Jump to content
Pan_Grzegorz

pozycjonowanie, strona -> sklep

Recommended Posts

Wiem, że są tutaj nie lada specjaliści od pozycjonowania więc liczę na Wasze podpowiedzi. Co można zrobić już dzisiaj żeby ułatwić pracę w późniejszym pozycjonowaniu domeny, na której docelowo ma powstać sklep internetowy(za około pół roku). Czy postawienie strony tematycznej z unikalną treścią może coś w tym pomóc? Czy dodawanie boksów reklamowych z Adsense będzie miało wpływ na późniejszą promocję, czy są jakieś inne czynniki powodujące późniejsze trudności w pozycjonowaniu?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

generalnie im szybciej coś na stronie postawisz ( choćby miniserwis z newsami ) tym krócej potem będziesz czekał na efekty. z doświadczenia im domena dłuzej np na parkingu, tym dłuzej potem czekasz na pełną i poprawną indeksację Zrób stronę głowną, potem podstronę z newsami, dodawaj regularnie jakieś informacje, ale najlepiej tak, zeby potem ta częśc newsowa została

Share this post


Link to post
Share on other sites
generalnie im szybciej coś na stronie postawisz ( choćby miniserwis z newsami ) tym krócej potem będziesz czekał na efekty. z doświadczenia im domena dłuzej np na parkingu, tym dłuzej potem czekasz na pełną i poprawną indeksację Zrób stronę głowną, potem podstronę z newsami, dodawaj regularnie jakieś informacje, ale najlepiej tak, zeby potem ta częśc newsowa została

dziękuję za podpowiedź networker, a co stanie się jeżeli później usunę całą dotychczasową treść i zastąpię ją sklepem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
a co stanie się jeżeli później usunę całą dotychczasową treść i zastąpię ją sklepem?

W oczach Google będzie to zupełnie nowa strona i od nowa Google będzie Cię oceniał...

Zmieni się wtedy pozycja strony, ale w którą stronę zależy od wartości/zawartości.

 

Niektórzy uważają, że najlepiej stronę wprowadzać gotową do wyszukiwarki z uwagi na kopa, którego dostaje stronka na początku "działalności". Po tym okresie strona albo się utrzymuje albo spada jeśli okaże się słabsza niż G. na początku zakłada.

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites
dziękuję za podpowiedź networker, a co stanie się jeżeli później usunę całą dotychczasową treść i zastąpię ją sklepem?

 

po pierwsze google pogubi już zindeksowane strony i stracisz ich pozycje i ruch ( to da się obejść potem ustawieniami plików na serwerze i przekierowaniami ) , po drugie nikt nie lubi rewolucyjnych zmian - nawet google - i ciężko powiedzieć jak zareaguje. dlatego idealnym rozwiązaniem jest właśnie przykłądowy układ

 

www.adres.pl - strona główna, na której bedzie sklep a na początek krókie info z linkiem do

 

www.adres.pl/newsy/ - gdzie i teraz i póxniej będa infrmacje na temat sklepu, firmy, asortymentu, promocji etc

Share this post


Link to post
Share on other sites
W oczach Google będzie to zupełnie nowa strona i od nowa Google będzie Cię oceniał...

Zmieni się wtedy pozycja strony, ale w którą stronę zależy od wartości/zawartości.

czy zostawienie newsów, ale z całkowitym przebudowaniem strony pomoże w zachowaniu dotychczasowej pracy?

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Typowy e-sklep ze względu na swoją specyfikę ma ubogą treść, więc zakładam że jego pozycjonowanie będzie trudniejsze, niż w przypadku kiedy dodany będzie dział z branżowymi newsami. Mam rację?

 

edit: nie zauważyłem odpowiedzi wyżej :) dziękuje Panowie

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze kilka pytań:

 

przy założeniu, że chcę stworzyć niewielką stronę tematyczną z regularnie dodawanymi newsami, na domenie pod która docelowo powstanie sklep internetowy, a newsy zostaną przeniesione na www.adres.pl/newsy/ (tak jak pisał networker)

 

- która platforma będzie odpowiednia do w.w. zastosowania(mało skomplikowana strona), czy wordpress da radę?

- czy zmiana platformy np. z worpressa na którym była zbudowana strona na magento dla sklepu może wpłynąć na pozycjonowanie witryny?

- czy zmiana rejestratora i hostingu wpływa negatywnie w znaczący sposób na pozycjonowanie strony?

 

Jeżeli ktoś byłby skłonny udzielić odpowiedzi będę wdzięczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
- czy zmiana platformy np. z worpressa na którym była zbudowana strona na magento dla sklepu może wpłynąć na pozycjonowanie witryny?

Nie wiem ile będzie pozycji asortymentu w sklepie ale jeśli dużo to podobno magento strasznie zwalnia. Słabo daje radę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odkopie temat ;)

 

a gdyby zrobić tak :

 

dajmy na to że otwieram sklep na domena.pl ( tak jak Pan Grzegorz) za jakiś czas planowany jest start sklepu .

