Jump to content
AW

Obiecujące inwestycje w domeny

Recommended Posts

Proponuję nowy wątek na forum: Obiecujące inwestycje w domeny - tanio kupione; o przewidywanej wysokiej stopie zwrotu.

 

Sugeruję tę dyskusję w następującym celu:

- wskazywać uczestnikom rynku domen (nowym i obecnym) typ nazw domen i ceny, przy których akwizycje mają szansę stać się dobrą inwestycją o przewidywanym wysokim ROI (return on investment)

 

- w ramach kontry do wątków "Najdrożej sprzedane" (Dropped.pl, Premium.pl), gdyż celem inwestorów każdego rynku (może prócz forex), także rynku domen, jest kupować tanio, aby móc sprzedać drożej, a nie odwrotnie.

 

Kilka zasad, które jako autor sugeruję, aby wątek rozwijał się w wartościowy dla wszystkich sposób, a nie stał się przyczynkiem do wspólnej publicznej awantury czy usilnego "promowania" własnych zakupów i usilnego udowadniania swoich racji:

- typy domen: bez ograniczeń

- ceny domen: bez ograniczeń (dobrą i złą inwestycją może być i ta za 10 zł, jak i ta za 10,000 zł)

- można publikować oferty przejęć zarówno swoich, jak i cudzych

- miejsce/sposób zakupu: raczej nie warto rozgraniczać

- do każdej wypowiedzi każdy może się odnieść, lecz

- oprócz wypowiedzi "głównej", każdemu autorowi przysługuje wyłącznie jedna reposta.

 

Tym, którzy stwierdzą, że nie należy upubliczniać cen zakupowych, mogę powiedzieć - OK, zgoda. Warto zwrócić jednak uwagę, iż publikacja transakcji to także promocja owych domen, nie wspominając o chlubnym działaniu na rzecz rozwoju rynku :) Inną kwestią jest, że sporo transakcji i tak jest jawnych poprzez listingi giełd.

 

Zobaczymy jak to się rozwinie. Sądzę, że wątek może być przydatny i ciekawy.

 

Na zdrowie :)

 

Adam Wagner

Share this post


Link to post
Share on other sites
- można publikować oferty zrealizowane transakcje przejęć zarówno swoje jak i cudze

Edit z powodu błędu logicznego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Japonistyka.pl - Cena kupna: 10 PLN - AM aukcja

Francuski.info - Cena kupna: 100 PLN - AM aukcja

Telebimy.info - 100 zl - Oferta z DI

LokataInternetowa.pl - 1 zł - aukcja Premium

 

Jeszcze czasem można coś fajnego kupić za okazyjną cenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motory /info/ - 10 pln na aukcji AM;

Rabaty /info/ - 149 pln - oferta z di.pl

WiatrakiPrzydomowe /pl/ - 90 pln na aukcji AM

Psychoterapeuta /info/ - 70 pln (o ile dobrze pamiętam aukcja AM)

ePayment /pl/ - 100 pln - aukcja di.pl

 

Myślę, że powyższe dobrze rokują :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

polisyposagowe.pl 500.00 PLN 2012-02-13 giełda AfterMarket.pl

 

Mimo zupełnie nieimponujących statystyk słowa kluczowego, to porządna domena i przykład tego, że statystyki statystykom nie są równe. Zakup domeny byłby mocno rekomendowany niejednej firmie i stanowiłby dobre działanie reklamowe promocji usług/produktów.

Sprzedaż za 10-krotność kwoty zakupowej realna w krótkim terminie, przy jednoczesnej opłacalności takiej transakcji dla nowego podmiotu przejmującego (KK).

 

Dobra decyzja obecnego kupującego.

Edited by AW

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odsłaniacie tajemnice przed KK :)

 

Ba! ;) Niech klienci branżowi dowiadują się o swoich błędach/niedopatrzeniach i naprawiają je z korzyścią już nie tylko dla siebie, ale także dla tych, od których kupią domenę oraz dowiedzą się w ogóle o takiej możliwości i profitach wynikających z przejęcia. Układ "win-win".

Share this post


Link to post
Share on other sites

tylkozdrowie.pl - 90 zł

ac-oc.pl - 100 zł

polisyrodzinne.pl - z palca

 

myślę że dobrze rokują

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odsłaniacie tajemnice przed KK :wacko:

 

Zgodzę się ...prawie.

Tajemnicę tego jakie możliwości i potencjał widzimy w domenach.

 

Okazyjne inwestycje czasem się trafiają. Aby okazyjnie zdobyć perełkę ( wg własnego uznania) należy włożyć wiele czasu i pracy. Czasem bardzo wiele.

Polowanie na domenę czasem trwa dłużej niż jej zagospodarowanie.

Biorąc pod uwagę ilość domen na rynku ilość dni w roku a co za tym idzie terminów wygasania (LM) i odnowień (niezrealizowane opcje) itp jest to masa pracy.

