Jump to content
Sign in to follow this  
damien

CRM dla domainera

Recommended Posts

Cześć,

 

Takie szybkie pytanie - korzystacie z jakiegoś ciekawego CRM, w którym wpisujecie historie negocjacji sprzedaży domen?

Możecie polecić coś dobrego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cześć,

 

Takie szybkie pytanie - korzystacie z jakiegoś ciekawego CRM, w którym wpisujecie historie negocjacji sprzedaży domen?

Możecie polecić coś dobrego?

 

Tabelki w wordzie. To naprawde działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SugarCRM - darmowe... po niewielkim przystosowaniu dostajemy fajne narzędzie, które możemy wrzucić na serwer i być zawsze online :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o domeny to CRM używam wyłącznie do raportowania. Importuję statystyki z Aftermarket zawierające dane na temat rejestracji, zakupów, sprzedaży, generalnie wydatków i dochodów, dopisuję sprzedaże i zakupy spoza AM robię z tego raporty i dashboardy. Dzięki temu mam na bieżąco wgląd w to jak się ten mój biznes domenowy kręci. Nie widzę sensu prowadzenia historii negocjacji.

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites

SugarCRM właśnie znam, z darmowych i dobrych jeszcze słyszałem o FatFreeCRM i TigerCRM, Highrise jest darmowy ale tylko do 150 deali chyba. Myślałem raczej o czymś skrojonym stricte dla domainera.

Arkusze w Excelu to jestem w stanie zrozumieć, ale Word? ;) Nie mam pytań... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jakiej funkcjonalności oczekiwalibyście od CRM dla domainera? Pracuję na platformie Force.com / Salesforce.com. Mam akurat wolne konto z licencjami dla 100 użytkowników. Mogę zbudować aplikację dla domainera tylko musiałbym wiedzieć do czego ma służyć i jakie ma mieć funkcje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
wiem, miałem na mysli ze .pl jest śmignięta :)

 

Prawidłowe myślenie domainera. ;)

 

To coś jak w tym kawale:

rozmowa dwóch informatyków:

i1: słuchaj stary poznalem ostanio fajna panne.. wyladowalismy u mnie..

i2: i co i co ?

i1: zaczelimy sie namietnie calowac.... ona taka napalona..

i2: i co dalej?

i1: zdarem z niej ubranie... posadzilem na moim biurku az mi prawie laptop zlecial...

i2: no co ty, kupiles w koncu laptopa??!!

 

A jakiej funkcjonalności oczekiwalibyście od CRM dla domainera? Pracuję na platformie Force.com / Salesforce.com. Mam akurat wolne konto z licencjami dla 100 użytkowników. Mogę zbudować aplikację dla domainera tylko musiałbym wiedzieć do czego ma służyć i jakie ma mieć funkcje ;)

Ogólnie wystarczyłyby dedykowane pola na nazwę domeny, dane kontaktowe, daty propozycji i proponowane ceny... Nie wiem co jeszcze, ale miałem nadzieję, że istnieje już taka aplikacja i będą w niej zaimplementowane rozwiązania, o jakich do tej pory nie myślałem, a które porządnie ułatwiają pracę. :P

Edited by damien

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o domeny to CRM używam wyłącznie do raportowania. Importuję statystyki z Aftermarket zawierające dane na temat rejestracji, zakupów, sprzedaży, generalnie wydatków i dochodów, dopisuję sprzedaże i zakupy spoza AM robię z tego raporty i dashboardy. Dzięki temu mam na bieżąco wgląd w to jak się ten mój biznes domenowy kręci. Nie widzę sensu prowadzenia historii negocjacji.

 

Hej Przmowild,

 

A mógłbyś udostępnić albo przesłać PW jakiś wyciek czy coś, żeby pokazać jak to wygląda w praktyce?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ogólnie wystarczyłyby dedykowane pola na nazwę domeny, dane kontaktowe, daty propozycji i proponowane ceny...

 

Szczerze mówiąc to trochę mnie załamałeś. Patrząc na domeny w zbiorach konkurencji, wydaje mi się, że moje domeny naprawdę mają sens. Ale i tak dostaje tyle zapytań czy propozycji, że spokojnie mogę je wszystkie spamiętać. Jak inni potrzebują aż CMR to tego, to chyba muszę tkwić w kompletnym błędzie i coś robić źle, skoro to mnie nie spływa deszcze ofert i zapytań :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry Owner, po prostu jeśli chodzi o niektóre sprawy, staram się być perfekcjonistą. :) Fajnie jest mieć wszystko w jednym miejscu i ogarnięte w logiczny sposób.

Poza tym nie zajmuję się tylko domenami, więc niekoniecznie chciałoby mi się w pewnym momencie tworzyć spis dla osoby, która mnie w tym zastąpi.

 

Wczorajszej nocy spróbowałem ogarnąć kilka CRM-ów - vTiger jest ok, ale SugarCRM jest chyba najlepszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sorry Owner, po prostu jeśli chodzi o niektóre sprawy, staram się być perfekcjonistą. :) Fajnie jest mieć wszystko w jednym miejscu i ogarnięte w logiczny sposób.

Poza tym nie zajmuję się tylko domenami, więc niekoniecznie chciałoby mi się w pewnym momencie tworzyć spis dla osoby, która mnie w tym zastąpi.

 

Wczorajszej nocy spróbowałem ogarnąć kilka CRM-ów - vTiger jest ok, ale SugarCRM jest chyba najlepszy.

 

Nie no spoko, to tylko znaczy, że inwestujesz w lepsze nazwy niż ja :-) Dobra Twoja!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hej Przmowild,

 

A mógłbyś udostępnić albo przesłać PW jakiś wyciek czy coś, żeby pokazać jak to wygląda w praktyce?

 

Masz na myśli raporty i dashboardy? Raportów tutaj nie opublikuję bo zawierają szczegółowe dane, ale dashboardy mogę wkleić. Ukryłem kwoty :)

 

http://imageshack.us/f/846/sumv.png/

http://imageshack.us/f/9/miesice.png/

Share this post


Link to post
Share on other sites
a po co nam bez kwot :)

 

To teraz CSI jaka i za ile domena została sprzedana przez Przemo w maju 2011 i wszystko będzie jasne ;)

Edited by Owner

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki, to z jakiego to programu?

 

Salesforce.com.

Gdyby ktoś był zainteresowany to jest darmowa wersja dla developerów. Od pełnej wersji różni się głównie wielkością bazy. W normalnej wersji to standardowo 1GB z mozliwością jej zwiększenia a w wersji developer 20 MB. Jest to jednak zdecydowanie za wiele jak na takie potrzeby. Do raportowania i na dane o domenach spokojnie wystarczy.

http://www.developerforce.com/events/regul...70130000000EjHb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×