Jump to content
Sign in to follow this  
Swieży

Przechytywanie przez opcję domen z Active24

Recommended Posts

Postaram się wyjaśnić jak najbardziej przejrzyście problem dotyczy przejmowania przez opcję domen zarejestrowanych w active24.pl

 

Załóżmy domenę xxxxx.pl(przykładowa nazwa) :

 

Założyłem na nią opcję 8 grudnia o 15.28

 

Po trzech godzinach w whoisie pojawila sie zmiana (last modified) ale nie zmienil się termin odnowienia myślałem więc, że to może zmiana dnsów czy coś podobnego.

 

Do ostatnich sekund przed terminem odnowienia nic się nie zmieniało po czym domena została przedłużona o kolejny rok - jednocześnie pole last modified nie zmieniło się.

 

Różne rzeczy się dzieją ale miałem podobną sytuację już przy 3 domenach w grudniu i styczniu, wszystkie z active24.

 

Załączam screen:

Przed:

 

domena1.jpg

 

i po:

 

domena2.jpg

 

http://imageshack.us/f/526/domena1.jpg/

http://imageshack.us/f/405/domena2.jpg/

 

Czy macie może pojęcie czemu tak się dzieje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z opisu wynika, że domena miała ustawiony autorenew na poziomie EPP. Wówczas po osiągnięciu darty wygaśnięcia domena przedłuża się na kolejny rok (jednocześnie zostaje pobrana odpowiednia kwota z salda rejestratora), zaś data modyfikacji pozostaje bez zmian.

 

[edit] prawdopodobnie autorenew został ustawiony właśnie 8.12 o 18., stąd zmiana daty "last modified" - być może wtedy została zaksięgowana opłata za przedłużenie, to wie tylko a24.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzięki to rzuca nowe światło na sprawę. jednak będę już uważał z opcjami na active! ale i tak dziwne ze zaraz kilka h po zalozeniu przeze mnie opcji to sie stało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×