Jump to content
Sign in to follow this  
Alexis

Protesty online przeciw SOPA i PIPA

Recommended Posts

Łe, myślałem, że napiszą coś o tym, o czym mowa choćby tutaj ;-):

http://lubczasopismo.salon24.pl/DonaldTusk...li-casus-jezowa

no tak, nawet tvn o tym mówi... tylko nazwiska Urbana mi tu brakuje do kompletu...

http://www.tvn24.pl/-1,1732338,0,1,acta-su...,wiadomosc.html

 

Przedstawiciele rządu informowali, że ?wszystkie kraje europejskie? podpisały ACTA. Portal Niezależna.pl ustalił, że że jest to nieprawda, a Polska będzie pierwszym sygnatariuszem paktu.

http://niezalezna.pl/22371-rzad-klamal-ws-acta

wczoraj Tusku LIVE powiedział że Niemcy podpisali...... no comments

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jeżeli rząd nie zmieni swojego zachowania to prędzej czy później dojdzie do tego co piszą w komentarzach, obłuda i kłamstwo ze strony rządu nie znają granic kłamią i mamią na wszystkie znane im sposoby, jeżeli dojdzie do podpisania tego dziadostwa to Tusk w raz z bandą marionetek pokaże Polakom jakim to Polska jest demokratycznym krajem, liczne sprzeciwy nie tylko ze strony obywateli, ale ważnych instytucji nie pomagają, ludzie wkońcu wezmą sprawy w swoje ręce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Toruń, urywki z całego protestu:
Coś mi się wydaje, że to jeszcze nie koniec...

Materiał z 25.01.2012:

Wrocław

Łódź

Bydgoszcz

Katowice

www.youtube.com/watch?v=JG8nJPeQqYA Białystok

Gdynia

Szczecin

www.youtube.com/watch?v=n2QNnv52SUU Toruń

Kraków

 

Brawo!

 

Dzisiaj czas na Poznań, Gdańsk i Lublin.

Edited by Warszawiak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polska ambasador w Tokio podpisała umowę ACTA

 

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/protest-...,wiadomosc.html

 

Przy okazji mam pomysł na protest: do czasu zablokowania ACTA wstrzymuję się z zakupem jakichkolwiek utworów (muzyka, video itd.). Wytwórnie nie dostaną ode mnie ani złotówki. Przepraszam z góry autorów, ale to też dla Waszego dobra.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takie prawo, czy raczej bezprawie, chce nam zafundować rząd i UE:

 

417343_280879565301075_280179102037788_642601_836474435_n.jpg

 

Jak ktoś nie wierzy to tu jest treść oryginału:

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUri...AFIN%3APL%3APDF

 

DD

 

Jakie bezprawie. To akurat funkcjonuje już w naszym prawie od bardzo dawna w KPC i jakoś nie ma protestów na ulicach o art. 735 i pokrewne.

 

Dodam, że zapis pojawił się w 1964 roku, za rządów Cyrankiewicza.

 

Brzmienie z 1964 roku:

http://www.informacjaprawnicza.pl/Document/Oryginal/25703/

 

Jego obecne brzmienie:

 

Art. 7301. § 1.Udzielenia zabezpieczenia może żądać każda strona lub uczestnik postępowania, jeżeli uprawdopodobni roszczenie oraz interes prawny w udzieleniu zabezpieczenia.

§ 2.Interes prawny w udzieleniu zabezpieczenia istnieje wtedy, gdy brak zabezpieczenia uniemożliwi lub poważnie utrudni wykonanie zapadłego w sprawie orzeczenia lub w inny sposób uniemożliwi lub poważnie utrudni osiągnięcie celu postępowania w sprawie.

§ 3.Przy wyborze sposobu zabezpieczenia sąd uwzględni interesy stron lub uczestników postępowania w takiej mierze, aby uprawnionemu zapewnić należytą ochronę prawną, a obowiązanego nie obciążać ponad potrzebę.

