Jump to content
Interson

AZ.pl - opinie i sugestie

Recommended Posts

Dlaczego az.pl nie ma favikonki? Psuje mi to wygląd paska :unsure:

 

Właśnie, ciągle mi się myli z dropped (też nie ma ikonki)... :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

az.pl do tego ma jeszcze nie wygodne wydawanie kodu authinfo , trzeba wysłać list tradycyjny.

Raz przenosiłem z nazwy to wystarczył tylko jeden mail.

Share this post


Link to post
Share on other sites
az.pl do tego ma jeszcze nie wygodne wydawanie kodu authinfo , trzeba wysłać list tradycyjny.

Raz przenosiłem z nazwy to wystarczył tylko jeden mail.

Ale za to w NetArt w drugą stronę idzie pocztą tradycyjną :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z ciekawości zaglądnąłem głębiej ;) w moje niektóre domeny w AZ.pl.

Nie wiem jednej rzeczy, ale przecież człowiek uczy się przez całe życie, mianowicie:

 

Mam przykładowo domenę, zakupioną w promocji. Oczywiście w panelu ("Informacje o domenie") kod jest ukryty pod "gwiazdkami". Wchodzę jednak w pole pn. "rejestrant" czyli ja. Widzę tam jakiś kod, "odkryty" authinfo. Wchodzę również w dane "kontaktu technicznego", czyli w moje: tutaj, również widnieje "odkryty" kod authinfo, ale zupełnie inny od tego z danych "rejestranta".

Czemu te kody sie różnią, i do czego służą, skoro authinfo w "Informacjach o domenie" - mam zakryty "gwiazdkami"?

Proszę - orientujących się - o łopatologiczne objaśnienie laikowi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A nie jest to przypadkiem kod authinfo kontaktu?

 

 

Masz rację, bo oczywiście to authinfo kontaktu.

Rozumiem, że rejestrant musi mieć inny niż wyżej wspomniany?

 

Edit:

I rozumiem, że pytanie jest retoryczne ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm...

Ostatnio zarejestrowałem domenę - którą miałem wcześniej w rezerwacji. Cena tak jak zawsze 8,99 PLN. Po kilku dniach wchodzę aby sprawdzić authinfo domeny i okazuje się że jest ono ukryte(****). Nie rozumiem zupełnie tej sytuacji gdyż 2 tyg. temu tak samo kupiłem kilkanaście domen i kod authinfo do Nich jest jawny. Myślałem że rejestruję domenę bez promocji po normalnej cenie, a tymczasem Az.pl ustanowiło kwotę 8,99 PLN ceną promocyjną...

Co więcej jest to IDN(w cenniku IDN-y w promocji kosztują 0.77 zł ***).

Z tego co widzę dla domen zarezerwowanych nie ma opcji - Rejestracja domeny bez promocji.

Dobrze że to byla tylko 1 domena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minely juz 2 tyg od ogloszenia informacji o wprowadzeniu kodow authinfo dostepnych w panelu az.pl

Ciekawe kiedy bedzie dostepna ta usluga?

I cos cicho o promocjach w az.pl :) nowy miesiac, a tu zadnej promocji....tak sie czlowiek przyzwyczail do dobrego;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Minely juz 2 tyg od ogloszenia informacji o wprowadzeniu kodow authinfo dostepnych w panelu az.pl

Ciekawe kiedy bedzie dostepna ta usluga?

I cos cicho o promocjach w az.pl :) nowy miesiac, a tu zadnej promocji....tak sie czlowiek przyzwyczail do dobrego;)

 

Prace póki co trwają ;-) ale co mnie cieszy to to, że odkryte zostały kody dla domen testowych które były do tej pory zakryte.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ryskadow @ sob, 05 kwi 2008 - 09:31) *

[...]I cos cicho o promocjach w az.pl wink.gif nowy miesiac, a tu zadnej promocji....tak sie czlowiek przyzwyczail do dobrego;)[...]

 

 

... a ja już się pogubiłem: niby nie ma promocji, a na stronach Az.pl, widnieje regulamin promocji (http://www.az.pl/domeny-regulaminy-promocj...eny_pid_54.html), z którego wynika, że promocja trwa

aktualnie, bo " [...] od 25 marca 2008 r. godz. 9:00 do 30 kwietnia 2008 godziny 8:00 [...]?"

Zarejestrowałem wczoraj z panelu polską domenę (po jej wcześniejszej rezerwacji).

Za 8,99 zł, inaczej się nie dało :D. To cena promocyjna czy nie? Pojawił sie co prawda kod authinfo niebieską czcionką, ale jakie są gwarancje, że nie zniknie ;)?

