Jump to content
Sign in to follow this  
trzyliterowe

Jak podłączyć internet (neostrada) przez router TP-LINK TL-WR740N ?

Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem z podłączeniem internetu (z neostrady - Modem ZTE COMBO) przez router TP-LINK TL-WR740N.

 

Kiedy łączę się bezpośrednio przez kabel z modemu to internet działa, router sądzę że też mam dobrze podłączony ponieważ mogę się podłączyć z siecią ale gdy podpinam kabel z modemu do rutera przez gniazdo WAN (niebieskie) i podłączeniu się z routerem przez sieć bezprzewodową internetu już niestety nie ma ;)

 

Za fatygę oferuję 12zł na rejestrację domeny .pl w Dropped.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jestes pewien, ze jestes podlaczony bezprzewodowo z routerem? Mozesz wejsc w panel konfiguracyjny z adresu - 192.168.1.1?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety nie mogę wejść do panelu przez ten adres.

 

 

 

Próbowałem.

 

Na PW napisales mi

 

Cześć,

 

Po wpisaniu tego adresu wyskakuje mi tabelka z wpisaniem loginu i hasła.

 

czyli analogicznie - jestes podlaczony z routerem. wpisz teraz swoj login i haslo, jesli nie zmieniales to domyslnie admin/admin, admin/administrator i wlacz obsluge sieci bezprzewodowej (wireless).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na PW napisales mi

 

 

 

czyli analogicznie - jestes podlaczony z routerem. wpisz teraz swoj login i haslo, jesli nie zmieniales to domyslnie admin/admin, admin/administrator i wlacz obsluge sieci bezprzewodowej (wireless).

 

 

Wpisałem i wszedłem do panelu modemu ZTE lecz nie mogę znaleźć tej obsługi sieci bezprzewodowej.

-----------------------

 

Zdalny dostęp i sterowanie

 

Odblokuj zdalny dostęp, aby umożliwić ekspertowi, np. helpdesk, zdalną konfigurację routera ADSL.

 

 

 

FTP

Przeglądarka internetowa

Ping

Telnet

TFTP

 

Jeżeli to jest to to zaznaczyłem wszytko i próbowałem się połączyć lecz bez efektu.

Edited by trzyliterowe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś z kolegą także próbowaliśmy podłączyć NEO, wydzwanialimy na infolinię ale wg konsultanta zrobiliśmy wszystko jak należy i teoretycznie powinno działać, ale jednak nie... W desperacji rozkręciliśmy nawet gniazdo, do którego wtyka się kabel telefoniczny. Dopiero potem, nie wiadomo, jak, nie wiadomo kiedy internet zaczął działać.

Także, nie znasz dnia ani godziny kiedy uda Ci się wejść w sieć ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

może spróbuj tak

 

sklonuj adres MAC karty sieciowej kompa na router

 

niech router sie przedstawia tym samym adresem MAC co komp

 

 

 

 

powinieneś miec taka opcje w panelu

 

router powinien być podłaczony do kompa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×