Art. 731.Zabezpieczenie nie może zmierzać do zaspokojenia roszczenia, chyba że ustawa stanowi inaczej.

Art. 732.Zabezpieczenie udzielane jest na wniosek, a w wypadkach, w których postępowanie może być wszczęte z urzędu - także z urzędu.

Art. 733.Udzielając zabezpieczenia przed wszczęciem postępowania w sprawie, sąd wyznacza termin, w którym pismo wszczynające postępowanie powinno być wniesione pod rygorem upadku zabezpieczenia. Termin ten nie może przekraczać dwóch tygodni.

Art. 734. Do udzielenia zabezpieczenia właściwy jest sąd, do którego właściwości należy rozpoznanie sprawy w pierwszej instancji. Jeżeli nie można ustalić takiego sądu, właściwy jest sąd, w którego okręgu ma być wykonane postanowienie o udzieleniu zabezpieczenia, a z braku tej podstawy lub w przypadku, w którym postanowienie o udzieleniu zabezpieczenia miałoby być wykonane w okręgach różnych sądów - sąd rejonowy dla m. st. Warszawy. Wniosek o udzielenie zabezpieczenia zgłoszony w toku postępowania rozpoznaje sąd tej instancji, w której toczy się postępowanie, z wyjątkiem przypadku, gdy sądem tym jest Sąd Najwyższy. Wtedy o zabezpieczeniu orzeka sąd pierwszej instancji.

Art. 735.

§ 1.Wniosek o udzielenie zabezpieczenia podlega rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej.

§ 2.W sprawie, którą rozpoznaje sąd w składzie trzyosobowym, w przypadku niecierpiącym zwłoki postanowienie w przedmiocie udzielenia zabezpieczenia może być wydane przez sąd w składzie jednego sędziego.

Art. 736. § 1.Wniosek o udzielenie zabezpieczenia powinien odpowiadać wymaganiom przepisanym dla pisma procesowego, a nadto zawierać:

1) wskazanie sposobu zabezpieczenia, a w sprawach o roszczenie pieniężne także wskazanie sumy zabezpieczenia;

2) uprawdopodobnienie okoliczności uzasadniających wniosek.

§ 2.Jeżeli wniosek o udzielenie zabezpieczenia złożono przed wszczęciem postępowania, należy nadto zwięźle przedstawić przedmiot sprawy.

§ 3.Wskazana w § 1 suma zabezpieczenia nie może być wyższa od dochodzonego roszczenia liczonego wraz z odsetkami do dnia wydania postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia oraz z kosztami wykonania zabezpieczenia. Suma ta może obejmować także przewidywane koszty postępowania.

§ 4.Jeżeli w ramach zabezpieczenia obowiązany składa sumę zabezpieczenia, sumę tę umieszcza się na rachunku depozytowym sądu, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej. Przepis art. 752 stosuje się odpowiednio.

Art. 737.Wniosek o udzielenie zabezpieczenia podlega rozpoznaniu bezzwłocznie, nie później jednak niż w terminie tygodnia od dnia jego wpływu do sądu, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej. Jeżeli ustawa przewiduje rozpoznanie wniosku na rozprawie, należy ją wyznaczyć tak, aby rozprawa mogła odbyć się w terminie miesięcznym od dnia wpływu wniosku.

Art. 738.Sąd rozpoznaje wniosek o udzielenie zabezpieczenia w jego granicach, biorąc za podstawę orzeczenia materiał zebrany w sprawie. W razie stwierdzenia, że wniosek nie odpowiada wymogom formalnym przewidzianym w art. 736, przewodniczący zwraca wniosek bez wzywania wnioskodawcy do jego uzupełnienia.

