Jump to content
DD

Powiadomienia

Recommended Posts

Cytuję tutaj propozycję Bartka z forum AM na FB:

 

Witajcie. po dłuższych przemyśleniach i zarówno jako kupujacy, jak i sprzedajacy mam prośbę: zmieńcie system powiadomien. teraz przychodzi tlyko jedno, na 2h przed końcem, jak coś się posypie, to wogóle. Proponuje więcej powiadomień:

 

24h przed końcem aukcji, 12h, 4h, 2h, 1h lub jakoś podobnie. Z pewnością wpłynie to na wysokość wylicytowanych kwot

 

pozdrawiam

Osobiście uważam, że tyle powiadomień to jednak za dużo. Idealnym rozwiązaniem moim zdaniem byłoby wprowadzenie domyślnych powiadomień dwa razy w ciągu dnia:

 

- jedno powiadomienie rano z informacjami o kończących się aukcjach z tego dnia (takie rozwiązanie jest np. w kalendarzu Google)

- drugie powiadomienie na dwie godziny przed końcem aukcji

 

Powiadomienie SMS wystarczy to na dwie godziny przed końcem aukcji.

 

Natomiast do wyboru już dla każdego można byłoby włączyć powiadomienia częstsze, np. według takiego harmonogramu jak zaproponował Bartek.

 

Tak czy inaczej zdecydowanie zmiany w Powiadomieniach AM / Dropped muszą zostać wprowadzone, bo obawiam się, że awarie newsletterów zawsze będą się zdarzały, a straty z tego wynikające są zbyt duże, żeby to tak zostawić jak jest obecnie. Sam osobiście już niejeden raz nie wziąłem udziału w interesującej mnie aukcji, bo nie przyszło przypomnienie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cytuję tutaj propozycję Bartka z forum AM na FB:

 

 

Osobiście uważam, że tyle powiadomień to jednak za dużo. Idealnym rozwiązaniem moim zdaniem byłoby wprowadzenie domyślnych powiadomień dwa razy w ciągu dnia:

 

- jedno powiadomienie rano z informacjami o kończących się aukcjach z tego dnia (takie rozwiązanie jest np. w kalendarzu Google)

- drugie powiadomienie na dwie godziny przed końcem aukcji

 

Powiadomienie SMS wystarczy to na dwie godziny przed końcem aukcji.

 

Natomiast do wyboru już dla każdego można byłoby włączyć powiadomienia częstsze, np. według takiego harmonogramu jak zaproponował Bartek.

 

Tak czy inaczej zdecydowanie zmiany w Powiadomieniach AM / Dropped muszą zostać wprowadzone, bo obawiam się, że awarie newsletterów zawsze będą się zdarzały, a straty z tego wynikające są zbyt duże, żeby to tak zostawić jak jest obecnie. Sam osobiście już niejeden raz nie wziąłem udziału w interesującej mnie aukcji, bo nie przyszło przypomnienie.

 

DD

Proponowałem kiedyś, żeby zwiększyć liczbę powiadomień lub wprowadzić możliwość własnoręcznego ustawiania liczby i czasu kiedy e-maile z powiadomieniami mają przychodzić. Oczywiście "olano" moją propozycję. :rolleyes:

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
lub wprowadzić możliwość własnoręcznego ustawiania liczby i czasu kiedy e-maile z powiadomieniami mają przychodzić.

dobry pomysl, powinna byc mozliwosc indywidualnych ustawien

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem całą dyskusję powinno się zacząć tym, że powiadomienia powinny działać poprawnie. :rolleyes:

 

Znaczy zawsze przychodzić 2 godziny przed aukcją, niezależnie od stanu serwerów AM czy od czego tam to zależy, że w ogóle mogą nie przyjść. :P Potem dopiero można myśleć, żeby to rozbudować o dodatkowe pory dnia.

