Jump to content
Sign in to follow this  
Alexis

Protesty online przeciw SOPA i PIPA

Recommended Posts

a czy czasami przytoczone przez Ciebie paragrafy w ogole nie dotyczą zabezpieczenia wykonania zapadlych już wyroków?

co ma z tym wspólnego ACTA?

 

Wspomniane paragrafy dotyczą zabezpieczenia samych roszczeń, a nie uprawomocnionych wyroków - to jest tam dokładnie napisane.

 

Przykładowo, były zabezpieczenia w postaci np. zajęcia nakładu książki, chociaż sprawa o ochronę dóbr dopiero sie rozpoczynała. Dokładnie jak w ACTA.

 

Z ACTA ma to tyle wspólnego, że przytoczone przez Daniela cytaty z Art. 12 istnieją w Polskim prawie od roku 1964 i protestowanie przeciwko nim teraz jest całkowicie niezrozumiałe.

 

Myślę, że gdyby ludzie przeczytali ISTNIEJĄCE w Polsce ustawy to byś się za włosy chwycili i wyszli na ulice protestować. Ba, wystarczy przeczytać dowolną umowę (regulamin) z Banku - aż dziw, że protestujący przeciwko ACTA nie wychodzą na ulicę domagając się zniesienia wyjątkowych przywilejów np. banków. Przecież banki mogą prowadzić egzekucję bez rozprawy. ACTA przy prawach banków to malutki pikuś.

 

Protestować przeciwko ACTA należy (chociażby wspomniany przez Ciebie zapis w jednym z ostatnich postów), ale trzeba to robić rozsądnie. I tyle z mojej strony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Protestować przeciwko ACTA należy (chociażby wspomniany przez Ciebie zapis w jednym z ostatnich postów), ale trzeba to robić rozsądnie. I tyle z mojej strony.

 

Moim zdaniem w obliczu tego jaką szopkę zafundował nam nasz wspaniały (nie)rząd to i tak jest jeszcze spokojnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parodia rzeczywistości: Wywiad - Do Polski na kilka dni przyleciał Ben Scott - pełnomocnik Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych do spraw innowacji i cyfryzacji.

Obiecuję, że nie będziemy używać restrykcyjnych środków
Te obawy są prawdziwe. Ale to o czym Pan mówi praktycznie się nie zdarzy. Nie wierzę, by amerykański rząd miał jakikolwiek interes w ograniczaniu tych wolności.
Nie jestem ekspertem od prawa handlowego. Nie jestem więc w stanie dokładnie powiedzieć, jak ACTA będzie działać.
Nie przyjmuję spiskowej teorii, że to Hollywood napisało ACTA i potem doprowadziło do przyjęcia go na całym świecie. Dajcie spokój! Dajcie nam trochę zaufania. Amerykańscy urzędnicy naprawdę są rozsądni, samodzielni i potrafią ocenić, co jest interesem rządu, a co tylko biznesu.

więc wypada znowu przypomnieć amerykańskich urzędników: Kajdanki zamiast kontraktu

 

Generalnie przysłali go, by zabijał śmiechem, lub liczą na idiotów spod 11. :D

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zachęcam do wysłania wniosku do Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie ACTA:

 

http://www.facebook.com/events/307054316012370/

 

Z doświadczenia wiem, że Rzecznik faktycznie wszystkie sprawy musi rozpatrzyć i odpisać, a w przypadku wielu zgłoszeń - zająć się sprawą.

 

Wniosek wysyła się online.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takiej eskalacji kłamstw, niedomówień, bzdur i mydlenia oczu jeszcze w tym roku nie było. Skoro styczeń z przytupem, zobaczycie co się będzie działo w czerwcu i później. Rewolucji!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już się zaczyna monitoring

http://www.youtube.com/watch?feature=playe...;v=g32zLT2nJxo#!

 

edit: megalgal już dał wcześniej , nie zauważyłem

Niestety tak wygląda nieuregulowany lobbing. Tak samo było w sprawie np. GMO, kiedy pani z ambasady USA - jakis radca handlowy - siedziała sobie na obradach odpowiedniej komisji i obserwowała co i jak a potem rozmawiała z jej członkami.

Skandalem jest jednak brak noty dyplomatycznej z naszego MSZ do USrajowego Departamentu Stanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna z najlepszych przeróbek, jakie widziałem :)

 

Hitler - PO podpisuje ACTA

 

 

I jeszcze:

 

12 (i więcej!) najważniejszych komentarzy w sprawie ACTA

 

http://e-biznes.pl/2012/01/12-i-wiecej-naj...w-sprawie-acta/

 

I jeszcze...

 

Tusk ma żal do Streżyńskiej... o ACTA!

http://di.com.pl/news/43148,0,Tusk_ma_zal_...iej_o_ACTA.html

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oddaj swój głos: http://www.jestemprzeciwacta.pl

(w ciągu kilku sekund potrafi przybyć 100 wpisów...)

Jeśli posiadasz serwis, który odwiedza spora liczba osób możesz również wstawić kod:

np. w sekcji <head> </head>

 

 

Ten kod doda taki czarny nagłówek:

acta.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie to jest po prostu coś niezrozumiałego. Pomijam SKANDAL jakim jest podpisanie ACTA, ale kolejnym, dużo większym SKANDALEM jest brak jakiegokolwiek poszanowania dla woli Narodu.

Dlaczego w Polsce nie ma czegoś takiego, jak Państwo Obywatelskie? Ciekawy przykład z UK - jeśli 100 tyś osób się czemuś sprzeciwi lub podpisze pod jakimś wnioskiem parlament MA OBOWIĄZEK zająć się tą sprawą! Przykład z ostatnich tygodni? Proszę bardzo: ponad 100 tys. osób sprzeciwiło się podniesieniu akcyzy na paliwo w UK od 1 stycznia, do tego głos zabrali specjaliści od ekonomii i innych dziedzin... I co? I nie podnieśli! To był wniosek obywatelski!

 

Dla mnie to pachnie solidnym trzęsieniem ziemi w Polsce. To się musi wreszcie skończyć! Serce rośnie, jak widzę młodych, którzy wreszcie powiedzieli NIE i wyszli z tym NIE na ulice polskich miast.

 

Może wreszcie ktoś z Wiejskiej zacznie słuchać ludzi...To oni są dla nas a nie my dla nich...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawy przykład z UK - jeśli 100 tyś osób się czemuś sprzeciwi lub podpisze pod jakimś wnioskiem parlament MA OBOWIĄZEK zająć się tą sprawą!

U nas możesz bierać makulaturę z podpisami, wysypać w Sejmie, a i tak marszałek decyduje najczęsciej o schowaniu sprawy do szafy na lata. Chyba nawet nie ma obowiązku wziąć pod obrady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×