Jump to content
Sign in to follow this  
pb

Podsumowanie roku działalności premium.pl

Recommended Posts

Drodzy forumowicze,

 

24 stycznia 2012 minął równy rok działalności premium.pl. Ze względu na trudności prawne przy starcie, PPD.pl (stara wersja projektu) nie mogło przenieść domen swoich użytkowników i tym samym nowa wersja: premium.pl, startowała praktycznie od początku. Fakt ten wymagał od nas ogromnego zaangażowania, aby ponownie przekonać do projektu starych użytkowników, a także zachęcić do rejestracji nowych.

 

Ostatni rok był dla całego zespołu premium.pl (który liczy obecnie już 16 osób) czasem bardzo intensywnej realizacji planów. W ciągu 12 miesięcy w wewnętrznym systemie dyskusji przewinęło się ponad 5 000 różnych tematów, z których 95% stanowiły nowości i zmiany w projekcie. Pracowaliśmy w pocie czoła, często po kilkanaście godzin dziennie, aby sprostać bardzo ambitnym wyzwaniom, jakie zostały postawione projektowi jeszcze przed startem. Udało się!

 

W chwili obecnej premium.pl to najbardziej zaawansowana i dopracowana tego typu platforma na rynku. Znaczna część zmian wynikała z sugestii naszych użytkowników. Za pomoc serdecznie dziękujemy.

 

premium.pl w liczbach:

Ponad 3 630 ticketów.

Ponad 9 500 użytkowników.

Blisko 80 000 utrzymywanych domen.

Ponad 70 000 domen na giełdzie.

Prawie 16 000 przechwyconych domen.

Projekt składa się z 592 616 linii kodu.

Oraz 24 879 748 znaków kodu.

 

premium.pl w procentach:

- Dostępność platformy przez 99,9% czasu (ostatnie 12 miesięcy)

- 99,9% operacji wykonywanych jest automatycznie, dzięki czemu oszczędzamy czas naszych klientów.

- 99,9% stron naszego projektu ładuje się w ciągu sekundy (zliczane skryptowo).

- 66% skuteczności w przechwytywaniu domen (ostatnie 30 dni).

 

Ciekawostki:

- Co 3 minuty przenoszona jest do premium.pl jedna domena.

- W chwili obecnej obserwowanych jest 17 386 domen.

- Średni czas odpowiedzi na tickety z ostatnich 12 miesięcy to 9 godzin.

- Tylko od września do stycznia przeniesiono do nas 45 000 domen od konkurencji.

- Od czasu startu projekt doczekał się 8 314 aktualizacji (głównie nowości i zmiany).

- premium.pl drugi raz z rzędu osiągnęło najwyższą dynamikę wzrostu ze wszystkich rejestratorów (raport NASK za 4 kwartał).

- W samym styczniu sprzedano za pośrednictwem premium.pl prawie 1 900 domen, w tym 41 za ponad 1000 zł.

- Kilkuset zakupów miesięcznie dokonują klienci, którzy przybyli z wyników wyszukiwania Home.pl.

- Coraz więcej klientów wybiera premium.pl jako jedyną platformę, przez którą są skłonni sfinalizować transakcję.

- Dla inwestorów z dużą ilością domen nadal oferujemy najniższe ceny na świecie (po kosztach NASK).

- W chwili obecnej zleconych jest 55 000 domen do przechwycenia.

- Od czasu startu projektu przeprowadzono ponad 100 000 operacji finansowych.

- Oferty naszych użytkowników uzyskały już prawie 14 000 000 odsłon.

 

Przykładowe korzyści:

- Kilkadziesiąt narzędzi dedykowanych inwestorom domenowym (przykłady: [ link ]).

- Szybki transfer domen (tylko jedno potwierdzenie).

- Zawsze błyskawiczny dostęp do kodów authinfo.

- Możliwość zabezpieczenia logowania, sprzedaży i wrażliwych operacji za pomocą hasła / kodów e-mail / kodów SMS.

