Jump to content
dlp

Główny wątek na temat sytuacji finansowej AfterMarket.pl/Dropped.pl

Recommended Posts

Sprzedałem kilka domen mam do wypłacenia trochę środków z Dropped. Chciałbym zrobić to szybko i tanio. Tymczasem opcje są dwie:

 

1. Tradycyjna wypłata - zlecam wypłatę i zamrażam kwotę na 10 dni roboczych. Aby mieć gwarancję, że przelew wyjdzie w ciągu tych 10 dni, nie mogę odwołać zlecenia, aby np. opłacić bieżące wydatki lub aby zlecić większy, zbiorczy przelew.

Cytat z ticketa:

Jeżeli wypłata zostanie anulowana, po czym zlecona ponownie, to system potraktuje ją jako nową wypłatę. W związku z tym okres oczekiwania na jej realizacje jest liczony od jej ponownego zlecenia.

2. Druga opcja to przelew błyskawiczny. Załóżmy że mam do wypłacenia 1000zł, co daje prowizje w wysokosci 50 zł. Nie skomentuję tego, że płacę 50zł za wypłacenie swoich środków.

Chciałbym się dowiedzieć dlaczego to nie jest nigdzie rozliczone. Nie pojawia się to na fakturze, a jakby nie było poniosłem koszty w wysokości 50zł. Mam to potraktować jakbym zgubił 50zł a Dropped to traktuje jakby znalazł 50zł? Czy przypadkiem nie należy mi się udokumentowanie poniesionego kosztu?

 

Support nie kwapi się z odpowiedzią na trudne pytania, na oficjalnym forum na FB ;) można uzyskać odpowiedzi w stylu:

To nie jest forum / strona Dropped.pl lecz Aftermarket.pl ;). Poza tym nikt nikomu łaski nie robi, a wszystkie sprawy wypłat reguluje regulamin.

więc chciałbym skonsultować sprawę z innymi innymi użytkownikami:

- może należałyby się odsetki za dziesięciodniowy kredyt udzielany firmie Michau Enterprises, Limited.

- czy mogę domagać się faktury na koszt transferu błyskawicznego

 

Mam wrażenie, że ktoś tu robi z klientów idiotów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam wrażenie, że ktoś tu robi z klientów idiotów.

Mam wrażenie że ci którzy otrzymują wypłaty ze zwłoką czasową zasilają konto dla userów korzystających z salda debetowego.

Banalnie proste i dochodowe.

Zwłoka w wypłacie to czysty zysk na kosztach (użytkowników) zaciąganego debetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. Tradycyjna wypłata - zlecam wypłatę i zamrażam kwotę na 10 dni roboczych. Aby mieć gwarancję, że przelew wyjdzie w ciągu tych 10 dni, nie mogę odwołać zlecenia, aby np. opłacić bieżące wydatki lub aby zlecić większy, zbiorczy przelew.

 

Mam wrażenie, że ktoś tu robi z klientów idiotów.

 

Niestety sam się przekonałem, że takiej gwarancji nie ma...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jakie są powody takich gierek ze strony serwisu, możliwe, że brak płynności lub kredytowanie innych wydatków ze środków klientów.

 

Póki co dostałem informację, że jak potrzebuję rozliczenia prowizji od wypłat to mam się przypomnieć pod koniec miesiąca i zostaną uwzględnione na fakturze.

Na wypłatę zwykłą prawdopodobnie poczekałbym do 27 marca (od 13III) postanowiłem więc wycofać zlecenie i wypłacić błyskawicznie.

Tylko, że:

Błyskawiczna wypłata (w tej chwili niedostępna)
Edited by dlp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo one zazwyczaj nie działają, a wina podobno leży po stronie firmy zewnętrznej.

Skoro nie działają to dlaczego mogę wypłacić mniejszą kwotę, czyli 20-30 zł, czasami widełki są ustawione na 100zł, a czasami mogę wypłacić całość? O co tu chodzi?

 

Za moment krew mnie zaleje:(

Miało działać, nie działa i tak przez cały czas:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przypadku szybkich wyplat - wczoraj BC zablokowal nam wplate kilkudziesięciu tys zł - powód? Problemy z bankiem BPH - dziś miały się pojawić i nadal ich nie ma. Najprawdopodobniej jutro sie pojawią :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W przypadku szybkich wyplat - wczoraj BC zablokowal nam wplate kilkudziesięciu tys zł - powód? Problemy z bankiem BPH - dziś miały się pojawić i nadal ich nie ma. Najprawdopodobniej jutro sie pojawią :)

 

A ja muszę pochwalić premium.pl: dziś zlecam wypłatę, jutro mam pieniądze na koncie. Bez dodatkowych opłat.

