Jump to content
Interson

AZ.pl - opinie i sugestie

Recommended Posts

No i po co taka informacja o odkryciu kodów authinfo skoro dla zakupionych domen testowych kody są ukryte! Nie bardzo rozumiem czemu domeny testowe które kosztują 9.99 a więc więcej niż domeny rezerwowane (8.99) mają ukryty kod authinfo? Dodatkowo płacę złotówkę za test więc koszt zakupu domen testowanych jest wyższy i mimo to zaglądając do panelu mogę pocałować gwiazdki authinfo w .....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Regulamin się kłania.

Mógłbym odpowiedzieć, ale wszystkim z pożytkiem wyjdzie jeśli samodzielnie zerkną. :(

Regulamin promocji oczywiście czytałem i to przed kupnem domen.

Widzę dodatkowo (po ostatnich ruchach w az.pl) , że nie wszyscy trzymają sie utrwalonych schematów. Wielki ukłon w stronę az.pl. Giełda też się bardzo przyda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

By nie pogłębiać frustracji dot. panelu klienta az.pl uprzedzam, że obecnie domeny globalne gTLD można znaleźć w zakładce domeny globalne a nie jak dotychczas w zakładce domeny zagraniczne, która teraz będzie tylko dla cTLD. Analogicznie z nowymi rejestracjami.

 

Zmiana wprowadzana stopniowo dla domen nowych i odnawianych, stare pozostają tam gdzie były (wciąż w zakładce domeny zagraniczne). Odpowiada wiec to rejestratorowi domen - zakładka domeny globalne to domeny utrzymywane bezpośrednio przez az.pl, zakładka domeny zagraniczne to rejestracje poprzez Key-Systems GmbH. Jak poinformował mnie p. Jerka wyjątkiem są domeny .org, które z powodów technicznych wciąż są rejestrowane pośrednio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
By nie pogłębiać frustracji dot. panelu klienta az.pl uprzedzam, że obecnie domeny globalne gTLD można znaleźć w zakładce domeny globalne a nie jak dotychczas w zakładce domeny zagraniczne, która teraz będzie tylko dla cTLD. Analogicznie z nowymi rejestracjami.

 

Tak, zauważyłem to z pół roku temu. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dopiero zauważyłem. No ale przyznaję, że zdarza mi się robić w życiu także inne rzeczy niż mieszkać w tym panelu. :(

 

btw, dopiero przez problemy z jedną domeną przyjrzałem się aktualnemu panelowi. Jedna .com opłacona na 2 lata ma rejestrację wykonaną jedynie na rok. Może to świadoma polityka spółki (przedłużenie automatyczne po roku), ale być tak zdecydowanie nie powinno...

 

Edit: wszystkie gTLD opłacone na 2 lata mam przedłużone na rok, zarówno w panelu jak i w whois.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja z az.pl jadę od ponad roku.

Ostatnio współczuję wszystkim którzy korzystają z hostingu tej firmy. i sobie też.

 

Od 13 marca do dziś ten serwer cały czas pada. Średnio kilka razy dziennie a techniczni podnoszą go przez kilka godzin.

Do BOK nie można się dodzwonić, żadnej konkretnej reakcji na maile.

 

Jedyne na co ich stać to proszę wysłać pisemną znaczy pocztą reklamację.

 

Powyższe dotyczy usług hostingowych na serwerze neptun. Tragedia i przestrzegam przed tą firmą.

 

Ostatnio moimi mailami zajmował się sam współwłaściciel ale też się poddał i zrobił przekierowanie swojego maila na BOK.

 

 

Paulinho

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do BOK nie można się dodzwonić, żadnej konkretnej reakcji na maile.

BOK jak BOK, ale od rana próbuję do Nich wysłać fax. Numer non stop zajęty :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

zignorowano i zażądano przesłania reklamacji pisemnej (papierowej). Chciałbym zauważyć, że mail, i to nieuwierzytelniony cyfrowo, jest uznawany za formę pisemną.

 

ta, urzędowe podejście az do jakiekolwiek reklamacji to standard.

wysłałem do nich kilka maili opisujących jak kiepsko działają i jakich działań oczekuję i co usłyszałem od Pani Pulkiewicz?

Pismo musi być i to pocztą.

 

Chyba prowizję sobie naliczają za rozpatrzony papierek :blink:

 

 

Paulinho

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedyne na co ich stać to proszę wysłać pisemną znaczy pocztą reklamację.

 

mhm... a potem zażyczą sobie gońca, a następnie listu w butelce puszczonego Odrą.

podpowiedź dla AZ - są jeszcze gołębie pocztowe.

 

po raz 84-ty powtórzę: zupełna amatorszczyzna.