- Pełne wsparcie telefoniczne i e-mailowe i doświadczeni konsultanci.

- Dwie profesjonalne wersje językowe panelu.

- Wygodny system kategoryzacji domen.

- Powiadomienia e-mail / GG / SMS.

- Czytelne podsumowanie wszystkich operacji na koncie.

- Jedyna giełda domen na rynku oferująca zgodną z prawem e-cesję.

- Wygodny kreator sprzedaży domen.

- Rozbudowane profile / portfolio dla sprzedających.

- Sprzedaże na giełdzie premiowane są kodami rabatowymi.

- Promocja domen wśród 2 000 000 klientów Home.pl.

- Aż 5 typów sprzedaży domen:

* Transakcja ESCROW

* Aukcja

* Oferta

* Dzierżawa

* Sprzedaż na raty

- Możliwość umieszczania logo w swoich ofertach/aukcjach/profilu.

- Wiele rozwiązań ułatwiających hurtowe operacje.

- Większość operacji w systemie można wykonywać na 500 domenach jednocześnie.

- Uniwersalne opisy dla ofert/aukcji, bazujące na zmiennych.

- Informacje o założonych opcjach na domeny w panelu.

- Wygodna strona zarządzania domeną, gromadząca większość ustawień i opcji.

- Możliwość umieszczania notatek przy domenach.

- Automatyczny system kategoryzacji domen, który sam się uczy.

- Setki różnych funkcji w panelu, wszystkie dedykowane rynkowi domen.

 

Przykłady, które wymieniliśmy w tym wątku, to jedynie ułamek rozwiązań i korzyści, które czekają na naszych użytkowników. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by poznać wszystkie!

 

Tylko do 14 lutego trwają dwie promocje dla transferów, które można łączyć:

- Dla użytkowników utrzymujących ponad 750 domen, dedykowana grafika do folio za złotówkę. [ link ]

- Za każdą przetransferowaną domenę użytkownik otrzymuje 10 zł (10 punktów). [ link ]

 

Z miesiąca na miesiąc premium.pl zwiększa swoją dynamikę, już teraz prezentując napawające optymizmem wyniki. Wierzymy, że pozycja lidera wtórnego rynku domen w Polsce jest już jedynie kwestią czasu i zrobimy co w naszej mocy, by te oczekiwania spełnić.

 

Dziękujemy Wam wszystkim za ten rok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imponujące podsumowanie i dość zaskakujące, bo pierwsze takie w branży. Widać (można to stwierdzić zresztą korzystając z Premium.pl), że giełda jest stworzona dla użytkowników i dla ich wygody i za to należą się podziękowania i oczywiście za ten ogrom pracy jaką włożył zespół Premium.pl

 

To chyba teraz każdego 24 stycznia, będzie można życzyć wam urodzinowe sto lat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluję sukcesów i życzę kolejnych.

Tak trzymać!

Powodzenia :)

 

Projekt składa się z 592 616 linii kodu.

Oraz 24 879 748 znaków kodu.

..oooj tam, oooj tam nie musiałeś już tego dla nas liczyć :P

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Całkowicie się zgadzam z przedmówcami - wielkie gratulacje i życzenia dalszego tak dynamicznego wzrostu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepiej zarabia się nie na domenach, a na domainerach. :)

 

Powodzenia. Od kilku dni korzystam również z Premium i jak na razie jest miło i przyjemnie. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra robota PB! Tak trzymać. :)

Chętnie sam bym się przeniósł do Premium.pl ale musiałbym mieć ponad 1000 domen, żeby utrzymać ceny jakie mam w Dropped.pl :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluje rzeczowego podsumowania i serwisu ktory moze konkurowac z AM.

 

 

 

Gratulacje, ale nadal mnie to nie przekonuje. :)

 

dlaczego? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
AM nadal lepsze.

