Jump to content
K_r

Wikipedia.org.pl

Recommended Posts

Pogadajmy o domenie, która niedawno spadła i po bardzo długiej licytacji w końcu znalazła nowego właściciela.

 

http://dropped.pl/bid.php?id=2876

 

Jak sądzicie, czy cena, za jaką poszła domena jest adekwatna do wartości domeny? Czy jest szansa, że zainwestowane pieniądze zwrócą się? Czy przypadkiem domena nie może zostać odebrana przez Wikipedią (w końcu kiedyś była używana jako alias pl.wikipedia.org)?

 

Zapraszam do dyskusji. :blink:

 

Edit: W sumie mogłem to w "Ogólne Rozmowy" zamieścić, ale to niech już moderator zadecyduje, gdzie jest odpowiednie miejsce tematu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patrząc na alexę, to sądzę że się zwróci. Ja sprzedałem taką z ruchem 50-80 uv za ok. 1000zł, a ta sądzę ma zdecydowanie więcej. Zresztą, niech najlepiej wypowie się właściciel :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jezeli to byl prawdziwy ruch z palca to IMO oddales praktycznie za darmo.

 

Pozdrawiam

 

Michal

 

50 - 80 uq za 1000 zł to jak za darmo??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajna domenka ;) mam podobna w sumie to sam link do aukcji przyda sie przy sprzedazy mojej chodzmoja swieci troche wiecej sukcesow :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajna domenka ;) mam podobna w sumie to sam link do aukcji przyda sie przy sprzedazy mojej chodzmoja swieci troche wiecej sukcesow ;)

 

Moim zdaniem org.pl 1000000000000 razy lepsza od net.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zalezy pod jakim wzgledem oceniac te lepszosc. Poza tym co Ci po tym stwierdzeniu skoro ani jednej, ani drugiej nie masz w posiadaniu ;). Poza tym ja swoja kupilem za cene rejestracji, a nie za prawie 3 kola :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
To zalezy pod jakim wzgledem oceniac te lepszosc. Poza tym co Ci po tym stwierdzeniu skoro ani jednej, ani drugiej nie masz w posiadaniu ;). Poza tym ja swoja kupilem za cene rejestracji, a nie za prawie 3 kola ;).

 

Jest temat to sie wypowiadam. A oceniam pod wzgledem takim, iz oryginalna domena wikipedii to wikipedia.org, a nie wikipedia.net ;) Sam bralem udzial w tej licytacji i jak widac nie uwazam zeby domena byla az tyle warta, ale jesli juz podales konkretny serwis (swoj) jako wykorzystanie, to tylko wyrazilem w sumie w ten sposob swoje zdziwienie, iz Ty tyle nie dales :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest temat to sie wypowiadam. A oceniam pod wzgledem takim, iz oryginalna domena wikipedii to wikipedia.org, a nie wikipedia.net ;) Sam bralem udzial w tej licytacji i jak widac nie uwazam zeby domena byla az tyle warta, ale jesli juz podales konkretny serwis (swoj) jako wykorzystanie, to tylko wyrazilem w sumie w ten sposob swoje zdziwienie, iz Ty tyle nie dales ;)

 

Generycznie adres w polsce zazwyczaj wpisywany jest przez uzytkownikow .pl, a nie org.pl czy net.pl wiec nie mamy o czym mowic chodzibardziej o ruch z wyszukiwarek. Nie dalem bo nie wiedzialem moze i blad chodz nie jestem pewien czy bym az tyle dal bo raczej nie kupuje domen w ten sposob zwlaszcza, ze de facto mam juz cos lepszego chodz w nieco innym znaczeniu.

 

 

To co zrobił Saint na wikipedia.net.pl można było zrobić na dowolnej innej domenie.

Droga wolna zrob tak jak ja w takim czasie to chetnie przesle Ci gratulacje na pismie ;). Wielu sie wydaje, ze tworzenie zaplecza w tej formie jest proste, a wieksza czesc na swoich mirrorach nie osiaga nawet polowy mojego wyniku site, ktory u mnie aktualnie wynosi 407k poza tym na dowolnej domenie owszem, ale czy z takim skutkiem raczej nie sadze :P mimo, ze wiele osob bagatelizuje fraze jako nazwe domeny pewne doswiadczenie nauczylo mnie, ze wartosc ta nie jest wcale taka niska przyklad? prosze bardzo aparaty cyfrowe domena szybko wspiela sie na swoja pozycje i zostala sprzedana za 7k ;). Z domena wiki nie jest sytuacja analogiczna aczkolwiek podobna co prawda nie posada specjalnie wysokiej pozycji z dwoch przyczyn 1. G. postanowilo zindeksowac wszystkie subdomeny (jezykowe) w *.wikipedia.org jako osobne strony, 2. Moja strona / domena nigdy nie byla pozycjonowana w takim stopniu aby mogla wspiac sie na tak wysoka pozycje.

 

Domena wikipedia.org.pl zapewne posiada całkiem pokaźny ruch, także nie ma co porównywać tych domen.

 

Skad taki wniosek?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdyż oficjalna strona Wikipedii znajduje się na wikipedia.org, a polska na pl.wikipedia.org. Konfuzje użytkowników dotyczące adresu są wysokie.

 

No i wszystko jasne - tu jest własnie pies pogrzebany. Jesli chodzi o czysty ruch type-in to moim skromnym zdaniem org.pl >> net.pl. Ale to tylko moje zdanie ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale jaki związek ma ta Twoja wypowiedź z moją?

Ma sugerujesz, ze to co zrobilem jest latwie proste i przyjemne wiec wyjasnilem, ze tak do konca nie jest i dodatkowow napisalem o kwestii zysku.

 

Gdyż oficjalna strona Wikipedii znajduje się na wikipedia.org, a polska na pl.wikipedia.org. Konfuzje użytkowników dotyczące adresu są wysokie.

Opierasz swoje domniemania jedynie na domyslach... ja nie uwierze do momentu jak nie zobacze statystyki uu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie potrzebuję widzieć statystyk żeby wiedzieć, że ta domena posiada ciekawy ruch. Osoba, która wygrała aukcję, pewnie też nie.

 

Domena ma około 500-550 odwiedzin dziennie (w weekend około 400) . Mam nadzieję , że po zakończeniu ferii zimowych ruch jeszcze wzrośnie .

Jeśli CTR i EPC pozostaną na takim samym poziomie , koszt zakupu domeny powinien mi się zwrócic w przeciągu 12-14 miesięcy .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena ma około 500-550 odwiedzin dziennie (w weekend około 400) . Mam nadzieję , że po zakończeniu ferii zimowych ruch jeszcze wzrośnie .

Jeśli CTR i EPC pozostaną na takim samym poziomie , koszt zakupu domeny powinien mi się zwrócic w przeciągu 12-14 miesięcy .

 

W takim razie moje gratulacje nie mniej moja ma troche wiekszy ruch :P ale z innego powodu... w zasadzie juz teraz wyciaa kilka razy tyle :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
W takim razie moje gratulacje nie mniej moja ma troche wiekszy ruch :) ale z innego powodu... w zasadzie juz teraz wyciaa kilka razy tyle ;).

Dzisiaj pewnie już nie, patrząc na to, co się pod niej znajduje. Wikipedia.org.pl zapewne wciąż śmiga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×