 

EDIT: Mi się podoba system powiadomień premium.pl, tam wysyłają właśnie raz, że kończy się za 24 h, potem chyba za 12, 6, 2, 1 (i przy 1 jest jeszcze sms), jeśli czegoś nie pomyliłem. I zawsze przychodzą jak w zegarku, trudno przegapić jakąś aukcję. :P Sprawdziłem dokładnie i w premium.pl są 2 sms-y - jeden 6 godzin przed końcem aukcji i jeden na godzinę przed.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem całą dyskusję powinno się zacząć tym, że powiadomienia powinny działać poprawnie. ;)

 

no właśnie, a działają dzisiaj ??

 

bo coś mam wrażenie, że chyba już powinienem dostać, a tu cisza. a kilka ciekawych aukcji dziś również sprzedaje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
no właśnie, a działają dzisiaj ??

 

bo coś mam wrażenie, że chyba już powinienem dostać, a tu cisza. a kilka ciekawych aukcji dziś również sprzedaje ;)

Przed chwilą przyszły jakieś zaległe emaile odnośnie opłaconych aukcji czy wystawionych domen na aukcję. Może więc przyjdą też przypomnienia. Na razie ja też nie otrzymałem.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
no właśnie, a działają dzisiaj ??

 

Ja nie dostałem, ale dziś ustawiłem sobie przypomnienie w telefonie - można i tak. ;)

 

Ale wydaje mi się, że coś się zatkało w dropped.pl na mailach i jak przyszły dziś te zaległe powiadomienia (ja dostałem o przechwyconych domenach sprzed kilku dni) to powinno się odetkać i wracać do normy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

coraz bardziej kosmicznie wyglądają te powiadomienia ;)

 

Aukcja domeny , , , zakończyła się bez ofert

Witaj!

 

Aukcja twojej domeny , , , została zakończona.

 

Ponieważ w aukcji nikt nie licytował, domena powróciła na twoje konto.

 

Z pozdrowieniami,

zespół AfterMarket.pl

 

Jest to cała treść maila bez moich modyfikacji ;)

 

I domyślam się , że tak wygląda powiadomienie o aukcji pakietu 3 domen ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

i nie nadrobiły się powiadomienia i tak np eSalon.pl poszedł za 370 pln ;)

 

mam nadzieję, ze choć niezapominajka.pl (nomen omen ) będzie miała więcej szczęscia do powiadomień

Share this post


Link to post
Share on other sites
i nie nadrobiły się powiadomienia i tak np eSalon.pl poszedł za 370 pln ;)

Przed sekundą dostałem powiadomienie o zakończeniu esalon.pl za 2 godziny

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przed sekundą dostałem powiadomienie o zakończeniu esalon.pl za 2 godziny

Właśnie chciałem to samo napisać. Na miejscu Networkera naprawdę bym się wkurzył.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie chciałem to samo napisać. Na miejscu Networkera naprawdę bym się wkurzył.

 

No właśnie czekam na odpowiedź aftermarket co z domenami które zostały sprzedane w ten weekend a powiadomienia przyszły dzisiaj ok 18 :/ . Dwa słowa żal i żenada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdarzyło mi się przeoczyć kilka aukcji przez brak powiadomień ale o tych na których mi naprawdę zależało, chyba zawsze pamiętałem.

Może warto powrócić do ćwiczeń pamięci a nie konkurować z psem Pawłowa ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdarzyło mi się przeoczyć kilka aukcji przez brak powiadomień ale o tych na których mi naprawdę zależało, chyba zawsze pamiętałem.

Może warto powrócić do ćwiczeń pamięci a nie konkurować z psem Pawłowa ? ;)

 

różnie to bywa. szczególnie kiedy kupującym ma być kk, a nie domeniarz. z doświadczenia jednak wiem, że jak w ostatanich minutach jest 1 podbicie ( eSalon ) lub brak ( niezapominajka ) to znaczy, że aftermarket dał ciała - tym bardziej, jeżeli miałem odzew od osób, które deklarowały udział i nie chodziło o "drobne"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę Aftermarket.pl o niestresowanie użytkowników! Niech ktoś naprawi błąd, bo tak nie może być i to jest w interesie nie tylko licytujących, ale także giełdy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdarzyło mi się przeoczyć kilka aukcji przez brak powiadomień ale o tych na których mi naprawdę zależało, chyba zawsze pamiętałem.

