Jump to content
Interson

AZ.pl - opinie i sugestie

Recommended Posts

 

[...]Znasz domenę, której właścicielem jest osoba fizyczna, a dane nie są ukryte? Takich domen jest naprawde niewiele.[...]

 

Znam. To studium mojego przypadku (2- 4 domeny na pewno mam takie, a miałem w przeszłości jeszcze kilka) ;) .

 

[...]A czy ktoś złamie postanowienia ustawy jak podeśle takiego maila do abonenta? [...]

 

To pytania, pewnie tak naprawdę do Az.pl, a nie do mnie ;), no ale skoro już wszedłem w ten temat ...:

Niem znam na tyle Ustawy, o której rozmawiamy. Jak wiesz, istnieją jeszcze Rozporządzenia odpowiedniego Ministra do każdej Ustawy przyjętej przez Sejm RP ... Być może, gdzieś jest wykładnia tego problemu, i np. zdefiniowanie terminów takie jak np. ochrona danych (nie wyobrażam sobie, aby nie było definicji tego terminu), zabezpieczenie danych, odpowiednie przechowywanie danych ... itp. Może np. odpowiednie przechowywanie lub zabezpieczenie, oznacza, brak dostępu osób trzecich w postaci ich emanacji :) e-mailowej ...

Może jednak Rejestrator nie ma obowiązku (i przy tym chęci) bycia pośrednikiem pomiędzy oferentem a abonentem?). Jeśli tak, ma do takiego komfortu prawo, chociażby i dlatego, ze "nie musi" - choć może z naszego punktu widzenia, nikomu "korona z głowy" by nie spadła, gdyby taki e-mail został przekazany.

Być może taki e-mail, jest po prostu niechcianą korespondencja (a tu wchodzą w grę już inne przepisy ...)?

 

Dużo tego "może", ale może właśnie tak jest ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chce kupić domenę, która zarejestrowana jest w AZ. Właściciel to osoba prywatna, nie posiada strony www. Napisałem do AZ z prośbą o przekazanie mojego maila do właściciela domeny, na co dostałem odpowiedź:

Takie prośby nie są problemem u żadnego z innych registrarów. Po prostu podsyłają maila i po kłopocie... Na jakiej podstawie AZ stwierdza, że jak ktoś ma ukryte dane we WHOIS to nie chce sprzedać domeny? Bez przesady.

 

Dzień Dobry!

 

"iż dany abonent domeny nie jest zainteresowany jej odsprzedażą"

 

"A czy ktoś złamie postanowienia ustawy jak podeśle takiego maila do abonenta? Abonent może to zignorować, a w większości przypadków jest ucieszony, że ktoś chce kupić domenę."

 

Rzeczywiście nieprecyzyjna odpowiedź.

Mieliśmy kiedyś przypadek skargi Klientów na Az.pl za wysyłanie niezamówionych ofert.

Klienci nie byli zainteresowani sprzedażą i złożyli skargę na Az.pl

za wysyłanie niezamówionych ofert. Spełnialiśmy tylko prośby naszych Klientów

i przekazywaliśmy listy nie ujawniając danych osobowych.

 

Jednego Abonenta list ucieszy, drugiego rozzłości a trzeci będzie obojętny ;-).

Obecnie staramy się grzecznie zapytać Abonenta czy życzy sobie otrzymać taki list

i jeżeli jest zainteresowany, przesyłamy.

Robimy to bezpłatnie i Dział Domen Az.pl chętnie Państwu pomoże.

 

"Jakie ceny odnowien proponuje Az.pl poza lutowa promocja, dla posiadaczy dużej ilosci domen?"

 

Ceny od 69 zł netto za odnowienie domeny .pl. W zależności od ilości domen polskich

i uzyskanego Statusu Partnera/Klienta.

Proszę zajrzeć do cennika w panelu Partnera/Klienta Az.pl:

 

Cena za przedłużenia polskich domen spada od ilości !