Myślę, że sprawiedliwiej będzie powiedzieć, że pod pewnymi względami lepsze jest AM, a pod innymi premium.pl... :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że sprawiedliwiej będzie powiedzieć, że pod pewnymi względami lepsze jest AM, a pod innymi premium.pl... :P

 

DD

 

- w Premium napewno lepiej sie zarzadza domenami przy duzym portfolio (filtrowanie, hurtowe zmiany, zmiany w tle - AM dopiero teraz to wprowdza),

- w AM jest mniej generowanych papierków dla ksiegowego :)

- w Premium lepiej są zroganizowane negocjacje, na jednej stronie widac : czekajace na decyzje klienta, odrzucone przeze mnie lub klienta, wygasle....i mozna wracac do negocjacji z nowa oferta dla klienta

 

- Na sprzedaz w premium nie narzekam, ale byc moze w AM bylalby wyzsza. Tego nie da sie stwierdzic.

 

- W premium strona oferty wyglada duzo ciekawiej dla klienta i jest konfigurowalna.

 

- Aukcje w AM mozna wystawiac na 15 dni przed wygasnieciem, a w premium nawet godzine przed (do AM pisalem wiele razy, i wiele miesiecy temu, ze trace przez to 15+15 dni na sprzedaz domeny...a premium tylko 7 dni, bo akcja trwa jeszcze w trakcie wygasania domeny. w AM nie mozna filtrowac po dacie, wiec z czesto ten termin 15 dni przegapilem)

 

- AM ma dobre API do zarzadzania domenami, ale w Premium jest ono praktycznie nie potrzebne (wszystko da sie zrobic hurtowo w panelu)

- Premium ma szybszy i raczej lepszy support

 

- w Premium sprzedawcy moga tworzyc wlasne newslettery i widzą ilu maja czytelnikow (w AM prosilem o to , ale nie doczekalem sie)

 

to tak na szybko, co mi wpadlo do głowy;)

 

 

Ryszard

Edited by ryskadow

Share this post


Link to post
Share on other sites

na premium jest też chyba mniej aukcji dobrych domen, od niskich kwot; ale to już zależy od nas - domeniarzy.

 

Gratulacje dla premium i w ramach prezentu urodzinowego potestuję skuteczność aukcji już niebawem; bo pierwsza dobra domena trafiła już na aukcje tam

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=80325

 

ps. co do plusów premium to jeszcze warto dodać szybsze wypłaty bez dodatkowych kosztów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na AM byłem 9 m-cy, na Premium jestem od lutego i przyznaję, że aż chce się eksplorować panel użytkownika, narzędzia itp. - na AM tak nie miałem, używałem tylko tego, co musiałem.

 

Swoja drogą takie zestawienie w momencie kiedy Michau Enterprise dostaje takie cięgi na forum... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluję i tak trzymać Panowie! :)

 

Gratulacje dla premium i w ramach prezentu urodzinowego potestuję skuteczność aukcji już niebawem; bo pierwsza dobra domena trafiła już na aukcje tam

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=80325

 

Coś czuję, że to będzie ciekawa aukcja :P Niecałe 6 godzin i już 310 pln :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

 

Wykonaliście kawał dobrej roboty i gdyby nie fakt, że jestem osobą prywatną to moje domeny nawet przez chwile nie miałyby kontaktu z AM. Obecnie mimo wszystko kwestie podatku Vat zmuszają mnie do odnowień na Cyprze ale wracam do Was tak szybko jak to tylko możliwe. Intuicyjność i jakość Waszej platformy w porównaniu z konkurencją wedle mojej oceny jest podobna do porównywania Mercedesa z Maluchem. Jesteście jak Chiquita a reszta to zwykłe banany :)

Tak trzymajcie:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coś czuję, że to będzie ciekawa aukcja :P Niecałe 6 godzin i już 310 pln :)

Z premium.pl trzeba tylko uważać, żeby nie pomylić zwykłej aukcji z aukcją domeny przechwyconej. Bo może się wydawać, że 80% opłaci się punktami :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×