Czy pomoże do czasu startu sklepu stworzenie bloga na subdomenie blog.domena.pl ?

no i po wpisaniu adresu www.domena.pl nastąpi przekierowanie na blog.domena.pl - po uruchomieniu sklepu blog może zostać tylko usunię się przekierowanie

 

Co o tym myślicie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
odkopie temat ;)

 

a gdyby zrobić tak :

 

dajmy na to że otwieram sklep na domena.pl ( tak jak Pan Grzegorz) za jakiś czas planowany jest start sklepu .

Czy pomoże do czasu startu sklepu stworzenie bloga na subdomenie blog.domena.pl ?

no i po wpisaniu adresu www.domena.pl nastąpi przekierowanie na blog.domena.pl - po uruchomieniu sklepu blog może zostać tylko usunię się przekierowanie

 

Co o tym myślicie ?

W jakim celu chciałbyś to zrobić ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

w celu podniesienia pozycji domeny domena.pl w wyszukiwarce . Źle kombinuję ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dla google subdomena i domena gł to dwie różne strony, więc tym nic nie zdziałasz.

załóż bloga (i aktualizuj go często) na domenie głównej i zdobywaj linki, a kiedy sklep wystartuje to przeniesiesz go na /blog

Edited by yendo

Share this post


Link to post
Share on other sites
odkopie temat :lol:

 

a gdyby zrobić tak :

 

dajmy na to że otwieram sklep na domena.pl ( tak jak Pan Grzegorz) za jakiś czas planowany jest start sklepu .

Czy pomoże do czasu startu sklepu stworzenie bloga na subdomenie blog.domena.pl ?

no i po wpisaniu adresu www.domena.pl nastąpi przekierowanie na blog.domena.pl - po uruchomieniu sklepu blog może zostać tylko usunię się przekierowanie

 

Co o tym myślicie ?

 

 

Możesz zrobić inaczej. Tworzyć blog na subdomenie, natomiast na domenie głównej utworzyć content kilka tys znaków zawierający określoną ilość słów kluczowych, odpowiednio zoptymalizowany itp. oraz linkować do strony głównej. W momencie gdy sklep zostanie utworzony na domenie głównej będziesz już miał x linków przychodzących do głównej domeny. W momencie startu podmieniasz aktualny content na silnik sklepu i działasz dalej. Co prawda pozycja na dane frazy może spaść po zmianie contentu, ale to już lepiej niż jakbyś miał zacząć od zera.

 

edit

 

albo można i tak jak podpowiedział yendo ;)

Edited by FreeS

Share this post


Link to post
Share on other sites

polecam porządnie zoptymalizować witrynę, zgodnie z wymaganiami google. Po ostatniej aktualizacji algorytmów wiele stron z dużą ilością BL pospadało, warto więc w tych czasach dopracować stronę pod kątem SEO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W jakim celu chciałbyś to zrobić ?

 

Jeśli będziesz celował w konkurencyjne frazy daj sobie spokój z takimi kombinacjami tylko już teraz poszukaj dobrej firmy pozycjonującej.

Taka firma poprowadzi Cię już odpowiednio włacznie z wstępnym wzmocnieniem domeny przed uruchomieniem sklepu oraz przygotowaniem sklepu pod kątem SEO zanim jeszcze zostanie uruchomiony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wszystko zalezy od fraz i długiego ogona, na który sklep miałby być pozycjonowany - jeżeli to frazy cięzkie, topowe, to firma pozycjonerska, jeżeli nisza to własne zaplecze (dla dzisiejszego algorytmy wystarczy 20-50 stron zapleczowych), postawić własną unikalną treśc, a potem zamienić na sklep - odradzam newsy - dublikat treści i domena - albo może zostać zbanowana, lub może zostać nałożony filtr i obniżony jej pozycja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem a mogę się mylić bo z google nigdy nić nie wiadomo napewnoa ja również ekspertem nie jestem

 

Warto jest postawić srtonkę (blog) z artykułami bogatymi w słow kluczowe, i zgłosić stronę do indeksacji w narzędziach google. Po przygotowaniu sklepu podmieniasz stronke i w pliku htaccess robisz przekierowanie na nowe url-e

to chyba najleprzy sposób

ja po zmianie skryptu sklepu a co za tym idzie zmianie url-i mocno poleciałem w dół i teraz musze to mozolnie odrabiać

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest melbi
Posted · Hidden by apze, September 13, 2012 - spam
Hidden by apze, September 13, 2012 - spam

posiadam sklep zarówno stacjonarny, jak i internetowy. Niestety nie znam się na pozycjonowaniu, więc wolałam to zlecić solidnej firmie. Wydaje mi się, że lepiej naprawdę oddać sprawę w ręce specjalistów. Mi pomógł portal Progstaf. Muszę przyznać, że spisali się znakomicie. Rzetelnie wykonali swoją pracę i w pełni spełnili moje oczekiwania.

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, September 13, 2012 - spam
Hidden by apze, September 13, 2012 - spam

posiadam sklep zarówno stacjonarny, jak i internetowy. Niestety nie znam się na pozycjonowaniu, więc wolałam to zlecić solidnej firmie. Wydaje mi się, że lepiej naprawdę oddać sprawę w ręce specjalistów. Mi pomógł portal Progstaf. Muszę przyznać, że spisali się znakomicie. Rzetelnie wykonali swoją pracę i w pełni spełnili moje oczekiwania.

spamer

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×