Więcej niż 50 domen polskich (aktualna całkowita ilość domen w panelu)

.pl - 89.0 zł netto za rok

 

Więcej niż 200 domen polskich (aktualna całkowita ilość domen w panelu)

.pl - 79.0 zł netto za rok

 

Więcej niż 500 domen polskich (aktualna całkowita ilość domen w panelu)

.pl - 69.0 zł netto za rok

 

Każdy kto przekroczy w/w ilości domen polskich proszony jest o kontakt

z Az.pl w celu nadania wyższego statusu. W niedalekiej przyszłości zautomatyzujemy

nadawanie wyższych i korzystniejszych progów cenowych.

 

Każdy Klient, który może pozwolić sobie na luksus nieaktywnych DNS, w okresie pomiędzy

ekspiracją a ponowną rejestracją, ma najtańszą opcję na domenę polską ( tylko 29,90 zł netto )

na rynku. Ponowna rejestracja poniżej 10 zł netto. Suma to mniej niż 40 zł netto.

 

Mamy ogromną nadzieję na obniżenie cen odnowień w przyszłym roku i z wielką radością

zaproponujemy nowe niższe ceny.

 

Korzystne cenowo jest dokonanie transferu domeny polskiej ( i nie tylko ) do Az.pl .

Transfer zajmuje tylko chwilę ( dla posiadaczy kodów authinfo ).

domeny przetransferowane do Az.pl premiujemy najtańszą na rynku ceną odnowienia (tylko 59 zł netto za .pl).

 

"Konkurencji gratuluję słusznego posunięcia w ułatwieniu dostępu do kodu AuthInfo swoim Klientom! Cieszę się"

 

Dziękujemy bardzo, również gratulujemy świetnego wyczucia rynku wtórnego ;-).

Az.pl wprowadziła kody authinfo jako ostatni Rejestrator. Wówczas, była to broń w walce,

między innymi z nami, na polu transferu i odnowień.

Dziś ceny rejestracji są o wiele niższe, dopłaty do promocji również.

Zastanawiamy się jak powoli uwolnić pozostałe domeny zarejestrowane na początku roku.

Prawdopodobnie zaproponujemy symboliczną dopłatę w wysokości 5 zł netto.

Rynek wtórny potrzebuje mobilności domen a nie skostniałych utrudnień.

 

pozdrawiam serdecznie

 

Anna Pulkiewicz

wicedyrektor Az.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obecnie staramy się grzecznie zapytać Abonenta czy życzy sobie otrzymać taki list

i jeżeli jest zainteresowany, przesyłamy.

Robimy to bezpłatnie i Dział Domen Az.pl chętnie Państwu pomoże.

 

A może wprowadzić gdzieś w panelu opcję/wybór, czy abonent życzy sobie otrzymywać kopię zapytań o jego domenę przesyłanych do AZ?

Najprościej byłoby to zrobić przez ustawienia dla indywidualnego kontaktu, ale w AZ każda domena ma inny kontakt, więc zostaje tylko wprowadzenia indywidualnego ustawienia dla każdej domeny, z możliwością hurtowej zmiany.

 

Zastanawiamy się jak powoli uwolnić pozostałe domeny zarejestrowane na początku roku.

Prawdopodobnie zaproponujemy symboliczną dopłatę w wysokości 5 zł netto.

To by było dobre rozwiązanie, z pewnością ucieszyłoby wielu klientów.

 

Rynek wtórny potrzebuje mobilności domen a nie skostniałych utrudnień.

 

Otóż to. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może moderator niech zmieni temat z "AZ.pl - brak słów" na AZ.pl lub inny bardziej neutralny temat, ponieważ znalazły się tu zarówno słowa krytyki jak i pochwały, część problemów została rozwiązana, a wątek jak widać będzie kontynuowany.

Popieram... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat niniejszym zmieniony. Macie rację, poprzedni był zbyt negatywny. Obecny myślę, że jest OK.

