nowsze "żelazne zasady" (np. wyższe ceny za przechwytywanie dla tych, którzy wytransferowali domeny z Az.pl), aby niejako wymusić lojalność klientów i pozostanie u nich, co jednak może mieć skutek zupełnie odwrotny. Mnie niestety takie działania raczej zniechęcają, niż przyciągają.

No niestety, masz rację. Mam takie same odczucia. Nic ostatnio Az nie wychodzi. Nawet strona www sie sypie.

 

na stronie głównej niepoprawnie działa rozwijane menu:

 

qw5f0e.png

 

 

na podstronie promocje znów jakaś przestarzała promocja wazna do 3.12.2013 (a już jest 7.12 ups!)

 

bisgf6.png

 

w dodatku najeżdżając na baner pojawia się link do...

 

pe5xu3.png

 

zamawiania przechwytywania domen, który to link prowadzi... w nieznane

 

svmkjg.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próbowałem zainstalować dzisiaj Joomle 3 korzystając z cPanelu.

 

Po instalacji na stronie widać tylko taki komunikat:

 

 

"Your host needs to use PHP 5.3.1 or higher to run this version of Joomla!"

 

 

Co z tym zrobić?

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja po prostu napisałem ładnego maila, że praktyki te są niezgodne z regulaminem NASK (i tutaj oczywiście cytat odpowiedniego paragrafu) i że trzeba będzie złożyć skargę do NASK i... jak ręką odjął, pobieram kody od razu (tzn. jedynie po wpisaniu kodu otrzymanego sms-em).

 

Cały czas powtarzam, ochrona konsumenta w tym kraju jest na poziomie buszu afrykańskiego.

Chyba czas na kolejną interwencję, o czym już wspomniałem niżej:

 

vzd5mw.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejne emaile "promocyjne" które nas nie dotyczą rozsyła az. Chyba każę sobie płącic za ich czytanie. Kiedy się nauczycie komu one przysługują a komu nie i by nie spamować nam nimi? To, że dzielicie swoich klientów na dwie grupy, to już inna para kaloszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żegnamy miło AZ.pl, przecież i tak nie dało się dodać domeny do przechwycenia od dłuższego czasu.

 

Admin proszę zlikwidować ten dział ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem u nich domeny za czasów, kiedy przedłużenie PL kosztował 123 zł. To była masakra. Teraz chyba mają taniej, ale i tak daleko im do mniej więcej cen rynkowych. Ciężko im będzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×