Art. 739. § 1.Wykonanie postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia sąd może uzależnić od złożenia przez uprawnionego kaucji na zabezpieczenie roszczeń obowiązanego powstałych w wyniku wykonania postanowienia o zabezpieczeniu. Z kaucji tej będzie przysługiwało obowiązanemu pierwszeństwo zaspokojenia przed innymi należnościami zaraz po kosztach egzekucyjnych.

§ 2.Przepisu § 1 nie stosuje się, gdy uprawnionym jest Skarb Państwa oraz w wypadku zabezpieczenia roszczeń alimentacyjnych, o rentę, a także należności pracownika w sprawach z zakresu prawa pracy, w części nieprzekraczającej pełnego jednomiesięcznego wynagrodzenia pracownika.

Art. 740. § 1.Postanowienie, w przedmiocie zabezpieczenia, wydane na posiedzeniu niejawnym, a podlegające wykonaniu przez organ egzekucyjny, sąd doręcza tylko uprawnionemu, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej. Doręczenia obowiązanemu dokonuje organ egzekucyjny równocześnie z przystąpieniem do wykonania postanowienia.

§ 2.W wypadkach objętych § 1 obowiązanemu nie doręcza się również zażalenia uprawnionego ani postanowienia sądu drugiej instancji rozstrzygającego o tym zażaleniu.

§ 3.Jeżeli ustanowiono jako zabezpieczenie zarząd nad przedsiębiorstwem lub gospodarstwem rolnym obowiązanego albo zakładem wchodzącym w skład przedsiębiorstwa lub jego częścią albo częścią gospodarstwa rolnego obowiązanego, doręczenia obowiązanemu postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia dokonuje zarządca ustanowiony przez sąd. Jeżeli obowiązany odmawia przyjęcia postanowienia albo gdy zarządca jest wprowadzony w zarząd przez komornika, doręczenia postanowienia o zabezpieczeniu dokonuje komornik.

Art. 741.Na postanowienie sądu pierwszej instancji w przedmiocie zabezpieczenia przysługuje zażalenie.

Edited by endrju

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakie bezprawie. To akurat funkcjonuje już w naszym prawie od bardzo dawna w KPC i jakoś nie ma protestów na ulicach o art. 735 i pokrewne.

[...]

Doskonale wiem, że funkcjonuje. Jest przestarzałe i wymaga zmiany. Instalowanie tych samych archaicznych zapisów w nowym prawie jest bezsensowne. W prawie jest bardzo wiele zapisów, które powinny być usunięte, ale nie ma czasu, żeby to zrobić. Przykładów jest mnóstwo. Po prostu nie są egzekwowane, ale sobie "wiszą".

 

Opieranie się na prawie tworzonym w PRL to chyba też nie jest najlepsze rozwiązanie w czasach, które tak bardzo się różnią od tamtych sprzed kilkudziesięciu lat.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Doskonale wiem, że funkcjonuje. Jest przestarzałe i wymaga zmiany. Instalowanie tych samych archaicznych zapisów w nowym prawie jest bezsensowne. W prawie jest bardzo wiele zapisów, które powinny być usunięte, ale nie ma czasu, żeby to zrobić. Przykładów jest mnóstwo. Po prostu nie są egzekwowane, ale sobie "wiszą".

 

Opieranie się na prawie tworzonym w PRL to chyba też nie jest najlepsze rozwiązanie w czasach, które tak bardzo się różnią od tamtych sprzed kilkudziesięciu lat.

 

DD

 

Daniel, dałeś się wpuścić, i teraz szukasz argumentów na siłę.

 

Na jakiej podstawie uważasz, że zapisy art. 735 KPC nie są wykorzystywane i sobie "wiszą". Dasz jakiś przykład?

 

Na marginesie dodam, że podobne zapisy sa na całym świecie.