 

W AM faktycznie na zwykłą wypłatę trzeba odczekać te 10 dni roboczych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja muszę pochwalić premium.pl: dziś zlecam wypłatę, jutro mam pieniądze na koncie. Bez dodatkowych opłat.

 

W AM faktycznie na zwykłą wypłatę trzeba odczekać te 10 dni roboczych.

 

Niestety AM pod kątem wypłat kuleje... 10 dni roboczych oczekiwania na obecne czasy to zdecydowanie za długo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również nurtuje mnie pytanie, dlaczego premium potrafi wypłacić pieniądze w ciągu 12 godzin bez jakichkolwiek prowizji a dropped wypłaca bez prowizji w ciagu 10 dni roboczych (ostatnia moja duża wypłata została zatwierdzona po 11 dniach roboczych !), a za błyskawiczne wypłaty pobiera aż 5% ! Czyżby dropped odbijało sobie na nas niskie ceny rejestracji i odnowień ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Również nurtuje mnie pytanie, dlaczego premium potrafi wypłacić pieniądze w ciągu 12 godzin bez jakichkolwiek prowizji

 

W premium.pl suma sald klientów ma pokrycie w środkach zgromadzonych na osobnym rachunku bankowym, odrębnym od rachunku obrotowego. Dlatego dowolna wypłata* może być zrealizowana w sekundę od zlecenia. W praktyce czas oczekiwania zależy więc jedynie od czynnika ludzkiego - nie ma oddelegowanej specjalnie do tego osoby, więc wypłaty realizowane są hurtowo zazwyczaj raz dziennie. Wypłaty nie są objęte prowizją, gdyż są realizowane bezpośrednio z naszego konta, teoretycznie moglibyśmy wprowadzić błyskawiczne, zautomatyzowane wypłaty bezpośrednio z salda PayU za dodatkową opłatą, tylko pytanie po co. :)

 

(*) wyjątek mógłby mieć miejsce w przypadku baaaaardzo dużej transakcji, gdy jeszcze musielibyśmy doliczyć ~24h oczekiwania na przelanie środków z PayU - gdyż tam najpierw wędrują wszelkie wpłaty, zarówno szybkie płatności jak i przelewy na rachunki dedykowane, zanim trafią na nasze konto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
są ciagle opoznienia- potwierdzam

 

 

Czyli podsumowując zapis: "Środki zostaną wypłacone w ciągu 10 dni roboczych na twój rachunek bankowy." nie obowiązuje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ostatni przelew czekałem 21 dni (15 roboczych) i to już usilnie przyśpieszając ten proces. Dziś zleciłem kolejną wypłatę; mam nadzieję, że tym razem środki szybciej zostaną wypłacone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy można gdzieś przeczytać stanowisko Dropped w tej sprawie ? Jaka jest przyczyna tak długiego czasu oczekiwania ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu (nie tak dawno, bo max. 2 tygodnie temu) dostałem z AM pieniądze po 4-5 dniach od zlecenia wypłaty zwykłej (chodziło o drobną kwotę, coś około 60 PLN chyba) i powiem szczerze, że byłem pozytywnie zaskoczony. Jeszcze nigdy nie spóźnili się z wypłatą dla mnie, żeby został przekroczony termin 10-cio dniowy (choć często pieniądze pojawiały się na moim koncie 9 czy 10 dnia od momentu zlecenia wypłaty środków).

 

Mimo wszystko według mnie 4-5 dni roboczych to powinien być chyba maksymalny czas oczekiwania na swoją kasę, ale przecież nie ja rozdaję karty w tej kwestii :mellow:

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

wypłaty błyskawiczne jak dla mnie są ok - 3min i pieniądze miałem na koncie. Natomiast zwykły przelew to jakaś kpina, rozumie 2-3 dni robocze, ale 10 dni ?!. Dziś minął 5 dzień od zlecenia przelewu większej kwoty, mam nadzieję, że nie będę czekał więcej niż 10 dni, bo inaczej przeniosę interes do konkurencji.

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakiś czas temu (nie tak dawno, bo max. 2 tygodnie temu) dostałem z AM pieniądze po 4-5 dniach od zlecenia wypłaty zwykłej (chodziło o drobną kwotę, coś około 60 PLN chyba) i powiem szczerze, że byłem pozytywnie zaskoczony. Jeszcze nigdy nie spóźnili się z wypłatą dla mnie, żeby został przekroczony termin 10-cio dniowy (choć często pieniądze pojawiały się na moim koncie 9 czy 10 dnia od momentu zlecenia wypłaty środków).

