Jump to content
Sign in to follow this  
banalny

Ile macie zaparkowanych domen ?

Recommended Posts

Temat troche statystyczny...

 

1) Ile macie zaparkowanych domen ?

2) Ile z tego to literówki ?

3) jaki % posiadanych domen zostaje u Was ( lub macie zamiar ) więcej niż rok ?

 

Ja się nie wypowiem bo dopiero zaczynam... POZDRO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy sondaż ;) Widzę, że literówki prowadzą ;) Moim zdaniem literówki należałoby chyba potraktować jako uzupełnienie portfolio i nie powinny stanowić więcej niż 5% domen, które posiadamy.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem literówki należałoby chyba potraktować jako uzupełnienie portfolio i nie powinny stanowić więcej niż 5% domen, które posiadamy.

 

marzenia ściętej głowy.. tyle, że literówki o wiele łatwiej jeszcze znaleźć niż jakieś type-iny..

literówki dobrze się sprawdzają na parking. type-iny jeśli nawet są jeszcze jakieś wolne, nie gwaranują zarobku na parkingu... (można ew. liczyć na zyskowną odsprzedaż)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście wole inwestowac w domeny które zwrócą mi się po roku czy dwóch niż po 10 latach.

 

Majac kapitał np $10k kupujac literowki za zarobki w ciagu 5 lat mozna zrobić z tego ~$160k. Za $10k mozna kupic jedną domene o której mówi Pan Dryzek i która zwróci sie po 10 latach z parkingu (lecz jej wartosc sama w sobie bedzie spora). Ja osobiscie wole inwestować w literówki a inne domeny kupować gdy jest okazja, bo można w bardzo krótki okres czasu zrobić sporo $.

 

Moim zdaniem nie ma czegoś takiego że powinniśmy kupować takie i takie domeny tylko liczy sie zysk, który przeliczyć nie trudno i samemu można ocenić co sie bardziej opłaca.

 

Wolalbym sprzedac wszystkie inne domeny które nie przynoszą zysku z parkingu i zainwestować w literowki, ale oczywiście to jest tylko i wyłącznie moje zdanie. Przykładów ludzi (znajomi czy ludzie z forum) którzy zainwestowali kilka lat temu $100 w typosy a teraz robią $xx-xxx dziennie a ich portfolia są warte po $xxk-xxxk dolarów jest sporo. Inna sytuacja wygląda gdy ktoś POTRAFI wyszukiwać wolne domeny z ruchem. Tutaj wygląda to tak - inwestycja kilkaset dolarow po kilku miesiacach zamienia sie w domeny o wartosci kilkudziesiat tysiecy $. Innym przykładem to znajdywanie wolnych domen z ruchem, ich rejestracja i po miesiącu odrazu sprzedaż na rynku "wtórnym" za 12 miesieczne zarobki. W taki sposob osoba która naprawde jest w tym dobra moze nawet zarobić $xxx dziennie.

 

Tak wiec sposobów inwestycji, zarabiania itp. jest mnóstwo. Należy poprostu samemu ocenić co się bardziej opłaca. Nie ma reguły ile % portfolio powinny stanowić literówki czy inne domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że warto zbierać typosy jak i type-iny. Na każdych można zarobić. Niektórzy mają tylko typosy i wychodzą na tym bardzo dobrze. Na początku zbierałem type-iny, teraz mam trochę typo, niestety jest to około 5% mojego portfolio.

 

Jedni liczą na sprzedaż domeny za większą kwotę, innych satysfakcjonuje stały miesięczny zarobek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie mozna mylic pojec. type-in to rownie dobrze moze byc literowka jak i tzw generic. type-in to taka domena co dostaje ruch z bezposredniego wpisywania w przegladarke a nie np. z linkow.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie mozna mylic pojec. type-in to rownie dobrze moze byc literowka jak i tzw generic. type-in to taka domena co dostaje ruch z bezposredniego wpisywania w przegladarke a nie np. z linkow.

 

 

zupelnie sie pogubilem

Prosze o odpowiedzi co to jest type-in

co to typos

co to generic

 

i czy ktores z tych pojec mozna zamiennie uzywac z literowka?

Najlepiej poparte przykladami

Dziekuje.

 

 

 

Przy okazji odpowiadam:

 

1. 30

2. cos kolo 20

3. na pewno 3/4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Type-in - ruch pochodzi z bezpośredniego wstukania adresu palcem w pole adresu przeglądarki.

Generic - nazwa domeny jest keywordem, np. 'kredyt.pl', posiada ruch typu type-in (użytkownik intuicyjnie wpisuje adres)

Typo - literówka np. 'krdyt.pl' generalnie ruch typu type-in błędnie wpisany w pole adresu przeglądarki, choć mogą się zdarzyć linki z błędem

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) xxx

2) 1%

3) 30-50% (reszta na allegro lub do kosza)

 

Do tej pory nie interesowały mnie za bardzo literówki, ale chyba spróbuję. Zarezerwowałem sobie właśnie kilka, chyba w miarę dobrych (duże portale i strony miast, wygenerowane 'ręcznie' przez wielokrotne szybkie pisanie - ciekawe tylko czy inni robią te same błędy, muszę zaprząc do roboty znajomych ;-) i zobaczymy co z tego będzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×