 

Przecież większość kodeksów w Polsce jest jedynie drobną modyfikacją zapisów z lat przed 1989 (no może z wyjtkątkiem KSH). Co, mamy usunąć paragrafy o morderstwie tylko dlatego, że wprowadzono je za komuny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież większość kodeksów w Polsce jest jedynie drobną modyfikacją zapisów z lat przed 1989 (no może z wyjtkątkiem KSH). Co, mamy usunąć paragrafy o morderstwie tylko dlatego, że wprowadzono je za komuny?

Wiesz, paragrafy o morderstwie były już przed wojną, tak jak węgiel... :D

 

I nie zostałem wpuszczony w żadne maliny. Od kilku dni w Sieci zostało naprodukowanych dużo materiałów (również merytorycznych) - ja chwilowo więcej przyswoić nie mogę, ale zachęcam do czytania. Łącznie z pełnym tekstem ACTA (jestem w trakcie lektury, bo za jednym razem się nie da).

 

ACTA to moim zdaniem bezprawie. Masz prawo do innego zdania.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiesz, paragrafy o morderstwie były już przed wojną, tak jak węgiel... :D

 

I nie zostałem wpuszczony w żadne maliny. Od kilku dni w Sieci zostało naprodukowanych dużo materiałów (również merytorycznych) - ja chwilowo więcej przyswoić nie mogę, ale zachęcam do czytania. Łącznie z pełnym tekstem ACTA (jestem w trakcie lektury, bo za jednym razem się nie da).

 

ACTA to moim zdaniem bezprawie. Masz prawo do innego zdania.

 

DD

 

Hej, hej, nie zmieniaj tematu.

 

Pytanie było konkretne - czemu uważasz, że zapisy KPC art 735 i pokrewne są nieaktualne i "wiszą"?

 

Ja nie pytałem o ACTA, bo też uważam, że jest to złe rozwiązanie. Pytałem, czemu uważasz, że akurat te zapisy o "środkach tymczasowych", które pokazałeś na obrazku, są złe i że twierdzisz, że "Takie prawo, czy raczej bezprawie, chce nam zafundować rząd i UE", skoro takie prawo ISTNIEJE w Polsce i w wielu krajach od dziesiątek lat?

Edited by endrju

Share this post


Link to post
Share on other sites

@endrju Bo według rządu (nie pamiętam już dokładnie kogo) 95% użytkowników internetu w Polsce to przestępcy. To dlaczego wszyscy nie siedzą jeszcze w więzieniu, a ich komputery nie stanowią zabezpieczenia?

 

Z mojej strony naprawdę EOT. Szkoda czasu. Niech się teraz prawnicy głowią i podmioty takiej jak RPO czy konstytucjonaliści - oni są odpowiedzialni za wyprostowanie tego bałaganu, który przez wiele lat przygotowywało lobby w postaci wytwórni muzycznych, filmowych itd.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie było konkretne - czemu uważasz, że zapisy KPC art 735 i pokrewne są nieaktualne i "wiszą"?

fajny przykład podales i udało Ci się zagiąć Daniela, jednak według mnie jestes manipulatorem :D

 

bowiem podany przez Ciebie art 735 KPC dotyczy zabezpieczenia wykonania zapadłego juz orzeczenia....

 

 

natomiast ACTA art 27 ustęp 4. przewiduje:

np:

"możliwość wydania przez swoje właściwe organy dostawcy usług internetowych nakazu niezwłocznego ujawnienia posiadaczowi praw informacji wystarczających do zidentyfikowania abonenta, co do którego istnieje podejrzenie, że jego konto zostało użyte do naruszenia"

 

jednak jest rożnica między zabezpieczeniem wykonania orzeczenia sądowego, a podejrzeniem "że konto zostało użyte do naruszenia"

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
fajny przykład podales i udało Ci się zagiąć Daniela, jednak według mnie jestes manipulatorem :D

 

bowiem podany przez Ciebie art 735 KPC dotyczy zabezpieczenia wykonania zapadłego juz orzeczenia....