 

Pozdrawiam,

DawPi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co z authinfo do domen, ktore sa zarejestrowane w AZ od kilku lat, czy trzeba wysylac podanie na pismie :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

szkoda, że nie zmieniliście tematu wątku na "AZ.pl - cud, miód i orzeszki"...

przepraszam, ale dla mnie to żenada ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceny za przedluzenia poza promocją nie sa atrakcyjne, konkurencja bardziej sie stara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
szkoda, że nie zmieniliście tematu wątku na "AZ.pl - cud, miód i orzeszki"...

przepraszam, ale dla mnie to żenada ;-)

Nikt Ci nie każe się tutaj wypowiadać. Nie rozumiem Twoich aluzji. Mógłbyś pisać jaśniej? Dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nikt Ci nie każe się tutaj wypowiadać. Nie rozumiem Twoich aluzji. Mógłbyś pisać jaśniej? Dzięki.

 

dobrze, nie będę się tutaj wypowiadał. mam nadzieję, że inni zrozumieli.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawiamy się jak powoli uwolnić pozostałe domeny zarejestrowane na początku roku.

Prawdopodobnie zaproponujemy symboliczną dopłatę w wysokości 5 zł netto.

Rynek wtórny potrzebuje mobilności domen a nie skostniałych utrudnień.

 

pozdrawiam serdecznie

 

Anna Pulkiewicz

wicedyrektor Az.pl.

 

Czy domeny kupowane na początku roku po 8,99zł netto, czyli tyle samo ile teraz bez promocji też będą objęte jakąś dopłatą?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy domeny kupowane na początku roku po 8,99zł netto, czyli tyle samo ile teraz bez promocji też będą objęte jakąś dopłatą?

 

Regulamin się kłania.

Mógłbym odpowiedzieć, ale wszystkim z pożytkiem wyjdzie jeśli samodzielnie zerkną. ;)

 

 

Z az.pl jako rejestratora jestem zadowolony, choć ma mankamenty. Pani Annie Pulkiewicz jednak stanowczo sugeruję zmianę obsługi klienta. Jako przykład podam wydarzenia sprzed roku, gdy powiadomiłem o błędnym działaniu formularza rejestracji podczas pracy na kilku panelach (vel zakładkach) przeglądarki. Dane formularza są (przynajmniej ówcześnie były) przechowywane jako dane sesji lub ciastka, co skutkowało nadpisywaniem danych przez kolejne formularze. W odpowiedzi otrzymałem zapewnienie, że spółka uważa taki formularz za prawidłowy. Zaś mailową reklamację co do rejestracji domeny sdfsdgasg.pl (ówcześnie błędnie zarejestrowanej, ważnej jeszcze aktualnie ponad miesiąc) zignorowano i zażądano przesłania reklamacji pisemnej (papierowej). Chciałbym zauważyć, że mail, i to nieuwierzytelniony cyfrowo, jest uznawany za formę pisemną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadziwiają mnie te formularze w panelu az.pl.

 

Właśnie chciałem zarejestrować w ramach programu łączenia rodzin domenę .org i w formularzu rejestracji domen globalnych... nie było jej. Był: com, net, info i biz jako wybór podstawowy a org tylko jako kolejna domena.

 

No to zmieniłem źródło, dostawiłem opcję i oczywiście rejestracja doszła do skutku. Rozumiem pomyłki, ale w tak newralgicznym formularzu... sic! Nie zgłaszam nawet, bo znowu odpiszą, że formularz ok.

 

Nowy post świadomie, bo i zagadnienie nowe i po 2 dniach od poprzedniego.

 

Edit: Z pewnością ta opcja wcześniej była, rejestrowałem domeny org bez problemów, a zaginęła w tajemniczych okolicznościach.

 

Edit2: Otrzymałem mail od p. Alberta Jerki, wspólnika w spółce Az.pl, wyjaśniający, że formularz rejestracji domen .org znajduje się w domenach zagranicznych a nie globalnych z powodu zmiany systemu po uzyskaniu akredytacji. Jak rozumiem tymczasowo. Po sprawdzeniu mogę w pełni potwierdzić. :o

 

Żeby wszystko było jasne - krytyczny w stosunku do usługodawcy jestem i będę, co jednak może być w zgodzie z ogólnym dodatnim bilansem współpracy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawiamy się jak powoli uwolnić pozostałe domeny zarejestrowane na początku roku.

