Jump to content
Sign in to follow this  
DD

Raport NASK Q4 2011

Recommended Posts

NASK opublikował nowy raport z rynku domen .pl (czwarty kwartał 2011).

 

Najciekawsze zmiany od poprzedniego raportu? Udział Michau Enterprises Ltd. w obsłudze polskich domen spada z 9,96% do 9,09%. Natomiast udział premium.pl rośnie z 1,79% do 2,95%.

 

Druga ciekawostka: w nowych rejestracja AZ.pl wyprzedził home.pl i znajduje się teraz na drugim miejscu. Na pierwszym niezmiennie NetArt.

 

http://www.dns.pl/NASK_Q4_2011_RAPORT.pdf

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
NASK opublikował nowy raport z rynku domen .pl (czwarty kwartał 2011).

 

Najciekawsze zmiany od poprzedniego raportu? Udział Michau Enterprises Ltd. w obsłudze polskich domen spada z 9,96% do 9,09%. Natomiast udział premium.pl rośnie z 1,79% do 2,95%.

 

Sporo zaskoczenie jak dla mnie, zwłaszcza info dotyczące spadku udziałów Michau Enterprises Ltd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sporo zaskoczenie jak dla mnie, zwłaszcza info dotyczące spadku udziałów Michau Enterprises Ltd.

 

Żartujesz teraz, prawda? ;)

 

Ja ciekaw jestem wyników I kwartału tego roku, obstawiam pogłębienie się tego spadku, kosztem oczywiście "konkurencji" ;)

 

Edit: Dodam jeszcze, że spodziewałem się większego spadku niż te 0,87%.

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie brakuje danych na temat przechwytywania domen i udziału firm parkingowych. Mało informacji na temat rynku wtórnego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Edit: Dodam jeszcze, że spodziewałem się większego spadku niż te 0,87%.

 

Dla precyzji: spadek o 8.73% lub 0.87 p.p.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sporo zaskoczenie jak dla mnie, zwłaszcza info dotyczące spadku udziałów Michau Enterprises Ltd.

 

uwazam, ze wiele osob odnawia domeny z dropped i transferuje do premium bo konto tam jest "bezpieczniejsze" jesli chodzi o wyciagniecie domeny (weryfikacja SMS i inne). oczywiscie moge sie mylic, ale fajnie by miec staty ktory rejestrator najwiecej odnowil domen, a nie tylko utrzymuje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×