Jump to content
Sign in to follow this  
CzarnyElo

Gdzie przeglądacie listy spadów?

Listy spadów  

22 members have voted

  1. 1. Gdzie przeglądacie listy spadów?

    • Dropped
      10
    • Premium
      7
    • AZ
      3
    • Inne (napisz gdzie?)
      2


Recommended Posts

Witam,

 

pytanie jak w temacie, mianowicie gdzie przeglądacie spady?

 

Ja jak na razie przetestowałem listy spadów dwóch potentatów na rynku, mianowicie Dropped i Premium. Każdy z nich ma wady i zalety. Dla mnie najcenniejszy jest mój czas i pod tym kątem badałem tą sprawę. Głównie chodzi o to co jaki czas dany serwis sprawdza, czy dana domena z listy została odnowiona. Proces jest prosty, jeśli została odnowiona to powinna zostać usunięta z listy, natomiast jeśli nie została odnowiona to jest nadal wyświetlana. Dlaczego to takie ważne? Ano dlatego, że przeglądając listy spadów, w których przykładowo 50% domen zostało już odnowionych tracimy tylko swój cenny czas...

 

Dzisiaj zrobiłem test, mianowicie po ustawieniu identycznych filtrów wyszukiwania Dropped wyświetlił mi 3200 domen, natomiast Premium 4400. Po dogłębnej analizie w serwisie Dropped nie znalazłem domeny, która została odnowiona później niż 3 dni temu, natomiast w serwisie Premium często trafiałem na domeny, które zostały odnowione nawet ponad 10 dni temu.

 

Czy znacie jakieś inne listy spadów, w których np. domeny sprawdzane są co 24h i dzięki temu lista jest aktualna?

Nie znam się na tym, ale w czym leży problem? Obiło mi się o uszy, że są limity na sprawdzanie who is?

 

EDIT: Dodałem ankietę...

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy znacie jakieś inne listy spadów, w których np. domeny sprawdzane są co 24h i dzięki temu lista jest aktualna?

Nie znam się na tym, ale w czym leży problem? Obiło mi się o uszy, że są limity na sprawdzanie who is?

 

Biorąc pod uwagę że partner ma limit 10 000 zapytań whois dziennie, a codziennie spada 3000 domen (średnia z grudnia), to sam widzisz że nawet mając kilka partnerstw nie da się odświeżyć całej listy codziennie, zwłaszcza że są jeszcze inne rzeczy wymagające dostępu do whois i zużywają wcale nie mniej zapytań niż lista spadów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pb dzięki za wyjaśnienie, czyli trzeba mieć sporo partnerstw, żeby to ogarnąć :/

 

Napisałeś, że średnio dziennie spada 3000 domen, jak wiadomo większość z nich to totalne nindże, na które nie ma chętnych. Może dobrym rozwiązaniem byłoby ustawienie, aby przynajmniej co 24h sprawdzało tylko te *przewidywalnie lepsze* domeny? Przykładowo tylko te posiadające archive.org, nonIDNy, bez cyfr, bez opcji? Wtedy liczbowo prezentowałoby się to dużo lepiej, bo ok średnio 200-300 domen na dzień i około 3000-4000 domen w ciągu dwutygodniowego okresu wygasania.

 

*przewidywalnie lepsze* - według mnie domeny na których kiedyś coś było postawione (archive.org) często są bardziej wartościowe, dokładając do tego eliminację cyfr i innych poprzez filtry otrzymamy przewidywalnie najwartościowsze domeny. A jeżeli prezentują wyższą wartość to najwięcej osób chce je przechwycić i wtedy aktualność ich statusu staje się bardzo ważna. Dobrze kombinuję?

 

Pozdrawiam

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikt nie podejmie tematu? Nikogo to nie interesuje, oprócz mnie? ;)

 

pb, podane przeze mnie rozwiązanie jest złe/niemożliwe do zrealizowania? Jesteś najbardziej przystępną osobą na forum, która reprezentuje władzę wśród serwisów przechwytujących/giełd, stąd moje pytanie kieruję głównie do Ciebie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...) wystarczy ją przygotować pod siebie (...)

Jak ją przygotować "pod siebie"? Masz na myśli skrypt, który np. wyrzuci domeny z cyframi, myślnikami itp., czy myślałeś o czym innym?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z taką listą można zrobić wszystko. Pobrać dodatkowe dane, z whois, nie tylko. Można usunąć niepotrzebne nazwy, inne wygenerować. Lista spadów to przecież nie tylko info o tym, co wypada dodać do przechwycenia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mojej małej stronce codziennie zapisuje się nowa lista spadów. W prawdzie nie działa to jak powinno, ale jest ;) Ważne, że jest to w miare automatyczne ;)))

 

www.wolnespady.pl

 

Pozdrawiam,

Pawel B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×