Może warto powrócić do ćwiczeń pamięci a nie konkurować z psem Pawłowa ? ;)

Systemy informatyczne mają w definicji zapewniać nieprzerwaną ciągłość w działaniu usługi, zresztą czego innego można się spodziewać? To tylko skrypt i serwer więc wszystko powinno działać jak złoto bo czemu by właściwie nie? Bo przycięto ceny tak że jest to poniżej opłacalności i nie ma na informatyka by poprawił te kilkudziesięciu linijek php mail() w cronie tak żeby się to nie zapychało co godzinę? Nie podcina się gałęzi na której się siedzi kiwając najwierniejszych żołnierzy - Inwestorów wystawiających swoje najlepsze adresy co podnosi znacząco prestiż giełdy.

 

A może majaczę i giełda nie jest głównym źródłem przychodu AM więc nie warto (już) o nią dbać?

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

oczywiscie najglosniej, ze nie dzialaja powiadomienia krzycza sprzedajacy (latwo to zrozumiec)

jednak zgodze sie z Jackiem, ze pamietam czas zakonczenia tych aukcji, ktore mnie interesuja (nie potrzebuje do tego dodatkowych powiadomien) tak samo jak nie ma dla mnie znaczenia czas zakonczenia aukcji

 

jednak zgodze sie z tym, ze powiadomienia o zakonczeniu aukcji (jezeli AM zalezy na klientach powinien dzialac bezblednie)

Share this post


Link to post
Share on other sites
różnie to bywa. szczególnie kiedy kupującym ma być kk, a nie domeniarz. z doświadczenia jednak wiem, że jak w ostatanich minutach jest 1 podbicie ( eSalon ) lub brak ( niezapominajka ) to znaczy, że aftermarket dał ciała - tym bardziej, jeżeli miałem odzew od osób, które deklarowały udział i nie chodziło o "drobne"

Chcesz powiedzieć, że niezapominajka została kupiona tanio?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chcesz powiedzieć, że niezapominajka została kupiona tanio?

 

Moim zdaniem tanio (żałuję, że nie mogłem zalicytować przy tej domenie wyżej), naprawdę świetna domena.

 

Ale ja mam nadzieję, że chodziło o esalon.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem tanio (żałuję, że nie mogłem zalicytować przy tej domenie wyżej), naprawdę świetna domena.

 

Ale ja mam nadzieję, że chodziło o esalon.pl ;)

esalon.pl przegapiłem, podobnie jak samą końcówkę wata.pl, ale o niezapominajce nie zapomniałem. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chcesz powiedzieć, że niezapominajka została kupiona tanio?

 

 

tak. odzew od osób które były zainteresowane, brak jakiejkolwiek oferty przez ostatnie 20 minut aukcji, liczba obserwujących i doświadczenie z wielu innych aukcji ostatnimi czasy pozwala mi twierdzić, że opłaciło Ci się nie zapomnieć ;)

 

a o eSalon to nawet szkoda gadać

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj dostałem powiadomienia o zakończeniu aukcji:

- 24 godziny przed końcem,

- 12 godzin przed końcem,

- 6 godzin przed końcem,

- 2 godziny przez końcem,

- 30 minut przed końcem.

 

więc jednak coś zostało zmienione. Dobra zmiana i plus dla Aftermarket.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj dostałem powiadomienia o zakończeniu aukcji:

- 24 godziny przed końcem,

- 12 godzin przed końcem,

- 6 godzin przed końcem,

- 2 godziny przez końcem,

- 30 minut przed końcem.

 

więc jednak coś zostało zmienione. Dobra zmiana i plus dla Aftermarket.

 

 

Może i dobra ale od kilku dni mam zapchaną skrzynkę w telefonie :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×