Trochę się zastanawiałem nad tym czy umieszczać jakieś nazwy i po zastanowieniu stwierdziłem, ok.

 

KolarstwoGorskie.pl + IDN 600 PLN , aukcja AM jakiś miesiąc temu.

Bardzo fajny kpl. Biorąc pod uwagę że to dyscyplina i rynek sprzętu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo fajny kpl. Biorąc pod uwagę że to dyscyplina i rynek sprzętu.

Dokładnie. Miałem jednak parcie i trzeba było tak zakończyć karierę w tej kwestii :wacko:

 

 

KolarstwoGorskie.pl + IDN 600 PLN

 

Udało mi sie to kupic, cena bardzo atrakcyjna. Jezeli bede mial czas i odpowiednio je zagospodaruje, cena za domeny na pewno kilkakrtonie wzrośnie.

Gratulacje w takim razie, fajnie że jesteś zadowolony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
tylkozdrowie.pl - 90 zł

polisyrodzinne.pl - z palca

myślę że dobrze rokują

Mam zupełnie odmienne zdanie. Sprzedaż, może nawet z zyskiem, zawsze może się zdarzyć, ale ja nie utrzymywałbym tych domen. (sorry, bez obrazy)

 

KolarstwoGorskie.pl + IDN 600 PLN

Udało mi sie to kupic, cena bardzo atrakcyjna. Jezeli bede mial czas i odpowiednio je zagospodaruje, cena za domeny na pewno kilkakrtonie wzrośnie.

Ładna domena i bardzo okazyjny zakup. Gratuluję.

 

Muszę jednak przyznać, że nie zgadzam się z tym ostatnim zdaniem "Jeżeli będę miał czas (…)". Wiem rzecz jasna skąd to stwierdzenie, ale jestem przekonany, że solidne domeny komercyjne (KolarstwoGorskie.pl na pewno do nich należy) nie potrzebują serwisu, naganiania ruchu itd. aby sprzedać je z solidnym zyskiem. Chyba, że Twoją ambicją jest sprzedać biznes oparty na tych domenach, to inna kwestia :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale jestem przekonany, że solidne domeny komercyjne (KolarstwoGorskie.pl na pewno do nich należy) nie potrzebują serwisu, naganiania ruchu itd. aby sprzedać je z solidnym zyskiem.

 

nie chodzi o ruch, czy zarobki, ale postawienie i aktualizowanie serwisu na generykach i robienie tego umiejetnie spowoduje, że taki serwis pojawia się wysoko w wynikach wyszukiwania dla danego hasła. a tam KK bardzo czesto szukają swoje strony, analizują efekty prac SEO dl swoich serwisów i dowiadują się, że mogą kupić domenę z pozycją

Share this post


Link to post
Share on other sites

złoża.pl / zloza.pl - jakiś czas temu kupiłem za dosłownie grosze :) Nie puszczę domeny, mam nadzieje na dobry zwrot :wacko:

eKino.eu - jak wyżej :)

 

Pozdrawiam,

Pawel B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

polesie.pl (1700 zł) AM

 

Bardzo ładna domena; okazyjny zakup.

Klienci docelowi mogą być dość rozproszeni, tzn. niby wielu odbiorców, a nie wiadomo kto konkretnie, ale nie szkodzi - świetna domena dla turystyki, promocji regionu, dla zastosowań informacyjnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kardiotokografy*pl oraz ProspektEmisyjny*pl - średniej jakości domeny, kupione niemal za darmo (1zł), mające znaczenie dla swoich sektorów tematycznych. Trudno będzie na nich nie zarobić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hydroizolacje*EU

Sinologia*PL

 

Obie były wolne... W obu liczę na 3-5k, więc w przypadku sprzedaży ROI byłoby solidne.

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites

implantyMiesni*pl + IDN

SprzedazMotocykli*pl

ProspektEmisyjny*pl

 

Powyższe domeny udało się wylicytować w Premium za ...1zł - gratulacje dla nabywcy! Wszystkie z domen mają istotną wagę w swoich sektorach tematycznych. Przewidywana stopa zwrotu - bardzo wysoka. Należy się dziwić dlaczego inni domainerzy nie zainteresowali się tymi aukcjami...

 

Ponadto:

warsawairport*pl 625 PLN Premium

dom-aukcyjny*pl 190 PLN Premium

salon-meblowy*pl 1100 PLN Aftermarket - bardzo dobry zakup, mimo, że z myślnikiem (oczywiście znacznie gorsza niż bez), choć wydaje się, że domena będzie pracowała dla KK i nie będzie mowy o ROI - to tym bardziej okazja dla nabywcy. Domeny ze słowami kluczowymi o takich statystykach i w takiej branży są warte znacznie więcej, a mimo, iż szacowana wartość versus cena transakcyjna nie muszą się pokrywać, to i tak bardzo niska cena.

Edited by AW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×