Jump to content
dlp

Główny wątek na temat sytuacji finansowej AfterMarket.pl/Dropped.pl

Recommended Posts

Nie wiem jak to wygląda w przypadku odzyskiwania domen ale wiem np jak AM podchodzi do wyjasniania problemów z przedłużeniami. Mieliśmy sytuację że zmieniła się data last modified i Radek napisał pytanie czemu nastąpiła jakaś zmiana mimo że nie została ona przez nas zainicjowana. Odpowiedź uzyskaliśmy że nic AM przy domenie nie robiło i nie ma to nic z nimi wspólnego.

O tym co się stało z domeną dowiedzieliśmy się z innego źródła i okazało się że domena mimo przedłużenia w odpowiednim czasie nie została przedłużona i przez 2 tyg była w stanie wygasania. AM później nie chciało się do sprawy przyznać, dostaliśmy odpowiedź że to nie możliwe żeby jakaś domena nie została przedłużona itd. Dopiero ostatecznie przyznali się do faktu że kilka godzin zabrakło do spadku domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, co się dzieje jak ludziom spadają domeny bo ktoś ich na bieżaco nie pilnuje, ale dla mnie już samym skandalem jest spadanie domen choćby na godzinę. W moim przypadku domena spadła na parę godzin i została odzyska tylko dlatego, że juz dzień wcześniej musiałem denerwować się tym, że weekend spędzę na sprawdzaniu whois. Oczywiście domena spadła z sieci więc ticket i po paru godzinach domenę opłacono.

Ale czy to załatwia sprawę? W ten sposób w dropped nikt poważny nie będzie trzymał domen, zostały tam już tylko krzaki i domeny z parkingami, literówki i wszystko co jest niewartościowe jeśli chodzi o treść pod domeną. Wyobrażacie sobie, aby ktokolwiek mający stronę www pod swoją domeną trzymał domenę i by ta znikała z sieci, a maile zaprzestały dochodzić? Gdyby poważne firmy miały domeny w dropped to co rok duże portale znikałyby z sieci na pewien czas a maile różnych firm niedziałałyby.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba pochwalić AM bo wygląda na to, że problemy finansowe już się skończyły - ostatnio zlecone wypłaty zrealizowane w ciągu 3 dni + szybkie wypłaty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadal można natrafić na taki komunikat (przy przedłużeniu):

 

Unable to perform operation (Niewystarczająca ilość środków na koncie prepaid - 2308[ 12001])

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba pochwalić AM bo wygląda na to, że problemy finansowe już się skończyły - ostatnio zlecone wypłaty zrealizowane w ciągu 3 dni + szybkie wypłaty.

 

 

moze i wyplacaja kase, ale przez to nie ma kasy na odnowienia domen i rejestracje nowych :(

Nie można wykonać operacji (Niewystarczająca ilość środków na koncie prepaid - 2308[ 12001])

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak aktualnie wygląda kwestia szybkości wypłaty z Aftermarket?

 

Nie wiem jak wygląda wypłata większych sum ale ja w ostatnim czasie wypłaciłem kilka razy po niskim xxx i pieniądze były na koncie po 2-3 dniach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem porejestrować trochę domen w Aftermarket. Niestety nie da rady:

"Nie można wykonać operacji (Niewystarczająca ilość środków na koncie prepaid - 2308[ 12001])"

 

Jakiego rejestratora polecacie w takim wypadku?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem porejestrować trochę domen w Aftermarket. Niestety nie da rady:

"Nie można wykonać operacji (Niewystarczająca ilość środków na koncie prepaid - 2308[ 12001])"

 

Jakiego rejestratora polecacie w takim wypadku?

W takich sytuacjach wybieram premium lub az. Zależy gdzie mam więcej środków lub czy jest jakaś promocja na rejestrowanie (rzadkość w premium).

Share this post


Link to post
Share on other sites

próba przedłużenia .co

Error #29999: Nie można wykonać operacji (Credit limit exceeded)

 

Edit : po tickecie sprawa wyjaśniona i domena przedłużona

Edited by Icebreaker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj przedłużałem domeny i teoretycznie wszystko powinno być w porządku. W panelu widzę, że są przedłużone, maile z informacją o przedłużeniu przyszły.

 

Ale WHOIS pokazuje, że "last modified" zmieniła się wczoraj, ALE "renewal date" wciąż pozostała stara, niezmieniona.

 

last modified: 2012.08.27 07:47:09

renewal date: 2012.09.17 15:42:04

 

Też tak macie przy ostatnich przedłużeniach w AM?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj przedłużałem domeny i teoretycznie wszystko powinno być w porządku. W panelu widzę, że są przedłużone, maile z informacją o przedłużeniu przyszły.

 

Ale WHOIS pokazuje, że "last modified" zmieniła się wczoraj, ALE "renewal date" wciąż pozostała stara, niezmieniona.

 

last modified: 2012.08.27 07:47:09

renewal date: 2012.09.17 15:42:04

 

Też tak macie przy ostatnich przedłużeniach w AM?