Prawdopodobnie zaproponujemy symboliczną dopłatę w wysokości 5 zł netto.

Rynek wtórny potrzebuje mobilności domen a nie skostniałych utrudnień.

 

pozdrawiam serdecznie

 

Anna Pulkiewicz

wicedyrektor Az.pl.

 

Niedlugo mija miesiac, wiec zapytuje: czy cos w w/w kwestii zostalo postanowione ?

Kwestia druga: co z "uwolnieniem" domen regularnie oplacanych od kilku lat, czy nadal trzeba wysylac podanie na pismie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

P. Albert Jerka, wspólnik w spółce Az.pl, w prywatnej korespondencji wyraził pogląd, że w dłuższej skali uwolnienie będzie znaczące. Wyraził się dość dobitnie, nie cytuję, by nie wejść w ich kompetencje i zapowiedzi. Co do terminów to osobiście myślę, że tę chwilę można poczekać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biuro obsługi Az.pl to totalna farsa. Odpisują według własnego "widzi mi się". Ostatnie trzy kontakty zakończyły się brakiem odpowiedzi. Na jeden dostawałem pytania bez rozeznania tematu, żeby w końcu nie otrzymać odpowiedzi. Syf, kiła i mogiła :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Biuro obsługi Az.pl to totalna farsa. Odpisują według własnego "widzi mi się". Ostatnie trzy kontakty zakończyły się brakiem odpowiedzi. Na jeden dostawałem pytania bez rozeznania tematu, żeby w końcu nie otrzymać odpowiedzi. Syf, kiła i mogiła ;)

 

No popatrz, a Pani Anna Pulkiewicz twierdzi, ze ich firma to cud malina i wogole lepszej na swiecie nie ma, o biurze obslugi to nawet dyskusji nie ma ;)

 

Tak a propos jeszcze tematu, to dodam, ze ta firma uznaje tylko jedna jedyna przegladarke, lub dyskryminuje userow Opery. Dzisiaj to dopiero do mnie dotarlo, dlaczego. rejestrowalem kilka domen na osobe fiz. nie prowadzaca dz. gosp. i po chwili rzucilem tone domen na firme... tak sie niestety sklada, ze strony na AZ.pl sa skopcone i nie uwzgledniaja zmian w formularzach ;) Ot-i niech sie teraz Pani Anna Pulkiewicz wytlumaczy, dlaczego do tej pory nie dostalem zmienionej faktury? ;) taaaa... jak klient niewygodny, to albo lamer, albo on jest sam sobie winien. fakt-jestem winien sam sobie, ze dalem sie wpuscic w ten kanal zwany AZ... Jesli Pani Anna Pulkiewicz ma jakies watpliwosci co do moich slow, to zapraszam na strony jej firmy z przegladarka Opera. Nawet glowna strona zle dziala. Powie mi Pani, ze juz dziala? Moze-nie chce mi sie nawet wchodzic na te zaćkane strony, ale jesli nawet sa juz poprawione, to w ostatnich dniach grudnia mialy mnostwo bugow i to PANI FIRMA jest winna, a nie ja ;)

 

Bez pozdrowien

 

PS. Gdyby gdzies podczas zamowienia byla informacja, ze trzeba je rbic w IE lub FF to nie czepialbym sie, ale nikt o niczym mnie nie informowal, a ja do dzis dyndam z faktura na kilkaset zl ;) I nikt z BOK/ksiegowosci itepe nie raczy nawet odpowiedziec z sensem-zazwyczaj odpowiada automat, o ile odpowiada...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Biuro obsługi Az.pl to totalna farsa. Odpisują według własnego "widzi mi się". Ostatnie trzy kontakty zakończyły się brakiem odpowiedzi. Na jeden dostawałem pytania bez rozeznania tematu, żeby w końcu nie otrzymać odpowiedzi. Syf, kiła i mogiła ;)

 

sylyx chyba Cię nie lubią w az.pl ;) ja zawsze dostawałem odpowiedz, nawet kiedy napaszczyłem nieprzystojnie to odpowiedz była bez pyskówki z ich strony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
sylyx chyba Cię nie lubią w az.pl ;) ja zawsze dostawałem odpowiedz, nawet kiedy napaszczyłem nieprzystojnie to odpowiedz była bez pyskówki z ich strony.