 

 

Sebastian

alpine5

 

 

nie piszemy tutaj o drobnych- mi dropped zalega kilkadzisiąt tysiecy zlotych i nie moge się doprosic wyplaty. Ciągle ich nie wyplacili mimo ze juz jest dawno po terminie który sami okresili w swoim regulaminie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie piszemy tutaj o drobnych- mi dropped zalega kilkadzisiąt tysiecy zlotych i nie moge się doprosic wyplaty. Ciągle ich nie wyplacili mimo ze juz jest dawno po terminie który sami okresili w swoim regulaminie.

 

Konto w AM masz na firmę czy osobę prywatną ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze jakiś czas temu, wypłaty były robione raz, a nawet dwa razy w tygodniu, a teraz czekasz na pieniądze 10 dni roboczych (czyli obejmuje to czasem dwa tygodnie) i chyba każdy z nas padł "ofiarą" tego systemu.

 

Oczywiście Dropped wie, że takie dość bolesne dla użytkowników opóźnianie wpływa fatalnie na wizerunek serwisu, ale to chyba raczej jest konieczność niż specjalne działanie. Może żeby była kasa na wypłatę, inni użytkownicy muszą zasilić konto Dropped i wtedy serwis jest w stanie wypłacić pieniądze. Mam nadzieję, że nie zabraknie kasy na wypłatę, ale co się stanie jeśli to nastąpi? Przecież chodzi o tak delikatny temat jak pieniądze, a tutaj kończą się żarty. Użytkownik musi mieć zaufanie do serwisu, który obraca jego pieniędzmi, bo jeśli nic się nie zmieni, to użytkownicy odejdą do konkurencji, która nie ma takich problemów.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście Dropped wie, że takie dość bolesne dla użytkowników opóźnianie wpływa fatalnie na wizerunek serwisu, ale to chyba raczej jest konieczność niż specjalne działanie. Może żeby była kasa na wypłatę, inni użytkownicy muszą zasilić konto Dropped i wtedy serwis jest w stanie wypłacić pieniądze. Mam nadzieję, że nie zabraknie kasy na wypłatę, ale co się stanie jeśli to nastąpi? Przecież chodzi o tak delikatny temat jak pieniądze, a tutaj kończą się żarty. Użytkownik musi mieć zaufanie do serwisu, który obraca jego pieniędzmi, bo jeśli nic się nie zmieni, to użytkownicy odejdą do konkurencji, która nie ma takich problemów.

 

Zgadzam się w całej rozciągłości. Jeśli teraz dropped nie jest w stanie zabezpieczyć środków na wypłatę w ciągu 10 dni roboczych to jest to bardzo niepokojące i chyba z jego płynnością jest coś nie tak. Skoro są teraz opóźnienia to może być jeszcze gorzej - opóźnienia po kilka tygodni potem miesięcy aż w końcu możemy nie zobaczyć naszych pieniędzy. Zaufanie serwisu zostało mocno nadszarpnięte i nie zdziwie się jak za jakiś czas handel domenami "przeniesie się" do konkurencji która pod tym względem znacznie przewyższa dropped. Chyba czas żeby dropped udowodniło swoim klientom że z jego finansami wszystko jest ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na chwilę obecną AM służył mi do gromadzenia swoich środków.

Przeczytałem to co piszecie i również obawiam się o ich płynność finansową. Najwyższa pora wypłacić swoje pieniążki na AM.

Wydaje mi się że chyba lepiej już iść do premium, gdyż dobre czasy AM się skończyły.

 

 

@EDIT: Chcę zlecić błyskawiczną wypłatę i max mogę wypłacić 25zł! BRAWO AM!

Edited by jahptb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimo uplywu prawie tygodnia od terminu wyplaty który sami okreslili w swoim regulaminie ( 10 dni roboczych czyli dwa tygodnie) nie otrzymałem pieniędzy - czyli czekam juz 3 tygodnie.

W tym czsasie wysłalem kilka listów do ich supportu

Zobaczymy co dalej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mojej rachuby czekałem powyżej 10 dni roboczych na wypłatę tylko 2 tys. i już mnie szlak trafiał.

Co dopiero jak ktoś ma kilkadziesiąt... Proponuję głębokie wdechy i liczenie do dziesięciu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie piszemy tutaj o drobnych- mi dropped zalega kilkadzisiąt tysiecy zlotych i nie moge się doprosic wyplaty. Ciągle ich nie wyplacili mimo ze juz jest dawno po terminie który sami okresili w swoim regulaminie.

A kto o tym zdecydował/decyduje ? Kasa to kasa, nie współczuję Ci z tego powodu jakoś bardziej niż innym, którzy czekają np. na swoje 1000 PLN (jak mam być szczery, to tym drugim współczuję nawet bardziej).

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe, czy Dropped przewiduje wypłaty na dniach przez upływem 10 dni ze względu na nadchodzące święta.

 

Jajka podrożały o 120%, więc pewnie wszystkim przyda się gotówka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×