Parę dni temu, a więc pomiędzy 25 marca a 30 kwietnia br., zarejestrowałem z Panelu domenę globalną, za 8,99 zł.

To cena promocyjna czy nie? Authinfo jest ukryty, no ale może kwestia odkrytego authinfo dotyczy tylko domen polskich?

 

... a może np. Regulamin promocji w ww. okresie, jest tylko "opcjonalny", tzn. istnieje on na stronach Az.pl, "na wypadek" jakichś promocji", co nie wyklucza sytuacji, że promocji aktualnie nie ma ..?

 

Dużo dziś pracowałem, i lubię Az, wraz z ich panelem, ale chciałbym wiedzieć na czym stoję :).

 

-----

 

EDIT:

 

już sam sobie zaczynam odpowiadać, ale chyba przy okazji,

jeszcze raz przeczytałem tę całą poprzednią lawinę informacji, ze zrozumieniem ;):

 

zwłaszcza wypowiedź Pani i Anny Pulkiewicz, z dnia 18 lutego br:

[...]kody authinfo będą jawne dla wszystkich rejestracji ( poza promocją ) domen polskich od dnia 18.02.2008 [...]

 

Czyli globalnych to nie dotyczy. Dotyczy to polskich.

 

 

[...]Ceny rejestracji domen polskich z jawnym kodem authinfo:

 

.pl - 8,99 zł netto

funkcjonalne - 6,99 zł netto

regionalne - 2,49 zł netto

[...] wystarczy, ( na razie tylko w panelu ) zaznaczyć czeckbox o rezygnacji z promocji. Każda domena zarejestrowana na www.az.pl w w/w cenach będzie również posiadała jawny kod authinfo.

 

Czyli, dotyczy to nie tylko polskich, ale wszystkich, czyli globalnych również? A może to zwykłe przejęzyczenie, i w wypowiedzi chodzi o każdą polską domenę ...? Chyba, nie będę dziś więcej czytał :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepiej mogli by popracować nad usługa testowania domen - przez ostatni tydzien ciagle są jakieś błedy:

 

Utworzenie domeny nie powiodło się, Wartość parametru poza zakresem/Host o podanej nazwie nie istnieje w systemie,

 

itp. Porażka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień Dobry!

 

Trzy dobre wiadomości.

 

1. Kolejne uwolnienie authinfo w Az.pl!

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, AZ.pl uwolniło w dniu dzisiejszym wiele tysięcy kodów authinfo domen globalnych.

Wszystkie domeny globalne, zarejestrowane w AZ.pl po 1

stycznia 2008 roku, od dziś mają jawne i widoczne w Panelu kody authinfo.

 

2. Koniec z wnioskami pisemnymi.

 

Drugą dobrą wiadomością jest fakt zakończenia w dniu dzisiejszym obowiązku wysyłania wniosku pisemnego w celu wydania kodu dla wcześniej zarejestrowanych domen polskich i globalnych. Każdy Klient Az.pl, uzyska kod, zgodnie z regulaminem promocji, za dopłatą, bezpośrednio w Panelu Klienta. Przypominamy, każde odnowienie domeny zarejestrowanej przed 2008 rokiem ujawnia automatycznie kod authinfo.

 

Naszą strategią jest przywitać rok 2009 ze stanem 100 % domen z jawnym kodem authinfo.

 

3. Niedługo nowa promocja - .pl 77 groszy! ( 5 sztuk na Abonenta )

 

Trzecią dobrą wiadomością jest kończenie prac nad nową promocją domen polskich za 77 groszy. Mamy nadzieję uruchomić promocję pod koniec przyszłego tygodnia.

Równolegle pracujemy nad nowoczesną wyszukiwarką na głównej stronie Az.pl .

 

pozdrawiam serdecznie

 

Anna Pulkiewicz

wicedyrektor Az.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzień Dobry!

 

Trzy dobre wiadomości.

 

1. Kolejne uwolnienie authinfo w Az.pl!

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, AZ.pl uwolniło w dniu dzisiejszym wiele tysięcy kodów authinfo domen globalnych.

Wszystkie domeny globalne, zarejestrowane w AZ.pl po 1

stycznia 2008 roku, od dziś mają jawne i widoczne w Panelu kody authinfo.

 

A mozna sie dowiedziec, jaki jest powod zastosowania cezury dnia 1 stycznia 2008 ?

 

Fakty:

W roku 2008 rejestracja domeny 8,99zl i dostaje dostep do authinfo bez oplat

W zeszlym roku rejestrowalem w cenie drozszej, a mimo to musze jeszcze doplacac do authinfo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pani Anno a ja mam małe pytanie.