E tam. Mnie wszędzie nie lubią. Jestem taki chłopak na opak. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
E tam. Mnie wszędzie nie lubią. Jestem taki chłopak na opak. ;)

 

Nie przejmuj się, my Cię lubimy...

 

... no tak trochę. ;)

 

 

btw, właśnie w panelu wcięło mi 1 domenę. Nie ma jej w spisie, wewnętrzna wyszukiwarka jej nie znajduje. Na szczęście DNS-y działają.

 

Za to inna domena od ponad 10 dni leży i kwiczy - pomimo odnowienia i właściwych danych w whois (odnowienie w whois odnotowane!) w panelu wciąż jest oznaczona jako nieprzedłużona, DNS-y zostały ustanowione na expired.az.pl i nie można ich zmienić.

 

Już się przyzwyczaiłem i nawet mnie to nie wkurza. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio kontakt bezpośredni z pnia Anną oceniam b. dobrze,

 

może niech pani tam przeszkoli pracowników Az ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio kontakt bezpośredni z pnia Anną oceniam b. dobrze,

 

może niech pani tam przeszkoli pracowników Az ;)

 

 

dzis znalazlem takie info na stronie az.pl

 

 

Z okazji Dnia Domeny Az.pl uwalnia kody authinfo.

 

Az.pl uznaje dzień 15 marca, dzień w kórym 23 lata temu, zarejestrowano pierwszą komercyjną domenę. Spełniając prośbę naszych Klientów, cofamy datę jawnych kodów authinfo do dnia 01.01.2008 roku. Wszystkie domeny rejestrowane poza promocją, uzyskują bezpłatnie jawny kod authinfo. Apelujemy do rodzimych Rejestratorów o podobne kroki. Az.pl była ostatnią firmą, która wprowadziła płatne kody authinfo, najwyższy czas aby nie krępować naszego rynku.

 

Z okazji Dnia Domeny ( 15 marca ) składamy najserdeczniejsze życzenia samych topowych transakcji na rynku domen! Kilka lat temu prowadziliśmy bezpłatne aukcje domen. Wówczas nie było w Polsce rynku wtórnego. Wkrótce reaktywacja serwisu na Az.pl. Aukcje będą bezpłatne, tylko dla Klientów Az.pl.

 

 

 

faktycznie kody pojawily sie, szkoda ze na liscie domen nie widac, ktora domena ma kod authinfo

lub w pliku "zestawienie domen" moglaby sie pojawiac informacja 0/1 czy kod jest w panelu, czy nie.

 

Liczylem rowniez, ze pojawi sie informacja ze do domen rejestrowanych w panelu po 1 stycznia za niewielka oplata bedzie mozna uzyskac kod autinfo, bez zbednych papierkow.

 

W ostatnim tygodniu potrzebowalem kody authinfo i musialem wysylac papierek listem z prosba o kod (mejlem i faxem nie da rady).

Klient marudzil, bo mowilem ze dostanie kod a trwalo to tyle samo czasu co cesja - ok 3-4 dni.

 

Mysle ze dla domen z poprzedniego roku (i z tego dla domen z promocji) przydalby sie dodatkowy guzk na zakladce o domenie,

Wyskakiwalaby informacja ze kod jest platny 30zl netto.

Jesli ktos ma zasilony panel, to kod bylby od reki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystkie domeny rejestrowane poza promocją, uzyskują bezpłatnie jawny kod authinfo.

 

A co z domenami już przedłużonymi? Kody authinfo są nadal ukryte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla starych domen (co najmniej raz odnowionych) authinfo mam ukryte. Dla domen nieodnawianych - ukryte dla domen kupionych w promocji, jawne dla domen kupionych bez promocji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×