 

 

natomiast ACTA art 27 ustęp 4. przewiduje:

np:

"możliwość wydania przez swoje właściwe organy dostawcy usług internetowych nakazu niezwłocznego ujawnienia posiadaczowi praw informacji wystarczających do zidentyfikowania abonenta, co do którego istnieje podejrzenie, że jego konto zostało użyte do naruszenia"

 

Art 12 ACTA:

 

Obawiam się, że nie masz racji co do zabezpieczenia. Właśnie chodzi o zabezpieczenie przed zapadnięciem wyroku według KPC.

 

Udzielenia zabezpieczenia może żądać każda strona lub uczestnik postępowania, jeżeli uprawdopodobni roszczenie oraz interes prawny w udzieleniu zabezpieczenia.

 

Jeżeli wniosek o udzielenie zabezpieczenia złożono przed wszczęciem postępowania, należy nadto zwięźle przedstawić przedmiot sprawy.

 

Dlatego uważam, że nie ma co spierać sie o zapisy (jak Art. 12 ust. 2), gdzie sprawa jest już w naszych przepisach, stąd akcja na FB w tym zakresie jest bezcelowa.

 

 

Art 27 ACTA:

 

Oczywiście są inne zapisy ACTA, jak wspomniane przez Ciebie art 27 ustęp 4, gdzie można (i należy) mieć pretensje do rządu, o chęć wyrażnienia bezkrytycznej zgody.

Edited by endrju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przełomowy wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. ACTA niezgodne z prawem UE?

 

http://www.tvn24.pl/0,1732732,0,1,przelomo...,wiadomosc.html

 

Nie można zmuszać dostawców internetu do zainstalowania systemu zapobiegającego nielegalnemu pobieraniu plików z internetu - orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Stanowiłoby to bowiem naruszenie Karty Praw Podstawowych UE. Orzeczenie TS dotyczy bezpośrednio jednej z regulacji, która wprowadza ACTA i zdaniem ekspertów praktycznie uniemożliwia wprowadzenie tego mechanizmu w państwach, które podpisały KPP.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
są odpowiedzialni za wyprostowanie tego bałaganu, który przez wiele lat przygotowywało lobby w postaci wytwórni muzycznych, filmowych itd.

 

Nie wątpię, że lobby muzyczne i filmowe działa bo to można stwierdzić po efektach, ale nie sądzę, że szczególnie zależało im na forsowaniu ACTA, gdyż ta wcale nie chroni ich interesów. Pamiętam czasy kiedy nie było jeszcze serwisów zamieszczających pirackie nagrania i oprogramowanie lub ich ściąganie nie było racjonalne ze względów technicznych - mała przepustowość modemów i wysokie ceny połączeń internetowych. Piractwo wtedy nie istniało? Istniało i to w stopniu większym niż dzisiaj, rozpowszechnianie pirackich nagrań odbywała się na zasadzie wymiany płyt i to pomimo wysokiej ceny nośników i nagrywarek. Stąd takie rozwiązania jak te w ACTA są z gruntu nieskuteczne, skuteczną walka z piractwem jest obniżanie cen legalnych programów. Przepisy takie wprowadza się tylko i wyłącznie, żeby móc trzymać lud za mordę w czym przeszkadza brak kontroli nad Internetem. Ochrona interesów twórców to tylko i wyłącznie pretekst, taki sam dobry jak setki innych, Hołdys lub ktoś inny to tylko "pożyteczny idiota", któremu ktoś nagadał że jak będzie ACTA to ten będzie jak Clapton. Oczywistym było, że grupa trzymająca władzę w pewnym momencie będzie chciała położyć łapę na Internecie, bo internet jest zagrożeniem dla nich samych, jeżeli ACTA tego nie zapewni to będą następne kroki.