 

Proszę mi powiedzieć czemu jak chcę przenieść domenę wewnątrz az.pl ze swojego panelu do drugiego też swojego panelu to jestem narażony na biurokrację w postaci faksów? Na samym początku wystarczyło wysłać formularz mailem ale teraz dodatkowo muszę potwierdzać jako właściciel obu paneli wypełnionych domenami że chce przenieść swoją domenę ze swojego panelu do drugiego też swojego panelu i muszę potwierdzić podpisem że nie chce sobie ukraść domeny ktora należy do mnie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Doplata 30 PLN netto :)

 

2. Dla domen zarejestrowanych w 2006 roku i odnawianych w 2007, rowniez musze w panelu doplacac do authinfo :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chce mi sie czytac calego watku...

Czy w AZ.pl znowu nie ma authinfo za free, tylko przedluzenie?

Przy rejestracji cena za domene jest 8,99 netto, wczesniej byla opcja drozsza, ale bez doplat za authinfo.

 

BOK pracuje do 16? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

BOK pracuje do 16? ;)

 

strategia obsługi klienta w az.pl jest następująca:

koło 15.00 słyszysz, że Twój problem zostanie rozwiązany za godzinę.

o 16.00 nikt juz tam nie pracuje.

na własnej skórze o tym się przekonałem już trzykrotnie.

czyli temat z piątku lezy do poniedziałku.

 

a o mailu, zapomnij, czas odpowiedzi 3 dni.

 

Paulinho

Share this post


Link to post
Share on other sites
a o mailu, zapomnij, czas odpowiedzi 3 dni.

 

Przy dobrych wiatrach 3 dni. W moim przypadku: pierwszy email 17 marca - zero odpowiedzi. Drugi 19 marca - zero odpowiedzi. Ponaglenie kilka dni później - przyszła odpowiedź na jedno z dwóch pytań z mojego maila. Prośba o odpowiedź na to drugie pytanie - odpowiedź przyszła 2 kwietnia. A dotyczyło to klienta, nie potencjalnego, ale obecnego. Żenada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pani Anno,

 

Proszę o konkretną odpowiedź na pytania, bez gładkich frazesów i banałów o trosce o klientów i jakość usług.

 

1. Czemu w okresie wygasania domen zagranicznych od niedawna bez informowania klienta zmieniacie DNS-y i dlaczego robicie to bezprawnie? Polityka rejestru daje ten okres klientowi a nie rejestratorowi i de facto domena przez ten okres jeszcze funkcjonuje tylko Wam z fantazją skacowanego pijaka wymyśliło się zmieniać delegacje DNS-ów, w dodatku na nieobsługujące owych domen.

2. Czemu więc po przedłużeniu takiej domeny (choćby stracony był tylko jeden dzień niedziałającej usługi) okres niedziałania domeny jest wliczony do okresu opłaconego?

3. Czemu o fakcie zmiany DNS-ów nie informujecie klientów?

4. Z czego wynika zmiana Waszej polityki w tym zakresie w ostatnim afaik miesiącu?

 

w formie niezobowiązującego, retorycznego bonusu:

5. I czemu trzeba Was pilnować jak małe dzieci, bo może się w polityce spółki coś zmienić co ma wpływ na świadczoną usługę a o czym nie poinformujecie?

6. Czy mam co dzień sprawdzać co się zmieniło w polityce spółki? Może na kwiecień zaplanowaliście kolejną równie ciekawą, niezapowiedzianą zmianę? Nieśmiało proponuję zmiany DNS-ów działających i opłaconych usług... jak to już miałem u państwa przez prawie 2 tygodnie z opłaconą domeną, która nie miała właściwej delegacji bo panel nie przyjmował a od Was otrzymywałem banialuki, że mam czekać.

 

Przykro mi, ale nie dlatego korzystam z usług drogiego (dla domen międzynarodowych) rejestratora, by wycinał mi z zaskoczenia numery niczym Hiszpańska Inkwizycja, której się nikt nie spodziewa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno "ale" przedłużeniowe.

 

Możecie zmienić system wysyłania powiadomień o przedłużeniach? Za każdym razem przychodzą inne tytuły wpłat i potem zaczynają się takie korowody jak z hostingfirm.pl.

 

Pozdrawiam.

 

anglik

Share this post


Link to post
Share on other sites

co sadzicie o nowej wyszukiwarce domen w az.pl?

 

przez dodanie duzej ilosci domen , ktore pokazuje...stala sie wg mnie mniej czytelna

 

teraz czesciej korzystam z wyszukiwarki nazwa.pl bo jest bardziej czytelna!

 

mysle ze az.pl ta zaawansowana wyszukiwarke moglo dac po wybraniu jakiegos "checkboxa"....

 

 

te duze ikonki z lewej strony tez sa malo czytelne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×