 

Pewnie, że tak i nie od teraz tylko od końca stycznia:

 

http://blog.dropped.pl/2012/odnawianie-domen-pl

 

Operacja odnowienia domeny w panelu użytkownika powoduje jej zaznaczenie do automatycznego odnowienia w NASK. Gdy tylko upłynie czas ważności domeny, NASK dokona jej automatycznego odnowienia na kolejny rok, tak samo jak dzieje się to obecnie z domenami .eu w EURid. Jeśli użytkownik wytransferuje domenę z serwisu przed jej automatycznym odnowieniem, opłata za odnowienie zostanie w związku z tym zwrócona na jego konto.

 

W momencie, kiedy opłacasz przedłużenie domena nie jest odnawiana tylko zaznaczona do automatycznego odnowienia i będzie ona odnowiona w ostatniej sekundzie (czyli w Twoim przypadku 2012.09.17 15:42:04), wtedy zmieni się dopiero renewal date na 2013.09.17 15:42:04

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rejestrowaliście ostatnio jakąś domenę z obserwowanych ? Wczoraj jedną aktywowałem, pobrano mi pieniądze i tak sobie domena "oczekuje na rejestrację" już prawie 24h. Dziwna sytuacja bo zazwyczaj to domena była u mnie w ciągu kilku minut, konto prepaid widzę też doładowane, połączenie z Nask też jest więc nie wiem co się dzieje a na ticket niestety nie dostałem odpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rejestrowaliście ostatnio jakąś domenę z obserwowanych ? Wczoraj jedną aktywowałem, pobrano mi pieniądze i tak sobie domena "oczekuje na rejestrację" już prawie 24h. Dziwna sytuacja bo zazwyczaj to domena była u mnie w ciągu kilku minut, konto prepaid widzę też doładowane, połączenie z Nask też jest więc nie wiem co się dzieje a na ticket niestety nie dostałem odpowiedzi.

 

Niw mam pojęcia z czego to wynika ale jak w AM rejestruję domenę od razu i mam pieniądze na rachunku to domena jest w kilka minut rejestrowana. Natomiast kiedy domenę tylko rezerwuję a opłacam ją za kilka dni to pomimo jej opłacenia w chwili wejścia pieniędzy na rachunek domena czeka długo na rejestrację. Ostatnio czekałem kilka dni, po czym napisałem maila z prośbą o przyspieszenie procesu. Otrzymałem odpowiedź, że za 2 dni domena będzie zarejestrowana ale po dwóch dniach nadal nie była. Kolejny monit sprawił, że domena weszła na mój panel nako zarejestrowana. Dzisiaj notabene mam ten sam przypadek. Rano opłaciłem domenę zarezerwowaną kilka dni wcześniej jednak pomimo mojej mailowej prośby do tej pory nie mam domeny w panelu jako zarejestrowanej i nie mogę nią dysponować. Trochę niefajna sytuacja bo nie wiem z czego to wynika. Czy z chęci kredytowania się moimi pieniędzmi czy może z felernego sposobu działania jakiegoś systemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rano opłaciłem domenę zarezerwowaną kilka dni wcześniej jednak pomimo mojej mailowej prośby do tej pory nie mam domeny w panelu jako zarejestrowanej i nie mogę nią dysponować. Trochę niefajna sytuacja bo nie wiem z czego to wynika. Czy z chęci kredytowania się moimi pieniędzmi czy może z felernego sposobu działania jakiegoś systemu.

 

Po 48h domena w końcu została dla mnie zarejestrowana, nie obyło się niestety bez napisania drugiego ticketa w tej sprawie chociaż nie wiem czy akurat to przyspieszyło rejestrację. Dostałem także informację że było to opóźnienie spowodowane było problemami technicznymi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem się tylko dopytać, Czy sytuacja AM i wypłat się poprawiła we wrześniu?, czy nadal jest taka jak w kwietniu/maju/czerwcu?????? bo nie wiem czy sprzedawać domeny czy lepiej nie.

Edited by beirero

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem się tylko dopytać, Czy sytuacja AM i wypłat się poprawiła we wrześniu?, czy nadal jest taka jak w kwietniu/maju/czerwcu?????? bo nie wiem czy sprzedawać domeny czy lepiej nie.

 

poprawiła. Wypłaty są realizowane do 5 dni roboczych - przynajmniej u mnie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

poprawiła. Wypłaty są realizowane do 5 dni roboczych - przynajmniej u mnie.

 

Ostatnio chyba standard to nawet 1-2 dni więc poprawiło się znacznie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio chyba standard to nawet 1-2 dni więc poprawiło się znacznie :)

Fakt...ciekawe jak długo bo mimo tej poprawy błyskawiczne nie zawsze są mozliwe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A domeny opłacone i nadal niezarejestrowane... Podobno problemy techniczne... Mam nadzieję, że nie jest to celowe działanie... Czekam nadal...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio chyba standard to nawet 1-2 dni więc poprawiło się znacznie :)

 

Potwierdzam, zlecenie wypłaty 10.09, wpłata na konto 12.09.

 

Oby tak dalej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×