Jump to content
Sign in to follow this  
mag

Domeny a pozycja w google

Recommended Posts

Chcialem sie zapytac osob bardziej obeznanych w temacie pozycjonowania.

 

Mam serwis powiedzmy o tematyce gotowania pod adresem ...........pl

Zalezy mi zeby wypozycjonowac go na kilka fraz czesto dwuwyrazowych np. kuchnia meksykanska, kuchnia wegetarianska itp.

Czy jezeli kupie/zarejestruje domene taka jak ta fraza czyli np. kuchniameksykanska.pl lub .com, .net, .info i przekieruje ja na ten serwis (zakladam, ze domena ze slowami kluczowymi nie byla wczesniej wypozycjonowana) to czy taki zabieg wplynie znaczaco na pozycje mojego serwisu w wyszukiwaniu google dla tej frazy - w tym przypadku dla frazy kuchnia meksykanska? Jezeli tak czy jest znaczaca roznica czy bedzie to .pl czy .com czy .net czy .info czy .biz?

 

Z gory dziekuje za informacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fraza w domenie pomaga, ale natychmiastowe 301 na inny adres bez wczesniejszego przygotowania nowej domeny mija sie z celem. lepiej juz domene z keywordem dac jako glowna i ja seowac, no chyba ze z ...........pl bylo juz cos robione.

Edited by yendo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja odpowiem troszkę kontrowersyjnie. Uważam osobiście, że najlepiej wypozycjonuje się kuchnia-meksykanska.pl lub com.pl

1. Prawdopodobnie google faworyzuje tld kraju dla języka, w którym jest postawiona strona i w którym odbywa się wyszukiwanie.

2. Prawdopodobnie myślnik traktowany jest jako spacja, co za tym idzie fraza sama w sobie jest idealnym anchorem - gdziekolwiek nie zostawisz linka będzie miał on moc pozycjonującą.

 

Wadą tego rozwiązania jest, to, że zgodnie z naukami di powinieneś mieć też wersję bez myślnika i IDN, co daje łącznie 4 domeny, które co roku trzeba opłacać. Licząc jednak wyłącznie na internautów z google nie warto trzymać więcej niż dwóch niezbędnych domen.

 

P.S. Kiedyś ktoś pisał, że najlepiej serwis postawić na IDN-ie, bo właśnie tak przede wszystkim wpisywane są hasła w wyszukiwarkach.

 

Nie jestem praktykiem. Powyższe prawdopodobieństwa warto skonfrontować z ludźmi z PiO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak dla mnie bezcelowe działanie, tym bardziej że kupione domeny .com, .net itd. nie byłby pozycjonowane, oczywiście są kombinacje z 301, ale to wpierw dany serwis pozycjonuje się na te same frazy i później jego moc przerzuca się na domenę docelową

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najprościej ( wg mnie oczywiście ) :

 

1. Na głównej domenie postaw serwis, dodając artykuły, teksty, filmy, zdjęcia tak aby był on najbardziej użyteczny dla ludzi ( nie google )

 

2. W międzyczasie postaw sobie kilka darmowych blogów - te również uzupełniaj o informacje ( tutaj można dawać sam tekst najlepiej zsynonimizowany ). Blogi dodawaj do katalogów precli, for gdzie tylko się da. Co jakiś czas uaktualniaj wpisy. Blogi oczywiście linkują do strony głównej ( nigdy między sobą )

 

3. Główną stronę dodawaj systematycznie do najmocniejszych katalogów i precli ( dobre i wysokie jakościowo artykuły bez synonimizacji )

 

4. Jeżeli po 3 - 4 miesiącach frazy wejdą pozycje z TOP 10 to możesz dodać więcej blogów, żeby wejść do TOP3

5. Jeżeli nie wejdą - widać że frazy są mocniejsze niż się wydawało i musisz zrobić więcej - czyli czytaj PiO :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×