 

...śpieszmy się ostrzegać ludzi, tak szybko się zawodzą

Share this post


Link to post
Share on other sites

powiedzcie mi ile znaków ma kod authinfo w az bo ja w panelu widzę tylko 9 w tym większość to jakieś nawiasiki ??

 

czy dlugość kodu zależy od rejstratora...bo np w active miałem 16 znaków.

 

pytam bo przy authinfo mam jakąś gwiazdkę i pisze z trzeba wyslac wniosek poczta tradycyjna a ja nie wiem czy to co mam to cały kod czy tylko część

 

dzieki

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja dziś dostałem kilka maili z informacją, iż moje domeny wygasły. Wszystkie co do jednej! O tyle to dziwne, że rejestrowane były w grudniu ub. roku... Czyżby skrócili okres rejestracji do 3 miesięcy? O hostingu już nawet nie wspomnę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To na pewno pomylka. Ja tez dostalem kilka takich maili, ale w panelu data wygasniecia domen jest normalna, czyli 2009 rok. Nie mamy sie czym martwic.

Share this post


Link to post
Share on other sites
powiedzcie mi ile znaków ma kod authinfo w az bo ja w panelu widzę tylko 9 w tym większość to jakieś nawiasiki ??

 

czy dlugość kodu zależy od rejstratora...bo np w active miałem 16 znaków.

 

pytam bo przy authinfo mam jakąś gwiazdkę i pisze z trzeba wyslac wniosek poczta tradycyjna a ja nie wiem czy to co mam to cały kod czy tylko część

 

To cały kod.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To na pewno pomylka. Ja tez dostalem kilka takich maili, ale w panelu data wygasniecia domen jest normalna, czyli 2009 rok. Nie mamy sie czym martwic.

 

Pomyłka pomyłką, ale pomyślcie ile osób "nabierze się" na te maile i wpłaci czymprędzej pieniądze...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomyłka pomyłką, ale pomyślcie ile osób "nabierze się" na te maile i wpłaci czymprędzej pieniądze...

 

Będą mieli na zapas. ;-)

 

Powinien być czym prędzej wysłany mail ze sprostowaniem.

Na szczęście ja nic nie dostałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień Dobry!

 

W dniu dzisiejszym nastąpił błąd w notyfikacjach wygasłych domen. Błąd polegał na wygenerowaniu błędnej daty wygasłej domeny. W związku z powyższym niektórzy z naszych Klientów otrzymali w nocy błędny email za który uprzejmie przepraszamy. Z samego rana zostało wysłane sprostowanie do tych samych Abonentów-obecnie trwa jego wysylanie.

Najważniejsze to szybko wykryć błąd i go naprawić.

 

pozdrawiam serdecznie

 

Anna Pulkiewicz

wicedyrektor Az.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam ponownie!

 

Chciałabym dodać o kończeniu wdrażania prac nad likwidacją wniosków papierowych dla kodów authinfo.

W okresie 2 tygodni od dnia dzisiejszego, udostępnimy Państwu system umożliwiający uzyskanie kodu w 2 kliknięcia. Niewielka dopłata, dla domen z roku 2008 wynosząca 8 zł netto, pobrana zostanie z salda a kod authinfo zostanie odkryty. Dodatkowo, każda odnowiona domena ujawni kod authinfo w sposób automatyczny. To nasz kolejny krok w celu liberalizacji rynku domen w Polsce.

 

pozdrawiam serdecznie

 

Anna Pulkiewicz

wicedyrektor Az.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

NO to mamy przed Świętami bardzo dobra wiadomość, ciekawe tylko czy tak niska dopłata dotyczy również domen zarejestrowanych w promocji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niewielka dopłata, dla domen z roku 2008 wynosząca 8 zł netto, pobrana zostanie z salda a kod authinfo zostanie odkryty. Dodatkowo, każda odnowiona domena ujawni kod authinfo w sposób automatyczny. To nasz kolejny krok w celu liberalizacji rynku domen w Polsce.

 

pozdrawiam serdecznie

 

Anna Pulkiewicz

wicedyrektor Az.pl

 

NASK: Abonencie, masz swoje prawa!

http://www.dns.pl/porozumienie/prawab.html

 

"Możesz przenieść obsługę nazwy domeny od Partnera X do Partnera Y. Na Twoje żądanie Partner zobowiązany jest niezwłocznie wydać kod "authinfo", który umożliwi przeniesienie obsługi.

Partner nie może uzależniać wydania kodu od dodatkowych warunków."

 

Kolejny krok ale chyba jeszcze długa droga przed nami...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie. AZ.PL musi wydać kod od razu, a jeśli ktoś do niego nie dopłaci to dopiero wtedy AZ.PL może ten konflikt rozwiązywać ze swoim klientem. Dodam tylko, że krótka interwencja w NASKu załatwia od razu tego rodzaju sprawy ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×