Jump to content
Sign in to follow this  
pb

Sugestia - wymóg ceny w działach sprzedaży

Czy domeny w działach sprzedaży powinny mieć podaną cenę?  

54 members have voted

  1. 1. Czy wg Ciebie powinno być wymagane podanie ceny przy umieszczaniu ogłoszenia o domenie na sprzedaż?

    • Zdecydowanie tak
      32
    • Raczej tak
      13
    • Raczej nie
      5
    • Zdecydowanie nie
      3
    • Trudno powiedzieć
      1


Recommended Posts

Postuluję wprowadzenie regulaminowego wymogu podania ceny (sztywnej lub do negocjacji - oczywiście w przypadku aukcji ceny startowej i/lub aktualnej) w działach Domeny Polskie oraz Domeny zagraniczne. Może jestem osamotniony (dlatego też zakładam ten wątek), ale w moim odczuciu umieszczanie ofert bez podania ceny, jedynie na zasadzie "przyjmuję oferty na domenę", "rozważę propozycje dla domeny" itd. tylko zajmują niepotrzebnie miejsce - i bez tego wiadomo że wszystkie domeny są na sprzedaż. ;-) Jeszcze pół biedy jak ktoś napisze "sprzedam domenę sdasdfas.pl" i po kliknięciu na nią faktycznie jest cena - ale jeśli po kliknięciu jest tylko okienko "do negocjacji", to wg mnie takie ogłoszenie jest bez sensu. Ciekaw jestem, jakie jest Wasze zdanie, dlatego dołączam sondę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem jak najbardziej za. Mnie denerwują listy domen w cenie "od 50 pln" szt. Po złożeniu oferty okazuje się, że owszem, większość domen jest w cenie pow. 50 pln, ale tak w okolicach 15 000 pln ;)

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem jak najbardziej za. Mnie najbardziej denerwują denerwują listy domen w cenie "od 50 pln" szt. Po złożeniu oferty okazuje się, że jak najbardziej, większość domen jest w cenie pow. 50 pln, ale tak w okolicach 15 000 pln ;)

 

"Fajne" są też ogłoszenia "zapraszam na aukcję sdfdsf.pl BCM", a po kliknięciu okazuje się że aukcja startuje od 12000. Koleżanki i koledzy, życie to coś więcej niż nabijanie odwiedzin na aukcjach i liczby ofert w negocjacjach, szanujmy swój czas. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie jestem na tak. Również uważam, że przeglądanie takich ofert, w których nie ma ceny to zabieranie naszego czasu. Wydaje mi się, że jak ktoś chce coś sprzedać to powinien umieć wycenić swój towar. Mało tego, czasem po takim ogłoszeniu bez ceny na forum, wysyłam zapytanie "za ile jest wybrana domena", a w odpowiedzi dostaje "Proszę samemu coś zaproponować to się zastanowie nad ofertą".

Share this post


Link to post
Share on other sites
w moim odczuciu umieszczanie ofert bez podania ceny, jedynie na zasadzie "przyjmuję oferty na domenę", "rozważę propozycje dla domeny" itd. tylko zajmują niepotrzebnie miejsce

Giełdy domen nie mają tego wymogu, w tym Premium.pl - czyżbyście rezygnowali z opcji do negocjacji bez ceny? ;)

 

Dlaczego na Premium.pl nie jest to problemem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Giełdy domen nie mają tego wymogu, w tym Premium.pl - czyżbyście rezygnowali z opcji do negocjacji bez ceny? ;)

 

Dlaczego na Premium.pl nie jest to problemem?

Na giełdzie mamy wybór - przeglądanie aukcji z ustaloną ceną lub innych ofert. Myślę, że wiekszość domainerów przegląda wyłącznie oferty z cenami. A forum w przeciwieństwie do giełdy jest bardziej branżowe - większość osób to domainerzy, mało jest KK, dlatego tym bardziej tutaj moznaby dbać o to, aby te oferty miały sens.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na słowackim forum o domenach są oddzielne działy: domeny z ustaloną ceną i domeny "czekam na ofertę".

Edited by kubolo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Giełdy domen nie mają tego wymogu, w tym Premium.pl - czyżbyście rezygnowali z opcji do negocjacji bez ceny? ;)

 

Dlaczego na Premium.pl nie jest to problemem?

 

Bo jest sortowanie wg ceny oraz filtry - nie chcę przeglądać ofert bez ceny, klikam dwa razy i zrobione. ;-)

 

@kubolo - to też jest niezła opcja, jednak wiele osób przegląda forum głównie z poziomu "zobacz nowe posty", więc takie "bezcenne" domeny i tak by się pałętały...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popieram-podtrzymuję!

Dobrze by było również podawanie cen w innych ogłoszeniach.

Idealnie by było podawanie ceny w tytule/opisie tytułu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym bardziej optował za wymogiem podawania cen w tematach dotyczących "Kupię domenę".

I dodałbym wymóg.. " tu nie wrzucamy całego portfolio".

 

Często i gęsto ogłoszenie jest do np: 1K pln-ów ... a w temacie 99% domen to same "generyki" po 10K w górę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×