 

Z resztą po co Wam Internet, przecież jest publiczna telewizja. :D Abonament zapłacony?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]Hołdys lub ktoś inny to tylko "pożyteczny idiota", któremu ktoś nagadał że jak będzie ACTA to ten będzie jak Clapton. Oczywistym było, że grupa trzymająca władzę w pewnym momencie będzie chciała położyć łapę na Internecie, bo internet jest zagrożeniem dla nich samych, jeżeli ACTA tego nie zapewni to będą następne kroki.

oczywiście, u nas nie da zaslonić się terroryzmem tak jak w usa, więc wymyslono cos sprytniejszego - straszak, inwigilacja i kasa w jednym

 

a czy czasami przytoczone przez Ciebie paragrafy w ogole nie dotyczą zabezpieczenia wykonania zapadlych już wyroków?

co ma z tym wspólnego ACTA?

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.wykop.pl/ramka/1020759/szef-klu...acji-anty-acta/

 

rutynowe działania

 

Byłem na dworcu jak to się stało i pewnie wielu potwierdzi że jakieś bydlaki (nie mieli mundurów policji ani żadnych legitymacji jak i oznaczeń "policja") dosłownie go napadli.

Od kiedy "policja" ma stalowe pałki teleskopowe? Na dworcu było dużo ludzi a tu nagle jakaś grupa drze się "policja" i atakuje łokciami ludzi co im na drodze stoją by dosłownie wbić w beton nieszczęśnika. Wyciągnęli paralizator (tazer czy jakoś tak się to zwie) w tłumie innych ludzi jak i teleskopowe pałki mając gdzieś czy kogoś trafią, walna czy zabiją.

Nie mieliśmy szans bo jak ktoś drze się "stać bo strzelam" i trzyma broń w łapie a w koło są ludzie co pokojowo protestowali... To był chaos i strach gdy nie wiadomo kto kieruje broń w tłum zdezorientowanych ludzi.

A później genialna łapanka ludzi wychodzących z pociągu na każdym dworcu przez policję.

łapali za kołnierz, rękę bez pytania i jakiejkolwiek informacji o co chodzi. A w tle stał sobie policjant z uśmiechem ubeka mając kamerkę w łapie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ci z gazety polskiej to maja strasznego pecha.

Gdzie nie pójdą dostają łomot, ale później dziwnym trafem nie mogą tego udowodnić.

 

 

A z innej beczki, obrońcy krzyża się prezentowali w pochodzie przeciw ACTA.

 

PS

Andro jak już coś cytujesz, to niech to przynajmniej będzie częśc artykułu, a nie komentarze pod nim.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy chcę sobie obejrzec film na Hulu.com to widzę tylko:

SORRY, THIS SERVICE IS NOT AVAILABLE IN YOUR COUNTRY

 

Kiedy chcę ściągnąć mp3 z AMAZON.COM, to widzę napis:

SORRY, THIS SERVICE IS NOT AVAILABLE IN YOUR COUNTRY

 

Kiedy chcę pooglądać seriale na NETFLIX.COM, to widze tylko:

SORRY, THIS SERVICE IS NOT AVAILABLE IN YOUR COUNTRY

 

Kiedy chcę posłuchać radia na PANDORA.COM, to widze magiczne zdanie:

SORRY, THIS SERVICE IS NOT AVAILABLE IN YOUR COUNTRY

 

Dziękuję, wielkie wytwórnie, iż rozumiecie zasady współczesnych kanałów dystrybucji treści przez internet.

 

Pewnie macie tyle pieniędzy, że te moich parę groszy wam na nic.

 

Gratuluję strzału w kolano.

 

Za wszelkie szkody na zdrowiu z powodu strzału w kolano nie odpowiadam.

 

I wcale nie trzeba piracić:

 

WINAMP + STREAMRIPPER

 

ONLINETVRECORDER.COM

 

Wszystkie inne nieosiągalne tymi sposbami materiały i tak zdobędę.

 

Przecież i tak nie chcecie moich pieniędzy, więc po co wam ACTA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×